نصب آبگرمکن خورشیدی

نصب آبگرمکن خورشیدی

دسته بندی
نصب سیستم گرمایشی و سرمایشی
تعداد ارائه دهنده ها
۱۹ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

نصب آبگرمکن خورشیدی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۲

location

تهران

******۰۲۱۷۷

۴

location

اراک

******۰۸۶۴۴

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۶

۳

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۳

location

اصفهان

******۰۳۱۳۲

۳

location

سمنان

******۰۲۳۳۳

۳

location

تهران

******۰۲۱۲۸

۴

location

تهران

******۰۲۱۳۳

۴

location

تهران

******۰۱۱۳۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۳

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۰

۴

location

تهران

******۰۳۱۳۳

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

نصب آبگرمکن خورشیدی

امروزه نصب و استفاده از آبگرمکن خورشیدی به سبب محدودیت و اثرات زیانبار محیط زیستی استفاده از سوخت های فسیلی، در حال گسترش است. به طوری که آبگرمکن خورشیدی جهت گرمایش آب گرم مصرفی، گرمایش آب استخر و در سرویس های بهداشتی پارک ها، مساجد و استراحتگاه های بین راهی که بعضا امکان نصب و استفاده از دیگر تاسیسات تولید آب گرم بهداشتی وجود ندارد، مورد استفاده قرار می گیرد. 

از طرفی در آبگرمکن های خورشیدی صرفا از طریق نور مرئی خورشید ، گرمایش حاصل نمی شود بلکه تابش غیرمرئی نیز توسط سیستم جذب شده و آب را گرم می نماید. لذا در آب و هوای ابری نیز گرمایش صورت می پذیرد اما به طبع، دمای آب خروجی به نسبت روز آفتابی کاهش می یابد. البته معمولا در مخازن ذخیره ، یک المنت برقی نیز قرار داده می شود تا به عنوان پشتیبان در صورت کمبود حرارت ، استفاده شود.


 نصب آبگرمکن خورشیدی
نصب آبگرمکن خورشیدی


طرز کار آبگرمکن خورشیدی

در آبگرمکن های خورشیدی ، انرژی خورشیدی به صورت مستقیم و غیر مستقیم (سیال واسط) به انرژی حرارتی تبدیل می شود. در صورتی که عملکرد آبگرمکن به صورت مستقیم باشد، آب گرم بدون هیچ واسطه ای گرما را دریافت می کند. اما در سیستم غیر مستقیم ، در مخزن ذخیره دوجداره ، محلول آب و ضد یخ، گرما را از صفحات خورشیدی دریافت می کند. سپس با حرکت این محلول و آب مصرفی در دو محفظه نزدیک به هم، گرما انتقال یافته و در نهایت آب گرم مصرفی به بخش های مختلف خانه پمپاژ می شود.


اجزای آبگرمکن خورشیدی 

تمام آبگرمکن های خورشیدی صرف نظر از نوع سیستم گردش آب آن، از دو قسمت اصلی مخزن و کلکتور خورشیدی تشکیل شده است.


مخزن آبگرمکن خورشیدی

مخزن که جهت ذخیره آب گرم شده استفاده می شود، جهت کاهش اتلاف انرژی عمدتا با پوششی از پلی اورتان عایق می شود.


کلکتور خورشیدی

کلکتور های خورشیدی ، گرمای تابش شده از خورشید را دریافت نموده و آن را به مایع موجود در آبگرمکن منتقل می کنند. به طوری که سطح کلکتور خورشیدی قادر است امواج با طول موج کوتاه را جذب و تشعشع با طول موج بلند را بازتابش نماید. 

زمانی که تابش مادون قرمز با طول موج کوتاه از خورشید به سطح جاذب کلکتور برخورد می کند، حرارت در کلکتور به صورت گلخانه ای به دام می افتد. در نهایت مایع داخل کلکتور که عموما آب است، در ارتباط با سطح جاذب کلکتور ، گرما را در خود ذخیره می کند. 


آبگرمکن خورشیدی
آبگرمکن خورشیدی


مراحل نصب آبگرمکن خورشیدی

در اولین قدم برای بهره گیری از آبگرمکن خورشیدی ، لازم است مکان نصب صفحات جاذب آب گرمکن مشخص گردد. برای این کار لازم است در پشت بام از ابزار مسیریاب برای جهت یابی حرکت نور خورشید استفاده شود. البته در شرایط عادی که نور خورشید از طلوع تا غروب بر روی پشت بام مشاهده می شود، نیازی به مسیریابی نور توسط دستگاه نیست. همچنین لازم است توجه شود که در طی فصل زمستان از آن جایی که مدت زمان وجود سایه به دلیل موقعیت خاص خورشید طولانی تر است، عملکرد کلکتور به میزان قابل ملاحظه ای كاهش می یابد.

در گام بعدی از نصب آبگرمکن خورشیدی ، تعداد کلکتور خورشیدی لازم برای آب گرم واحد مسکونی مشخص می شود. به طوری که محاسبه تعداد کلکتور مورد نیاز برحسب تعداد نفرات، میزان آب مصرفی در روز و میزان تابش خورشید در آن منطقه صورت می پذیرد.

در گام بعدی پس از نصب پایه ها و براکت ها، کلکتور و صفحه جاذب ، نصب می گردند. مخزن نیز بر حسب نوع سیستم ، در موتورخانه ، تراس و یا پشت بام ساختمان نصب می شود.


کلکتور خورشیدی
نصب مخزن و پایه های کلکتور خورشیدی


در نهایت لوله کشی بین کلکتور و مخزن و اتصال مخزن به مصرف کننده ها در دستور کار قرار می گیرد. البته لازم است تا حد ممکن طول لوله کشی ها کاهش یابد و لوله ها از داخل سطوح عبور داده شوند تا در نمای ساختمان تأثیر منفی نداشته باشند و تلفات حرارتی نیز کاهش یابد.

قیمت نصب آبگرمکن خورشیدی

قیمت نصب و راه اندازی آبگرمکن خورشیدی برحسب نوع و تعداد کلکتور ، ابعاد مخزن ذخیره و نوع سیستم گردش آبگرمکن متفاوت است. البته اگرچه آبگرمکن های خورشیدی با هزینه اولیه نسبتا بالا نصب و راه اندازی می شوند اما به دلیل رایگان بودن انرژی خورشیدی ، استفاده از این سیستم در دراز مدت مقرون به صرفه است. همچنین این سیستم ها با توجه به نوع عملکرد، طول عمر و دوام نسبتا بالایی نیز دارند.

Powered by Froala Editor

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

مهران آهنگر

نصب آبگرمکن خورشیدی به چه مقدار فضا نیاز داره یعنی اینکه حداقل چه مقداری مساحت میشه اون رو نصب کرد؟!

مهدوی

نصب آبگرمکن خورشیدی حتما باید روی پشت بام باشه؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما