بازسازی نما

بازسازی نما

تعداد ارائه دهنده ها

۱۶ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

هزینه بازسازی نمای ساختمان به میزان بازسازی نما ، قیمت مصالح، دستمزد مجریان و طراحان وابسته است. انواع خدمات بازسازی نمای بیرونی ساختمان مانند بازسازی نمای سنگی ، بازسازی نمای آجری یا اندود و... را می توانید در عمران مدرن پیدا کنید.
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

jaccuzi_banner

بازسازی نما

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
فراز

فراز

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

استودیو معماری آشینه

استودیو معماری آشینه

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۶

تراس

تراس

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۱

آتلیه معماری مهندس هاله خدادادی

آتلیه معماری مهندس هاله خدادادی

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

معمار ساباط ایرانیان

معمار ساباط ایرانیان

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

نما سبز

نما سبز

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

ایمن ساز تهران

ایمن ساز تهران

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

کومه سرا

کومه سرا

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۶

خدمات ساختمانی پایتخت

خدمات ساختمانی پایتخت

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

ولو سازه

ولو سازه

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

کلبه لوکس

کلبه لوکس

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

اسپرلوس بهفر

اسپرلوس بهفر

۴

location

تبریز

phone

******۰۹۰۱۵

گروه معماری ارج

گروه معماری ارج

۴

location

مشهد

phone

******۰۵۱۳۸

فاطر نمای فرداد

فاطر نمای فرداد

۳

location

کرج

phone

******۰۲۶۳۴

برنا سازه مبدا

برنا سازه مبدا

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۵

ابتدا
۱
۲
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

بازسازی نما

بازسازی نمای بیرونی ساختمان دلایل مختلفی دارد، بسته به این دلایل، بازسازی نما می توان از راه های مختلفی چون رنگ کردن نما، نماشویی، تعویض قطعات نما، تعویض بازشوها، بازسازی نمای آجری ، بازسازی نمای سنگی و یا تغییرات اساسی و طراحی مجدد نما استفاده کرد. بازسازی نما به زیبایی و جذابیت بصری نمای ساختمان بسیار کمک کرده و در خرید و فروش ساختمان نیر فاکتور مثبتی به حساب می آید. برای برآورد هزینه بازسازی نمای ساختمان قدیمی خود می توانید با مشاوران ما در عمران مدرن تماس بگیرید.

 

بازسازی نمای بیرونی ساختمان
بازسازی نمای ساختمان

 

قبل از شروع کار هر تغییری در بازسازی نمای ساختمان از جمله تعویض نوع مصالح، ایحاد بازشو و تغییر کلی در نما نیاز به مجوز و تهیه نقشه دارد. بنابراین این کار باید به افراد متخصص سپرده شود. در صورتی که تغییرات جزئی باشد، مانند تغییر رنگ و تعویض قطعات نیازی به اخذ مجوز از مراجع ذیربط وجود ندارد. توجه شود که قبل از شروع به بازسازی نما ، نمای قدیمی باید به طور کامل تخریب شود. زیرا مصالح قدیمی چسبندگی مناسب به نمای جدید ندارد. در حالت کلی در بازسازی نمای بیرونی ساختمان ، بهترین روش استفاده از اتصال نمای خشک است.

 

هزینه بازسازی نمای ساختمان

هزینه بازسازی نمای ساختمان به نوع بازسازی نما و مصالح مصرفی بستگی دارد. در صورتی که تغییر کلی در طرح و بازشوهای نما داده شود، هزینه دیوارکشی و نازک کاری و اجرای مجدد نما به پروژه بازسازی نما خواهد شد. اگر تغییر اساسی در طرح نما مدنظر نباشد، می توان با تراشیدن و جداسازی قطعات نمای قبلی نمای جدید را با مصالح دیگر اجرا کرد. در این صورت هزینه بازسازی نمای ساختمان ، نسبت به حالت قبل پایین تر خواهد بود. در مواردی که بازسازی نمای بیرونی ساختمان به منظور تعمیر بخشی از نما باشد، هزینه بازسازی نمای ساختمان بسیار پایین تر خواهد بود. اندودکاری نما با سیمان و رنگ آمیزی نما و نماشویی از جمله خدماتی است که به نوسازی و بازسازی نما کمک می کند.

 

بازسازی نما های ساختمان
بازسازی نما های ساختمان

 

در تمامی سازه ها، بازسازی نمای ساختمان قدیمی یکی از مهمترین بخش های آن به حساب می آید. هرچه نما شکیل تر و زیباتر باشد جلوه بهتری به سیمای شهری و منطقه داده و باعث جذب عابرین و مشتریان به ویژه در ساختمان های تجاری و اداری می شود. به مرور زمان زیبایی نمای ساختمان از بین می رود که از دلایل آن می تواند کم کیفیت بودن مصالح مصرفی و نیز از مد افتادن نمای ساختمان باشد. بنابراین بازسازی نما ساختمان های قدیمی به امری غیر قابل اجتناب مبدل می گردد. هزینه بازسازی نمای ساختمان نیز ممکن است در ابتدا کمی زیاد به نظر بیاید اما به توجه به منافعی که در آینده برای ساختمان و خرید و فروش آن دارد، کاملا به صرفه است.

 

بازسازی نمای خانه های قدیمی
بازسازی نما با تغییر رنگ

 

بطور کلی ، آسیب دیدگی قسمتی از نما و فرسودگی آن، از دست رفتن مقاومت آن، زیبایی نما و نیز تغییر کاربری از جمله دلایل بازسازی نما محسوب می گردد. بازسازی نمای ساختمان قدیمی سبب می شود که کل ساختمان نو و به روز دیده شود. در بازسازی نمای خانه های قدیمی باید به معماری آن منطقه، نوع کاربری ساختمان، نمای قدیمی ساختمان، مقدار بودجه مالک، سازه و اسلکت ساختمان توجه کرد. تمامی این موارد در تعیین هزینه بازسازی نمای ساختمان موثر هستند. هزینه بازسازی نمای ساختمان یكی از اولین دغدغه های افرادی است كه قصد بازسازی نما دارند. مشخص است كه متریال و نوع مصالح كاربردی در هزینه بازسازی نمای ساختمان تاثیرگذار است. انتخاب متریال و مصالح مطلوب باید متناسب با بودجه مورد نظر انتخاب گردد. با ترکیب مصالح می توان هزینه بازسازی نما را کاهش داد.

 

بازسازی نما
تصویری از قبل و بعد بازسازي نما

 

اهداف بازسازی نمای ساختمان قدیمی

بازسازی نما می تواند به دلایل مختلفی انجام شود. این دلایل از جزئی ترین اشکالات مانند شوره سطح آجر یا لب پریدگی سنگ نما آغاز شده و تا ایرادات سازه ای ادامه دارد. هزینه بازسازی نمای ساختمان نیز تا حد زیادی به مقدار ترمیم و بازسازی نما وابسته است. برای بازسازی نمای خانه های قدیمی تا حد امکان از مصالح نوین و به روز استفاده شده و در نصب و اجرای آن ها نیز از کمک افراد خبره و ماهر در این زمینه کمک می گیرند. در ادامه به برخی از دلایل بازسازی نمای ساختمان اشاره شده است.

 

هزینه بازسازی نمای ساختمان
بازسازی نمای ساختمان

 

  • بازسازی نمای بیرونی ساختمان به علت فرسوده و یا فاسد شدن مصالح بر اثر نورخورشید و باران و سرما
  • بازسازی نما به علت تغییر کاربری ساختمان
  • بازسازی نمای آجری به دلیل قدیمی شدن سبک طراحی نما
  • بازسازی نمای خانه های قدیمی به علت تغییر در فضای داخلی و ایجاد بازشو در نما

 

بازسازی نما
بازسازی انواع نمای ساختمانی

انواع بازسازی نما

برای اجرای بازسازی نمای ساختمان سبک های مختلفی وجود دارد. این سبک ها هر کدام با روش های گوناگونی انجام پذیر هستند. به عنوان مثال می توان تنها با تعویض مصالح رویی نما نسبت به بازسازی نما اقدام نمود. گاهی نیز طراحی نما به کل تغییرکرده و تغییرات اساسی تری در بازسازی نمای بیرونی ساختمان در نظر گرفته می شود. در ادامه به توضیح انواع روش های بازسازی نما پرداخته می شود. باید توجه داشته باشید که هر کدام از این روش ها با توجه به درجه سختی و پیچیدگی که دارند، هزینه بازسازی نما برای آن ها نیز متفاوت می شود.

 

بازسازی خانه های قدیمی
بازسازی نمای ساختمان با رنگ کردن نما

 

بازسازی نما با تغییر مصالح

در بازسازی نما می توان مصالح نما را به طور کامل تعویض کرد. ولی توجه به این نکته ضروری است که تغییر مصالح نما از جمله مواردی است که نیاز به اخذ مجوز دارد. بازسازی نمای آجری و یا سیمانی تبدیل آن به نمای سنگی از رایج ترین انواع تغییر مصالح در نما است که در حال حاضر مورد استقبال عمومی قرار گرفته است. بازسازی نمای سنگی در بازسازی نمای ساختمان قدیمی که سازه آن به اندازه کافی برای بار زیاد قابل اطمینان نیست، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. به طور کلی، در بازسازی نمای بیرونی ساختمان بهتر است از نماهایی با وزن کم استفاده شود. یکی از بهترین انواع نمای سبک جهت بازسازی نما ، متریال کامپوزیت است.

 

بازسازی نمای ساختمان قدیمی
بازسازی نما با تغییر مصالح

 

بازسازی نما با تغییر طراحی

در برخی موارد بازسازی نما با تغییر کلی طراحی نما همراه است. در این صورت قبل از اقدام به بازسازی باید نقشه طراحی نما توسط افراد متخصص تهیه شود. طراحی نما حیطه ای تخصصی است و باید از کمک متخصصین و مهندسین با تجربه در این زمینه کمک گرفت. در بازسازی نمای بیرونی ساختمان ، طراحی های همخوان و همراه با ساختمان ها و محیط اطراف از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. اگر ساختمان مورد نظر در بافت شهری قرار دارد، بهتر است به طراحی و بازسازی نما ساختمان های اطراف نیز توجه شود.

 

بازسازی نمای بیرونی ساختمان
بازسازی نما با طراحی مجدد نما

 

به طور معمول در این نوع بازسازی نما ، دیوار خارجی ساختمان و بازشودها به طور کلی تخریب می شوند و مجددا دیوارکشی و نبشی کشی انجام شده و بازشوهای جدید نصب می شوند.

 

بازسازی نمای خانه های قدیمی
 بازسازی نما با تخریب کامل دیوار بیرونی

 

بازسازی نما با تعویض قطعات فرسوده

اگر هدف از بازسازی نما ، تعمیر بخشی از نمای تخریب شده باشد، می توان با نصب داربست در قسمت تخریب شده، به بازسازی آن قسمت پرداخت. هزینه بازسازی نمای ساختمان با این روش کم بوده و نکته مهم در این نوع بازسازی نما این است که قطعه تعویض شده مطابق قطعات دیگر باشد. به عبارتی همان جنس و رنگ مصالح در بازار موجود باشد. مصالح تعویض شده نو در کنار مصالح قدیمی بخش های دیگر تفاوت ظاهری خواهد داشت که می توان مصالح قدیمی را با نماشویی تمیز کرد.

 

بازسازی نمای سنگی
بازسازی نما با تعویض قطعات فرسوده

 

در برخی موارد، مانند بازسازی نمای سنگی ، بخش هایی از نما که قطعات آن سقوط کرده است، علاوه بر تعویض و جایگزینی قطعات نما نیاز به محکم کردن سایر قطعات نما نیز هست. بدین ترتیب سایر قطعات نما با رول پلاک پیچ و محکم می شوند.

 

بازسازی نما با رنگ

بازسازی نما با رنگ، از جمله روش های کم هزینه و سریع است. ولی رنگ بر روی مصالح ماندگاری بالایی ندارد و بعد از چند سال دوباره تخریب می شود. با این همه، می توان با رنگ های مختلف و دقت در رنگ آمیزی جلوه زیبایی به نما بخشید. برای بازسازی نمای آجری معمولا از رنگ های روشن مانند سفید، کرمی و یا رنگ خود آجر استفاده می کنند. به این ترتیب نمای ظاهر زننده نداشته و میان ساختمان های دیگر جلب توجه نمی کند. در کل هدف از بازسازی نمای بیرونی ساختمان ، منحصر به فرد کردن و مطرح کردن آن ها نیست. بلکه صرفا هدف نوسازی و برگرداندن زیبایی و جذابیت قبلی بنا می باشد.

 

بازسازی نما
رنگ آمیرزی نما در بازسازی نما

 

 بازسازی انواع نما

منظور از بازسازی انواع نما، بازسازی نما با انواع متریال ها می باشد. به عنوان مثال برای بازسازی نمای آجری باید به نکات خاصی توجه نمود. همچنین برای بازسازی نمای شیشه ای ، بازسازی نمای سنگی ، اندود و … روش های مختلفی وجود دارد. در ادامه هر کدام از این انواع بازسازی نما به صورت جداگانه بررسی شده است.

 

بازسازی نمای سنگی

سنگ یکی از مهمترین متریال های ساختمانی است که در ساخت بنا و همچنین بازسازی نما مورد استفاده قرار می گیرد. بازسازی نمای سنگی از جمله مواردی است که نقش به سزایی در جلوه و زیبایی ساختمان ایفا می کند. از معروف ترین نماهای سنگی می توان به نمای رومی اشاره کرد. این نوع از نمای سنگی ، بسیار زیبا و چشم نواز بوده و سابقه طولانی در تاریخ ساختمان دارد. ساختمان هایی که ساخته می شوند و یا مورد بازسازی قرار می گیرند اگر با نمای رومی کار شوند ارزش بالاتری به خود گرفته و زیبایی آن نیز دوچندان خواهد شد. از همین رو بازسازی نمای سنگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

بازسازی نمای سنگی ساختمان
بازسازی نمای سنگی ساختمان

 

سنگ تراورتن و گرانیت ازجمله مصالح مصرفی در بازسازی نما می باشند. سنگ های تراورتن بسته به رنگ و میزان صاف بودن سطح و این که چه مقدار خلل و فرج در سنگ وجود دارد درجه بندی می شوند. سنگ های گرانیتی در مقابل سایر سنگ ها از سختی بیشتری برخوردار هستند و بنابراین استفاده از آن در بازسازی نمای سنگی که با تغییرات مداوم جوی روبرو می باشد، بهتر جواب می دهد.

 

بازسازی نمای ساختمان
بازسازی نمای ساختمان

 

استفاده از سنگ همچنین می تواند به صورت ترکیبی با دیگر نماها صورت پذیرد. بازسازی نمای خانه های قدیمی که در آن هم از سنگ و هم از آجر یا متریال های دیگر مربوط به نما استفاده شود، بسیار زیبا و چشم نواز است. برای بازسازی نمای سنگی باید توجه داشته باشید که طراح نمای ساختمان بتواند از متریال های موجود در بازار سنگ بهترین استفاده را نموده و در نتیجه یک نمای حرفه ای و زیبا طراحی کند. در واقع طراح باید اطلاعات کافی از سنگ های موجود در بازار داشته باشد. علاوه بر این، نصب متریال و تجربه نصاب در بازسازی نما بسیار پر اهمیت است.

 

بازسازی نمای ساختمان قدیمی
بازسازی نما با نصب داربست

 

 البته ناگفته نماند که بازسازی نمای سنگی یکی از گرانترین انواع بازسازی نما است؛ اما اگر قصد دارید یک ساختمان معمولی را به ساختمانی با زیبایی خاص و با جلوه بیشتر تبدیل کنید می توانید با استفاده از نمای سنگی این کار را به خوبی انجام دهید.

 

بازسازی نمای آجری

یكی از انواع محبوب بازسازی نما در کشور، بازسازی نمای آجری است. به این دلیل كه نمای آجری هم نسبتا ارزان بوده و هم ظاهر خوبی برای بازسازی نمای بیرونی ساختمان دارد. در حال حاضر با پیشرفت تكنولوژی، كیفیت و تنوع رنگ و طرح آجر نیز ارتقا یافته است. از دیگر مزایای استفاده از آجر در بازسازی نما ، می توان به مقاومت آن در برابر آتش و قابل استفاده بودن در کنار سایر متریال نماسازی اشاره نمود. اما در مقابل سرعت اجرای بازسازی نمیا آجری کمی کند است.

 

بازسازی نمای آجری
بازسازی نمای آجری ساختمان

 

به منظور بازسازی نمای آجری ساختمان ، از رنگ و چسب استفاده می گردد و یا آجرهای فرسوده به كلی جای خود را به بتن و سنگ می دهند. در مواردی نیز از آجرهای جدید استفاده می شود. استفاده از رنگ در بازسازی نمای آجری سبب می گردد تا قسمت های کدر شده و شوره زده ترمیم شود. استفاده از این روش در بازسازی نما باعث می گردد جلوه بهتر و نوینی به نمای آجری ساختمان بخشیده شود. اما این روش ممکن است برای آسیب های جدی و عمیق تر پاسخگو نباشد. برای همین ناچارا از مصالح دیگری برای بازسازی نمای خانه های قدیمی استفاده می گردد. بیش تر مردم برای بازسازی نمای آجری ترجیح می دهند از بتن استفاده نمایند.

 

بازسازی نمای بیرونی ساختمان
بازسازی نماهای قدیمی ویلایی

 

بازسازی نمای شیشه ای ساختمان

در بازسازی نمای ساختمان گاهی شیشه استفاده می شود و جلوه زیبا و لوکسی به ساختمان می دهد. از جمله فواید استفاده از شیشه در بازسازی نما این است که در صورت استفاده از شیشه های دو یا سه جداره ، نمای سازه در برابر سرما، گرما و صدا عایق می گردد. همچنین بازسازی نما سریع تر انجام می شود. مهم تر اینکه نور طبیعی بیشتر و دید بهتر و یکپارچه از بیرون را فراهم می نماید. اما علاوه بر استفاده اقتصادی که این شیشه های دو جداره دارند، هزینه نصب و خریداری آن ها زیاد است و در برابر آتش سوزی و زلزله مقاوم نیستند. به طور کلی بازسازی نمای شیشه ای بیشتر برای ساختمان های تجاری و اداری انجام می شود.

 

بازسازی نمای ساختمان با نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت با توجه به قیمت نسبتا پایین، تنوع در رنگ و سبک بودن آن گزینه ای مناسب برای بازسازی نمای ساختمان قدیمی می باشد. با توجه به اهمیت زمان در بازسازی نما و امکان ایجاد طرح های مختلف و متنوع در اجرای نمای کامپوزیت، می توان گفت این نما مناسب ترین روش برای بازسازی نمای بیرونی ساختمان می باشد. در ساختمان هایی که نمای قدیمی آن آجر یا سنگ باشد به راحتی بدون جداکردن نمای قبلی می توان ساختمان را با نمای کامپوزیت بازسازی کرد. زیرا نمای کامپوزیت سبک است و نیازی به تقویت سازه نمی باشد.

 

نوسازی و بازسازی نمای ساختمان
نوسازی و بازسازی نمای ساختمان

 

بازسازی نمای اندودی

نماهای اندودی سیمانی از جمله نماهایی است که می توان در صورت کهنه و یا فرسوده شدن اندود دوباره اقدام به اندودکاری کرد. این نوع بازسازی نما نیازی به تخریب نبوده و به راحتی قابل اجرا است. نماهای اندودی را می توان بر روی نماهای آجری و سنگی فرسوده به راحتی اجرا کرد.

 

بازسازی نمای آجری
 بازسازی نما با سیمان

 

آشنایی با مفاهیم تعمیر ، ترمیم ، تعویض و بازسازی نما

تعمیر، ترمیم، تعویض و بازسازی نما از هم مجزا بوده و تعاریفی جداگانه دارند. در ادامه به معرفی هریک از این مفاهیم پرداخته شده است.

 

تعمیر در بازسازی نمای ساختمان قدیمی

تعمیر واژه ای است که هر گاه به کار رود منظور اصلاح یک مورد خاص است. تعمیر نمای ساختمان نیز دقیقا به همین معنی به کار می رود از این رو هر گاه نمای ساختمان آسیبی ببیند نیاز به تعمیر پیدا می کند. هر چند تعمیر نما با ترمیم نما در بسیاری از حالات تشابهات زیادی دارند و زیرمجموعه بازسازی نما به حساب می آیند. در تعمیرات هدف اصلی مرتفع شدن مشکل اساسی نمای ساختمان از نظر اشکالات فنی است. به همین دلیل گاهی نمای تعمیر شده ممکن است زیبایی قبلی را نداشته باشد. مثلا ممکن است رنگ قسمت تعمیر شده با قسمت های دیگر ساختمان متفاوت باشد و یا ممکن است حتی برخی از نوع دیگری از مواد و مصالح برای تعمیر نمای ساختمان خود استفاده کنند.

 

بازسازی نمای ساختمان قدیمی

 

ترمیم در بازسازی نما

ترمیم نما را می توان مساوی معنی مرمت دانست. در این حالت در واقع در بازسازی نما به شکلی تعمیر می شود که نما کاملا با قبل مشابهت دارد .نمایی را که قسمت هایی از آن ریزش کرده، برخی قسمت های آن ترک خورده و خرد شده و … در پروژه ترمیم نما اصلاح می کنند. به این منظور بازسازی نمای بیرونی ساختمان را می توان با استفاده از تجهیزات و امکانات نوین مانند پیچ و رولپلاک نما و یا چسب های مختلف و … انجام داد.

به طور مثال در ترمیم نمای سنگی تمامی سنگ های آسب دیده جاگزین و ترک ها پر می شوند و با استفاده از دریل های مخصوص نما سوراخکاری و پیچ و رولپلاک می شود. نهایتا در انتها تمامی نما سفت و کاملا مقاوم سازی می شود و در پایان کار با استفاده از رنگ و مواد مخصوص، نمای ساختمان را از نظر رنگ و لعاب کاملا بازسازی می کنند تا همه جای نما به یک شکل درآید. ترمیم قسمت‌های آسیب ‌دیده روش دیگری نیز دارد. بدین صورت که آجر یا سنگ نمایی که ترک خورده و یا لق شده است را بر می دارند و ملات زیر آن را می تراشند. بعد از تمیز کردن با ملات جدید تکه سنگ یا آجر را می چسبانند.

 

قیمت بازسازی نما
تغییر رنگ نما در بازسازی

 

تعویض در بازسازی نمای خانه های قدیمی

در تعویض نما در بازسازی نمای خانه های قدیمی کاملا نمای قبلی تخریب می شود و نمای جدید به جای آن با شکل و طراحی جدید ایجاد می شود. شاید در بازسازی نما نیازی به طراحی وجود نداشته باشد ولی در تعویض نما ، عمدتا موضوع طراحی نما هم مطرح می شود.  در این حالت دو موضوع مطرح است؛ ابتدا خراب کردن نمای قبلی و بعدا ایجاد نمای جدید با سبک و طراحی معمولا جدید. در موضوع تعویض حتی گاهی ساختار زیرین نما هم نیاز به تغییر دارد. حواستان باشد هیچگاه روی نمای فرسوده، نمای جدید (متشکل از سنگ و آجر) را کار نکنید. چون مواد قدیمی مقاومت نگهداری مصالح جدید را ندارند. بعد از تخریب نما، بر حسب نوع انتخابی نمای جدید، زیرسازی آن انجام می شود. بدین منظور از دو حالت تر (ملات) و خشک (جوش و پیچ) استفاده می گردد.

 

بازسازی نماهای ساختمانی شیک
بازسازی نماهای ساختمانی شیک

 

مراحل بازسازی نما

بطور کلی می توان بازسازی نما را به چند بخش و مرحله اصلی خلاصه کرد که دارای اصول و قواعد مشخص در جهت بازسازی نما هستند. در ادامه به معرفی این مراحل پرداخته شده است.

 

برداشت

در این مرحله متخصصین و مهندسین، نمای حال حاضر را مورد بررسی و برداشت قرار می دهند. این مرحله بسیار مهم و جزیی است. به این دلیل که معایب و قسمت های نیازمند به تعمیر در این مرحله مشخص می شود. احتمال دارد در بعضی از قسمت ها نیاز به محکم سازی و یا در بعضی از طراحی ها نیاز به آهن کشی مجدد و تعمیر سیستم سازه ای وجود داشته باشد.

 

طراحی

در طراحی نمای ساختمان اولین موردی که باید به آن توجه کرد ضوابط و مقررات شهرداری است، زیرا برای بازسازی نما ، نیاز به کسب تاییدیه شهرداری برای اجرای نمای جدید می باشد. از دیگر موارد مهم در طراحی، نوع کاربری ساختمان است. مسائل اقتصادی و بودجه در نظر گرفته شده برای بازسازی نما ساختمان هم در این مرحله بررسی و لحاظ می شود.

 

نوسازی نمای ساختمان قدیمی

 

انتخاب و خرید متریال

وجه بیرونی و نمای بیرونی ساختمان برای تمام عابرانی که از کنار ساختمان می گذرند نمایان است و نشان دهنده بخش عظیمی از موقعیت اقتصادی و اجتماعی ساکنین و صاحب ملک است. انتخاب و خرید متریال با کیفیت و متناسب با کاربری سازه و سیمای شهر در بازسازی نما ، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

اجرا

با توجه به معیاب و خرابی هایی که نمای قبلی بر روی ساختمان برجای گذاشته است امر بازسازی نما در مرحله اجرا بسیار حساس و مهم می باشد. علاوه بر اینها ممکن است طرح های انتخابی برای بازسازی نمای ساختمان قدیمی نیازمند تیم حرفه ای بوده و یک تیم معمولی نتواند از پس جزئیات و دیتیل های نما برآید. بهتر است از همان شرکت و تیمی که کار طراحی نما را انجام داده اند مشاوره بگیرید و یا از تیم اجرایی آنها برای کار خود استفاده کنید.

 

بازسازی نمای خانه های قدیمی
اجرای بازسازی نماهای ساختمانی

 

در مرحله اجرا، به منظور بازسازی نما می توان از دو روش تر و یا خشک استفاده نمود. بازسازی نمای بیرونی ساختمان به صورت خشک، به دلیل استفاده از آهنکشی در نصب، به لحاظ زیبایی و امنیت بسیار مفید بوده و مهمتر از همه هیچ تخریبی را به همراه ندارد و در حین سکونت ساکنان نیز انجام پذیر خواهد بود. علاوه بر این، هیچگونه مزاحمتی برای آنان از نظر صوتی و نظافت نخواهد داشت و بدین ترتیب بهترین نوع بازسازی نما ، استفاده از نمای خشک است. از دیگر مزایای بازسازی نما به روش خشک، وزن کمتر آن نسبت به روش تر می باشد. در بازسازی نمای خانه های قدیمی ، آب بندی و درز بندی نباید فراموش شود.

 

بازسازی نمای ساختمان فرسوده

 

از دیگر مواردی که در بازسازی نما باید به آن توجه نمود، نورپردازی آن است، زیرا نقش بسیار موثری در زیبایی و جلوه نما دارد. برای زیبا جلوه دادن نما در شب، استفاده از نورپردازی با طرح های اجرایی متنوع بسیار سودمند است. نورپردازی نیز همانند نما نیاز به طراحی دارد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۳ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

سیفی

سلام با تشکر از مطلب کاربری شما

سیفی

سلام با تشکر از مطلب کاربری شما

سیفی

سلام با تشکر از مطلب کاربری شما

سیفی

سلام با تشکر از مطلب کاربری شما

سیفی

سلام با تشکر از مطلب کاربری شما

رادمان سوریان

سلام باز سازی نمای انواع نما رو انجام میدید یعنی فرقی نمیکنه که جنس مواد نما چه چیزی باشه ، نمای سنگی باشه یا سیمانی یا آجری و.... ؟!!!

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما