تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

دسته بندی
نشت یابی و تخلیه چاه
تعداد ارائه دهنده ها
۵۸ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۷

۲

location

تهران

******۰۹۱۲۹

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

******۱

۳

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۳

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۶

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۳

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۳

location

تهران

******۰۹۱۰۹

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۴

location

تهران

******۰۲۱۶۶

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در مواقعی که سیستم لوله کشی ساختمان ، قدیمی و پوسیده شده است و یا با استاندارد های روز مطابقت ندارد و هر از چند گاهی با مشکل نشتی مواجه می شود، می تواند بسیار موثر باشد. استفاده از روش های سنتی جهت تعیین محل نشت می تواند هزینه های قابل توجهی را با توجه به عدم قطعیت هایی که وجود دارد، به همراه داشته باشد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه های پیشرفته می تواند موجب تسریع فرآیند نشت یابی و اقدامات لازم جهت رفع نشت گردد.

 

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه 

 

در اکثر مواقع، محل ترکیدگی دقیق لوله های آب و فاضلاب خانه مشخص نیست و صرفا آثار نم و رطوبت آن ظاهر می شود که در این صورت با استفاده از فرآیند تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه می توان خسارات وارده را بدون کندن محل و ایجاد خرابی، به حداقل مقدار کاهش داد.

از طرفی، سالا‌نه جمعیت قابل توجهی بر اثر نشت گاز جان خود را از دست می دهند. این در حالی است که با سرد شدن هوا، همواره کارشناسان و متخصصان نسبت به این مسئله هشدار می دهند. اما استفاده از وسایل گرمایشی غیر استاندارد ، سهل ‌انگاری ساکنین، بسته شدن لوله ‌های بخاری و شومینه به دلیل نداشتن کلا‌هک و... همچنان موجب وقوع چنین حوادثی می شود. لذا استفاده از فرآیند تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به صورت دوره ای می تواند سلامت ساکنین را تضمین نماید.

 

 نشت یابی با دستگاه
نشت یابی با دستگاه

 

عوامل ایجاد نشت در لوله ها

  • قرار گرفتن لوله ‌های فلزی در خاک مرطوب، خاک آهکی یا محلی که باعث خوردگی لوله فلزی می شود، می تواند احتمال ترکیدگی لوله و نشت آن را افزایش دهد.
  • قرار گرفتن دو لوله فلزی غیر هم جنس در کنار هم می تواند باعث ایجاد واکنش شیمیایی و خوردگی لوله ها گردد.
  • انبساط و انقباض لوله ‌های فلزی آب گرم ، مخصوصا در لوله های شوفاژ می تواند باعث شل شدن اتصالات و نشتی لوله ها گردد.
  •  افزایش ناگهانی فشار آب در لوله ‌ها مخصوصا هنگام شب که مصرف شهری آب کم شده است، می تواند فشار لوله آب را افزایش داده و موجب نشتی شود.

 

مکانیزم دستگاه نشت یاب

دستگاه های نشت یابی به طور کلی مکانیزم یکسانی برای یافتن محل ترکیدگی و نشت دارند؛ به طوری که اغلب این تجهیزات، مجهز به فرستنده و گیرنده امواج که در داخل یک محفظه قرار گرفته است، می باشند. این محفظه با قرار گرفتن بر روی محل مورد نظر (دیوار و لوله ها) امواجی را ارسال و مجددا آن را دریافت می کند. در نهایت این امواج دریافت شده را توسط یک سیستم کامپیوتری به منظور تشخیص محل نشت ، تحلیل می کند.

 

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

 

انواع روش های تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

به طور کلی سیستم تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بر مبنای امواج کار می کند اما نوع امواج و شیوه تحلیل، در انواع دستگاه های نشت یابی متفاوت است. از طرفی دستگاه های نشت یابی به سبب داشتن ویژگی های متفاوت، هر یک در موارد به خصوصی استفاده می شوند که در ادامه رایج ترین آن ها تشریح می گردد.

 

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آکوستیک آنالوگ

یکی از رایج ترین نوع از دستگاه های نشت یاب ، نشت یاب آکوستیک آنالوگ می باشد. این دستگاه صرفا جهت نشت یابی نقطه ای در محیط های بی سر و صدا استفاده می شود. دستگاه نشت یاب آکوستیک آنالوگ دارای عقربه های حساس نسبت به فرکانس بوده و کار با آن بسیار ساده است.

 

تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله

 

دستگاه نشت یاب آکوستیک دیجیتال

دستگاه نشت یاب آکوستیک دیجیتال به عنوان دقیق ترین نشت یاب آکوستیکی شناخته می شود. این دستگاه قادر است فرکانس ها را بدون پارازیت دریافت کرده و محل نشتی را تشخیص دهد. به همین سبب از این دستگاه می توان برای نشت یابی محیط های پر سر و صدا نیز استفاده شود.

 

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نویز کوریلیتور

این وسیله نشت یابی با دستگاه با استفاده از سیستم پردازش دیجیتال می تواند با دقت بسیار بالا و در شرایط محیطی مختلف، نشتی نقطه ای و محیطی را تشخیص دهد. پردازشگر این سیستم ، قابلیت حذف پارازیت ها و نوسانات مشابه را دارد که این قابلیت، دقت این دستگاه نشت یاب را به شدت افزایش می دهد.

 

تجهیزات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تجهیزات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

 

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه رادیویی دیجیتال 

دستگاه نشت یاب رادیویی دیجیتال که با عنوان لاگر نیز شناخته می شود، دارای یک سیستم آنالیز کننده رادیویی می باشد. این آنالیز کننده می تواند نشت در منطقه وسیعی مانند یک شهر را تشخیص داده و میزان نشت آن را نیز مشخص کند.

 

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه تزریق گاز

دستگاه نشت یاب تزریق گاز که یکی از جدیدترین سیستم های نشت یابی با دستگاه می باشد، با استفاده از تزریق یک گاز بی اثر درون لوله ها، محل نشتی را مشخص می کند. به طوری که با استفاده از این دستگاه نشت یاب ، می توان کم ترین میزان نشتی را نیز تشخیص داد.

 

دستگاه نشت یاب
دستگاه نشت یاب

 

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

هزینه انجام خدمات نشت یابی با دستگاه به عوامل متعددی وابسته است که از این میان می توان به عواملی نظیر محل نشت ، میزان نشت ، متراژ لوله کشی ساختمان و نوع دستگاه مورد استفاده اشاره کرد.

نوع لوله های بکار رفته در لوله کشی آب و گاز نیز بر روی هزینه نشت یابی با دستگاه تاثیر گذار است. چرا که در برخی از لوله ها به سبب جنس آن ها، فرآیند تشخیص نشتی با صرف زمان بیش تری همراه است. لذا گاهی برخی از شرکت ها، هزینه فرآیند تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه را بر حسب ساعت کاری در نظر می گیرند.

اما به طور کلی دقت بسیار بالا و کاربرد راحت دستگاه نشت یابی که در بعضی موارد قادر است علاوه بر ترکیدگی لوله ، ترک ها را نیز تشخیص دهد، همچنین عدم نیاز به تخریب ساختمان در فرآیند نشت یابی ، می تواند هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه را به نسبت استفاده از روش های قدیمی ، مقرون به صرفه گرداند.

Powered by Froala Editor

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

محسن شیرزادی

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه برای لوله های گاز هر چند مدت یکبار باید انجام بشه یعنی بازه های بازدید لوله های گاز باید چقدر باشه؟

قبادیانی

در تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه میتوان که نشتی های شبکه را هم با آن تشخیص داد؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما