طراحی مهدکودک

طراحی مهدکودک

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

طراحی مهدکودک

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۲۹۹۹۶۷۵
ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

طراحی مهدکودک

یکی از علل اصلی اهمیت ویژه‌ی رعایت اصول طراحی در طراحی مهدکودک این است که کودکان تا پیش از ورود، تنها تجربه‌ی زندگی در آغوش گرم خانواده را دارا هستند و در واقع اولین فضای اجتماعی که به صورت مستقل به  آن پا می‌گذارند مهد کودک است، از این‌رو اولین تجربه آن‌ها از زندگی در اجتماع باید گرم و صمیمی باشد و احساس غریبگی و ترس را در آن‌ها ایجاد نکند. از طرف دیگر می‌بایست به کودک کمک کند تا از لحاظ روحی آمادگی لازم برای ورود به فضای اجتماعی بزرگ‌تر یعنی مدرسه را کسب کند.

از دیگر اصول مهم در طراحی مهدکودک ، حفظ امنیت و سلامت کودکان در هنگام حضور در این مکان است زیرا کودکان در این سن انرژی و کنجکاوی بالایی دارند و برای همین تمایل دارند تا مدام در فضا در حرکت کنند و در حال کشف و شهود باشند. کشف و شهود به رشد مغزی و یادگیری آن‌ها کمک می‌کند و برای رشد آن‌ها لازم و ضروری است، اما این کار بی‌خطر نیست برای همین استانداردهای خاصی باید هنگام طراحی در نظر گرفته شود تا با رعایت آن‌ها بتوان کودکان را با خیال راحت در فضای مهد آزاد گذاشت تا بازی و رشد کنند.

در طراحی مهدکودک ، سعی کنید روانشناختی کودکان را به صورت کامل مطالعه کنید، شما اگر با خلق و خوی کودکان آشنا باشید راحت‌تر می‌توانید طراحی خاص و متفاوت‌تری انجام دهید تا کودکان از فضای مهد کودک نهایت لذت را ببرند.

مهدکودک یکی از مهم ترین و حساس ترین موضوعات معماری و دکوراسیون برای کودکان در سنین پایین می باشد. طراحی مهدکودک نیازمند بررسی های محیطی و ویژگی های روانشناسانه است تا محیطی متناسب با خلق و خوی کودکان ارائه شود. به لیل حساسیت سن رشد کودکان، ایجاد فضای آرامش بخش با بالانرین امنیت برای ارتقاء وضعیت روحی و جسمی کودکان حائز اهمیت است. ارائه فضای شاد با رنگ ها متنوع به همراه امکاناتی خلاقانه در دیزاین داخلی مهدکودک نقش مهمی دارد. دیزاین مهدکودک با متراژ پروژه رابطه مستقیمی داشته و تمام امکانات دکوراسیون داخلی مهدکودک می بایست بر اساس ترکیب بندی کلیت فضا صورت گیرد.

از ضروری ترین وظایف معماران در هر پروژه طراحی معماری، شناخت مخاطب است. از این رو طراحی مهدکودک که به کودکان اختصاص می یابد نیز بایستی با کسب شناخت از روحیات و عادات و رفتارهای آنان انجام شود. از آن جا که کودک در یکی از دوره های زمانی خاص از حیات خویش قرار دارد، و در این مرحله به نوعی شخصیت وی شکل می گیرد، طراحی فضای مطلوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کودک با حضور در مکان های مختلف همواره سعی دارد آنجا را بهتر و بیشتر بشناسد. در واقع نوعی کنجکاوی خفته در او وجود دارد که باعث می شود همواره سوژه های تازه را دنبال کند و در صدد درک محیط خود باشد.

محیط مهد کودک باید شاد و با نشاط باشد و کودکان را به یادگیری ترغیب کند و علاوه بر اینکه کودکان باید در محیط مهد کودک احساس آرامش بیشتری داشته باشند.

برای طراحی مهدکودک باید از ایده های کاربردی و اصولی استفاده شود. همه کودکان به بازی کردن علاقه زیادی دارند بنابراین باید در مهد کودک فضایی متفاوت و شیکی را به بازی کودکان اختصاص داد توجه داشته باشید بازی هایی که باعث جلب توجه در کودکان می شوند می توانند ذهن کودکان را برای یادگیری فعال تر کنند. علاوه بر محیط بازی در مهد کودک باید فضایی را برای آموزش به کودکان طراحی کرد که این فضای باید به گونه ای طراحی شود که کودکان میل و اشتیاق بیشتری برای یادگیری پیدا کنند.

مطالعات انجام شده بیانگر آن است که می توان فضای مهد کودک را به گونه ای طراحی کرد که انگیزش کودک ارتقایافته، قدرت تخیل و کنجکاوی او افزایش یابد و به پرورش خلاقیت کودک منجر می شود.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما