اجرای خانه درختی

اجرای خانه درختی

دسته بندی

اجرای آلاچیق

تعداد ارائه دهنده ها

۴ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

اجرای خانه درختی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۲۹۹۹۶۷۵
متال وود

متال وود

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

آلوارس

آلوارس

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

ایکیا هوم

ایکیا هوم

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۶

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

  


خانه‌ی درختی می‌تواند یک پناهگاه و یا یک محل بازی فوق العاده برای هر کودکی باشد. همچنین ساخت آن نیز می‌تواند یک پروژه‌ی سرگرم کننده برای بزرگسالان باشد. ساخت یک خانه درختی به برنامه‌ریزی با دقت و همچنین ساخت دقیق نیازمند است. اگر دقت و توجه خود را معطوف ساخت این خانه‌ی درختی بکنید، نتیجه‌ی آن پناهگاهی خواهد بود که می‌توانید سالیان دراز از آن استفاده کنید.

چگونه یک خانه درختی بسازیم؟


آماده‌سازی:

۱. انتخاب درخت مناسب: سلامت درختی که آن را برای ساخت خانه درختی انتخاب می‌کنید، اهمیت بسیاری دارد. اگر درخت بسیار مسن یا بسیار جوان باشد، برای خانه‌ی درختی شما مناسب نخواهد بود و ممکن است شما و کسانی را که از این خانه درختی استفاده می‌کنند را به خطر بیندازد. درخت باید محکم، سالم، بالغ و زنده باشد. درخت‌های مناسب در این زمینه عبارتند از بلوط، افرا، شاه درخت و درخت سیب. یک درخت ایده‌آل دارای این ویژگی‌ها می‌باشد: تنه و شاخه‌های تنومند و محکم. ریشه‌های عمیق و بدون هیچ گونه اثری از بیماری یا ضعف.


 
 

۲. با سازمان برنامه‌ریزی محلی‌تان هماهنگ باشید. در این زمینه زمان بگذارید و قوانین و مقررات محلی در این رابطه را که ممکن است در پروژه‌ی خانه درختی شما تأثیرگذار باشد بخوانید: مانند محدودیت‌های ارتفاعی. حتی ممکن است که برای ساخت چنین چیزی به مجوز احتیاج داشته باشید. اگر در ملک شما درخت‌های حفاظت شده وجود داشته باشد، ممکن است ساختن بر روی آن‌ها دارای محدودیت‌ها یا ممنوعیت‌هایی باشد.


 


 


۳. با همسایه‌هایتان صحبت کنید. برای نشان دادن حسن نیت، ایده‌ی خوبی است که با همسایه‌هایتان در این رابطه صحبت کنید و از این موضوع خبردارشان کنید. اگر خانه‌ی درختی شما از ملک همسایه‌تان نیز دیده می‌شود، بد نیست که نظر آن‌ها را نیز در این باره بپرسید. این موضوع باعث می‌شود تا از شکایت‌ها و دعاوی حقوقی که ممکن است در آینده رخ بدهد، جلوگیری شود.


 


 


۴. با مأمور بیمه خود صحبت کنید. تماسی با مأمور بیمه‌ی خود داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که خانه درختی نیز تحت پوشش بیمه‌ی خانه‌ی شما قرار می‌گیرد.


 


کشیدن یک نقشه با جزئیات:
 


۱. درخت را نتخاب کنید. اگر خانه‌ی درختی را در حیاط پشتی خود می‌سازید، پس احتمالاً انتخاب‌های زیادی در رابطه با انتخاب درخت دارید و باید یکی از آن‌ها را برگزینید. زمانی که یکی از درخت‌های سالم را انتخاب کردید، می‌توانید در مورد جنبه‌های دیگر طراحی خانه نیز برنامه‌ریزی کنید.


 


 


۲. طرح خود را انتخاب کنید. بسیار مهم و حیاتی است که پیش از کوبیدن میخ اول و شروع کار، یک طرح کامل از خانه‌ی درختی‌تان داشته باشید. می‌توانید طرح‌های مختلف خانه‌های درختی را با جستجو در اینترنت پیدا کنید یا اگر خودتان در ساخت و ساز دستی دارید، می‌توانید کار طراحی را خودتان انجام دهید.


  


۳. نوع تکیه‌گاه‌های خانه را مشخص کنید. روش‌های مختلفی برای ایجاد تکیه‌گاه در خانه‌های درختی وجود دارد. هر روشی که انتخاب می‌کنید، مهم در آن این است که وزش باد را حتما در نظر بگیرید.


 
۴. شیوه دسترسی خود به خانه درختی را انتخاب کنید. قبل از این که خانه را بسازید، باید شیوه‌ی دسترسی خود به این خانه را انتخاب می‌کنید. به طور مثال از طریق نردبان باشد یا می‌خواهید برای آن پله بگذارید. روشی که انتخاب می‌کنید باید محکم و مطمئن باشد.


 


 


۵. تصمیم بگیرید که اگر شاخه‌های درخت مزاحمتان بودند، با آن‌ها چه می‌کنید. به طور مثال شاخه‌ها را می‌برید یا آن‌ها را از درون خانه رد می‌کنید. برای این کار باید یک قاب و راه برای آن‌ها ایجاد کنید.


 


ساختن پلتفرم:
۱. ایمنی را در نظر داشته باشید. قبل از شروع ساخت خانه‌ی درختی، باید تمامی نکات ایمنی را در نظر بگیرید.


 
۲. درخت محکمی پیدا کنید که دو شاخه‌ی محکم V شکل داشته باشد. از این درخت و از این شکل برای نگه داشتن خانه درختی استفاده خواهید کرد.


 
۳. در هر طرف هر کدام دو پیچ بگذارید. دقت کنید که سوراخ‌ها هم راستا باشند.


 
۴. فاصله بین این دو را اندازه بگیرید.


 
۵. اندازه را از ۱۰ اینچ کم کنید، باقی مانده را تقسیم بر دو کرده و از دو سر این چوب‌های ۱۰×۲ علامت بزنید.


 
۶. در هر دو طرف سوراخ‌های با فاصله ۴ اینچ ایجاد کنید.


 
۷. دو قطعه چوب را در ارتفاع مناسب و بر روی درخت پیچ کنید.


 
۸. چهار قطعه ۶×۲ با فواصل مساوی و عمود بر قطعات قبلی بر روی آن‌ها قرار دهید.


 
۹. دو قطعه ۶×۲ بر سر و انتهای قطعات ۶×۲ مطابق شکل نصب کنید.


 
۱۰. با استفاده از اتصالات مخصوص، قطعات را در کنار هم محکم کنید.


 


نصب عرشه و پلکان:
۱. مطابق شکل مشخص کنید که کدام قسمت باید برای عبور تنه درخت بریده شود.


 


 
۲. در هر تخته حداقل دو پیچ وارد کنید.


 
۳. یک قسمت را برای ورودی در نظر بگیرید.


 
۴. از تخته‌های ۴×۲ مطابق شکل برای دیوارها استفاده کنید.


 
۵. باز هم با استفاده از تخته‌های ۲×۴ دیواره‌ها را به هم متصل کنید.


 
۶. توری‌های مناسب را به دیواره‌ها متصل کنید.


 


پایان کار: ۱. پله‌ها یا نردبانی را که برای دسترسی به خانه‌ی درختی در نظر گرفته‌اید نصب کنید.


 
۲. یک سقف ساده برای خانه درختی در نظر بگیرید.


 
 

۳. در آخر هم می‌توانید چوب‌ها را رنگ بزنید و به رنگ مورد علاقه‌ی خود دربیاورید. هم چنین می‌توانید از رنگ‌های مخصوصی استفاده کنید تا خانه درختی در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم باشد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما