نصب سینک

نصب سینک

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

نصب سینک

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

نصب سینک

امروزه سینک ظرفشویی جزء جدایی ناپذیر آشپرخانه ها می باشد. از طرفی سینک های روشویی نیز در تنوع گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. لذا با توجه به نقش این تجهیزات در دکوراسیون خانه، لازم است نصب آن ها با نهایت دقت و ظرافت و توسط افراد متخصص صورت پذیرد.


انواع سینک بر حسب جنس

سینک ها بر حسب نوع جنس دارای تنوع گسترده ای می باشند که پرکاربردترین آن ها سینک استیل ، سینک شیشه ای و سینک های ساخته شده از سنگ مصنوعی می باشد.


سینک استیل

سینک استیل همان طور که از نام آن مشخص است از استیل مقاوم در برابر زنگ زدگی ، ساخته شده است. همچنین نوع آلیاژ به کار رفته و ضخامت ورق استفاده شده، از عوامل مهم در تعیین کیفیت و قیمت این نوع از سینک ها می باشد.


 سینک استیل
سینک استیل


سینک شیشه ای 

شیشه مورد استفاده در سینک های شیشه ای عمدتا از جنس سکوریت ضد خش بوده که از کیفیت و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. لازم است توجه شود که لگن این نوع از سینک ها عمدتا از جنس استیل ضد زنگ ساخته می شود و صرفا در صفحه رویه آن از شیشه استفاده می گردد.


سینک شیشه ای
سینک شیشه ای


سینک ساخته شده از سنگ مصنوعی

سینک های ساخته شده از سنگ مصنوعی که با نام های سینک گرانیتی و سینک کورین در بازار شناخته می شوند، به دلیل استفاده از مواد پلیمری و اکرولیک ، دارای تنوع رنگ گسترده ای می باشند. به طوری که سینک گرانیتی برای مصرف کنندگانی که به دنبال یک سینک متفاوت، لوکس و با دوام و طول عمر بالا هستند، یک محصول ایده آل است.


سینک گرانیتی
سینک گرانیتی


انواع سینک بر حسب نحوه نصب

به طور کلی بر حسب نحوه نصب ، سینک های ظرفشویی و روشویی کابینتی به دو دسته توکار و روکار تقسیم می شوند. آن دسته از سینک ها که بر روی لبه کابینت سوار می شوند و صرفا در محدوده اطراف لگن های سینک ، صفحه کابینت برش داده می شود، سینک روکار و سینک هایی که به طور کامل در داخل کابینت قرار می گیرند را سینک توکار می نامند. 

البته دسته دیگری از سینک ها که مشابه سینک های توکار بوده و صرفا لبه سینک زیر صفحه کابینت قرار می گیرد نیز، گاهی در یک دسته مجزا تحت عنوان سینک های زیرکار شناخته می شوند.


سینک زیرکار
سینک زیرکار


نصب سینک توکار

اولین گام جهت نصب سینک توکار ، بستن فلکه آب است تا آب داخل لوله ها کاملا تخلیه شود. در گام بعدی، ایجاد فضای مورد نیاز جهت نصب سینک در دستور کار قرار می گیرد. 

سینک های توکار عمدتا به همراه یک شابلون استاندارد متناسب با ابعاد سینک ، عرضه می شوند. اما در صورت عدم وجود شابلون می توان سینک را برعکس نموده و با استفاده از یک مقوا، قالب سینک را تهیه نمود.

سپس قالب را بر روی صفحه کانتر قرار داده و یک سوراخ با دریل در یک گوشه از قالب ، ایجاد می شود. در ادامه با دقت فضای مورد نیاز جهت نصب سینک برش داده می شود. 

در گام بعدی از نصب سینک توکار ، سینک درون فضای ایجاد شده قرار گرفته و با استفاده چسب سیلیکونی ، آکواریومی و یا چسب لوله کشی ، دور تا دور آن آب بندی می شود.

سپس لبه های دریچه خروجی، چسب کاری می گردد و پیچ های مخصوص سیفون محکم می شوند اما در این حین در اثر فشارهای وارد شده لازم است چسب های اضافی که از اطراف لبه دریچه خارج می شوند، پاک گردند. در انتها نیز واشر های پلاستیکی جهت جلوگیری از نشتی سیفون نصب می شوند.


قیمت سینک ظرفشویی
چسب کاری دریچه سینک


در آخرین گام از نصب سینک توکار ، لوله های تخلیه به خروجی فاضلاب متصل شده و کاملا محکم می گردند. 


نصب سینک روکار

در اولین اقدام برای نصب سینک روکار ، پس از بستن شیر آب و اطمینان از نبود آب در لوله ها، گیره های نگهدارنده به سینک متصل می شوند. سپس صفحه کابینت به صورت عرضی در محل لگن ها، برش داده شده و لبه­ ‌های سینک بر روی کابینت قرار می ‌گیرد. 


سینک روکار
سینک روکار


در گام بعدی دور تا دور سینک به جهت آب بندی و اتصال بهتر ، چسب کاری شده و از زیر سینک ، گیره هایی که از قبل تعبیه گردیده، محکم می شوند.


سینک ظرفشویی
آب بندی اطراف سینک


در نهایت پس از نصب دریچه آب و سیفون ، لوله های تخلیه به خروجی فاضلاب متصل شده و کاملا محکم می گردند. 


قیمت نصب سینک

باتوجه به تنوع بسیار زیاد سینک ها بر حسب نوع کاربرد به عنوان سینک های ظرفشویی و روشویی ، قیمت آن ها بسیار متغیر است. اما از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت نصب سینک می توان به نوع طراحی ، ابعاد ، متریال استفاده شده ، تعداد لگن ها ، نحوه نصب (توکار یا روکار) و ساعت کار نصاب ، اشاره کرد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

زاهد شیروان

سینک های شیشه ای رو خیلی میپسندم اگر بخوام سینک استیل رو با سینک شیشه ای جایگزین کنیم امکان نصب سینک شیشه ای در همون جای قبلی سینک هست دیگه نمی خواد بزرگ و کوچیک بشه؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما