دیوارچینی با آجر و بلوک

دیوارچینی با آجر و بلوک

تعداد ارائه دهنده ها

۱۲ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

دیوارچینی با آجر و بلوک از قدیمی ترین و پراستفاده ترین روش های دیوارچینی می باشد. قیمت دیوارچینی با آجر و بلوک به نوع مصالح مصرفی، دستمزد و کیفیت کار بنا، شهر و محل دیوارچینی وابسته است. متراژ و پیچیدگی پروژه نیز تعیین کننده هزینه دیوارچینی با آجر و بلوک می باشد.
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

دیوارچینی با آجر و بلوک

فروشندهمحلشماره تماس
گروه خدمات ساختمان پارسیان

گروه خدمات ساختمان پارسیان

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

تهران ایده

تهران ایده

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

کلینیک ساختمانی تهران

کلینیک ساختمانی تهران

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

خدمات ساختمانی مقیمی

خدمات ساختمانی مقیمی

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۵

گروه ساختمانی سیمرغ

گروه ساختمانی سیمرغ

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۶

خدمات ساختمانی تهران

خدمات ساختمانی تهران

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

صنایع چوب معصوم

صنایع چوب معصوم

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

عمران خشت

عمران خشت

۳

location

کرج

phone

******۰۲۶۳۲

والپست کاران

والپست کاران

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۶۰

رحمتی

رحمتی

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۵

منصوری

منصوری

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۱

عزیزی

عزیزی

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

دیوارچینی با آجر و بلوک

اگر چه دیوارچینی یکی از مراحل ساده در احداث ساختمان به نظر می آید، اما عدم اجرای صحیح آن و نیز رعایت نکردن ضوابط فنی در دیوارچینی با آجر و بلوک که یکی از متداول ترین و پرکاربردترین روش های اجرای دیوار محسوب می گردد، پیامدهای ناگواری را به هنگام وقوع زلزله در پی خواهد داشت.

همچنین در دیوارچینی با آجر و بلوک یا هر مصالح نوین دیگر باید به مواردی همچون همباد بودن ، ریسمانی بودن ، شاقولی و گونیا بودن دیوار توجه ویژه ای نمود. زیرا در غیر این صورت ضمن نازیبا شدن کار، موجب افزایش هزینه ها نیز می گردد.

 

دیوارچینی با آجر و بلوک
دیوارچینی با آجر

 

هزینه دیوارچینی با آجر و بلوک

هزینه دیوارچینی با آجر و بلوک در درجه اول به نوع و کیفیت مصالح مصرفی در دیوارچینی وابسته است. به طور مثال قیمت بلوک سیمانی با بلوک هبلکس متفاوت است و این موضوع بر هزینه تمام شده دیوارچینی تاثیرگذار می باشد.

اجرت یا همان دستمزد بنا از دیگر عوامل موثر بر هزینه دیوارچینی با آجر و بلوک محسوب می گردد. شایان ذکر است که دستمزد بنا با توجه به مهارت او و نیز شهر و محل دیوارچینی متفاوت می باشد. از دیگر عواملی که می توان به عنوان عامل موثر بر هزینه دیوارچینی با آجر و بلوک به آن اشاره نمود، متراژ و پیچیدگی پروژه است.

 

دیوارچینی با آجر و بلوک
دیوار ساخته شده با حیات وال

 

انواع مصالح مورد استفاده در دیوارچینی با آجر و بلوک

در دیوارچینی از انواع بلوک و آجر همچون بلوک سیمانی ، بلوک لیکا ، بلوک لیپر ، بلوک هبلکس ، بلوک گچی ، حیات وال ، آجر سفالی و ... استفاده می گردد که انتخاب هر یک از آنها باید با توجه به باربر بودن و یا غیر باربر بودن دیوار و نیز میزان رطوبت محل اجرا انجام شود. زیرا برخی از انواع این مصالح تنها برای دیوارهای غیرباربر مناسب می باشند. همچنین در دیوارچینی دیوارهای خارجی نمی توان از هر نوع آجر و بلوکی استفاده نمود. از آنجایی که دیوارهای خارجی عموما در معرض بارش باران و رطوبت قرار دارند، مصالح مورد استفاده در چینش این دیوارها نیز باید مقاومت بالاتری در برابر رطوبت داشته باشند.

 

دیوارچینی با آجر و بلوک
دیوارچینی با بلوک هبلکس

 

بلوک های سیمانی از انواع بلوک های سنگین می باشند که در انواع مختلفی همچون ته باز، ته بسته، دوجداره و سه جداره تولید شده و در دیوارچینی مورد استفاده قرار می گیرند. این سیمان ها از مخلوط شن، ماسه، سیمان و آب ساخته می شوند. بلوک لیکا از جمله بلوک های سبک سیمانی است که در ساخت آن از دانه های لیکا (سنگدانه سبک رسی)، آب و سیمان استفاده می شود. از جمله مزیت های این مصالح در دیوارچینی با آجر و بلوک ، وزن کم، عایق صوتی و حرارتی بودن و همین طور راحتی در اجرا می باشد.

هبلکس نیز از دیگر مصالح سبک وزنی است که در دیوارچینی با آجر و بلوک مورد استفاده قرار می گیرد. بلوک هبلکس نوعی بلوک متخلخل است. این بلوک در برابر آتش مقاومت بالایی داشته و عایق حرارت و صدا نیز می باشد. وزن پایین این بلوک موجب کاهش وزن سازه و در نتیجه افزایش مقاومت ساختمان در برابر زلزله می گردد.

در ساخت بلوک لیپر ، از پرلیت که انتقال حرارتی بسیار پایینی دارد، استفاده می شود. این بلوک ها در برابر تغییرات شیمیایی از مقاومت بالایی برخوردارند. علاوه بر این قابلیت رنگ پذیری نیز دارند. از دیگر مزایای استفاده از این مصالح در دیوارچینی با آجر و بلوک می توان به برش پذیری آسان و سرعت نصب بالا اشاره کرد.

 

دیوارچینی با آجر و بلوک
دیوارچینی با بلوک لیکا

 

بلوک های گچی مورد استفاده در دیوارچینی با آجر و بلوک ، از مخلوط گچ و آب ساخته می شوند. این بلوک ها دارای فاق و زبانه بوده و به راحتی جاگذاری می شوند. از این بلوک ها در تیغه های غیر باربر داخلی استفاده می گردد و نمی توان از آن در دیوارچینی دیوارهای خارجی استفاده گردد. حیات وال از مصالح نوینی است که دارای ویژگی هایی همچون وزن بسیار کم، مقاومت در برابر آتش، سهولت و سرعت نصب و عایق بودن در برابر حرارت و صدا می باشد.

آجر سفال از پرکاربردترین مصالح مصرفی در دیوارچینی با آجر و بلوک می باشد که در اندازه ها و ابعاد مختلفی ساخته می شود. آجرهای سفالی جذب آب پایینی دارند و از آن می توان هم در ساخت دیوار باربر و هم در ساخت تیغه های جداکننده استفاده کرد. وزن این آجرها نسبت به آجرهای فشاری کمتر است.

 

مراحل دیوارچینی با آجر و بلوک

به طور کلی مراحل دیوارچینی با آجر و بلوک شامل رگه چینی ، شمشه گذاری و در نهایت چینش مصالح می باشد.

 

رگه چینی

در مرحله اول از دیوارچینی با آجر و بلوک ، به منظور امکان کنترل ابعاد و پیوستگی فضا ، ایجاد سریع تغییرات مدنظر، اصلاح نقایص احتمالی و حصول پلان مورد نظر، اقدام به رگه چینی می نمایند. بدین منظور، ردیف اول کلیه دیوارهای هر واحد بر اساس پلان تعیین شده ، چیده می شود. 

رگه چینی به دو صورت با ملات و یا حتی بدون ملات قابل انجام است. شایان ذکر است که انجام این عملیات به صورت خشک یا همان بدون ملات در دیوارچینی با آجر و بلوک موجب افزایش سرعت اجرا می گردد.

 

دیوارچینی با بلوک
دیوارچینی با بلوک

 

شمشه گذاری در دیوارچینی با آجر و بلوک

به منظور کنترل شاقولی دیوار در حین انجام کار از شمشه گذاری در دیوارچینی استفاده می گردد. بدین منظور در ابتدا و انتهای دیوار دو شمشه به صورت کاملا شاقول نصب می کنند. شمشه های نصب شده به کمک مصالحی همچون ملات گچ ، به کف و سقف تثبیت می شود.

 

چینش آجر و بلوک

آخرین مرحله از دیوارچینی با آجر و بلوک ، چینش این مصالح به صورت رج به رج می باشد. بدین منظور ابتدا بین شمشه ها اقدام به ریسمان کشی نموده و سپس رج به رج دیوار چیده می شود.

آنچه که در دیوارچینی با آجر و بلوک باید بدان توجه ویژه ای داشت، گونیا کردن دیوارهای متقاطع می باشد. زیرا در غیر این صورت ضمن ایجاد نمایی نازیبا در ساختمان ، موجب بروز مشکلات اجرایی در نازک کاری دیوارها نیز می گردد. به منظور گونیا نمودن دیوار در ابتدا از کنج کار دو ریسمان عمود بر هم بسته شده و سپس به اندازه ۶۰ سانتی متر روی یکی از این ریسمان ها علامت گذاری می گردد. بر روی ضلع دیگر نیز به اندازه ۸۰ سانتی متر علامت گذاری می شود. سپس وتر مثلث ایجاد شده اندازه گیری می شود. در صورت مغایرت اندازه وتر مثلث با مقدار ۱۰۰ سانتی متر، باید ریسمان آنقدر جا به جا گردد تا طول مورد نظر برای وتر حاصل شود. در این صورت زاویه بین دو ریسمان و در نتیجه دیوارهای متقاطع ۹۰ درجه خواهد شد. به منظور گونیا نمودن این دیوارها می توان از گونیای بنایی نیز استفاده نمود.

 

دیوارچینی با آجر و بلوک
دیوارچینی دیوار داخلی

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نیما مرزبان

سلام دیوارچینی با آجر و بلوک همراه با ملات بهتره یا خشک ، چرا؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما