اجرای نمای بتنی اکسپوز

اجرای نمای بتنی اکسپوز

اجرای نمای بتنی اکسپوز

دسته بندی
اجرای نمای سیمانی / بتنی
تعداد ارائه دهنده ها
5 ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


اجرای نمای بتنی اکسپوز


عمران مدرن (مرکزی)
phone
location

تهران

قیمت:

نامشخص

مدرن آراد
phone

*******۰۹

location

تهران منطقه 6

قیمت:

نامشخص

ایناب
phone

*******۰۹

location

تهران منطقه 5

قیمت:

نامشخص

ویرا معماری
phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

سوشیانت
phone

*******۰۹

location

شیراز

قیمت:

نامشخص

اجرای نمای بتنی اکسپوز


phone

نامشخص

shop

فروشنده

مدرن آراد
phone

*******۰۹

نامشخص

shop

فروشنده

ایناب
phone

*******۰۹

نامشخص

shop

فروشنده

ویرا معماری
phone

*******۰۹

نامشخص

shop

فروشنده

سوشیانت
phone

*******۰۹

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


اجرای نمای بتنی اکسپوز

در اجرای نمای بتنی اکسپوز ، مصالح تشکیل دهنده بتن در محل آماده و سپس در قالب های بتن ریخته می شوند. برای ساخت بتن اکسپوز ، به دلیل اهمیت مقاومت پنل ها در تحمل شوک های حرارتی و همچنین مقاومت در برابر جذب آب، از افزودنی های ویژه ای استفاده می شود.

نمای بتن اکسپوز ، در ساختمان هایی با طرح های مجسمه مانند و فرم های مختلف منحنی قابل اجراست. نمای بتن اکسپوز ماهیت سرد داشته و به فضا چه از لحاظ بصری و چه ماهیت فیزیکی، سردی خاصی می بخشد.

مواد تشکیل دهنده بتن اکسپوز نما ، شامل سیمان پرتلند یا غیر پرتلند ، آب ، سنگدانه ، افزودنی و الیاف می باشد. نمای بتن اکسپوز در دو نوع پیش ساخته و ساخت در محل تولید می شود که در ادامه به مقایسه آنها و معرفی نمای بتنی اکسپوز ساخت در محل ، پرداخته شده است.


مقایسه نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته و ساخت در محل

  • سطح قطعات نمای بتنی پیش ساخته از کیفیت بالاتری برخوردار است؛ در اجرای نمای بتنی اکسپوز  ، عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند باعث افت کیفیت نهایی شود.
  • سرعت اجرای نمای بتنی پیش ساخته خیلی بیشتر است.
  • بتن پیش ساخته محدودیتی در ابعاد و شکل های اجرایی ندارد.
  • بتن پیش ساخته از نظر بصری یکپارچگی بتن ساخته شده در محل را ندارد.


 نمای بتنی اکسپوز
نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته


نحوه اجرای نمای بتنی اکسپوز ساخت در محل

در اجرای نمای بتنی اکسپوز از دو روش استفاده می شود. تفاوت این دو روش، در نوع قالب بندی است. قالب گذاری با ابعاد و اندازه دلخواه، به طراح کمک می کند تا طرح های مدنظر خود را اجرا کند. اجرای این محصول نیازمند به کار گیری تمهیدات و توجه لازم به جهت دست یابی به سطحی صاف، زیبا و پرداخته شده می باشد.

وجود تخلخل، کرمو شدگی و پله در بتن نما از جمله اختلال های اجرایی در بتن اکسپوز می باشد که در صورت نادیده گرفتن تمهیدات ویژه، ممکن است رخ دهد. بهتر است از قالب فلزی در قالب بندی نمای بتنی اکسپوز استفاده شود. از قالب های فایبرگلس نیز می توان استفاده کرد، ولی هزینه بالاتری نسبت به قالب فلزی دارد.


هزینه اجرای نمای بتنی
ایجاد بافت های متنوع در نمای بتنی اکسپوز ساخت در محل


اجرای نمای بتنی اکسپوز ساخت در محل با روش قالبی

در اجرای نمای بتنی اکسپوز با روش قالبی سطح مورد پوشش، توسط مهندسین مشخص شده و سپس قالب گذاری می شود. قبل از این که بتن ریزی انجام شود، قالب ها بسته می شوند. فشار اعمالی به هر کدام از آنها، توسط مهندسین محاسبه شده و با توجه به حجم بتنی که باید تحمل کند، عملیات استحکام و پشتیبانی صورت می پذیرد. در انتها نیز بتن ریزی انجام می شود.


اجرای نمای بتنی
سطح پرداخت شده نمای بتنی اکسپوز


اجرای نمای بتنی اکسپوز ساخت در محل با روش بالارو (بالارونده) یا مرحله ای

در اجرای نمای بتنی اکسپوز ساخت در محل با روش بالارو ، بتن اکسپوز در مراحل مختلفی به صورت پلکانی ایجاد می شود. طرح کلی به قسمت های مختلفی تقسیم می شود و از قسمت های پایینی بتن ریزی انجام می شود. پس از خشک شدن بتن ، قالب جدا می گردد و به قسمت بالاتر منتقل می شود تا بتن ریزی انجام شود. به همین صورت ادامه سطح با بتن اکسپوز ، پوشانده می شود.

از مزایای استفاده از این روش قالب بندی که معمولا برای سطح وسیع و یا فرم خاص استفاده می شود، این است که به تعداد دفعات بیشتری می توان از قالب استفاده کرد و سرعت عمل آن نیز بیشتر می باشد.


ترمیم و پرداخت نمای بتنی اکسپوز ساخت در محل

پس از اجرای نمای بتنی اکسپوز ساخت در محل ، همواره نیاز به ترمیم بتن اکسپوز می باشد. بدین منظور بسته به ابعاد کار ، محل و ضخامت آن تکنیک های مختلفی به کار گرفته می شود. برای صاف و صیقلی کردن نما، سطح بتن به پرداخت می شود.


اجرای نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته 

در اجرای نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته ، بسته به نوع پنل ها و مسلح و غیرمسلح بودن پنل ها، از روش اجرای متفاوتی استفاده خواهد شد. پنل های مسلح به صورت خشک و پنل های غیرمسلح به صورت تر و دوغابی اجرا می شوند.


مجری نمای بتنی پیش ساخته
 تایل سه بعدی نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته


اجرای نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته به روش تر یا دوغابی

در این روش نصب ، تایل‌های بتن اکسپوز ، مانند سنگ نما با استفاده از دوغاب ماسه و سیمان نصب می‌شوند. ابتدا با شکاف هایی که پشت تایل ایجاد می‌شود یا با استفاده از مفتول‌هایی که از پشت تایل بیرون زده است با استفاده از سیم اسکوپ یا ادوات اسکوپ ، اسکوپ را در تایل ایجاد کرده و پس از چیدن تعدادی در کنار هم، پشت آن ها را دوغاب می‌ریزند. ضخامت دوغاب می‌بایست سه تا پنج سانتیمتر باشد.

دوغاب شامل ماسه ، سیمان ، چسب بتن و آب است. در این روش مقداری نم دوغاب از نمای تایل بیرون می‌زند و باعث دو رنگی در نمای تایل بتن اکسپوز می شود. در صورتی که بخواهید این دو رنگی را به حداقل برسانید و نمای تایل بتن اکسپوز یکنواخت تر باشد، بهتر است از سیمان سفید استفاده شود. این روش حتما نیاز به بندکشی دارد. برای استفاده از این روش ، زیرسازی کار می تواند آجر ، بلوک ، سفال و یا رابیتس خمیر مالی شده باشد.


اجرای نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته به روش نصب خشک

در اجرای نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته به صورت خشک ، روش های زیر پرکاربردتر هستند:

  • اجرای نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته با زیرسازی فلزی و پیچ غیرنمایان
  • اجرای نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته با زیرسازی فلزی و پیچ نمایان
  • اجرای نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته با زیرسازی فلزی و چسب مگااستون
  • اجرای نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته با زیرسازی فلزی و چسب کاشی
  • اجرای نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته با زیرسازی (دیوار نازک کاری شده آجری یا بتنی) و پیچ
  • اجرای نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته با زیرسازی (دیوار نازک کاری شده با هر مصالحی) و چسب کاشی


هزینه اجرای نمای بتنی اکسپوز 

اجرای نمای بتنی اکسپوز ساخت در محل ، در مقایسه با سایر نماها مانند نمای سنگی، سیمانی GRC و چوبی و سرامیکی هزینه پایینی دارد. پنل های مسلح نمای بتنی اکسپوز پیش ساخته به دلیل مقاوم سازی های انجام شده و تفاوت در فرآیند تولید ، قیمت بالاتری نسبت به پنل های غیرمسلح دارند. زیرا در این روش از مصالح دیگری برای پوشش نهایی استفاده نمی شود و سطح پایانی کار بتنی است.

Powered by Froala Editor

نظرات کاربران

سورنا عمارلو

۸ آذر ۱۴۰۰

سلام بتنی که در اجرای نمای بتنی اکسپوز استفاده میشه با بتنی که در اجرای اسکلت بتنی استفاده میشه چه تفاوتی داره؟

مشاهده همه 1 نظر