سقف کاذب مشبک

سقف کاذب مشبک

دسته بندی

سقف کاذب

تعداد ارائه دهنده ها

۰ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

سقف کاذب مشبک (شبکه ای یا کلیک) دارای زیرسازی شبکه ای بوده و برای اجرای آن غالبا از تایل های ۶۰×۶۰ سانتی متر استفاده می شود. قیمت سقف کاذب مشبک به جنس تایل ها، متراژ، اجرت نصب و کیفیت متریال مصرفی وابسته می باشد.
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

معرفی کالا

نظرات کاربران

سقف کاذب مشبک

سقف کاذب مشبک به سقف هایی گفته می شود که با استفاده از آویزهای قابل تنظیم به سقف اصلی سازه متصل می شوند. به منظور اجرای سقف کاذب مشبک ، ابتدا آویزهای سقف نصب شده و سپس تایل ها به صورت وزنی در درون زیرسازی شبکه ای سقف قرار داده می شود. بدین منظور غالبا از تایل هایی با ابعاد ۶۰×۶۰ سانتی متر استفاده می گردد. تجهیزات مورد استفاده برای اجرای سقف کاذب مشبک شامل نبشی تراز، سازه سپری، گیره تایل و ... می باشد.

 

سقف کاذب مشبک
سقف کاذب مشبک

 

قیمت سقف کاذب مشبک

قیمت سقف کاذب مشبک به عوامل متعددی وابسته می باشد. جنس تایل های مورد استفاده یکی از این عوامل است. علاوه بر این، نوع تایل از نظر ساده و یا آکوستیک بودن، تعیین کننده هزینه تمام شده سقف کاذب مشبک می باشد. متراژ کار نیز بر روی هزینه ها تاثیرگذار خواهد بود. با افزایش متراژ، میزان مصالح مورد نیاز برای زیرسازی و شبکه بندی سقف و همچنین تعداد تایل های مصرفی افزایش یافته و در نتیجه هزینه ها نیز افزایش می یابد. از عوامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت سقف کاذب مشبک می توان به اجرت نصاب اشاره نمود.

 

انواع تایل های مورد استفاده در سقف کاذب مشبک

تایل های مورد استفاده در اجرای سقف کاذب مشبک ، از نظر جنس به انواع گچی، پلکسی گلس، آلومینیومی، پی وی سی، چوبی و ... دسته بندی می شوند. تایل گچی یکی از پرکاربردترین تایل ها در اجرای این سقف می باشد که در دو نوع ساده و آکوستیک مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از تایل های با روکش آلومینیوم برای اجرای سقف کاذب مشبک در فضاهای مرطوب و با احتمال تعرق، انتخاب مناسبی می باشد. از تایل های پی وی سی می توان در فضاهای مختلف همچون آشپزخانه و یا حتی به عنوان سقف کاذب سرویس بهداشتی استفاده نمود. تایل های پی وی سی در برابر رطوبت مقاوم بوده و شستشو و تمیز کردن آن به راحتی امکان پذیر است. 

تایل های پلکسی گلس از نوعی پلاستیک فشرده ساخته می شوند و ظاهری شبیه به شیشه دارند. تایل های پلکسی گلس سقف کاذب مشبک ، امکان نورپردازی از بالای سقف را فراهم نموده و ظاهری زیبا به سقف می بخشد. 

استفاده از تایل های چوبی ، از دیگر گزینه های انتخابی برای اجرای این نوع از سقف کاذب می باشد. تایل های چوبی جلوه ای زیبا به فضا بخشیده و موجب القای حس گرمی و صمیمیت در بیننده می گردد.

 

سقف کاذب مشبک کناف
سقف مشبک چوبی

 

نحوه اجرای سقف کاذب مشبک

به منظور اجرای سقف کاذب مشبک ، در مرحله اول خط تراز سقف کاذب مشخص شده و نبشی تراز با تجهیزات مناسب در محل مورد نظر نصب می گردد. در ادامه محل اجرای آویز بر روی سقف اصلی را مشخص می نمایند. پس از نصب آویزها، سپری باربر از نوع T3600 به آن متصل شده و سپس سپری فرعی T1200 در جهت عمود بر آن نصب می گردد.

در ادامه نیز سپری فرعی دوم از نوع  T600، به صورت عمود بر سپری قبلی ، بر روی آن نصب می گردد. پس از اتمام زیرسازی، تایل های پیش ساخته به صورت شطرنجی و یکی در میان جاگذاری می شوند. با انجام این کار نشست اولیه تحت اثر وزن تایل ها ایجاد می گردد. در مرحله بعدی اجرای سقف کاذب مشبک ، سطح را رگلاژ کرده و تایل های باقی مانده سقف نصب می شوند.

 

سقف کاذب مشبک
شبکه بندی سقف

 

مزایای سقف کاذب مشبک

نگهداری و تعمیر آسان از مهم ترین مزایای سقف کاذب مشبک محسوب می گردد. به طوری که در صورت آسیب دیدگی و یا شکستگی تایل ها، تنها نیاز به تعمیر و جایگزینی همان تایل بوده و نیازی به تعمیر کامل سقف نمی باشد. همچنین سرعت اجرای آن بالا بوده و از نصب آسانی برخوردار است. 

در اجرای سقف کاذب مشبک امکان استفاده از تایل های عایق صوتی وجود دارد و با اجرای آن می توان از نفوذ صداهای مزاحم جلوگیری نمود. همچنین در صورت استفاده از تایل های روکش دار و یا پیش رنگ شده، دیگر نیازی به رنگ آمیزی سقف نبوده و این امر علاوه بر کاهش زمان اجرا، موجب حذف هزینه های مربوط به رنگ آمیزی سقف می گردد. سهولت در دسترسی به تاسیسات بالای سقف ، از دیگر مزایای اجرای آن می باشد.

 

سقف کاذب مشبک کناف
جاگذاری تایل های سقف مشبک

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

همایون سلامی

جنس تایل های مورد استفاده در اجرای سقف کاذب مشبک چقدر روی هزینه نهایی سقف کاذب مشبک تاثیر گذاره؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما