پرگولا

پرگولا

دسته بندی

اجرای آلاچیق

تعداد ارائه دهنده ها

۲۲ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت پرگولا به جنس، ابعاد و نوع پرگولا بستگی دارد. پرگولا چوبی در انواع پرگولا چوب پلاست ، ترموود و ... و پرگولای فلزی نیز با فلزات ضد زنگ و مقاوم طراحی و تولید می شوند. طراحی پرگولا پیش ساخته با توجه به نظرات کارفرما و فرم و ابعاد پرگولا ، متنوع است. عمران مدرن ارائه دهنده خدمات طراحی و ساخت انواع پرگولا ها می باشد.
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید
jaccuzi_banner

اجرای پرگولا

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۲۹۹۹۶۷۵
طراحان باغ پارسی

طراحان باغ پارسی

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

ایوان

ایوان

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

سورن بام

سورن بام

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

بیونیکا

بیونیکا

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

بارش سبز

بارش سبز

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

نیروانا

نیروانا

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

پردیس سبز پارسیان

پردیس سبز پارسیان

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

گلدن لوتوس

گلدن لوتوس

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

کیمیا دیزاین

کیمیا دیزاین

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

متال وود

متال وود

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

آی آر گاردن

آی آر گاردن

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۴

ایکیا هوم

ایکیا هوم

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۶

تهران وود

تهران وود

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

آریو نما پاسارگاد

آریو نما پاسارگاد

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۴

ابتدا
۱
۲
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

پرگولا

پرگولا در واقع سازه ای است که به عنوان سایبان در محوطه های باز مانند باغ ها، ویلا ها و رستوران باغ ها به کار برده می شوند. طراحی پرگولا با توجه به متراژ محوطه، جنس پرگولا و ابعاد آن آغاز می شود. سازه پرگولار معمولا از جنس چوب بوده و سقفی مشبک دارند. استفاده از نیروهای متخصص برای ساخت پرگولا ، از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت عمران مدرن ، حرفه ای ترین پیمانکاران فعال در زمینه ساخت پرگولا را به شما کاربران گرامی معرفی می نماید. شما عزیزان می توانید به طور مستقیم با پیمانکاران اجرای پرگولا تماس گرفته و یا اینکه معرفی آنها را به عمران مدرن بسپارید. برای اطلاع از قیمت ساخت پرگولا و یا خرید پرگولا پیش ساخته می توانید با همکاران ما در عمران مدرن تماس بگیرید.

 

ساخت پرگولا
پرگولا

 

قیمت پرگولا

قیمت پرگولا وابسته به عوامل متعددی می باشد. جنس متریال مصرفی یکی از این عوامل است. به طور قطع هزینه ساخت پرگولا چوبی با هزینه ساخت پرگولا فلزی متفاوت است. ابعاد هم بر هزینه های اجرای آن موثر است. برای اجرای پرگولا با ابعاد بزرگ تر نیاز به متریال بیشتری بوده و هزینه تامین متریال اولیه برای ساخت بیشتر خواهد بود. در برآورد هزینه ها باید دستمزد اجرا و ساخت را نیز مد نظر قرار داد. 

 

پرگولا چیست؟

پرگولا نوعی سایبان و آلاچیق است که در فضای باز ساخته می شود. این سازه در باغ، حیاط ویلا، روف گاردن و ... قابل اجرا است. پرگولا که جزو آلاچیق های مدرن محسوب می گردد، سازه ای مسقف و دارای چهارچوب با سقف های مشبک صاف و یا به شکل منحنی می باشد. برای ساخت پرگولا می توان از متریالی همچون چوب، فلز، ترموود، چوب پلاست، وینیل و ... استفاده کرد. اگر چه پرگولا جزو دسته آلاچيق ها به حساب می آید، اما تفاوت هایی با آن دارد. از مهم ترین تفاوت های آنها، در سقف این دو سازه می باشد. آلاچیق دارای سقفی بسته است. اما سقف پرگولا غالبا به صورت مشبک ساخته می شود. همچنین اطراف آلاچيق تا حدودی بسته و محفوظ است، اما اطراف پرگولا باز است.

 

قیمت ساخت پرگولا
پرگولا چوبی سنتی

 

انواع پرگولا

پرگولا با توجه به نوع سقف آن به انواع مختلفی تقسیم بندی می گردد. بر اساس جنس نیز به انواع چوبی، فلزی، وینیل و ... دسته بندی می شود. همچنین از نظر ساختار اجرایی نیز دارای انواع مستقل و وابسته به دیوار می باشد. برای افزایش جذابیت پرگولا استفاده از متریال هایی مانند حصیرهای رنگی و یا پارچه‌هایی برای سقف و دیواره‌های آن نیز توصیه می شود. در ادامه با انواع پرگولا مدرن و جنس های مختلف آن آشنا خواهید شد.

 

پرگولا چوبی مستقل
پرگولا چوبی مستقل

 

انواع پرگولا بر اساس جنس

برای ساخت پرگولا چوبی ، از چوب های ماهون، سرو، ساج و ... که مقاومت بالاتری در برابر رطوبت و پوسیدگی دارند، استفاده می گردد. این نوع از آلاچیق پرگولا از متداول ترین انواع مورد استفاده آن می باشد. پرگولا فلزی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. این نوع بیشتر برای مکان های با دکوراسیون مدرن مناسب بوده و برای دکوراسیون های سنتی بیشتر توصیه می گردد که از آلاچیق پرگولا چوبی استفاده شود. باید توجه داشت که در ساخت پرگولا فلزی از ضد زنگ استفاده گردد تا از زنگ زدگی اجزای آن جلوگیری به عمل آید.

 

ساخت پرگولا چوبی
پرگولا چوبی وابسته به دیوار

 

وینیل یکی از مقاوم ترین متریال مصرفی در ساخت پرگولا می باشد. ساخت این نوع از پرگولا، نیاز به تعمیر و نگهداری را به حداقل می رساند. اما در مقابل زیبایی و لوکس بودن پرگولا چوبی را ندارد. چوب پلاست از دیگر مصالحی است که در ساخت پرگولا مورد استفاده قرار می گیرد. چوب پلاست که ترکیبی از چوب و پلاستیک است، شباهت زیادی به چوب دارد. مقاومت پرگولا چوب پلاست در شرایط آب و هوایی مختلف بالا است.

 

پرگولا چوبی

یکی از معروف ترین انواع پرگولا که بیشتریین استفاده را نیز دارد، پرگولا چوبی می باشد. پرگولا چوبی قیمت نسبتا بیشتری نسبت به دیگر انواع پرگولا دارد، به شرطی که در ساخت آن از چوب طبیعی و مرغوب استفاده شده باشد. زیرا در این صورت دوام پرگولا نیز تضمین می شود. پرگولا چوب پلاست نیز یکی دیگر از انواع پرگولا چوبی می باشد که با متریال چوب پلاستیک ساخته شده و قیمت آن نسبت به نوع چوب طبیعی پایین تر است. پرگولار های ترموود، پرگولا با چوب پلاست و مانند آن ها نیز در دسته بندی پرگولا چوبی قرار می گیرند.

 

پرگولا با چوب پلاست
پرگولا با چوب پلاست

 

قیمت پرگولا چوبی

برای برآورد قیمت پرگولا چوبی لازم است ابتدا جنس چوب و کیفیت ساخت آن مورد بررسی قرار بگیرد. روش های طراحی و ساخت مانند ایجاد فرم های مختلف و تزئینات گوناگون نیز بر قیمت پرگولا چوبی تاثیر می گذارد.

 

پرگولا چوبی
پرگولا چوبی با سقف شیبدار

پرگولا فلزی

یکی دیگر از انواع پرگولاها، پرگولای فلزی است. از مزیت های پرگولای فلزی می توان به ظرافت این متریال و امکان ایجاد طرح های پیچیده به کمک آن اشاره کرد. در ساخت پرگولای فلزی از فلزات ضد زنگ و مقاومی استفاده می شود که برای استفاده در محیط های باز و شرایط آب و هوایی مختلف طراحی شده اند.

 

پرگولا فلزی
پرگولا فلزی

 

انواع پرگولا بر اساس ساختار

از نظر ساختار اجرایی، می توان آن را به دو دسته مستقل و وابسته به دیوار تقسیم بندی کرد. برای ساخت پرگولا مستقل از چهار ستون به عنوان پایه های نگهدارنده استفاده شده و سازه به صورت جداگانه و مستقل از بناهای دیگر ساخته و اجرا می شود. پرگولا وابسته به دیوار از یک طرف به یک بنا متصل شده و از طرف دیگر دو ستون تامین کننده پایداری و استحکام آن را تامین می کند.

 

ساخت پرگولا فلزی
پرگولا فلزی مستقل

 

انواع پرگولا بر اساس سقف

بر اساس طراحی سقف، این سازه به انواع خورشیدی، بادبانی، شیروانی و سقف باز دسته بندی می شود. ساخت پرگولا خورشیدی به صورتی است که می تواند نور را در درون خود جمع کند. این سازه به دو صورت سنتی و مدرن قابل اجرا است. پرگولا شیروانی به صورت شیبدار ساخته می شود تا آب ناشی از بارش باران و برف به راحتی به پایین جریان یابد. ساخت پرگولا بادبانی غالبا در بام ها و فضاهای مشابه آن که در معرض وزش شدید باد قرار دارند، انجام می شود. پرگولا سقف باز جزو متداول ترین انواع پرگولا می باشد که در سبک های مختلف قابل اجرا است. پرگولا سقف باز، حریم شخصی کمتری ایجاد می کند.

 

ساخت پرگولا فلزی
پرگولا فلزی وابسته به دیوار

 

نحوه ساخت پرگولا

در ساخت پرگولا باید توجه داشت که محل اجرای آن به طور دقیق و مناسب انتخاب گردد. کنار استخر، مجاور آبنمای باغ و ... از بهترین مکان های اجرای آلاچیق پرگولا است. انتخاب مصالح مورد استفاده در ساخت نیز به شرایط آب و هوایی منطقه و مکان اجرای آن وابسته است. پس از انتخاب مکان و مصالح، برای ساخت آلاچیق پرگولا در ابتدا سکوی سیمانی با ارتفاع کم و متناسب با سازه ساخته می شود. پس از آن و پیش از آغاز بتن ریزی، صفحه بیس پلیت به سکو متصل می شود. بیس پلیت برای قرار گرفتن ستون های پرگولا بر روی آن، نصب می گردد. در گام بعدی با توجه به جنس مصالح مورد استفاده در ساخت پرگولا ، برای مونتاژ کردن از جوش یا پرچ استفاده می شود. برای تقویت اتصالات نیز می توان از نبشی استفاده کرد.

 

ساخت پرگولا
ساخت پرگولا

 

برای زیباتر شدن آلاچیق پرگولا می توان از گیاهان رونده استفاده کرد. این امر علاوه بر زیبایی، از تابش نور خورشید جلوگیری کرده و موجب ایجاد سایه هم می شود. اجرای این سازه در مناطق گرمسیر طرفداران زیادی دارد. این آلاچیق به صورت پیش ساخته نیز عرضه می گردد. استفاده از پرگولا پیش ساخته موجب تسریع در انجام پروژه می گردد. پرگولا پیش ساخته نیز در انواع فلزی، چوبی و … به فروش می رسد.

 

ساخت پرگولا
پرگولا چوبی با سقف قوسی

 

تفاوت آلاچیق و پرگولا

شاید در نگاه اول به نظر بیاید طراحی پرگولا و آلاچیق تفاوت چندانی با هم ندارند و یکی می باشد. اما این دو تفاوت های کوچکی با یکدیگر دارند که در ادامه بررسی می شوند. آلاچیق ها فضایی محصور و بسته هستند و سقف آن ها کاملا بسته بوده و حالت مشبک ندارند. اما در پاسخ به سوال پرگولا چیست ذکر کردیم که سقف پرگولا ها به صورت مشبک بوده کامل پوشانده نیست. در کل تفاوت آلاچیق و پرگولا در محصوریت آن ها است. فضای آلاچیق محصور تر بوده و پرگولا باز تر است و بیشتر نقش یک فضای توقف کوتاه و سایبان را دارد.

 

مزایای پرگولا

طراحی و ساخت پرگولا مزایای زیادی دارد که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم.

  • ایجاد پیاده رو زیبا: یکی از مزایای پرگولا طراحی مسیری زیبا و جذاب برای عبور افراد است. پرگولا ها می توانند با گیاهان و گلدان ها تزئین شده و جلوه ی جذابی را برای محیط باغ و محوطه ایجاد کنند.
  • ایجاد سایه: از دیگر مزایای پرگولا تامین سایه می باشد. اگر چه سقف پرگولار به صورت مشبک طراحی شده است اما از شدت تابش آفتاب کاسته و فضای خنک و راحتی را فراهم می کند.
  • محیطی برای رشد گیاهان: از دیگر ویژگی های مثبت ساخت پرگولا می توان به امکان رشد گیاهان رونده در ستون های آن اشاره کرد. این کار منظره زیبایی را ایجاد می کند و به فضا روح می بخشد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما