نصب رادیاتور

نصب رادیاتور

دسته بندی
نصب سیستم گرمایشی و سرمایشی
تعداد ارائه دهنده ها
۲۱ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

نصب رادیاتور

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۲

location

تهران

******۰۹۱۲۹

۴

location

تهران

******۰۲۱۶۶

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

ساری

******۰۱۱۳۴

۴

location

کرج

******۰۹۳۵۳

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۷

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۶

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۹

۴

location

اصفهان

******۰۹۹۰۹

۵

location

تهران

******۰۲۱۳۶

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۷

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۱

۲

location

تهران

******۰۹۳۳۴

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

نصب رادیاتور

رادیاتور یا شوفاژ یکی از رایج ترین پایانه های حرارتی در سیستم حرارت مرکزی به شمار می رود. گرمایش در رادیاتور از طریق گردش آب گرم تولیدی توسط پکیچ یا موتورخانه در داخل آن صورت می پذیرد. همچنین نصب رادیاتور لازم است توسط افراد متخصص و بدون هیچ گونه فشاری به شیر آلات ساختمان انجام گیرد. به طور کلی از نظر كارایی انرژی برای گرم كردن یك فضای مشخص، شوفاژی كه دارای ظرفیت حرارتی بیش تر، وزن و حجم آبگیری بهینه و در نتیجه سرعت پاسخ بالاتر باشد، مناسب تر است. همچنین شوفاژ در انواع مختلف پنلی ، قرنیزی ، پره ای ، شیشه ای ، برقی و حوله خشک کن مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بهترین مکان نصب رادیاتور در ساختمان

معمولا سرد ترین مکان اتاق که از آن جا امکان نفوذ هوا به داخل اتاق وجود دارد، نزدیک پنجره ها می باشد. از این رو جهت دستیابی به بهترین روش توزیع دما و جبران کسری تابش گرمایی ، بهتر است که رادیاتور ، در زیر پنجره نصب شود. 


رادیاتور
نصب رادیاتور زیر پنجره


مراحل نصب رادیاتور

محیط و متراژ زیربناذ، آب و هوای منطقه، سیستم گرمایشی مورد استفاده و ضریب حرارتی شوفاژ از پارامترهای موثر در برآورد تعداد و طول رادیاتور های مورد نیاز می باشند. نصب شوفاژ عموما پس از پایان عملیات ساختمانی و همراه با نصب شیرآلات صورت می پذیرد.

پس از تعیین ابعاد و مکان نصب شوفاژ ، نصب آن در دستور کار قرار می گیرد. برای این کار ابتدا لازم است براکت های نگه دارنده شوفاژ بر روی دیوار نصب گردد. پس از نصب براکت ، شوفاژ بر روی دیوار نصب شده و تراز می گردد. سپس لازم است که شیر رادیاتور به سیستم لوله کشی که شامل یک لوله رفت و یک لوله برگشت است، متصل گردد. در نهایت شیر فلکه رفت و برگشت موتورخانه باز می گردد تا رادیاتور از آب پر شود. 


قیمت رادیاتور
نصب براکت و قراردان رادیاتور بر روی آن


برای نصب شوفاژ ، بهتر است از شیرهای ترموستاتیک که موجب کاهش هزینه های سوخت مصرفی می گردد، استفاده شود و جهت چرخش مناسب هوا ، بهتر است شوفاژ در فاصله مناسبی از کف اتاق و دیوار نصب گردد.


تعمیر رادیاتور

یکی از مشکلاتی که در هنگام استفاده از شوفاژ ممکن است رخ دهد، سوراخ شدن آن است. سرد بودن و وجود نقاط سرد بر روی شوفاژ و یا افت فشار پکیج دیواری ، می تواند از نشانه های وجود نشتی در شوفاژ باشد.

یک راه حل موقت برای تعمیر سوراخ رادیاتور و رفع نشتی آن، استفاده از چسب سوراخ رادیاتور است. اما گاها میزان نشتی شوفاژ به قدری زیاد است که باید لوله‌ ها یا شیر رادیاتور تعویض گردد. در مواردی نیز تعویض شوفاژ تنها راه حل می باشد.

وجود حرارت بالا در داخل لوله ها می تواند موجب سوراخ شدن لوله های شوفاژ گردد. همچنین اگر رسوب گیری لوله های شوفاژ به صورت استاندارد انجام نشود، می تواند منجر به شکستگی و نشتی لوله ها گردد. به همین دلیل لازم است که عمل رسوب گیری توسط افراد متخصص در این زمینه، صورت پذیرد.


تعمیر رادیاتور
تعمیر رادیاتور


هواگیری رادیاتور

هواگیری رادیاتور از جمله مشکلاتی است که در عین سادگی می تواند عملکرد سیستم گرمایشی ساختمان را مختل نماید. هواگیری مناسب خطر نشت آب به مبلمان و اثاثیه منزل را کاهش داده و طول عمر شوفاژ را افزایش می دهد. البته لازم است که علت مشکل دقیقا مشخص گردد چراکه در مواردی که بیش از یک رادیاتور در ساختمان دچار مشکل شده و خنک می باشند، ممکن است مشکل جدی تر باشد و سیستم گرمایشی مرکزی یا پکیج شوفاژ دیواری با اختلال مواجه شده باشد. این مشکل در واحدهایی که در طبقات بالاتر ساختمان قرار دارند، رایج تر است. همچنین ممکن است لوله کشی شوفاژ دچار انسداد یا نشتی شده باشد. در این صورت کافی است اتصالات و لوله ها بررسی شده و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض گردند.

هواگیری رادیاتور می تواند به صورت اتوماتیک یا به روش دستی انجام پذیرد. 


هواگیری شوفاژ به روش اتوماتیک 

هواگیری اتوماتیک شوفاژ در برخی از مدل های جدیدتر سیستم گرمایشی شوفاژ و از طریق سوئیچ مربوط به هواگیری اتوماتیک فراهم شده است. 


هواگیری رادیاتور
سوئیچ هواگیری اتوماتیک رادیاتور


هواگیری شوفاژ به روش دستی 

جهت هواگیری دستی بهتر است که از اولین رادیاتوری که به لوله تغذیه آب متصل است، عمل هواگیری شروع شده و سایر رادیاتور ها را نیز به ترتیب هواگیری شوند.

بدین منظور برای هواگیری ، شیرهای ورودی و خروجی شوفاژ در وضعیت باز قرار داده شده و پیچ مخصوص هواگیری در قسمت چهارگوش مخصوص هواگیری قرار داده می شود. سپس به صورت پاد ساعت گرد (در خلاف عقربه های ساعت) پیچ هواگیری چرخانده شده تا شیر باز شود. به طوری که با باز شدن شیر، هوای محبوس شده در داخل شوفاژ خارج شده و جریان آب جای آن را در لوله ها خواهد گرفت. 


هواگیری شوفاژ
هواگیری دستی رادیاتور


قیمت رادیاتور

قیمت رادیاتور با توجه به گرمای مورد نیاز، نوع رادیاتور انتخابی ، ابعاد، مقاومت مكانیكی و ... می تواند متفاوت باشد.

همچنین معمولا برای نصب هر رادیاتور قیمت مشخصی در نظر گرفته می ‌شود و قیمت نهایی با توجه به تعداد رادیاتور هایی که نصب می گردد، برآورد می‌ شود. از طرفی قیمت نصب رادیاتور با توجه به برند محصول می تواند متفاوت باشد.


Powered by Froala Editor

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

رهام احمدی

سلام چرا برای نصب شوفاژ ، بهتر است از شیرهای ترموستاتیک که موجب کاهش هزینه های سوخت مصرفی می گردد، استفاده شود؟!

گیرداد

نصب رادیاتور رو میشه به صورت مخفی داخل دیوار انجام داد که بیرون نباشه؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما