اجرای سقف پاسیو

اجرای سقف پاسیو

دسته بندی
اجرای نورگیر و سقف پاسیو
تعداد ارائه دهنده ها
۳۰ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
اجرای سقف پاسیو و نورگیر از جمله خدمات شرکت عمران مدرن می باشد. قیمت سقف پاسیو به کیفیت متریال مصرفی، طرح سقف، متراژ و ابعاد سقف و دستمزد نصاب وابسته است. بهتر است در اجرای سقف حیاط خلوت و پاسیو از متریال با قابلیت عبور نور استفاده کرد تا روشنایی محیط تامین گردد.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

اجرای سقف پاسیو

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۶

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۵

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۶

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۲

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۴

location

مشهد

phone

******۰۵۱۳۷

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۵

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

اجرای سقف پاسیو

اجرای سقف پاسیو به منظور جلوگیری از نفوذ باران، برف و گرد و خاک و ایجاد فضای جدید انجام می شود. از دیگر دلایل اجرای سقف پاسیو می توان به حفظ حریم خصوصی و زیباتر کردن محیط زندگی اشاره نمود.

اگر چه در حالت عامیانه پاسیو و حیاط خلوت به یک مفهوم می باشند اما در مبحث چهارم مقررات ملی ساختمان ، تعاریف جداگانه ای برای آنها ارائه شده است. بر اساس بند ۴-۲-۴-۱۲ این مبحث، حیاط خلوت فضای بازی است کوچکتر از حیاط بیرونی و معمولا در منتهی الیه دیگر ساختمان ،‌ که ممکن است در تمام عرض زمین و یا در قسمتی از آن قرار گیرد. همچنین بر طبق همین بند، پاسیو فضای بازی است که به وسیله جداره هایی محصور شده و به طور معمول اضلاع آن در تمام ارتفاع ساختمان امتداد یافته و وظیفه تامین نور و تهویه بخشی از ساختمان را در طبقات بر عهده دارد.

 

اجرای سقف حیاط خلوت
 سقف پاسیو

 

برای پوشش سقف پاسیو و حیاط خلوت باید از مصالحی استفاده نمود که دارای قابلیت عبور نور باشند تا روشنایی لازم برای این فضا تامین گردد. به منظور اجرای سقف حیاط خلوت و پاسیو غالبا از ورق های پلی کربنات و یا نورگیرهای حبابی استفاده می شود. از جمله مزیت های اجرای سقف پاسیو با استفاده از نورگیر حبابی ، امکان پیاده سازی آن به صورت بازشو می باشد.

 

نحوه اجرای سقف پاسیو

به منظور اجرای سقف پاسیو و نورگیر با ورق پلی کربنات ، در گام اول ابعاد سقف اندازه گیری می شود. سپس آهن کشی سقف انجام شده و به آن ضد زنگ می زنند و رنگ آمیزی می کنند. مرحله بعد اجرای پوشش سقف می باشد. بدین منظور ورق های پلی کربنات بر روی زیرسازی انجام شده پیچ می شوند. پس از آن با چسب مخصوص اقدام به آب بندی سقف می نمایند.

 

اجرای سقف پاسیو
 اجرای سقف پاسیو

 

به منظور اجرای سقف پاسیو با استفاده از نورگیر حبابی ، ابعاد محل اجرا به طور دقیق اندازه گیری می شود. پس از طراحی حباب ها و تعیین ابعاد آن (با توجه به ابعاد سقف) کلاف کشی سقف انجام می شود. بعد از کلاف کشی دور تا دور سقف ، شبکه بندی سقف با توجه به ابعاد طراحی شده حباب ها ، صورت می پذیرد. در ادامه پایه های نورگیر حبابی که از جنس فایبرگلاس می باشد بر روی آهن کشی سقف نصب می گردد. گام بعدی نصب حباب ها است. در آخرین مرحله نیز عایق کاری و آب بندی سقف انجام می شود.

 

ضوابط آیین نامه ای اجرای سقف پاسیو

بر اساس بند ۴-۵-۸-۳-۲ مبحث چهارم مقررات ملی ساختمان ، در صورت مسقف شدن پاسیو با مصالح شفاف، در نظر گرفتن بازشوهای مناسب و کافی جهت تهویه طبیعی آن الزامی است. همچنین بر اساس بند ۴-۹-۵-۳ این مبحث، برای اجرای سقف پاسیو باید از متریال ایمن و غیر ریزنده استفاده نمود. در بند ۴-۹-۵-۴ نیز ذکر شده است که در طراحی و اجرای سقف پاسیو باید تدابیری جهت امکان نظافت و تحمل وزن نظافتکار جهت ایمنی در نظر گرفته شود.

 

اجرای سقف پاسیو
 نورگیر حبابی سقف پاسیو

 

قیمت سقف پاسیو

قیمت سقف پاسیو وابسته به عواملی همچون نوع سقف و کیفیت متریال مصرفی می باشد. به طور مثال هزینه اجرای سقف حیاط خلوت و پاسیو با استفاده از نورگیر حبابی بیشتر از هزینه اجرای آن با ورق پلی کربنات می باشد. سختی کار و نوع طرح از دیگر عوامل موثر بر روی هزینه های تمام شده خواهد بود.

در اجرای سقف حیاط خلوت و پاسیو با ورق پلی کربنات نیز هرچه ضخامت ورق و تعداد لایه های آن بیشتر شود، قیمت ورق و به تبع آن قیمت سقف پاسیو بیشتر خواهد شد. همچنین با افزایش کیفیت متریال مصرفی نیز قیمت اجرای سقف افزایش می یابد.

 

اجرای سقف پاسیو و نورگیر
 سقف نورگیر پاسیو

 

از دیگر موارد موثر بر هزینه اجرای سقف پاسیو و نورگیر ، متراژ و ابعاد آن می باشد. با افزایش متراژ کار میزان مصالح مصرفی برای اجرای سقف حیاط خلوت و پاسیو افزایش یافته و درنتیجه هزینه تمام شده نیز افزایش می یابد. دستمزد نصاب دیگر عاملی است که در تعیین هزینه اجرای سقف حیاط خلوت و پاسیو باید مدنظر قرار داد. هرچه مهارت استادکار بیشتر باشد، دستمزد وی نیز بیشتر خواهد بود.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

رادمهر راستی

سلام ، اجرای سقف پاسیو و نورگیر حدودا چقدر زمان میبره و اگر همه ی شرایط و تجهیزات ساخت آماده باشه چقد زمان میبره؟

انوشیروان حسینی

سلام امکان اجرای سقف پاسیو برای ساختمان ها و خونه های قدیمی هم وجود داره یا حتما ساختمان باید درحال ساخت باشه تا زیرساخت های اجرای سقف پاسیو همزمان اجرا بشه؟

میهمی

اجرای سقف پاسیو به جای نورگیر امکان داره؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما