لوله کشی گاز توکار

لوله کشی گاز توکار

دسته بندی

لوله کشی گاز

لوله کشی گاز توکار

دسته بندی
لوله کشی گاز
تعداد ارائه دهنده ها
۳۴ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
شهر
شهر را مشخص کنید

لوله کشی گاز توکار

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۳۰

۲

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۳

location

تهران

phone

******۰۹۲۰۱

۵

location

رباط کریم

phone

******۰۹۱۲۸

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۵

۳

location

کرج

phone

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

۵

location

پاکدشت

phone

******۰۹۱۲۴

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۲

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

لوله کشی گاز توکار

لوله کشی گاز توکار خانگی یکی از شیوه های مرسوم در اجرای لوله کشی گاز است که برخلاف لوله کشی روکار ، انشعابات و لوله های گاز قابل رویت نمی باشند. اجرای لوله کشی گاز توکار عمدتا در زمان ساخت بنا و قبل از تکمیل ساختمان انجام می شود.

گاز کشی توکار ساختمان بسیار تخصصی بوده و هر گونه سهل انگاری در آن موجب بروز خطرات جانی و مالی برای ساکنین خواهد شد. بنابراین لازم است لوله کشی گاز توکار توسط افراد متخصص و طبق آیین نامه ‌ها و دستورالعمل‌ های مربوط طراحی و اجرا شود.

 

 لوله کشی گاز توکار
لوله کشی گاز توکار

 

مراحل اجرای لوله کشی گاز توکار

برای لوله کشی گاز توکار در اولین گام لازم است در سازمان نظام مهندسی برای لوله ‌کشی گاز سازه مربوطه، یک پرونده تشکیل گردد. سپس برای این پرونده یک مجری یا پیمانکار تعیین می ‌شود. اما قبل از شروع عملیات اجرایی و لوله کشی ، لازم است مجری نقشه های طراحی شده و وضعیت محل اجرا را بررسی کرده و نقشه های اجرایی را آماده نماید. همچنین چنانچه ایجاد تغییراتی در مسیر گاز کشی ساختمان ضروری باشد، این تغییرات باید به تایید دستگاه نظارت برسند. 

برای اجرای لوله کشی گاز توکار از آن جایی که مسیر لوله کشی و انشعابات گاز در دید قرار ندارد، طریقه جوشکاری متفاوت است. به طوری که در لوله کشی گاز توکار عمدتا از اتصالات فولادی جوشی بدون درز استفاده می شود. همچنین همه اتصالات و جوشکاری لوله های توکار لازم است یکنواخت و اصولی انجام شود. هر گونه اشکال ظاهری و یا اجرای جوش غیر حرفه ای، غیر استاندارد و خطر زا می باشد. 

برای تغییر دادن مسیر لوله های فولادی حتی الامکان لازم است از اتصالات مناسب و یا از لوله های خم شده در کارخانه لوله سازی استفاده شود. در صورتی که خم کردن لوله ها در محل نصب اجتناب ناپذیر باشد، برای خم کاری لازم است شرایط زیر رعایت گردد.

 • خم کردن لوله فقط با استفاده از وسایل و روش های مخصوص خم کاری لوله ها انجام گیرد.
 • خمیدگی لوله ، صاف و عاری از هر گونه چین خوردگی، ترک خوردگی و عیوب مکانیکی باشد.
 • برای لوله های درزدار، خط جوش طولی و یا بر روی خط میانی لوله که دارای کم ترین تنش کششی یا فشاری است، قرار گیرد.
 • در قسمتی از لوله که خم می شود، نباید هیچ گونه خط جوش محیطی وجود داشته باشد.

 

 لوله کشی گاز خانگی
 لوله کشی گاز خانگی

 

برای جلوگیری از خوردگی لوله های گاز توکار لازم است عملیات زنگ زدایی و چربی زدایی انجام شده و پس از آن لوله ها عایق بندی گردند. اما به طور معمول کانال های افقی یا عمودی لوله های گاز از کانال های سایر تاسیسات جدا در نظر گرفته می شود. در صورتی که از کانال های مشترک برای لوله های آب و کابل برق و لوله های گاز استفاده شود، لازم است تا نکات ایمنی عایق کاری به نحو مطلوب انجام شود. همچنین برای گاز کشی توکار ساختمان در صورت نصب لوله های گاز در کانال افقی مستقل، پس از عایق کاری لوله ها عمدتا از ماسه خشک برای پر کردن کانال استفاده می شود. 

 

اجرای گاز کشی توکار ساختمان
اجرای گاز کشی توکار ساختمان

 

 بخش‌ های مشترک لوله کشی گاز واحدهای مسکونی ، مانند رایزر ها، نباید از داخل ملک خصوصی عبور کند و مسیر لوله گاز لازم است به گونه ‌ای انتخاب شود که به سازه اصلی ساختمان آسیبی وارد ننماید.

در لوله کشی گاز توکار از کف ساختمان و به خصوص پارکینگ به علت بار ترافیکی، یک غلاف فلزی جهت محافظت از لوله ها نصب می گردد تا از وارد آمدن فشار مستقیم بر لوله ها و یا لرزش آن ها جلوگیری شود.

در نهایت پس از اتمام گاز کشی توکار ساختمان و پس از تعیین سلامت و ایمنی پروژه توسط مهندس ناظر ، نصب کنتور گاز در دستور کار قرار می گیرد. تعیین مکان مناسب کنتور گاز از اهمیتی خاصی برخوردار است. به طوری که لازم است کنتور گاز در مکان و وضعیتی که میزان مصرف گاز از طریق نمایشگر آن به راحتی قابل خواندن باشد و امکان بروز و تشدید آتش سوزی وجود نداشته باشد، نصب گردد.

 

قیمت لوله کشی گاز خانگی توکار

گاز کشی ساختمان با توجه به ماهیت خطر آفرین آن صرف نظر از هزینه آن لازم است در بالاترین سطح کیفیت اجرا گردد. اما از عوامل موثر بر قیمت نهایی لوله کشی گاز خانگی توکار می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

 • محل پروژه
 • نوع پروژه (اجرا ، بازسازی ، خرده ‌کاری و تعمیر ، راه ‌اندازی وسایل گازسوز و …)
 • کاربری ساختمان
 • تعداد طبقات
 • فشار گاز (قوی یا ضعیف)
 • نوع کنتور (تکی یا تجمعی)
 • مسیر لوله‌ های گاز 

 

Powered by Froala Editor

لوله کشی گاز توکار در تهران

لوله کشی گاز توکار در تهران، لوله کشی گاز توکار در تهران - آفتاب، لوله کشی گاز توکار در تهران - بومهن، لوله کشی گاز توکار در تهران - پردیس، لوله کشی گاز توکار در تهران - کن، لوله کشی گاز توکار در اسلام شهر، لوله کشی گاز توکار در اسلام شهر - چهاردانگه، لوله کشی گاز توکار در پاکدشت، لوله کشی گاز توکار در پاکدشت - شریف آباد، لوله کشی گاز توکار در دماوند، لوله کشی گاز توکار در دماوند - رودهن، لوله کشی گاز توکار در رباط کریم، لوله کشی گاز توکار در رباط کریم - بوستان، لوله کشی گاز توکار در رباط کریم - پرند، لوله کشی گاز توکار در رباط کریم - صالح آباد، لوله کشی گاز توکار در رباط کریم - گلستان، لوله کشی گاز توکار در رباط کریم - نصیرآباد، لوله کشی گاز توکار در ری، لوله کشی گاز توکار در ری - حسن آباد، لوله کشی گاز توکار در ری - خاوران، لوله کشی گاز توکار در ری - کهریزک، لوله کشی گاز توکار در شهریار، لوله کشی گاز توکار در شهریار - اندیشه، لوله کشی گاز توکار در فيروزکوه، لوله کشی گاز توکار در فيروزکوه - ارجمند، لوله کشی گاز توکار در قدس، لوله کشی گاز توکار در لواسان، لوله کشی گاز توکار در لواسان - فشم، لوله کشی گاز توکار در ملارد، لوله کشی گاز توکار در ملارد - صفا دشت، لوله کشی گاز توکار در ورامین، لوله کشی گاز توکار در ورامین - پیشوا، لوله کشی گاز توکار در ورامین - جوادآباد، لوله کشی گاز توکار در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

یزدان صمدی

سلام ، اغلب چه مدل کنتوری برای لوله کشی گاز توکار استفاده میشه؟

قبادی

لوله کشی گاز توکار از نظر نشتی و انفجار خطرناک نیست؟

عمران مدرن

سلام نه کلیه استانداردها در نصب رعایت می شوند.

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما