نصب سنسور چراغ

نصب سنسور چراغ

تعداد ارائه دهنده ها

۲ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

نصب سنسور چراغ

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۵۰۲۳۱۵۷
برقکاری ساختمان نور

برقکاری ساختمان نور

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۴

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

نصب سنسور چراغ 

در بسیاری از موارد به دلیل نیاز به روشنایی دائمی در زمان تردد ساکنین در راه پله یک ساختمان و نیاز به روشن شدن چراغ ها به محض ورود ، نصب سنسور چراغ می تواند بسیار کارآمد باشد.

 

 

سنسورها در انواع مختلف فتوسل و چشمی یا حرکتی برای کنترل سیستم روشنایی، قابل نصب و بهره برداری هستند. بیشترین کاربرد سنسورها در زمینه نصب سنسور چشمی راه پله و معابر است که بایستی براساس نقشه نصب سنسور انجام شود.

 

 

نقشه نصب سنسور چشمی راه پله

طریقه نصب سنسور چشمی راه پله

 

انواع سنسور چراغ

به طور کلی اساس کار سنسورها ، شناسایی تغییر در شرایط محیط اطراف و روشن و خاموش کردن لامپ ها است که متناسب با نوع کاربرد و محل نصب انتخاب می شوند. برای مثال سنسورهای فتوسل به تغییر نور محیط در طول شبانه روز حساس بوده و بر همین اساس کار می کنند. در حالی که اساس کار سنسور های چشمی یا حرکتی، حرکت افراد است.

سنسور چشمی 

نصب سنسور چراغ چشمی برای کنترل سیستم روشنایی در مکان های مختلفی مانند راه پله ها، پارکینگ ها و اتاق پرو انجام می شود. اساس کار این دستگاه برای خاموش و روشن کردن چراغ ها، حرکت افراد است. این سنسور در سه زاویه ۱۴۰ ، ۱۸۰ و ۳۶۰ موجود است که بسته به کاربرد و محل نصب قابل خریداری است. سنسور چشمی با زاویه ۱۴۰ درجه برای نصب در قوطی کلید به صورت توکار، ۱۸۰ درجه جهت نصب بر روی دیوار و ۳۶۰ درجه برای نصب در سقف کاربرد دارند.

 

انواع سنسور چراغ

انواع سنسور چراغ

 

سنسور فتوسل

سنسور فتوسل دارای مقاومت های فتوسل متغیر با تابش نور است که براساس تغییر شدت نور عمل می کند. نصب سنسور چراغ فتوسل برای کنترل روشنایی معابر ساختمان ها ، جهت کاهش مقدار مصرف انرژی استفاده می شود؛ به طوری که به محض روشن شدن هوا، لامپ ها خاموش و در زمان غروب و شروع تاریکی، روشن می شوند.

چراغ سنسور دار سقفی

نصب چراغ سنسور دار سقفی برای کنترل روشنایی همراه می باشد که دارای انواع مختلف یک یا چند سنسورهاست. سنسور این چراغ ها می تواند هم از نوع حرکتی و هم از نوع فتوسل باشد.

 

اصول نصب سنسور چراغ

محل نصب سنسور چراغ باید به گونه ای انتخاب شود که حداکثر میدان دید را برای عملکرد استاندارد سنسور فراهم کند. نوع لامپ انتخابی نیز بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که باید تأخیر روشن شدن لامپ برای عملکرد همزمان با سنسور در نظر گرفته شود. تنظیم حساسیت سنسور نیز از دیگر نکات مهم است که در صورت عدم رعایت، عملکرد سنسور و لامپ ها را با مشکل رو به رو می کند.

 

سنسور چشمی 180 درجه

 

تنظیم حساسیت سنسور 

تنظیمات سنسور شامل سه بخش زمان، حساسیت نور و عبور اجسام است. بخش زمان مشخص کننده زمان قطع و وصل سنسور می باشد و در واقع مدت زمان روشن بودن لامپ را مشخص می کند. بخش شدت نور مربوط به میزان حساسیت نور است که با چرخش به سمت منفی، باعث روشنایی در شب می شود که متناسب با نیاز قابل تغییر است. لازم به ذکر است برای تست اولیه حساسیت سنسور بایستی حساسیت نور ، روی نور خورشید تنظیم شود و پس از اطمینان از صحت عملکرد تنظیمات ، در حالت تاریکی قرار داده می شود. بخش حساسیت عبور اجسام ، شدت حساسیت را در برابر سایز اجسام عبوری تنظیم می کند. در صورت تردد زیاد حیوانات در محل نصب سنسور چراغ ، می توان این حساسیت را روی کم ترین مقدار خود قرار داد که در زمان عبور گربه، لامپ ها روشن نشوند. 

 

محل نصب سنسور چراغ

به دلیل تفاوت قدرت و زاویه دید، نصب سنسور راه پله و معابر براساس اندازه آن ها است. به همین دلیل نصب سنسور متناسب با محل مورد نظر انجام می شود. نصب سنسور ۳۶۰ درجه بیشتر در محل ورودی ساختمان نصب می شود تا به محض ورود افراد، سنسور عمل کند و لامپ روشن شود. محل نصب چشمی سنسور ۱۸۰ درجه، در محیط های باز و محوطه ها انجام می شود. همچنین سنسورهای ۱۴۰ درجه به دلیل قرارگیری در داخل جعبه کلید، برای نصب سنسور چشمی راه پله و راه رو کاربرد دارند که ۲.۵ تا ۱۰ متر را پوشش می دهند. 

 

سنسور چراغ

نصب سنسور راه پله

 

هزینه نصب سنسور چراغ

هزینه نصب سنسور چراغ به محل نصب، نوع سنسور و کاربرد آن وابسته است. علاوه بر آن ، نوع لامپ مورد استفاده نیز در هزینه نصب سنسور تأثیرگذار است که معمولاً از لامپ های کم مصرف استفاده می شود. در نوع خاصی از لامپ ها ، سنسور و لامپ همراه بوده که هزینه های نهایی نصب سنسور را تحت تأثیر قرار می دهد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

میلاد جامایی

سلام آیا سنسور چراغ در خود چراغ نصب میشه؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما