اجرای کفپوش سه بعدی

اجرای کفپوش سه بعدی

دسته بندی

اجرای کفپوش

تعداد ارائه دهنده ها

۱۲ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

اجرای کفپوش سه بعدی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
کفپوش صنعت آریا

کفپوش صنعت آریا

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

شرکت پانید لوتوس

شرکت پانید لوتوس

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

نما سبز

نما سبز

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

راسا پوشش ایرانیان

راسا پوشش ایرانیان

۴

location

ساری

phone

******۰۲۱۴۳

دکور با ما

دکور با ما

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۰

گروه مهندسی و تخصصی کفپوش

گروه مهندسی و تخصصی کفپوش

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

رنگین اپوکسی

رنگین اپوکسی

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۶

ساتين پوشش

ساتين پوشش

۴

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۲

ایران گلس

ایران گلس

۳

location

قم

phone

******۰۲۵۳۲

اپوکسی شیراز

اپوکسی شیراز

۴

location

شیراز

phone

******۰۷۱۳۶

کفپوش مشهد

کفپوش مشهد

۴

location

مشهد

phone

******۰۹۱۵۰

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

اجرای کفپوش سه بعدی

کفپوش سه بعدی از جمله کفپوش های دکوراتیو است که امروزه مورد استقبال بسیاری به منظور اجرا در فضاهای مختلف قرار گرفته است. اجرای کفپوش سه بعدی نیاز به دقت بالا دارد و در فضاهای بیمارستانی، استخرها، محل بازی کودکان، لابی هتل ها، سرویس بهداشتی منازل، کف آسانسور و رستوران ها اجرا می شود. 


 هزینه اجرای کفپوش اپوکسی
 کفپوش سه بعدی اپوکسی سرویس بهداشتی


باید دقت شود از کفپوش سه بعدی در فضاهایی که سیستم گرمایش از کف به کار رفته است، استفاده نشود. زیرا گرما به مرور زمان باعث افت کیفیت تصاویر می شود.


ویژگی های کفپوش سه بعدی

کفپوش اپوکسی ویژگی های منحصر به فردی دارد که باعث گسترش استفاده و تقاضای مخاطبین شده است. علاوه بر زیبایی، ویژگی های فیزیکی و شیمیایی آن، گستره اجرای کفپوش سه بعدی را وسیع تر کرده است. در ادامه با ویژگی ها و معایب کفپوش سه بعدی آشنا خواهید شد.


اجرای انواع کفپوش سه بعدی
کفپوش سه بعدی سرویس بهداشتی منازل


 • جلوه بصری منحصربه فرد: در این کفپوش می توان بدون محدودیت، هر طرح و رنگ دلخواه را روی کف پیاده کرد. 
 • استحکام بسیار بالای و غیرقابل نفوذ بودن: کفپوش سه بعدی اگر به درستی نصب شود، ۱۵ سال بدون تغییر رنگ کارایی خواهد داشت. اپوکسی در حالت کلی غیرقابل نفوذ است و در برابر اسیدها، کلریدها و انواع پاک کننده ها مقاوم است.
 • نگهداری آسان: به دلیل استفاده از لاک اپوکسی در کفپوش سه بعدی و یکدست و بدون درز بودن سطح آنها، این کفپوش به راحتی قابل شست و شو و نظافت است. علاوه بر این اپوکسی گرد و خاک به خود جذب نمی کند.
 • خاصیت آنتی باکتریال: اپوکسی مقاوم در برابر رشد انواع میکرو ارگانیسم ها مانند قارچ و باکتری است. 
 • فاقد مواد و بخارات مضر
 • عایق الکتریسیته
 • مقاومت بالا در برابر آتش: مقاومت بسیار بالای رزین اپوکسی آن را مناسب استفاده در کارخانجات، انبارها، بیمارستان ها، مراکز آموزشی کودکان کرده است.
 • سرد بودن سطح کفپوش اپوکسی سه بعدی
 • هزینه بالای اپوکسی و اجرای آن
 • سرعت پایین نصب


کفپوش سه بعدی متحرک
کفپوش سه بعدی هتل


انواع کفپوش سه بعدی

از انواع کفپوش های سه بعدی می توان به کفپوش سه بعدی اپوکسی ، کفپوش اکریلیک ، کفپوش کاستو و کفپوش ارتجاعی نانو اکریلیک اشاره کرد. اجرای کفپوش سه بعدی ، مراحل تقریبا ثابت و مشخصی دارد و انواع کفپوش های سه بعدی تفاوت جزئی در اجرا دارند. در ادامه به تفاوت این کفپوش ها پرداخته می شود. جلوه نهایی این کفپوش ها تقریبا مشابه هم است.


کفپوش سه بعدی اپوکسی

اجرای کفپوش سه بعدی اپوکسی ، شامل لایه پرایمر مخصوص اپوکسی ، طرح کاغذی چاپ شده و لاک مخصوص اپوکسی می باشد. لایه نهایی، بسته به درخواست و نوع کار در دو یا سه مرحله اعمال می شود.


کفپوش سه بعدی اکریلیک

اجرای کفپوش سه بعدی اکریلیک ، شامل لایه پرایمر یا بتونه اپوکسی ، لایه رنگ اکریلیک مخلوط با هاردنر، پهن کردن طرح چاپ شده روی پارچه و دست آخر لاک یا رزین اکریلیک است. تفاوتی که کفپوش اکریلیک با کفپوش سه بعدی اپوکسی دارد، این است که به جای استفاده از اپوکسی زیرین و لاک نهایی، از رنگ و رزین اکریلیک استفاده می شود. 


کفپوش سه بعدی کاستو

مراحل اجرای کفپوش سه بعدی کاستو ، شامل اجرای لایه کاستو در دو مرحله، پارچه سه بعدی و در نهایت لاک اپوکسی می باشد. اجرای کفپوش سه بعدی کاستو به دلیل کاهش مصرف اپوکسی باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود و سرعت اجرای بالایی دارد.


نحوه اجرای کفپوش سه بعدی

طریقه اجرای کفپوش سه بعدی شامل مراحلی می شود که بسته به نوع کفپوش اندکی تفاوت دارند. در ادامه با مراحل اجرای کفپوش ۳ بعدی بیشتر آشنا می شویم.


قیمت کفپوش سه بعدی
اجرای کفپوش سه بعدی در مجتمع تفریحی


مرحله اول- آماده سازی سطح

 • قبل از شروع اجرای کفپوش سه بعدی ، سطح کار باید خشک و بدون هرگونه رطوبت و بخار باشد. رطوبت باعث ایجاد خلل در چسبندگی کفپوش و رشد قارچ و کپک می شود.
 • به منظور آماده کردن سطح، باید از ساب الماسه یا ساب دستی مخصوص این کار، استفاده می شود.
 • بعد از صاف کردن سطح، در صورت وجود هر گونه درز و ترک در سطح آن را با ماستیک مخصوص پر می کنند.
 • قبل از شروع به کار با اپوکسی ، قسمت هایی از کف که قرار نیست با کفپوش اپوکسی رنگ شود، کامل پوشانده می شود.
 • برای بهبود چسبندگی سطح، توسط دستگاه های مخصوص، خط و خش های بسیار کوچک در مقیاس میکروسکوپی ایجاد می شود. پس از آن تمامی سطح باید از گرد و غبار زدوده شود. همچنین رطوبت کف نباید بیش از ۶ درصد باشد. زیرا باعث جدا شدن کفپوش از کف می شود.

مرحله دوم- اجرای پرایمر اپوکسی

 • در اجرای کفپوش سه بعدی ، پس از آماده سازی کف از پرایمر مخصوص اپوکسی استفاده می شود که باید به وسیله غلتک و با دقت انجام شود تا سطح صاف و یکدست ایجاد شود.


نحوه اجرای کفپوش سه بعدی
اجرای پرایمر کفپوش سه بعدی


مرحله سوم- اجرای اپوکسی زیرین

 • پس از خشک شدن پرایمر ، لایه اپوکسی زیرین اجرا می‌شود ضخامت اجرای اپوکسی بسته به کاربری فضا متفاوت است. ضخامت اپوکسی در خانه های مسکونی نسبت به کارخانه ها که وسایل سنگین روی کف تردد می کنند، کمتر است. 


هزینه اجرای کفپوش اپوکسی
اجرای اپوکسی یا اکریلیک زیرین کفپوش سه بعدی


مرحله چهارم- الصاق طرح چاپ شده در کف

 • طرح چاپ شده بر روی کاغذ، روی سطح اعمال می شود. این کار به دقت عمل بسیار بالا نیاز دارد تا از اعوجاج و ناصافی کاغذ که باعث کنده شدن طرح به مرور زمان می شود، جلوگیری به عمل آید. 


هزینه اجرای کفپوش اپوکسی
اجرای طرح چاپ شده کفپوش سه بعدی


مرحله پنجم- اجرای لاک اپوکسی

 • دست آخر لاک شفاف مخصوص روی سطح اجرا می شود. اجرای لاک به دقت بسیار بالایی نیاز دارد زیرا لایه نهایی کفپوش است و هر گونه ناصافی به چشم می آید. لاک نهایی به تصویر، بعد می بخشد و در واقع حس سه بعدی به آن می بخشد.
 • در پایان می توان لایه نهایی به عنوان روکش محافظ سطح نیز اجرا کرد. سپس به وسیله دستگاه های ساب زن روی کار ساب زده می شود تا صاف و صیقلی شود.


هزینه اجرای کفپوش سه بعدی

اجرای کفپوش سه بعدی ، به دلیل لزوم دقت بالا در مراحل آن فرایندی زمانبر است. بسته به نوع آن قیمت کفپوش سه بعدی متفاوت خواهد بود. همان طور که اشاره شد، قیمت کفپوش کاستو پایین تر است و به دلیل کاهش استفاده اپوکسی و سرعت بالای اجرا باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما