نمای تراکوتا

نمای تراکوتا

دسته بندی
نمای سرامیک
تعداد ارائه دهنده ها
۱۹ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

اجرای نمای تراکوتا

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۴

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۶

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

۵

location

تهران

phone

******۰۹۹۱۳

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۰

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

اجرای نمای تراکوتا

اجرای نمای ساختمان یکی از بخش های مهم، هم در زمینه زیبایی و هم در زمینه هزینه می باشد. استفاده از سرامیک در نما تا مدت زیادی به عنوان نمای کم هزینه و ساده مخصوصا در ساخت منازل با قیمت پایین مورد توجه قرار گرفته بود؛ اما نوع جدیدی از مصالح سرامیکی با ویژگی ها و ظاهر کاملا متفاوت و نوین به بازار نمای ساختمان عرضه گردید. اجرای نمای تراکوتا یا نمای سرامیک مجوف نه تنها ساده نیست بلکه به تخصص بالایی نیاز دارد. علاوه بر این، اجرای آن هزینه کمی نداشته و از این رو غالبا در بهترین نقاط شهرها و در مدرن ترین ساختمان ها اجرا می شود. 

 

 نمای سرامیکی

نمای تراکوتا

 

ویژگی های نمای تراکوتا

مجوف بودن قطعات، ویژگی های مثبتی به این نوع از نمای سرامیکی بخشیده است که به عنوان نمونه می‌ توان به سبک بودن آن و در نتیجه کاهش وزن ساختمان اشاره کرد. همچنین اجرای نمای تراکوتا ، عایق‌ بندی حرارتی مناسبی برای ساختمان ایجاد می کند که باعث صرفه‌ جویی در مصرف انرژی ساختمان می‌ شود. بارزترین ویژگی این مصالح جذب آب بسیار پایین و ثبات رنگ آن در برابر اشعه خورشید است.

در اجرای نمای تراکوتا اتصالات تایل ها به‌صورت کام و زبانه است. این امر موجب محبوس شدن هوا درون شیار و در نتیجه جلوگیری از نفوذ آب می گردد.

تولید قطعات مخصوص کنج‌ ها ، کف پنجره ها و فلاشینگ های ساختمان در اجرای نمای تراکوتا ، قابلیت رگلاژ و آب ‌بندی بالا در نما را ممکن می سازد. همچنین باعث افزایش ظرافت و زیبایی نمای ساختمان می ‌شود.

 

مجری نمای تراکوتا

تابش بند نمای تراکوتا

 

از ویژگی های نمای سرامیکی مجوف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سهولت اجرا ، سرعت بالای نصب
  • ماندگاری رنگ
  • لوورهایی (تابش بند) از جنس و رنگ خودش
  • دوام بالا
  • عایق حرارتی به دلیل مجوف بودن و دوپوسته بودن سیستم نما
  • سبکی قطعات به دلیل مجوف بودن
  • سبکی ساختار المان های نما
  • قطعات مخصوص فلاشینگ ها ، کنج ها ، کف پنجره و زیرسقفی ها
  • رفتار یکپارچه در برابر تغییرات شبانه روزی دما

 

قیمت نمای تراکوتا

پروفیل تابش بند نمای تراکوتا

 

روش اجرای نمای تراکوتا

اجرای نمای تراکوتا با استفاده از قطعات و پروفیل‌ های آماده مانند کلیپس ، ریل های آلومینیومی و پروفیل های سبک آلومینیومی صورت می‌ گیرد که نیازی به آماده‌ سازی و برشکاری قطعات ندارد. همین امر باعث کاهش زمان اجرای نمای ساختمان می ‌شود.

اجرای نمای تراکوتا به صورت غیرنمایان و با دیتیل اجرایی مخصوص به خود با تجهیزات مکانیکی بر روی قطعات فلزی نصب می ‌شود.

 

 اجرای نمای سرامیک پرسلانی

شماتیک اجزای نمای تراکوتا

 

پیش بینی درزهای افقی و عمودی در اجرای نمای تراکوتا یا اجرای نمای سرامیک مجوف باعث ایجاد حالت ارتجاعی و مقاومت در برابر تغییرات دمایی می‌ شود.

در نمای سرامیکی مجوف تراکوتا ، قطعاتی به عنوان تابش‌ بند نیز تولید می‌ شود که می توان از آن علاوه بر ایجاد سایه و استفاده از نور به میزان دلخواه، به عنوان عنصری در معماری نما استفاده کرد.

نمای سرامیک مجوف تراکوتا به ‌راحتی قابل ترمیم و بازسازی است و به هنگام تخریب قسمتی از نما در بازسازی و تعمیر قابل جایگزینی می باشد.

پروفیل های عمودی نمای سرامیکی مجوف ، آلومینیومی است که بر روی سازه فلزی زیرسازی نصب شده است و لاستیک هایی در میان سازه فلزی زیرسازی و آلومینیومی قرار می گیرد.

لبه های قطعات سرامیکی مجوف به صورت اتصال کام و زبانه تولید می شود. کلیپس نگه دارنده قطعات که از جنس استنلس استیل می باشد مابین اتصالات کام و زبانه مانده و از سطح کار نمایان نخواهد بود.

 

  نمای سرامیکی مجوف

جزئیات نصب نمای تراکوتا

 

ریل ها در ابعاد استاندارد استفاده می شود و سوراخ هایی در فواصل مشخص در آن ایجاد می شود. فواصل سوراخ ها به ارتفاع تایل های سرامیکی بستگی دارد.

باید دقت شود که فاصله سوراخ انتهایی تا انتهای ریل، ۲/۵ سانتیمتر باشد. بالاترین سوراخ تا انتهای ریل آلومینیومی باید ۱۲/۵ میلیمتر فاصله داشته باشد. در صورتی که ابعاد پانل ها استاندارد نباشد محل بست ها باید اصلاح شوند.

از مزیت های اجرای نمای تراکوتا سرعت بالای آن است، زیرا اجرای آن نیازی به شیار زنی و ایجاد سوراخ در قطعات سرامیکی نما ندارد.

 

هزینه اجرای نمای تراکوتا

اجرای نمای تراکوتا ساختار ساده ای داشته و نیاز به الحاقات متعددی ندارد. همین امر باعث افزایش سرعت اجرای آن می شود. افزایش سرعت اجرا باعث کاهش هزینه های پروژه خواهد شد. به طور کلی قیمت تراکوتا در مقایسه با نمای چوبی و نمای سنگی مرمر و گرانیت کمتر است، ولی از نمای آجری و کامپوزیت و چوب پلاست بالاتر خواهد بود. البته برخی سنگ های ارزان قیمت در مقایسه با تراکوتا از لحاظ اقتصادی به صرفه تر خواهند بود.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نازنین میناوند

در هنگام نصب چه نکاتی می‌تونه به افزایش کیفیت و عمر طولانی تر سازه کمک کند

فواد حمدی

اجرای نمای تراکوتا در چه مکان های امکان پذیر است؟

یادگار شاه محمدی

برای طراحی نمای تراکوتا در کرج نمایندگی از خودتون معرفی می فرمایید.

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما