رفع شوره آجر نما

رفع شوره آجر نما

دسته بندی
نماشویی
تعداد ارائه دهنده ها
۱۹ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

رفع شوره آجر نما

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

******۰۹۱۲۶

۵

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۶

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۳

location

تهران

******۰۹۹۰۱

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۶

۴

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۹۱۴۴

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

******۰۹۱۲۴

۵

location

تهران

******۰۲۱۳۳

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

رفع شوره آجر نما

رفع شوره آجر نما از جمله خدمات شرکت عمران مدرن می باشد. استفاده از نیروهای متخصص برای رفع شوره آجر نمای ساختمان ، از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت عمران مدرن، حرفه ای ترین پیمانکاران فعال در زمینه رفع شوره آجر نما را به شما کاربران گرامی معرفی می نماید. شما عزیزان می توانید به طور مستقیم با پیمانکاران رفع شوره آجر نمای ساختمان تماس گرفته و یا اینکه معرفی آنها را به عمران مدرن بسپارید.

شرکت عمران مدرن با توجه به محل و شرایط پروژه، نزدیک ترین و در عین حال حرفه ای ترین پیمانکار را به شما معرفی می نماید تا به بهترین نحو ممکن و در اسرع وقت، پروژه شما اجرا گردد. با توجه به فضای رقابتی بین پیمانکاران، کمترین هزینه رفع شوره آجر نما با بهترین کیفیت، به شما پیشنهاد می شود.

 

رفع شوره آجر نما
رفع شوره آجر نما

 

دلایل شوره زدن آجر

از دلایل شوره زدن آجر می توان به وجود نمک های محلول در آب، وجود رطوبت برای جابجایی نمک های محلول و جابجایی نمک ها درون یک ساختار متخلخل اشاره کرد. نمک های محلول در آب ممکن است در خود آجر، مواد مستحکم کننده پشت آن، ملات و ... موجود باشد. وجود رطوبت باعث حل شدن نمک ها و جابجایی آنها می گردد. محلول نمک درون آجرهای دارای ساختار حفره ای نیز به روی سطح انتقال می یابد. وجود این عوامل در کنار یکدیگر موجب شوره زدن آجر می شود.

 

روش رفع شوره آجر

شوره آجر یکی از مشکلات نماهای ساخته شده با این متریال است. این پدیده موجب زشتی نمای ساختمان و از بین رفتن مصالح می گردد. بنابراین رفع شوره آجر نما از اهمیت بالایی برخوردار است. برای برطرف کردن این مشکل می توان روش های مختلفی همچون رفع شوره آجر با استفاده از واترجت، رفع شوره به روش سابیدن، برس زنی و رفع شوره آجر به وسیله شوینده استفاده کرد. در ادامه به معرفی روش های رفع شوره آجر نما پرداخته شده است.

 

رفع شوره آجر نسوز
شوره آجر نما

 

رفع شوره آجر نسوز با واترجت

در این روش برای رفع شوره آجر نسوز از فشار بالای آب استفاده می گردد. این روش از موثرترین روش های رفع شوره آجر ناشی از نمک های محلول در آب می باشد. پس از رفع شوره با استفاده از واترجت، سطح نما باید خشک شود. در غیر این صورت ممکن است که آب موجود روی سطح نما سبب جابجایی نمک و شوره زدن دوباره آجر گردد.

 

رفع شوره به روش سابیدن

این روش غالبا در نماهایی که میزان شوره آن کم است، مورد استفاده قرار می گیرد. بدین منظور از سمباده نرم یا گونی پارچه ای استفاده می شود. زبر بودن سمباده، لعاب روی آجر را از بین برده و به آن آسیب می رساند. بهتر است که ابتدا تا جای ممکن از گونی پارچه ای استفاده کرده و در مواقع لزوم از سمباده نرم استفاده گردد.

 

رفع شوره آجر نما با برس زنی

برای رفع شوره آجر نسوز به کمک این روش، از برس خشک پلاستیکی و یا سیمی (مینی فرز) استفاده می شود. برس سیمی باید به صورتی بر روی سطح کشیده شود که رد آن بر روی آجر نما باقی نماند. این روش از راحت ترین و کم هزینه ترین روش های رفع شوره آجر نما می باشد.

 

رفع شوره آجر نما
رفع شوره با برس زنی

 

شستشو با اسید

دیگر روش مورد استفاده برای رفع شوره آجر نما ، استفاده از اسید رقیق می باشد. از مهم ترین ملزومات استفاده از این روش، شناسایی نوع شوره آجر می باشد تا متناسب با آن اسید مورد نیاز برای رفع شوره انتخاب گردد. پس از آن می توان از سرکه، اسید سولفوریک، محلول جوهر نمک و ... استفاده کرد. سرکه نسبت به سایر محلول های شیمیایی ضرر کمتری دارد. اسیدهای مورد استفاده باید با نسبت تعیین شده رقیق سازی شوند. پس از شستشو با اسید باید سطح نما با آب تمیز شود.

 

رفع شوره به روش سندبلاست

سندبلاست یکی از روش های نماشویی و رفع شوره نما می باشد. این روش در مقایسه با سایر روش های رفع شوره آجر نما ، پر هزینه تر است. در این روش از پاشش ماسه با فشار بالا بر روی سطح برای رفع شوره استفاده می شود. رفع شوره با سندبلاست ممکن است باعث افزایش خلل و فرج سطح آجر شود، به همین دلیل پس از اتمام کار، بهتر است که از ضد آب نانو برای پوشش سطح استفاده گردد تا از شوره زدن دوباره آجر جلوگیری شود.

 

رفع شوره آجر نما
رفع شوره با سندبلاست

 

هزینه رفع شوره آجر نما

برای رفع شوره آجر نسوز ، روش های مختلفی قابل استفاده است. از مهم ترین عوامل موثر بر هزینه رفع شوره ، روش مورد استفاده و متریال مورد نیاز بدین منظور می باشد. روش سندبلاست جزو پر هزینه ترین روش های رفع شوره آجر نما و سابیدن و برس زنی جزو ارزان ترین روش های رفع شوره است. ابعاد و وسعت کار و میزان شوره نما از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه رفع شوره آجر نما می باشد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

پدرام مفاخری

واقعا یکی از مشکلاتم این بود که نمیدوستم چطوری باید از شر شوره اجر نمای خونه خلاص شم ازتون بابت راهنمایی و اطلاع رسانی مفیدتون سپاس گذارم

قادر کهنمویی

رفع شوره آجر نما با برس زنی نتیجه میده و آیا خودم میتونم با برس های فرش شویی این کار رو انجام بدم ، فقط نگرانیم از اینکه سطحش سابیده بشه و از همین نما و وضع الانشم بیافته؟

اسعدیان

بهترین روش برای رفع شوره آجر نما چیه؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما