نصب روشویی و توالت فرنگی

نصب روشویی و توالت فرنگی

تعداد ارائه دهنده ها

۱۵ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

نصب روشویی و توالت فرنگی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
پایپ سرویس

پایپ سرویس

۲

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

تهران پایپر

تهران پایپر

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

امداد تاسیسات پایتخت

امداد تاسیسات پایتخت

۴

location

تهران

phone

******۱

تاسیس کاران

تاسیس کاران

۴

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۷

منصف کاران

منصف کاران

۴

location

اصفهان

phone

******۰۹۹۰۹

آوا

آوا

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

پارس کلین

پارس کلین

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

تکنسین شهر

تکنسین شهر

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

خدمات فنی سما

خدمات فنی سما

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

شرکت تاسیساتی سروش

شرکت تاسیساتی سروش

۲

location

تهران

phone

******۰۲۱۵۶

لوله بازکنی رسولی

لوله بازکنی رسولی

۲

location

تهران

phone

******۰۹۱۰۰

شرکت ساختمانی و تاسیساتی  متین

شرکت ساختمانی و تاسیساتی متین

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

موسسه خدماتی معین

موسسه خدماتی معین

۲

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

خدمات فنی بقائی

خدمات فنی بقائی

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۸

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

مراحل نصب روشویی

بسته به نوع روشویی مراحل نصب روشویی متفاوت هستند , اما به طور کلی شامل تعیین محل نصب و جای گذاری  , اتصال بدنه روشویی به دیوار , نصب شیر روشویی و نصب سیفون روشویی میباشند .

انواع روشویی

به طور کلی در کلیه مدلهای روشویی , استانداردهای نصب یکسان بوده و فقط در برخی مدلهای فانتزی اولویت و قرار گرفتن قطعات و مونتاژ آنها با انواع ساده تر متفاوت هستند .

روشویی بسته به مدل و متریال استفاده شده در انواع و برندهای مختلفی ساخته و بازار عرضه ,   که کلی ترین  تقسیم بندی ، روشویی از نظر شیوه  نصب  پایه دار و روشویی دیواری بدون پایه هستند که روش نصب هر کدام ممکن است , تفاوتهای کمی با همدیگر داشته باشند .

از لحاظ جنس نیز میتوان به انواع روشویی سرامیکی , سنگی , شیشه ای , چوبی , MDF , PVC  اشاره داشت . به دلیل محیط مرطوب بهتر است از روشویی با متریالی استفاه شود , که آب و شستشوی حاصل از حداقل صدمه را به روشویی زده و طول عمر زیادی داشته باشد .

جایگذاری روشویی

گام اول در برای وصل کردن روشویی مهمترین گام محسوب میشود و آن مشخص کردن محل مناسب برای نصب است , ارتفاع نصب , تقارن و استفاده از روشویی از ویژگیهایی هستند که در یک نصب روشویی بایستی رعایت شود . تراز بودن روشور نیز از مهمترین مواردی است که بایستی هنگام نصب بدنه حتما لحاظ نمایید .

ارتفاع تمام شده روشویی از کف حدود 85 تا 95 سانتیمتر بوده و میتوان گفت که ارتفاع 88 تا 90 یک اندازه استاندارد میباشد . در برخی از روشوییهای کمددار , پایه های روشویی دارای قابلیت رگلاژ بوده و در تراز کردن و کم و زیاد کردن ارتفاع به شما کمک میکند .

مساله بعدی که بایستی رعایت شود , تقارن محل قرار گیری و شکل ظاهری روشویی از نظر محل قرارگیری بوده و در کنار این مساله در دسترس بودن و استفاده آسان برای مصرف کننده است .

پس از تعیین مکان نصب و علامت گذاری محل نصب و سوراخ کاری , بسته به نوع روشور , سوراخهای محل نصب را با استفاده از مته مناسب میزنیم . معمولا محکم کردن روشور به روی دیوار توسط پیچ رولپلاک های بلند و قوی انجام میشود که به نام بست روکا در بازار عرضه میشوند . روی بدنه کاسه جای عبور این پیچها وجود داشته و در صورتی که این جای سوراخ وجود نداشت یا شکستگی مانع استفاده از بست روکا میشد , می توانید بجای بست روکا از بست دیگری به نام بست قورباغه ای استفاده نمایید .

جهت افزایش استحکام روشویی , به ویژه در روشویی های کابینتی و سنگی که وزن بالایی دارند , بهتر است با استفاده از چسب سیلیکون یا آکواریوم ضدباکتری بدنی روشویی را به دیوار خوبی محکم نمایید , تا در اثر تنشهای فیزیکی دچار لقی و افتادگی نشوند .

استفاده از چسب آکواریوم علاوه بر استحکام باعث آب بندی و جلوگیری از نفوذ رطوبت از پشت روشویی به بدنه سرویس بهداشتی شود .

در نصب روشویی بدون پایه استفاده از چسب به شدت توصیه میگردد , زیرا فشار وزن کاسه روی پیچ ها ممکن است موجب شکستگی بدنه کاسه شود .

در نصب روشویی کمددار بهتر است پیش از نصب بدنه روشویی , محل عبور شیلنگها و لوله سیفون در صورتیکه سوراخ نداشته باشد , بوسیله گردبر مناسب با علامت گذاری مناسب سوراخ شوند .

نصب روشویی کاسه ای

در نصب روشویی کاسه ای یا روشوییهایی که کاسه نسبتا سنگین تری دارند , پس از جایگذاری کمد و کاسه روشویی , قسمت کمد را خارج نموده و پس از محکم کردن کاسه روشویی , اقدام به نصب کابینت روشویی میکنیم , زیرا در برخی از مدلهای روشویی نصب این دو بخش روشویی مجزا بوده و نمیتوان طریقه نصب واحدی را برای آنها آموزش داد .

نصب شیر روشویی

قبل از قرار دادن کمد روشویی در محل خود , بایستی که شیر پیسوال سرد و گرم روی دیوار نصب شده باشد . آب بندی شیرهای پیسوار و محل سوراخ آن در بدنه پشتی شیر هم بایستی مورد بررسی قرار بگیرد .

برای نصب شیر مخلوط ابتدا بوسیله آچار تخت یا فرانسه شیلنگهای تک پایه را به شیر روشویی متصل میکنیم . قبل از این کار بهتر است چک کنیم که آیا سایز شیلنگ تک پایه با اندازه شیرهای پیسوار یکسان بوده و طول شلنگهای موجود به میزان کافی باشد .

شلنگهای شیر روشویی از سمت شیر پیسوار دارای دو سایز مهره 3/8 و 1/2 و از سمت اتصال به شیر روشویی دارای سایزبندی مهره 1/2 , مغزی  M8 یا M10 میباشند , که معمولا در مورد شیرهای تک پایه کلاسیک و اهرمی شیلنگها سایز M10 در 3/8 یا 1/2 هستند .

در هنگام نصب شیلنگها به نوار تفلون احتیاجی نیست و آب بندی آنها با واشر یا ارینگ انجام میشود .

پس از اتصال شیلنگها , شیر را بوسیله پیچ و آچارهای نعلی شکل روی روشویی محکم کنید . بهتر است برای آب بندی علاوه بر واشر مقداری چسب آکفاریوم به قسمت تحتانی شیر زده تا از قسمت زیر شیر آب به قسمت زیرین رسوخ نکند .

نصب سیفون روشویی

سیفون روشور یک ورودی به نام زیرآب داشته که در کف روشویی نصب میشود , زیرآب روشویی به یک لوله عمودی متصل بوده و پس از جمع آوری آب در مخزن آب , بوسیله یک خروجی به سمت لوله خروجی فاضلاب هدایت میشود .

مخزن سیفون روشویی همواره میزان مشخصی آب را در خود نگه میدارد تا از ورود بوی نامطبوع فاضلاب به محیط جلوگیری نماید .

به طور کلی سیفونهای روشویی شامل  زیرآب , لوله عمودی , مخزن , لوله خرطومی خروجی و مهره و واشرهای آب بندی میباشند و از لحاظ متریال به دو دسته تمام پلاستیکی و یا دارای قطعات فلزی تقسیم بندی میشوند .

در مدلهای معمولی پلاستیکی زیرآب یک قسمت توری فلزی داشته که در قسمت بالای سوراخ روشویی قرار میگیرد و به وسیله یک پیچ بلند به قسمت پلاستیکی که در زیر سوراخ کف روشویی قرار میدهیم , متصل شده و یک واشر برای آب بندی هم وظیفه آب بندی را انجام میدهد . لوله عمودی بوسیله یک مهره و واشر به پیچ زیرآب بسته میشود که سایزبندی این پیچ ممکن است 3 , 4 یا 5 باشد , و در ست کامل روشویی این مهره ها هم سایز یکدیگر قرار میگیرند . لوله عمودی نیز توسط مهره و واشر به مخزن متصل میشود و مخزن دارای یک خروجی در قسمت میانی بوده که آب ماحصل شستشو را به لوله کشی فاضلاب منتقل میکند . یک واشر لاستیکی یا بوگیر هم برای آب بندی بین لوله فاضلاب و خرطومی خروجی برای کیپ کردن لوله فاضلاب نصب میشود .

نصب سیفون اتوماتیک روشویی

یک نوع فانتزی هم در سیفونهای روشویی وجود دارد که سیفون اتوماتیک یا پدالی نامیده میشود . برخی از این سیفونهای اتوماتیک در یک ست کامل بوده و تماما از فلز تهیه شده و برخی از انها فقط در قسمت زیراب فلزی هستند و مابقی قطعات پلاستیکی و در کارخانه های ایرانی مانند محک ساخته میشوند .

تفاوت این نوع سیفونها فقط در قسمت زیرآب بوده و مابقی قسمتها مشابه سیفونهای پلاسیتکی هستند . این نوع سیفونها که فلزی هستند به رنگ استیل یا طلایی بوده و دو تکه دارند و نصب آنها درست مانند سیفونهای ساده هستند . در سیفونها اتوماتیک برای آب گیری روشویی فقط لازم است که قسمت دایره ای شکل را فشار دهیم تا جلوی خروج آب از کف روشویی گرفته شود . تنها تفاوت آن با زیرآبهای معمولی همین مورد و ظاهر زیبای آن است , وگرنه کارکرد دیگری نداشته و بعضا بخاطر نامرغوب بودن آنها پس از مدتی پوسیده و شکسته میشوند .

 

 

نصب توالت فرنگی

نصب صحیح و اصولی توالت فرنگی برای جلوگیری از مشکلات بعدی بسیار مهم میباشد. رعایت فواصل استاندارد توالت فرنگی , سایز لوله کشی , اکس نصب , دسترسی و استفاده آسان کاربر, آب بندی , نصب بوگیر و تنظیم شناور از جمله مواردی است که نصاب توالت فرنگی در زمان نصب بایستی رعایت کند.

تمامی موارد برای نصب توالت فرنگی برای استفاده راحت کاربر از توالت فرنگی است و در دسترس بودن شیر , گیر نکردن به دیوار پشتی و جانبی و نشستن بی دردسر  روی توالت فرنگی از ساده ترین نکاتی است که نصاب توالت فرنگی بایستی به آنها توجه نماید .

فاصله استاندارد توالت فرنگی از دیوار های پشتی و جانبی سرویس بهداشتی :

اکس یا اندازه تمام شده  بدنه دیوار کاشی شده تا وسط لوله فاضلاب توالت فرنگی باید حداقل 25 تا 35 سانتیمتر باشد .

پیش از تهیه  توالت فرنگی باید این فاصله را مد نظر قرار دهیم , تا در صورتي كه اين فاصله در سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان به اندازه مناسب نباشد , باید توالت فرنگی متناسب  خريداری شود.

اگر آکس فاصله توالت فرنگی برای سرویس مورد نظر مناسب نباشد , توالت فرنگی قابل نصب نیست , یا نصب آن به سختی و با استفاده از بوگیر کج انجام شود.

هزینه نصب توالت فرنگی

هزینه نصب توالت فرنگی با توجه به نوع توالت فرنگی , بازوبست توالت فرنگی , اندازه توالت فرنگی و نصب شیرالات و لوازم مصرف شده متفاوت میباشد . اما برای توالت فرنگی ها معمولی دستمزد نصب توالت فرنگی از 100000 تا 200000 تومان متغیر میباشد.

در تهران چند مرکز مهم با انواع مدلهای توالت فرنگی وجود دارد . تولیدات داخلی توالت فرنگی از جمله چینی کرد , مروارید , پارس سرام و سایر دیگر برندهای داخلی میباشند. بیشتر برندهای ایرانی از کیفیت و قیمت خوبی نسبت به انواع خارجی دارند.

لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی

اما فاصله بین دیوار تا لوله فاضلاب این توالت ها موجب عملکرد مناسب تر برخی از آنها می شود.

مناسب ترین فاصله 30 سانتیمتر است که بیشترین انتخاب ها را نیز به خود نسبت داده است. برخی زمانها  تغییر دکوراسیون  حمام و دستشویی باعث  می شود که مجبور باشیم از توالت هایی که فاصله مذکور برای آنها 25 سانتیمتر نیست , (مثلا 17 تا 36 سانتی متر است) نصب کنیم.

به عنوان مثال این فاصله برای برخی استانداردها 17 22 25 -33 سانتیمتر می باشد . البته بوگیرهای کج میتواند تا حدود 10 سانتیمتری و حتی بیشتر این مشکل را برطرف کند. اما با توجه به مورب بودن عمل دفع ممکن است در آینده با مشکلاتی مواجه شویم.

 

طریقه نصب توالت فرنگی

-پیش  از نصب توالت فرنگی لوله فاضلاب را آب بندی کنید. بوگیر فرنگی را نصب کنید.

بوگیر توالت فرنگی انواع مختلفی دارد از بوگیر ژله ای (حلقه مومی) ,بوگیر کج , بوگیر ماهک , بوگیر صاف و خرطومی که برای تنظیم فاصله توالت فرنگی از دیوار کاشی شده در بازار موجود میباشد.

اگر توالت فرنگی شما نیاز به تغییر فاصله ندارد از بوگیر ژله ای یا بوگیر ?

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما