بازسازی آپارتمان و خانه

بازسازی آپارتمان و خانه

تعداد ارائه دهنده ها

۲ ارائه دهنده

بازه قیمت

از ۱۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۵۰۰۰۰۰۰ تومان

توضیحات قیمت

قیمت بازسازی آپارتمان به شرایط اولیه بنا، تغییرات مد نظر مالک، مصالح انتخابی برای بازسازی و نوسازی آپارتمان ، هزینه خدمات بازسازی آپارتمان و ... بستگی دارد. در بازسازی داخلی آپارتمان باید به مواردی هم چون سبک و نورپردازی توجه ویژه ای داشت. انواع بازسازی آپارتمانهای قدیمی مانند بازسازی آپارتمان کوچک و ... در عمران مدرن ارائه می شود. جهت مشاهده نمونه کار، مشاوره و استعلام قیمت بازسازی آپارتمان با کارشناسان ما در عمران مدرن تماس بگیرید: ۵۴۴۰۶۰۱۲-۰۲۱
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید
jaccuzi_banner

بازسازی آپارتمان

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۲۹۹۹۶۷۵
فراز

فراز

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان به معنی تغییر بخش هایی از ساختمان و یا اضافه کردن بخش های جدید به آن می باشد. طراحی و بازسازی آپارتمان در سازه های جدید به دلایلی همچون علاقه صاحب خانه به ایجاد تغییرات در ساختمان (مانند تغییرات در آشپزخانه، کابینت، رنگ و ...) و با هدف ایجاد تنوع و زیبایی و مدرنیته و یا اقدام برای جلوگیری از گسترش خرابی های ایجاد شده و یا با هدف جذب مشتری برای افزایش کرایه خانه انجام می شود. برای بررسی قیمت بازسازی آپارتمان نیز می توانید از کمک مشاورین متخصص در این زمنیه بهره مند شوید.

 

بازسازی آپارتمان
بازسازی آپارتمان

 

از مهم ترین نکات مورد توجه پیش از شروع بازسازی آپارتمان قدیمی تعیین هزینه بازسازی آپارتمان به صورت منطقی است. همچنین به منظور مدیریت بودجه در نظر گرفته شده، باید لوله کشی ها، سیستم برق ساختمان و ... مورد بررسی قرار گیرند، تا عملیات بازسازی و نوسازی آپارتمان را دچار اختلال نکنند و منجر به هزینه های اضافی نگردند. مشخص نمودن دقیق بخش هایی که می خواهید در خدمات بازسازی آپارتمان در نظر داشته باشید و نیز تصمیم گیری در مورد محل زندگی در حین بازسازی آپارتمان کوچک از سایر مواردی است که پیش از بازسازی باید به آن توجه نمود. 

 

قیمت بازسازی آپارتمان

قیمت بازسازی آپارتمان به عوامل متعددی وابسته است. شرایط اولیه ساختمان، تغییرات و خواسته های مد نظر مالک، مصالح انتخابی، هزینه خدماتی و پیمانکاری، هزینه دریافت مجوزها و روش های اجرا از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت بازسازی آپارتمان قدیمی می باشند. به طور کلی اگر سازه ساختمان از استحکام و مقاومت بالا برخوردار باشد و عمر آن کمتر از ۳۰ سال باشد، بازسازی مناسب تر و مقرون به صرفه تر است. در عین حال باید توجه داشت قیمت بازسازی آپارتمان کمتر از هزینه نوسازی و بازسازی آپارتمان می باشد. 

 

هزینه بازسازی آپارتمان
نشیمن و ناهارخوری به سبک کلاسیک

 

همچنین به منظور صرفه جویی در قیمت بازسازی آپارتمان می توان راهکارهایی همچون استفاده از مصالح متوسط، انجام برخی از کارها توسط خود کارفرما (در صورت داشتن مهارت در آن زمینه) و نوسازی تنها بخشی از سازه که به تغییرات و بازسازی بیشتری نیاز دارند، در نظر گرفت. به علاوه با توجه به جزئیات و اطمینان از دقیق بودن طراحی انجام شده می توان حتی المقدور از هزینه های پیش بینی نشده و پنهان جلوگیری نمود. در کل باید توجه داشت انجام بازسازی آپارتمانهای قدیمی امری کاملابه صرفه است؛ زیرا قیمت بازسازی آپارتمان را در آینده کاهش داده و از هزینه های بیشتر در آینده جلوگیری می کند. قیمت بازسازی ساختمان در راستای بودجه کارفرمایان تعیین شده و از لحاظ مالی آسیبی به مالک نمی رساند بلکه خرید و فروش ملک را آسان تر می کند.

 

اهداف بازسازی آپارتمان قدیمی

در بازسازی آپارتمانهای قدیمی مسکونی اهداف مختلفی می توان دنبال کرد. در ادامه به برخی دلایل اشاره شده است:

  • بازسازی آپارتمان قدیمی با هدف تعمیر تاسیسات
  • طراحی و بازسازی آپارتمان با هدف تغییر کفپوش و دیوارپوش
  • بازسازی آپارتمان با هدف تغییر در فضا
  • بازسازی و نوسازی آپارتمان به دلیل وجود نم در اجزای ساختمان
  • بازسازی داخلی آپارتمان با تغییر دکوراسیون داخلی
  • خدمات بازسازی آپارتمان با هدف مقاوم سازی سازه ای
  • بازسازی نمای آپارتمان

 

بازسای به سبک کلاسیک
اتاق خواب و نشیمن به سبک کلاسیک

 

سبک های رایج طراحی و بازسازی آپارتمان

آپارتمان شامل فضاهای مختلف از جمله نشیمن، پذیرایی، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق خواب و مشاعات از جمله لابی، پارکینگ، راهرو و فضای ورودی ساختمان است. قبل از شروع طراحی و بازسازی آپارتمان بهتر است با توجه به مساحت آپارتمان با سبک های مختلف دکوراسیون آشنایی پیدا کنید.

سبک کلاسیک از جمله سبک های رایج امروزه در واحدهای مسکونی است. از آنجایی که این سبک تجملات و الحاقات نسبتا زیادی دارد، بهتر است در بازسازی آپارتمان کوچک از آن پرهیز کرد. زیرا باعث کوچک تر به نظر رسیدن فضاها می شود. سبک کلاسیک برای آپارتمان هایی با سقف نسبتا بلند و فضاهای وسیع گزینه مناسبی است. قیمت بازسازی آپارتمان نیز با توجه به نوع سبک بازسازی متغیر است.

  

بازسازی کامل آپارتمان
لابی و ورودی آپارتمان به سبک کلاسیک

 

بازسازی آشپزخانه
آشپزخانه و سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک

 

در صورتی که سبک کلاسیک برای خدمات بازسازی آپارتمان مورد نظر مناسب نباشد، سبک نئوکلاسیک گزینه مناسبی است. سبک نئوکلاسیک روشی مدرن تر از کلاسیک به شمار می آید. اگر سادگی و خلوص در بازسازی داخلی آپارتمان برای شما از اهمیت بالایی برخوردار باشد، سبک مینیمال و مدرن پیشنهاد می شود.

 

بازسازی سرویس بهداشتی
آشپزخانه و سرویس بهداشتی به سبک مدرن

 

بازسازی آپارتمان های قدیمی
ناهارخوری و نشیمن به سبک مدرن

 

بازسازی منزل
اتاق خواب و لابی به سبک مدرن

 

در بازسازی آپارتمان کوچک، چنانچه کاربران فضا علاقمند به فضای صمیمی در آپارتمان باشند، می توان سراغ سبک اسکانیدناویایی رفت. فضاها در این سبک نسبتا ساده طراحی می شوند و سادگی و صمیمیت از ویژگی های اصلی این سبک است.

 

بازسازی آپارتمان قدیمی
نشیمن و سرویس بهداشتی به سبک اسکاندیناویایی

 

از دیگر سبک های رایج و مناسب بازسازی آپارتمانهای قدیمی ، سبک ترنزیشنال یا انتقال است. این سبک حالت رسمی دارد ولی بر خلاف سبک مدرن باعث ایجاد حس گرما بخشی به فضا می شود.

 

متوسط هزینه بازسازی آپارتمان
آشپزخانه و سرویس بهداشتی به سبک ترنزیشنال

 

از دیگر سبک هایی که می توان در بازسازی آپارتمان قدیمی استفاده کرد، سبک روستیک است. در سبک روستیک مصالح طبیعی مانند چوب و سنگ، به صورت کاملا طبیعی استفاده می شود. در این سبک به دلیل استفاده از مصالح چوبی و چوب طبیعی و گران بودن آن ها ممکن است قیمت بازسازی آپارتمان تا حدی از روش های دیگر بیشتر باشد اما در مورد هزینه های خدمات و طراحی آن نمی توان نظر داد.

 

طراحی و بازسازی آپارتمان
ناهارخوری به سبک روستیک

 

بازسازی آپارتمان های کوچک
اتاق خواب و نشیمن به سبک روستیک

 

هزینه بازسازی آپارتمان
آشپزخانه و سرویس بهداشتی  به سبک روستیک

 

در طراحی و بازسازی آپارتمان سبک مونوکروم از سبک هایی است که در آن از یک رنگ به خصوص در دکوراسیون و مصالح به کار گرفته شده، استفاده می شود. از این سبک می توان برای طراحی و بازسازی آپارتمان کوچک استفاده نمود.

 

بازسازی منزل
سرویس بهداشتی و آشپزخانه به سبک مونوکروم

 

بازسازی آپارتمان های قدیمی
اتاق خواب و نشیمن به سبک مونوکروم

 

سبک دیگری که می توان در بازسازی آپارتمان های مناطق ساحلی استفاده کرد، سبک ساحلی است. در این سبک از رنگ های دریایی مانند آبی، سبز و... استفاده می شود و از تزئینات دریایی در دکوراسیون بهره گرفته می شود.

 

طراحی و بازسازی آپارتمان
آشپزخانه و سرویس بهداشتی به سبک ساحلی

 

متوسط هزینه بازسازی آپارتمان
ناهارخوری و نشیمن به سبک ساحلی

 

بازسازی داخل آپارتمان

پس از انتخاب سبک مورد نظر می توان سراغ بازسازی داخلی آپارتمان رفت. هر خانه مسکونی شامل فضاهای مختلفی است که در ادامه به بررسی خدمات بازسازی آن ها پرداخته شده است. در صورتی که تغییر پنجره ها و نورگیرها و کاربری های فضاها مدنظر باشد، قبل از اقدام به بازسازی آپارتمان باید به اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و مراجع ذیربط اقدام نمود.

 

آشپزخانه در بازسازی داخلی آپارتمان

در بازسازی داخلی آپارتمان ، یکی از مهمترین فضاها آشپزخانه است. آشپزخانه شامل تجهیزات و امکاناتی است که در طراحی مورد توجه قرار داد. انتخاب نوع پلان آشپزخانه، طراحی کابینت، تاسیسات، کفپوش، دیوارپوش بین کابینتی، نورپردازی عمومی، نورپردازی کابینت ها و میزکار از جمله مواردی است که در بازسازی آشپزخانه باید به آن ها توجه کرد.

 

بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه

 

اتاق نشیمن در بازسازی داخلی آپارتمان

در بازسازی داخل آپارتمان ، یکی از فضاهای اصلی نشیمن خانه است. در نشیمن خانه علاوه بر نورگیری طبیعی، طراحی دیوارها و انتخاب نوع دیوارپوش ها اهمیت دارد. تلویزیون کانون هر نشیمن محسوب می شود زیرا اعضای خانواده عموما دور آن جمع می شوند. بنابراین دیوار پشت تلویزیون و نورپردازی دیوارها اهمیت دارد. اتاق نشیمن در بازسازی آپارتمان از آنجایی بسیار اهمیت پیدا می کند که جزو اولین فضاهایی است که بعد از ورود به خانه به چشم می خورد، بنابراین لازم است طراحی زیبا و چشم نوازی داشته باشد.

 

بازسازی آپارتمان های کوچک
بازسازی نشیمن

 

فضای ناهارخوری در بازسازی داخلی آپارتمان

در بازسازی آپارتمان قدیمی بخش ناهار خوری عموما فضایی بین آشپزخانه، نشیمن و پذیرایی است. این فضا با فرم کشیده با مبلمان از سایر فضاها جدا می شود. به دلیل کشیدن بودن فضا می توان در دیوار جانبی از آینه کاری استفاده کرد تا فضا تنگ به نظر نرسد. از عوامل مهم دیگر در بازسازی داخل آپارتمان در بخش ناهارخوری ، نورپردازی و دیوار پوش آن است.

 

هزینه بازسازی آپارتمان
بازسازی ناهارخوری خانه

 

فضای پذیرایی در بازسازی داخلی آپارتمان

پذیرایی از فضاهای رسمی خانه ایرانی هاست. در بازسازی آپارتمانهای قدیمی می توان از انواع کاغذ دیواری ها، تزئینات گچ بری و یا ابزارهای پیش ساخته در دیوارهای پذیرایی استفاده کرد. نورپردازی دیوارها و نورپردازی عمومی پذیرایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. می توان از نور مخفی در کنج ها و پشت گچبری ها برای بازسازی داخلی آپارتمان استفاده نمود. کفپوش سنگ و یا پارکت های چوبی گزینه مناسبی برای کفپوش پذیرایی هستند.

 

طراحی و بازسازی آپارتمان
بازسازی پذیرایی

 

اتاق خواب در بازسازی داخلی آپارتمان

اتاق خواب از فضاهای خصوصی افراد یک خانه محسوب می شود. بنابراین در بازسازی داخل آپارتمان سلیقه و نیاز کاربران هر اتاق خواب تاثیر خواهد داشت. در آپارتمان ها عموما اتاق خواب علاوه بر خواب در جهت کار و فعالیت های شخصی نیز استفاده می شود. بنابراین نصب کمد دیواری، طراحی میز کار و قفسه مربوط به میز کار از ضروریات بازسازی آپارتمان در هر اتاق خواب است. در مورد اتاق خواب های مستر، می توان فضایی به عنوان رختکن از اتاق خواب جدا کرد.

 

بازسازی منزل
بازسازی اتاق خواب

 

سرویس بهداشتی در بازسازی داخلی آپارتمان

در بازسازی سرویس بهداشتی بسته به نوع سرویس بهداشتی و متراژ فضا می توان طراحی های مختلفی انجام داد. در طراحی و بازسازی آپارتمان های کوچک جهت صرفه جویی در فضا، سرویس بهداشتی به صورت توام طراحی می شود. یعنی قسمت روشویی از توالت به وسیله دیوار جدا نمی شود. در بازسازی سرویس بهداشتی، تعمیر تاسیسات، تعویض کفپوش و دیوارپوش، ترمیم عایق کاری، نورپردازی و طراحی تجهیزات و قفسه های مورد نیاز سرویس بهداشتی لازم به نظر می رسد.

 

بازسازی سرویس بهداشتی
بازسازی سرویس بهداشتی منزل

 

فضای ورودی در بازسازی داخلی آپارتمان

یکی از فضاهای که افراد در بدو ورود به منزل با آن مواجه می شوند، ورودی خانه است. ورودی خانه عموما فضای کوچکی است که آویز لباس، کمد، جا کفشی، آینه و محلی برای نشستن به منظور پوشیدن کفش در نظر گرفته می شود. توجه شود که برای بازسازی داخلی آپارتمان ، نورپردازی مناسب آینه و آویز لباس و همچنین قرار دادن گلدانی روی میز در صورت وجود فضای کافی می تواند به زیبایی فضای ورودی بیافزاید.

 

بازسازی آپارتمان های کوچک
بازسازی ورودی خانه

 

مشاعات در بازسازی داخلی آپارتمان

در بازسازی آپارتمان علاوه بر بازسازی واحدهای مسکونی، بازسازی لابی، بازسازی فضای ورودی و بازسازی پارکینگ و حیاط نیز از مواردی است که ضروری است. زیرا افراد و خریداران واحدها ابتدا با این فضاها مواجه خواهند شد. در بازسازی لابی، کفپوش با طرح مرکزی و دیوارپوش هایی که قابلیت شست و شو داشته باشند، مناسب هستند. بهتر است دیوارپوش مقاومت نسبی در برابر ضربه داشته باشد. نورپردازی فضا لابی و مبلمان لابی از دیگر مواردی است که در طراحی و بازسازی داخلی آپارتمان باید مدنظر قرار داد.

 

بازسازی ورودی آپارتمان
 بازسازی لابی

 

فضای ورودی ساختمان از دیگر مشاعات آپارتمان است. فضای ورودی باید خوانایی لازم را داشته باشد و افراد را در بدو ورود به راه های ارتباطی واحدهای مسکونی هدایت کند. بدین منظور می توان در بازسازی آپارتمان قدیمی از کفپوش و پارتیشن جهت هدایت افراد استفاده کرد.

از پارکینگ های آپارتمان می توان به عنوان فضای چندمنظوره استفاده کرد و در مواقع مورد نیاز ساکنین واحدها به عنوان فضای چندمنظوره مورد استفاده قرار گیرد. بدین منظور پیشنهاد می شود از سرویس بهداشتی در پارکینگ در نظر گرفته شود. در بازسازی و نوسازی آپارتمان از کفپوش با مقاومت مکانیکی کافی در برابر تردد ماشین ها استفاده شود و علاوه بر این از زیبایی نسبی نیز برخوردار باشد. جهت جلوگیری از آسیب دیوارها در مقابل ضربه احتمالی ماشین ها بهتر از تا ارتفاع حدود ۲.۱۰ متری از دیوارپوش های مقاوم استفاده کرد. بهتر است علاوه بر نورپردازی عمومی پارکینگ، دیوارهای پارکینگ نیز در بازسازی آپارتمان ، نورپردازی شوند.

 

هزینه بازسازی پارکینگ
بازسازی پارکینگ

 

در بازسازی آپارتمان قدیمی می توان سراغ حیاط ساختمان و محوطه سازی رفت. بسته به مساحت حیاط می توان از محوطه سازی و کاشت گیاهان مختلف بهره جست. نورپردازی حیاط و تعریف مسیر ورودی و در صورت امکان استفاده از آبنما و یا حوض آب باعث تلطیف فضای حیاط می شود.

 

طراحی حیاط
بازسازی حیاط

 

بازسازی آپارتمان کوچک

برای بازسازی آپارتمان کوچک نکات مهمی وجود دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست. طراحی و بازسازی آپارتمان کوچک می تواند به گونه ای انجام شود که فضا بزرگ تر و دلباز تر به نظر آمده و در بهبود فضایی موثر باشد. به عنوان مثال برای بازسازی آپارتمان 50 متری و بازسازی آپارتمان ۶۰ متری باید نکاتی که در ادامه ذکر می شوند به طور کامل رعایت شوند تا فضا کوچک تر از آنچه که هست به نظر نیاید. یکی از این نکات نورپردازی است.  

 

بازسازی آپارتمان 50 متری
بازسازی آپارتمان 50 متری

 

نور در بزرگ تر به نظر رسیدن فضاهای داخلی بسیار موثر است. در بازسازی آپارتمان کوچک باید تا جایی که امکان دارد، از نور طبیعی استفاده کرد و از پنجره ها و نورگیر های وسیع و قدی استفاده نمود و تا حدی این نور طبیعی را به خانه دعوت کرد. برای بازسازی آپارتمان کوچک تا حد امکان باید از طرح های ساده و مینیمال و سبک مدرنی که در ابتدای مطلب به توضیح آن پرداخته شد، استفاده گردد. زیرا طرح های شلوغ و رنگ های تند در کوچک تر کردن فضا تاثیر زیادی دارند. 

 

بازسازی آپارتمان کوچک
بازسازی آپارتمان کوچک

 

نما در بازسازی و نوسازی آپارتمان

نما از جمله اجزای بسیار مهم هر ساختمان است. مراجعه کنندگان و خریداران واحدهای مسکونی ابتدا با نمای ساختمان مواجه می شوند. بسته به نظر کارفرما در بازسازی آپارتمان ، می توان نمای ساختمان را به کل تغییر داد و یا صرفا به ترمیم نمای موجود پرداخت.

 

هزینه بازسازی نما
نوسازی نمای آپارتمان

 

در برخی موارد تغییر نمای ساختمان، باعث تغییراتی در دیوارها و پنجره های ساختمان می شود که در این صورت باید قبل از اقدام به انجام خدمات بازسازی آپارتمان ، به اخذ مجوز از شهرداری و مراجع ذیربط اقدام کرد. می توان از انواع نمای چوبی، سرامیکی، آجری و سنگی در طراحی آپارتمان ها استفاده کرد.

 

طراحی و بازسازی نما
بازسازی نمای آپارتمان

 

بازسازی سازه و اجزای آپارتمان

قدمت سازه و سلیقه کارفرما از جمله مواردی هستند که تاثیر مستقیم بر طرح بازسازی آپارتمانهای قدیمی دارند و باید در نظر گرفته شوند. عموما هر چه قدمت سازه بیشتر باشد نیاز به بازسازی آن نسبت به ساختمان های جدیدتر، بیشتر خواهد بود. منظور از سلیقه کارفرما نیز توجه به نظرات، خواسته ها، نیاز و انتظارات او از ساختمان بعد از انجام بازسازی آپارتمان می باشد.

از نکات قابل توجه در بازسازی این است که در صورتی که بازسازی آپارتمان قدیمی منجر به حذف جداکننده های داخلی، جابه جایی پله و یا احداث آن و به طور کلی جا به جایی هایی که ضوابط شهرسازی را بر هم بزنند شود؛ نیاز به مجوز داشته و بدون اخذ مجوز از شهرداری ممنوع است. اما انجام اقداماتی همچون تعمیر و تعویض کف سازی طبقات، سیمان کاری و سفید کاری، تعمیر و تعویض نمای ساختمان، تعمیر سرویس بهداشتی، تعویض در و پنجره و ... نیاز به مجوز شهرداری ندارد.

 

مقاوم سازی ساختمان مسکونی
بازسازی اجزای ساختمان

 

بازسازی بخش های اصلی سازه شامل بازسازی سقف، ستون، دیوار، در و پنجره می باشد. به منظور بازسازی سقف و ستون ها باید استحکام و مقاومت آنها به دقت مورد ارزیابی قرار گیرد و پس از علت یابی ضعف های موجود در این اجزا (از جمله وجود نم در سقف و یا خرابی)، به سرعت مورد بازسازی قرار گیرند. دیوارها نیز یکی دیگر از اجزای مهم در طراحی و بازسازی آپارتمان می باشند که در صورت داشتن معایبی همچون نم، ترک و نشست نیاز به بازسازی دارند. باید توجه داشت که دیوارهایی که وزن سقف و ستون را تحمل می نمایند نباید تخریب شوند زیرا با تخریب آنها مقاومت و استحکام سازه به خطر می افتد. برای بازسازی این نوع از دیوارها، آنها را تا جای ممکن تراش داده و سپس عملیات گچ کاری و سفید کاری را انجام می دهند. تخریب دیوارهای جداکننده ضمن حفظ اصول ایمنی برای دستیابی به فضای مفیدتر و انجام عملیات بازسازی مشکلی در مقاومت ساختمان ایجاد نمی کند و مانعی ندارد. بازسازی در و پنجره نیز به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی، سر و صدا، امنیت خانه و ... انجام می شود.

 

تاسیسات در بازسازی آپارتمان

بازسازی تاسیسات آپارتمان از ضروریات بازسازی آپارتمانهای قدیمی است. حتی در صورتی که نفوذ رطوبت یا ترکیدگی لوله وجود نداشته باشد توصیه می شود تاسیسات واحدهای مسکونی بازسازی شود. زیرا در صورت عدم نوسازی لوله ها، پس از مدتی به دلیل مستهلک شدن تجهیزات دچار نقص فنی شده و نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد. تعمیر تاسیسات ساختمان عموما نیاز به تخریب کفپوش و در مواردی عایق کاری خواهد داشت.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۳ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

علی حسن زاده

بهترین شرکت برای بازسازی ساختان ۷۰ متری کدوم یک از لیست شرکت های بازسازی بالاست؟

آرمان فاطمی

سلام برای بازسازی آپارتمان به سبک کلاسیک چکار باید بکنیم منظورم اینکه تعداد طرح ها و مدل هایی که برای اجرای طرح کلاسیک وجود داره خب زیاد و متنوع هستش و چطوری باید تشخیص بدیم که کدوم طرح برای آپارتمان ما بهتره؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما