ساخت جکوزی

ساخت جکوزی

دسته بندی
ساخت سونا و جکوزی
تعداد ارائه دهنده ها
۲۰ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

ساخت جکوزی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۶

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۶

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۳

۴

location

شیراز

phone

******۰۷۱۳۸

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۸

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۳

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۷

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

ساخت جکوزی

ساخت جکوزی و استفاده از آن به مرور زمان با استقبال بیش تری مواجه شده است. چراکه آب گرم یک روش درمانی جهت رفع درد عضلات، مفاصل و استخوان ها می باشد.

جکوزی محیط حوضچه مانندی است که آب گرم موجود در آن با فشار زیاد توسط پمپ‌ های قوی از طریق لوله‌‎ های تعبیه شده در قسمت های مختلف دیواره آن، به داخل حوضچه فرستاده می شود. 

 

 ساخت جکوزی در ویلا
 ساخت جکوزی در ویلا

 

مراحل ساخت جکوزی

مراحل ساخت جکوزی شامل ساخت و سرهم کردن رینگ متناسب با ابعاد مورد نظر ، اجرای لوله کشی ، جایگذاری تجهیزات ، ساخت وان و سرامیک کاری آن است که ترتیب این مراحل می تواند بر حسب نوع جکوزی متفاوت باشد.

 

اجرای جکوزی
ساخت سونا و جکوزی

 

ساخت رینگ جکوزی

سرهم کردن و یا ساخت رینگ جکوزی که از ابتدایی ‌ترین و مهم‌ ترین تجهیزات جکوزی به شمار می رود، یکی از اقدامات مهم در راستای ساخت جکوزی است. این لوله‌ که نازل‌ ها بر روی آن قرار می گیرد در دو قسمت بالا و پایین وان نصب می شود. همچنین لازم است که برای ساخت و سرهم کردن رینگ جکوزی ، قطری انتخاب شود که افت فشار در آن‌ به گونه‌ ای نباشد که دبی آب خروجی از نازل‌ های مختلف، متفاوت گردد. 

 

نقشه ساخت جکوزی
ساخت رینگ جکوزی

 

ساخت وان جکوزی

ساخت وان جکوزی عمدتا به‌ وسیله بتن مسلح و آجر چینی صورت می پذیرد. البته در هر دو روش ساخت وان جکوزی ، آب بندی ثانویه لازم است به ‌وسیله مواد مناسب و به ‌صورت کاملا اصولی انجام گیرد.

 

ساخت جکوزی ساده
ساخت وان جکوزی

 

سرامیک کاری جکوزی

بعد از ساخت وان جکوزی ، اجرای سرامیک ‌کاری در دستور کار قرار می گیرد. انتخاب طرح، شکل و رنگ سرامیک ‌ها نقش بسزایی در زیبایی ساخت جکوزی خواهد داشت. البته گاها به جای سرامیک از فایبرگلاس و یا سایر انواع روکش ها نظیر کاشی کاری و ... در ساخت جکوزی استفاده می شود.

 

ساخت جکوزی در ویلا
کاشی کاری وان جکوزی

 

اجرای سیستم لوله کشی جکوزی

یکی دیگر از مراحل ساخت جکوزی ، اجرای لوله کشی آن است. برای اجرای لوله کشی جکوزی لازم است دو لوله آب گرم و سرد به وان جکوزی متصل گردد. البته برخی از جکوزی ها دارای سیستم گرم کننده و یا المنت هایی هستند که گرمایش آب را به طور اختصاصی انجام می دهند. همچنین برای گرم کردن آب می توان از گرمکن های گازسوز ، گرمکن های الکتریکی یا حتی گرمکن های خورشیدی در ساخت جکوزی استفاده نمود. 

 

پمپ گردش آب جکوزی

پایین بودن حجم آب جکوزی ها نسبت به تعداد نفراتی که به طور همزمان از آن استفاده می کنند، موجب می گردد که نرخ تعویض آب آن بسیار بیش تر از نرخ تعویض آب استخر ها باشد. برای این کار جهت ساخت و اجرای مناسب جکوزی ، از پمپ گردش آب که دارای قابلیت غلبه بر افت فشارهای ایجاد شده در مسیر آب و تامین دبی مورد نیاز است، استفاده می شود.

 

ساخت جکوزی ارزان
پمپ گردش آب جکوزی

 

برای انتخاب پمپ مناسب، لازم است دبی مورد نیاز بر مبنای حجم وان و نرخ تعویض آب استاندارد محاسبه شود. پس از محاسبه دبی پمپ ، فشار دینامیکی کل نیز محاسبه می گردد. همچنین افت فشار ایجاد شده به واسطه نازل های پاشش آب از کاتالوگ شرکت سازنده استخراج شده و در محاسبات لحاظ می گردد. 

 

جت پاشش آب

جت پاشش آب در انواع مختلفی مانند جت گلویی ، جت ثابت ، جت گروهی ، جت دورانی و جت خطی مورد استفاده قرار می گیرد. به منظور دستیابی به حداکثر خواص درمانی یا حداکثر کسب لذت ، در ساخت جکوزی ، لازم است آب با فشار مناسب توسط جت های پاشش آب به نقاط کلیدی بدن پاشیده شوند. 

 

ساخت جکوزی دست ساز
جت پاشش آب جکوزی

 

سایر تجهیزات در ساخت جکوزی

در ساخت جکوزی ها متناسب با هزینه می توان انواع و اقسام تجهیزات اضافی و تزیینی را به مجموعه اضافه نمود. این تجهیزات شامل انواع روکش ها ، دماسنج ها ، عصاره های گیاهی ، سیستم تزریق گاز ازن به منظور استرلیزه کردن آب، چراغ روشنایی ، ریموت و پنل کنترلی و ... می باشد. 

 

ساخت جکوزی خانگی

به علت مسافت زیاد و مشکلات ترافیکی و بهداشتی استفاده از جکوزی های عمومی ، امروزه تمایل افراد جهت اجرا و ساخت جکوزی خانگی رو به افزایش است. 

 

هزینه ساخت جکوزی
جکوزی اجرا شده در حیاط خانه

 

اصول ساخت جکوزی خانگی با جکوزی‌ های عمومی تفاوت چندانی ندارد، هر چند بدیهی است که در یک جکوزی خانگی معمولا به علت ابعاد کوچک تر و تعداد نفرات استفاده کننده کم تر، از پمپ ‌هایی با توان کم تر و لوله ‌هایی با سایز کوچک تر استفاده می‌ شود. 

 

ساخت جکوزی ارزان
جکوزی خانگی

 

نگهداری جکوزی

به سبب دمای بالاتر آب در جکوزی به نسبت استخر ، نگهداری آن از اهمیت زیادی برخوردار است. چراکه در دمای بالاتر امکان و احتمال رشد و تکثیر میکروارگانیسم ها بیش تر است. همچنین دمای بالای آب، باعث باز شدن بیش تر حفره های پوست بدن انسان شده و احتمال بروز بیماری های پوستی را برای شناگران افزایش می دهد. به همین سبب لازم است پس از اجرا و ساخت جکوزی اقداماتی نظیر ضدعفونی کردن آب ، کنترل PH ، کنترل قلیائیت ، کنترل سختی و ... در دستور کار قرار گیرد.

 

ساخت جکوزی در خانه
جکوزی در مجتمع  مسکونی

 

هزینه ساخت جکوزی

مهم ترین بخش موثر در هزینه ساخت جکوزی با توجه به کوچک بودن ابعاد سازه اولیه و هزینه های نسبتا پایین ساخت آن، تجهیزات و تاسیسات این سیستم می باشد. مدار تصفیه ، سیستم گرمایش ، پمپ های ماساژ و سایر تاسیسات در برندهای مختلف و طبیعتا با قیمت های متفاوت ارائه می شوند که می توانند در مقدار نهایی قیمت ساخت جکوزی موثر باشند.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

دانشیاری

سلام ساخت جکوزی در حیاط منازل که قبلا ساخته شدن امکان داره؟

undefined undefined

قیمت جکوزی سرپوشیده

مصطفی قنبرلو

قیمت جکوزی سرپوشیده

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما