اجرای آسفالت

اجرای آسفالت

دسته بندی
اجرای ایزوگام، قیرگونی و عایق کاری
تعداد ارائه دهنده ها
۳۴ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
در عمران مدرن امکان اجرای آسفالت به سه صورت سرد، گرم و حفاظتی وجود دارد. امکان مقایسه هزینه اجرای آسفالت و انتخاب بهینه ترین قیمت، فراهم شده است. مشتریان عزیز می توانند برای اجرای آسفالت با شماره تلفن های عمران مدرن تماس بگیرند.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

اجرای آسفالت

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

دلیجان

******۰۹۱۹۷

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۳

۴

location

تهران

******۰۲۱۷۷

۴

location

تهران

******۰۹۱۹۷

۴

location

تهران

******۰۹۰۲۹

۴

location

تهران

******۰۹۱۸۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۷۷

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۵

۵

location

تهران

******۲۲۳۹۵

۵

location

تهران

******۹۱۰۰۱

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۰

۵

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۹۱۹۴

۴

location

تهران

******۰۹۱۹۶

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

اجرای آسفالت

از مهم ترین بخش ها در محوطه سازی ، کفسازی آن می باشد. بدین منظور می توان از اجرای آسفالت بهره جست. محوطه سازی و اجرای آسفالت باید به نحوی انجام شود که ضمن سهولت در تردد، نمای زیبایی نیز ایجاد گردد. هرچه اجرای اسفالت با کیفیت و دقت بالاتری انجام شود، زیبایی نهایی کار نیز بیشتر خواهد بود.

 

انواع آسفالت

آسفالت از اختلاط قیر و مصالح سنگی به دست آمده و به طور کلی به سه دسته آسفالت سرد ، آسفالت گرم و آسفالت محافظتی تقسیم بندی می گردد. آسفالت گرم به آسفالتی گفته می شود که قیر و مصالح سنگی گرماگرم مخلوط و اجرا می شوند. آسفالت سرد ، آسفالتی است که اختلاط قیر و مصالح سنگی آن در دمای محیط صورت می پذیرد. پخش و تراکم آن نیز در دمای محیط انجام می شود.

 

 

قیمت اجرای آسفالت


محوطه سازی با آسفالت

 

آسفالت حفاظتی ، نوعی رویه آسفالتی است که برای سطح راه های شنی و یا آسفالتی از آن استفاده می گردد. در واقع این نوع آسفالت به منظور غیر قابل نفوذ کردن بستر راه ها ، جلوگیری از گرد و غبار ، بهسازی موقت رویه های موجود آسفالتی و بتنی و ... اجرا می شود.

شایان ذکر است که انتخاب نوع قیر مصرفی در اجرای اسفالت باید با توجه به درجه حرارت متوسط سالیانه منطقه صورت پذیرد. به طور مثال در مناطقی که درجه حرارت متوسط سالیانه آن زیاد باشد، باید از قیرهای کند روان تر برای اجرای آسفالت استفاده نمود.

 

انواع ماشین آلات در آسفالت کاری

به طوری کلی ماشین آلات مورد استفاده در اجرای آسفالت را می توان به انواع ماشین آلات ساخت ، پخش و تراکم تقسیم بندی نمود. این ماشین آلات شامل موارد زیر می باشد:

  • سنگ شکن
  • قیرپاش
  • غلتک
  • بونکرهای ذخیره مصالح
  • آسفالت کاتر
  • فینیشر (رویه کش)
  • ماشین حمل آب و ...

 

اجرای آسفالت


اجرای آسفالت

 

مراحل اجرای آسفالت

اولین مرحله در اجرای آسفالت ، آماده سازی بستر راه است. بستر راه باید از هر گونه آلودگی همچون گل و لای، گرد و غبار، مصالح شل و کنده شده و ... عاری باشد. همچنین باید پستی و بلندی سطح برطرف گردیده و سطح هموار شود.

مرحله بعد، اجرای پریمکت (Primcoat) یا اندود نفوذی خواهد بود. پریمکت یک قشر نازک قیر با ویسکوزیته کم است که بر روی سطوحی که قرار است لایه آسفالتی بر روی یک لایه غیر آسفالتی اجرا گردد، مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع اندود نفوذی در خلل و فرج سطح نفوذ کرده و باعث چسباندن آسفالت به سطح اساس می گردد. از نکات اجرایی آسفالت در این مرحله، این است که پریمکت باید در مواقعی اجرا شود که هوا بارانی و مه آلود نبوده و سطح راه خشک و دارای رطوبت جزئی باشد. عملیات پریمکت ۲۴ ساعت پیش از اجرای آسفالت و محوطه سازی انجام می شود. 

شایان ذکر است که در صورت نیاز به اجرای اسفالت جدید بر روی اسفالت قدیمی ، لازم به اجرای یک قشر تک کت (Tack Coat) بین لایه قدیمی و لایه جدید می باشد. بدین منظور سطح راه به کمک هوای فشرده و یا با استفاده از جاروی مکانیکی کاملا عاری از هر گونه گرد و غبار و آلودگی شده و سپس یک قشر تک کت بر روی آسفالت قدیمی پخش می گردد. در اجرای تک کت نیز هوا نباید بارانی یا مه آلود باشد.

پس از پخش آسفالت ، عملیات تراکم و محوطه سازی باید بلافاصله انجام شود. بدین منظور با توجه به شرایط از انواع غلتک های بزرگ و یا کوچک استفاده می گردد. از نکات اجرایی آسفالت در این مرحله، سرعت غلتک می باشد. حداکثر سرعت غلتک نباید از ۵ کیلومتر در ساعت تجاوز نماید.

 

نکات اجرایی آسفالت


متراکم سازی آسفالت با غلتک

 

قیمت اجرای آسفالت

متراژ محوطه از جمله عواملی است که بر روی قیمت اجرای آسفالت موثر است. با توجه به متراژ، میزان آسفالت مورد نیاز تعیین می گردد. همچنین قیمت اجرای اسفالت با توجه به نوع سطح از نظر پستی و بلندی، شیب دار بودن و ... متفاوت است. به طور کلی هر چه محوطه مورد نظر مسطح تر باشد، قیمت اجرای آسفالت نیز کمتر خواهد بود. 

به طور کلی قیمت هر متر آسفالت محوطه (در سال ۱۴۰۰) با ضخامت یک سانتی متر ، به طور متوسط چیزی در حدود ۲۰۰۰۰ تومان و قیمت هر تن آسفالت محوطه با هزینه اجرا حدود ۸۵۰۰۰۰ تومان است. اما با توجه به نوسان قیمت قیر ، آسفالت و سایر مصالح مورد نیاز در اجرای آسفالت ، بهتر است پیش از اقدام به کفسازی از شرکت های معتبر ارائه دهنده خدمت استعلام قیمت نمود. 

Powered by Froala Editor

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۳.۳ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

علی کریمی

آسفالت حفاظتی در چه مرحله ای از اجرای آسفالت انجام میشه و چه کاربرد و مزیتی داره ؟!

نوری

اجرای آسفالت نیاز به ماسخ ریزی داره قبل اجرا؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما