نمای سنگی ویلا

نمای سنگی ویلا

دسته بندی
اجرای نمای سنگی
تعداد ارائه دهنده ها
۱۶ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت اجرای نمای سنگی ویلا به موارد مختلفی مانند مرغوبیت سنگ نما، روش های سنگ کاری نمای ساختمان ویلایی و دستمزد اجرای نمای ویلا سنگی بستگی دارد. عمران مدرن ارائه دهنده بهترین خدمات اجرای نمای سنگ ساختمان ویلایی با مناسب ترین قیمت ها می باشد.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

اجرای نمای سنگی ویلا (با دوغاب)

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

phone

******۰۹۰۱۱

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۷

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

۲

location

تبریز

phone

******۰۹۱۴۹

۳

location

شیراز

phone

******٠٩١٧١

۴

location

شیراز

phone

******۰۹۱۷۷

۳

location

کرج

phone

******۰۹۱۹۳

۳

location

مشهد

phone

******۰۹۳۹۰

۴

location

شیراز

phone

******۰۷۱۳۶

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

نمای سنگی ویلا

سنگ کاری نمای ساختمان ویلایی از محبوب ترین روش های نماکاری ساختمان به شمار می رود. به دلیل وجود منابع فراوان سنگ در ایران، استفاده از سنگ در نمای داخلی و خارجی ساختمان رونق بسیار دارد. اجرای نمای سنگی ویلا در کاربری های مسکونی و نمای سنگ ساختمان یک طبقه، نمای سنگ ساختمان دو طبقه دو طبقه و نمای سنگ ساختمان ویلایی مناسب است. تنوع در بافت و رنگ و رج های منظم و نا منظم این امکان را به طراح می دهد تا حالت های مختلفی در نمای ویلا سنگی ایجاد کند. نصب نمای سنگی ویلا با سه روش تر (دوغاب یا ملات)، ترکیبی تر و خشک (دوغاب و اسکوپ) و خشک قابل انجام است.

 

اجرای نمای سنگی به روش تر
اجرای نمای سنگی ویلا به روش تر

 

اجرای نمای سنگی ویلا ، مانند بسیاری از نماهای دیگر معمولا نیاز به شاسی کشی سطح کار دارد. ولی برخی نماهای سنگی که قطعات آن کوچک است و عموما سطح صیقلی ندارند نیازی به شاسی کشی نما ندارند و به طور مستقیم به سطح کار با دوغاب نصب می شود و اجرای نمای ویلا سنگی مطرح می شود.

 

هزینه اجرای نمای سنگی ویلا

از آن جایی که اجرای نمای سنگی ویلا نیازی به شاسی کشی و اسکوپ ندارد در مقایسه با سایر روش های اجرای نمای سنگی ، هزینه پایین تری خواهد داشت. اما توجه به این نکته ضروری است که چون در این روش قطعات سنگ کوچک هستند چیدن سنگ در نما ، زمان بر خواهد بود به همین دلیل اجرای نمای سنگ ساختمان ویلایی بیشتر برای ساختمان هایی با طبقات و سطوح نمای کم پیشنهاد می شود. یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه اجرای نمای سنگی ویلا ، کیفیت و مرغوبیت سنگ نما می باشد. سنگ هایی مانند تراورتن، گرانیت و … برای پوشش نمای ویلا سنگی مناسب هستند. هر چه سنگ ها مرغوب تر و پرداخت آن ها تمیز تر و ماهرانه تر باشد، هزینه اجرای نمای سنگی ویلا بیشتر خواهد بود.

 

انواع نمای سنگی ویلا

به دلیل تنوع زیاد سنگ ها و قابلیت های هر کدام از آنها جلوه های مختلفی از سنگ ها متناسب با نوع کاربری و محل پروژه مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از سنگ ها که در نمای سنگ ساختمان ویلایی به کار برده می شود، دارای ابعاد کوچکی هستند و به صورت مستطیل نواری با ارتفاع ۵ سانتیمتر و یا در ابعاد ۲۰*۲۰ و ۱۵*۲۰ تولید می شوند. این نوع سنگ ها سطح ملات خور صاف و صیقلی ندارند و سطح آنها برای درگیری بهتر با ملات تیشه ای شده است. 

 

اجرای نمای سنگی با دوغاب
اجرای نمای سنگی ویلا با دوغاب

 

در اجرا نیز با حالت های مختلف چیدن سنگ ها، می توان به طرح های متفاوتی در سنگ کاری نمای ساختمان ویلایی دست یافت. معمولا در این روش ابعاد سنگ ها یکسان نبوده و سلیقه و هنر سنگ کار اینجا مشخص می شود. سنگ کار باید ابعاد مختلف را طوری کنار هم قرار دهد که رج های منظم و یا نامنظم در سطح نما ایجاد شود.

اغلب سنگ هایی که در اجرای نمای سنگی ویلا به کار برده می شود عبارتند از:

  • سنگ قواره
  • سنگ بادبر یا رگه ای
  • سنگ بادکوبه ای
  • سنگ چندنما یا تمام تراش
  • سنگ پلاک با ارتفاع کم (5 سانتیمتر)

 

هزینه اجرای نمای سنگی
نمای سنگی ساختمان دو طبقه

 

انواع طرح های نمای سنگی ویلا

در ادامه به انواع نماهایی که در اجرای نمای سنگی ویلا مدنظر است، و این که مناسب اجرا برای چه شرایطی می باشد، اشاره می شود.

  • نمای سنگ ساختمان یک طبقه با سنگ سرتراش مرتب و بدون رج
  • نمای سنگ ساختمان ویلایی یک طبقه سنگ بادبر سرتراش گونیا شده به رج برده شده
  • نمای سنگ ساختمان دو طبقه یا یک طبقه با سنگ چندوجهی سرتراش رج دار
  • نمای سنگی ویلا با سنگ بادبر مرتب با رج های مساوی
  • نمای ویلا سنگی با سنگ بادبر بدون رج مرتب

 

روش های اجرای نمای سنگی ویلا

روش های مختلفی برای سنگ کاری نمای ساختمان ویلایی وجود دارد. روش های اجرا در کل به دو دسته تر و خشک تقسیم بندی می شوند. 

 

اجرای نمای سنگی ویلا با روش تر

از این روش برای نصب سنگ هایی با ابعاد کوچک و وزن کم استفاده می شود. شیوه اتصال سنگ به سازه در این روش با کمک ملات و دوغاب است. به همین دلیل نمی توان از مصالح سنگین استفاده نمود. این نوع سنگ ها به دلیل ابعاد کوچک و وزن کم و سطح ملات خور غیر صیقلی نیاز به شاسی کشی و سایر الحاقات به نما ندارد و با ملات به طور مستقیم به نمای سنگی ویلا متصل می شود. در گذشته این نوع نماکاری در ایران رواج داشت و در حال حاضر کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. از روش تر برای اجرای نمای سنگ ساختمان ویلایی یک طبقه و نهایت تا دو طبقه استفاده می شود. استفاده از متریال سنگ در ساختمان های بلند مرتبه توصیه نمی شود.

 

اجرای نمای سنگی بدون شاسی کشی
اجرای نمای سنگی به روش تر بدون شاسی کشی

 

روش اجرای دیگری برای نمای سنگی با قطعات کوچک و سطح غیرصیقلی بدون نیاز به شاسی کشی وجود دارد که ابتدا سطح دیوار را با رابیتس می پوشانند، سپس ملات ماسه سیمان روی رابیتس پهن کرده و قطعات سنگ را با ملات ماسه سیمان به پشت کار نصب می کنند. 

 

نمای آجری ساختمان یک طبقه
اجرای نمای سنگی با رابیتس

 

اجرای نمای سنگی ویلا با روش خشک

استفاده از روش خشک برای طراحی نمای سنگ ساختمان دو طبقه به بالا به دلیل ایمنی که دارد توصیه می شود. در روش خشک نمای سنگی ویلا می توان از انواع روش های اسکوپ کردن، استفاده از لقمه سنگ و استفاده از مفتول و سیم استفاده نمود.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

ماردین روحانی

مقدار دوغاب مورد استفاده در انواع نمای سنگی ویلا فرق داره؟ چطور میتونیم از هدر رفت مصالح جلو گیری کرد؟

والایی

اجرای نمای سنگی ویلا (با دوغاب) استحکام بیشترب دارد یا با سیمان؟

خونسردیان

نمای سنگی ویلا به صورت خشک هم اجرا میشود؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما