طراحی کابین آسانسور

طراحی کابین آسانسور

دسته بندی

نصب آسانسور

طراحی کابین آسانسور

دسته بندی
نصب آسانسور
تعداد ارائه دهنده ها
۶۰ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
شهر
شهر را مشخص کنید

طراحی کابین آسانسور

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۳۶

۵

location

کرج

phone

******۰۹۱۲۵

۵

location

ایلام

phone

******۰۸۴۳۳

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۳

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۶

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

طراحی کابین آسانسور

بخشی از سیستم آسانسور که کالا یا مسافران را در خود جای می‌ دهد، کابین آسانسور ، نامیده می‌شود. در واقع کابین یکی از قطعات مکانیکی آسانسور و به عبارتی مهم ترین بخشی از آسانسور است که مسافرین با آن در ارتباط هستند. به همین سبب امنیت و زیبایی آن دو معیاری است که لازم است در طراحی کابین لحاظ گردد. یکی از بخش های مهم در طراحی نقشه آسانسور ، ترسیم و طراحی نقشه کابین آسانسور می باشد. طراحی کابین آسانسور بر اساس ابعاد و نقشه دیگر بخش های آسانسور صورت می پذیرد. لذا برای طراحی کابین آسانسور لازم است ابعاد چاهک ، تعداد طبقات ، ظرفیت مورد نظر و توان و قدرت موتور آسانسور تعیین گردد. لازم به ذکر است که طراحی کابین آسانسور باید به گونه ای صورت پذیرد که در حین حرکت ، به دیواره های چاهک آسانسور برخورد نکند و فاصله استاندارد آن از دیواره ها حفظ گردد.

هزینه طراحی کابین آسانسور 

با توجه به تنوع المان های موجود در کابین آسانسور ، هزینه طراحی آن تابع متغیرهای بسیاری می باشد که از این عوامل می توان به ابعاد چاهک ، نوع سیستم محرک و نوع جنس کابین و درب آن اشاره کرد. تزئینات داخل کابین آسانسور نیز با توجه به نوع کاربری و سلیقه سفارش دهنده متفاوت بوده و از عوامل تاثیرگذار در هزینه طراحی کابین آسانسور محسوب می ‌گردد.  امکانات جانبی نظیر نصب کولر در داخل کابین ، قابلیت محدود کردن استفاده افراد (با اثر انگشت ، کارت و کد) و... نیز بر روی قیمت طراحی و اجرای کابین آسانسور موثر است. 

طراحی کابین آسانسور
طراحی کابین آسانسور

طراحی داخل کابین آسانسور

یکی از نرم افزار هایی که در زمینه نقشه کشی و طراحی کابین داخل آسانسور مورد استفاده طراحان قرار می گیرد، نرم افزار Lift Designer است. با استفاده از این نرم افزار می توان نقشه کامل و با جزئیات اجرایی کابین آسانسور را طراحی نمود. کابین آسانسور از سه بخش عمده شامل چارچوب (یوک)، سکو (محل استقرار مسافر یا بار)، دیواره‌ ها (شامل سقف ، کف ، درب ، دیواره‌ های جانبی ، پوشش ‌های داخلی و تزئینات کابین آسانسور) تشکیل شده است. یوک آسانسور ، چارچوب فلزی کابین است که کل کابین را در بر می گیرد. به یوک کابین آسانسور ، قاب نگهدارنده کابین نیز گفته می شود. این قطعه معمولا از فلز مقاومی ساخته شده و تجهیزات کابین بعد از نصب به آن متصل می گردند. 

برای طراحی داخل کابین آسانسور ، آنالیز ترافیک ساختمان از طریق بررسی نوع کاربری ساختمان ، تعداد طبقات، مساحت مفید هر طبقه، جمعیت هر طبقه، طول مسیر حرکت اسانسور و ارتفاع طبقات ضرورت دارد. سپس متناسب با جمعیت در زمان ترافیک ، زمان انتظار برای دریافت سرویس (Interval) و زمان یک سفر کامل (Round triptime)، مشخصات آسانسور نظیر تعداد اسانسور ، ظرفیت کابین آسانسور ، سرعت اسانسور ، عرض چاهک ، عمق چاهک ، محل قرار گیری درب ها و … را طراحی می شود. لازم به ذکر است که در این فرایند استفاده از حداکثر فضای چاله جهت طراحی داخل کابین آسانسور با حداکثر ابعاد ممکنه پیشنهاد می گردد.

نصب یوک کابین آسانسور
نصب یوک کابین آسانسور

در آسانسور تمام وزن کابین و مسافرین توسط یوک به سیم بکسل‌ ها و یا سیستم هیدرولیک منتقل می ‌شود. بنابراین علاوه بر اهمیت قدرت تحمل بار ، لازم است تنظیم بودن یوک جهت جلوگیری از انحراف کابین (خصوصا هنگام استفاده از کفشک‌ های غلطکی) مورد توجه قرار گیرد. 

درب کابین یکی از مهم ترین اجزاء کابین است که عمدتا به صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک و در مدل های دو لته و سه لته ساخته می شود. درب کابین آسانسور ، وظیفه حفاظت از مسافرین و جلوگیری از برخورد آن ها با دیواره چاه به هنگام حرکت آسانسور را بر عهده دارد.

کف کابین یا به تعبیری سکوی کابین آسانسور نیز لازم است از مصالح مناسب به نحوی طراحی و اجرا گردد که به راحتی بتواند وزن مسافرین و بار را تحمل کند.

به عبارتی سکوی کابین باید تا حدی بارگیری شود که بدون اعمال نیرو های زیاد به کفشک های راهنمای آن، در مرکز ثقل خود به صورت آویزان و معلق باقی بماند. این ویژگی به عنوان بالانس کردن در حالت سکون شناخته می شود. 

به طور کلی دیواره ها ، کف ، سقف ، قاب و کفشک های کابین آسانسور لازم است مقاومت کافی در برابر نیروهای وارده در هنگام کارکرد عادی، عملکرد ترمز ایمنی (پاراشوت) و برخورد احتمالی با ضربه گیر ها را داشته باشند. 

همچنین لازم است از موادی که سریع آتش می گیرند و یا در اثر گرما، گاز های خفه کننده ایجاد می کنند، در طراحی این قطعات استفاده نشود. لازم به ذکر است که عمدتا کابین آسانسور را از جنس استیل ، MDF ، شیشه (پانوراما) و کامپوزیت می سازند. 

طراحی داخل کابین آسانسور
طراحی داخل کابین آسانسور

 

طراحی سقف انواع کابین آسانسور نیز لازم است به نحوی صورت پذیرد که در حین خدمات و بازبینی آسانسور ، بتواند سنگینی وزن حداقل دو نفر را تحمل کند. معمولا بر روی سقف کابین آسانسور ، درب خروجی اضطراری ، فن و نرده نیز تعبیه می شود.

همچنین در طراحی داخلی کابین آسانسور ، نوع و طرح شستی کابین آسانسور نیز اهمیت بسزایی دارد که باید با توجه به نوع متریال و رنگ داخل کابین ، انتخاب گردد.

 

طراحی کابین آسانسور
طراحی شستی کابین آسانسور

 

اما سایر نکات که مطابق مبحث پانزدهم مقررات ملی ساختمان لازم است رعایت آن ها در طراحی کابین آسانسور مورد توجه قرار گیرد، به شرح ذیل می باشد.

  • ارتفاع درب کابین و همچنین ارتفاع مفید کابین لازم است حداقل ۲ متر باشد.
  • کابین آسانسور لازم است مجهز به سیستم ایمنی (پاراشوت) مناسب باشد.
  • کابین آسانسور لازم است دارای روشنایی مناسب باشد.
  • کابین آسانسور لازم است به وسیله دیواره ها، کف و سقف کاملا پوشیده شود. به طوری که صرفا ورودی کابین ، دریچه اضطراری و محل های تهویه هوا مجاز به باز بودن می باشند.
  • فاصله بین دیوار کابین و دیوار چاهک آسانسور لازم است حداکثر 5 سانتی متر در نظر گرفته شود. در فاصله بین کابین و یوک آن نیز لازم است فنر ارتجاعی و یا لاستیک قرار گیرد تا هیچ گونه لرزشی در هنگام حرکت توسط مسافران احساس نشود.

 

کابین آسانسور استیل
استفاده از ورق های استیل در طراحی داخل کابین آسانسور

طراحی کابین آسانسور در تهران

طراحی کابین آسانسور در تهران، طراحی کابین آسانسور در تهران - آفتاب، طراحی کابین آسانسور در تهران - بومهن، طراحی کابین آسانسور در تهران - پردیس، طراحی کابین آسانسور در تهران - کن، طراحی کابین آسانسور در اسلام شهر، طراحی کابین آسانسور در اسلام شهر - چهاردانگه، طراحی کابین آسانسور در پاکدشت، طراحی کابین آسانسور در پاکدشت - شریف آباد، طراحی کابین آسانسور در دماوند، طراحی کابین آسانسور در دماوند - رودهن، طراحی کابین آسانسور در رباط کریم، طراحی کابین آسانسور در رباط کریم - بوستان، طراحی کابین آسانسور در رباط کریم - پرند، طراحی کابین آسانسور در رباط کریم - صالح آباد، طراحی کابین آسانسور در رباط کریم - گلستان، طراحی کابین آسانسور در رباط کریم - نصیرآباد، طراحی کابین آسانسور در ری، طراحی کابین آسانسور در ری - حسن آباد، طراحی کابین آسانسور در ری - خاوران، طراحی کابین آسانسور در ری - کهریزک، طراحی کابین آسانسور در شهریار، طراحی کابین آسانسور در شهریار - اندیشه، طراحی کابین آسانسور در فيروزکوه، طراحی کابین آسانسور در فيروزکوه - ارجمند، طراحی کابین آسانسور در قدس، طراحی کابین آسانسور در لواسان، طراحی کابین آسانسور در لواسان - فشم، طراحی کابین آسانسور در ملارد، طراحی کابین آسانسور در ملارد - صفا دشت، طراحی کابین آسانسور در ورامین، طراحی کابین آسانسور در ورامین - پیشوا، طراحی کابین آسانسور در ورامین - جوادآباد، طراحی کابین آسانسور در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

رسول علوی

سلام در طراحی کابین آسانسور ، تزئینات و مورد استفاده برای ظرافت کابین و طرح اون رو میشه خودمون انتخاب کنیم ؟!

محمد صفوی

سلام در طراحی و ساخت کابین آسانسور بخش دیواره‌ ها (شامل سقف ، کف ، درب ، دیواره‌ های جانبی) معمولا از چه جنسی ساخته میشن؟!

محمد صفوی

سلام در طراحی و ساخت کابین آسانسور بخش دیواره‌ ها (شامل سقف ، کف ، درب ، دیواره‌ های جانبی) معمولا از چه جنسی ساخته میشن؟!

میلادی

طراحی کابین آسانسور برای حفظ ایمنی باید از چه استانداردی پیروی کرد؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما