آسانسور بیمارستان

آسانسور بیمارستان

دسته بندی
نصب آسانسور
تعداد ارائه دهنده ها
۱۰۰ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
از عوامل موثر بر قیمت نصب آسانسور بیمارستان به میزان ترافیک آسانسور، قدرت موتور، نوع سیستم محرک، ابعاد کابین ، جنس کابین و ...می باشد. ابعاد آسانسور برانکار بر بیمارستان بر اساس سایز تخت ها مشخص می شود که این خود بر قیمت نهایی آسانسور بیمار بر تاثیر دارد.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

نصب آسانسور بیمارستان

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۵

location

کرج

******۰۹۱۲۵

۵

location

کرج

******۰۹۱۲۳

۵

location

ایلام

******۰۸۴۳۳

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۳

۴

location

تهران

******۰۲۱۷۳

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۶

۵

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۲

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

آسانسور بیمارستان

آسانسور بیمارستان همان طور که از نام آن مشخص است به طور اختصاصی برای استفاده در بیمارستان ها، مراکز درمانی و خانه سالمندان و معلولین در دو نوع آسانسور بیمار بر یا تخت بر و آسانسور مسافربر ، طراحی و نصب می ‌شود. چرا که جدا کردن آسانسور های تخت بر از آسانسور های دیگر که برای جابجایی عیادت کنندگان و کارمندان مورد استفاده قرار می گیرد، از احتمال انتقال بیماری های واگیردار به بیماران و یا بالعکس جلوگیری می کند. همچنین تجمع افراد در اطراف بیمار در حین جابجایی نیز می تواند آسایش بیمار را مختل نماید. طراح آسانسور بیمارستان لازم است از نحوه مرتبط شدن بخش های مختلف بیمارستان ، تعداد کارمندان و کارکنان هر سیکل کاری در شبانه روز و میانگین تعداد عیادت کنندگان آگاهی داشته باشد و بر این اساس ظرفیت آسانسور را تعیین نماید. همچنین لازم است در طراحی و اجرا علاوه بر توجه به ابعاد آسانسور برانکارد بر بیمارستان ، استانداردهای بهداشتی برای محیط‌ های بیمارستانی لحاظ ‌گردد. همچنین از آن جایی که در بیمارستان ها، چند ثانیه می تواند تفاوت بسیاری در سلامت بیماران داشته باشد، لحاظ کردن سرعت و شتاب مناسب برای آسانسور های بیمار بر ، ضمن رعایت ایمنی، بسیار حائز اهمیت است.

آسانسور بیمارستان
آسانسور بیمارستان

 قیمت آسانسور بیمارستان 

میزان ترافیک آسانسور که به صورت تقریبی توسط طراح تعیین می گردد، قدرت موتور، نوع سیستم محرک (کششی و یا هیدرولیکی)، ابعاد کابین ، جنس کابین و ... از عوامل موثر بر قیمت نصب و اجرای آسانسور بیمارستان به شمار می رود. ابعاد آسانسور برانکار بر بیمارستان بر اساس سایز تخت بیمارستان مشخص می شود که این خود بر قیمت نهایی آسانسور بیمار بر تاثیر دارد.

نصب آسانسور بیمارستان 

مراحل نصب آسانسور بیمارستان مشابه آسانسور مسافربر شامل نصب ضربه گیر ها، آهن کشی چاهک آسانسور ، نصب ریل و شاسی ها، ساخت شاسی موتور و نصب آن در موتورخانه ، قالب گذاری، آرماتور بندی و بتن ریزی سقف چاهک ، سیم کشی آسانسور ، نصب تابلو فرمان ، کابل کشی موتور آسانسور ، ساخت و نصب قفل های درب آسانسور ، نصب درب کابین و نصب شاسی داخل کابین می باشد. اما آنچه که متفاوت است، نوع تجهیزات استفاده شده در آسانسور بیمار بر به نسبت آسانسور مسافر بر است. سیستم ایمنی درب های کابین آسانسور بیمارستان نیز که مانع بسته شدن درب به هنگام وجود مانع در بین چارچوب و درب کابین می شود، لازم است از نوع الکتریکی باشد و حساسیت آن به گونه ای تنظیم گردد که حتی از برخورد درب به صورت ضعیف به بیمار و یا تخت آن جلوگیری شود. همچنین سیستم محرک آسانسور بیمار بر می تواند بر اساس نظر طراح به صورت سیستم های هیدرولیک، گیر لس و سیستم های دارای موتور گیر بکس (کششی) طراحی و اجرا گردد.

در آسانسور بیمارستان برانکارد بر نیز مانند آسانسور های مسافر بر بهتر است از فتوسل های پرده ای در ورودی کابین ، فن برای تهویه هوای داخل کابین و تلفن جهت برقراری ارتباط در صورت خرابی آسانسور ، استفاده شود. همچنین با توجه به حساسیت عملکرد مناسب آسانسور های بیمارستان ، لازم است حداقل طی دوره های یک ماهه توسط افراد متخصص در این زمینه بازدید شده و صحت عملکرد آن ها تایید گردد. از طرفی با سرویس کردن ماهیانه این آسانسور ها، می توان از هزینه های خرابی قطعات و استهلاک آن ها جلوگیری نمود.

کابین آسانسور بیمارستان
کابین آسانسور بیمارستان

ابعاد آسانسور بیمارستان

حداقل ابعاد کابین آسانسور بیمارستان برانکارد بر به طور کلی به نحوی است که فضای کافی برای یک برانکارد و یک پرستار را داشته باشد. اما مطابق با استانداردهای بین المللی حداقل ابعاد داخلی کابین آسانسور برانکارد بر معادل عمق ۲۴۰۰ میلی متر و عرض ۱۴۰۰ میلی متر است. این ابعاد برای آسانسور برانکارد بر معادل عمق ۲۱۰۰ میلی متر و عرض ۱۱۰۰ میلی متر می باشد. پنل داخل کابین آسانسور بیمارستان نیز نسبت به سایر آسانسور ها در ارتفاع پایین تری نصب می گردد. همچنین توصیه می شود که کلید کنترلی حق تقدم برای این نوع آسانسور ها در نظر گرفته شود تا در مواقع اضطراری، کارکنان و مسئولین بتوانند کنترل آسانسور را در اختیار بگیرند و ترافیک آسانسور را کنترل نمایند.

کابین آسانسور های بیمارستان برانکارد بر نیز عمدتا از استیل ضد زنگ ساخته می شود. البته به دلیل اهمیت پاکیزگی و عفونی بودن محیط های بیمارستانی و مراکز درمانی توصیه می شود از استیل های نانو که میزان جذب آلودگی بسیار پایینی دارند، در این نوع از آسانسور ها استفاده شود. از آن جایی که در آسانسور بیمارستان ، انتقال سریع و بدون ضربه، بدون تاخیر و ایمن لازم است فراهم گردد، لذا معمولا حداکثر سرعت کابین بیمار بر ا متر بر ثانیه و مقدار شتاب آن ۹٫۵ متر بر مجذور ثانیه در نظر گرفته می شود. همچنین توان تقریبی آسانسوری که جهت حمل تخت استفاده می شود بر حسب ابعاد تخت بین ۱۰ تا ۲۰ کیلووات است.

 

آسانسور بیمار بر
آسانسور بیمار بر

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۳ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

لاله نیمنی

سلام در آسانسور بیمارستان فوریت های اضطراری برای بیمار ها نصب میشود؟

محدثی

نصب آسانسور بیمارستان تحت برق ساختمان است یا برق کمکی در صورت قطعی دارد؟

عمران مدرن

سلام برق کمکی هم لازم است.

رابطی مقدم

نصب آسانسور بیمارستان عمدتا از چه نوعی هستند؟ هیدولیکی یا عادی و ....

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما