آینه کاری دیوار

آینه کاری دیوار

آینه کاری دیوار

دسته بندی
آینه کاری ساختمان
تعداد ارائه دهنده ها
۲۴ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


آینه کاری دیوار

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۵

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۲

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۵

۲

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۵۵

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

آینه کاری دیوار

آینه کاری از قدیمی ترین هنرهای ساختمانی است که در بسیاری از آثار فاخر معماری ایران به چشم می خورد. آینه کاری دیوار از جمله مواردی است که در طراحی دکوراسیون بسیار رایج است. علاوه بر زیبایی می تواند برخی مشکلات طراحی را نیز بهبود بخشد. در این مطلب به کاربرد و سطوح مناسب آینه کاری پرداخته شده است.

 

آینه کاری روی دیوار
آینه کاری دیوار سرویس بهداشتی

 

انواع آینه کاری روی دیوار

آینه کاری منزل و یا هر کاربری دیگر با سبک های مختلفی قابل اجراست. آینه کاری مدرن یا آینه کاری کلاسیک از جمله آینه کاری های رایج در طراحی داخلی ساختمان هاست. آینه کاری سنتی ایران به دلیل مشکل حمل آینه ها تا محل امکان استفاده از آینه یکپارچه محیا نبوده است. بنابراین هنری شکل گرفت که با آینه های شکسته اقدام به آینه کاری در ساختمان ها شد. امروزه استفاده از آینه در هر ابعاد و اندازه ای مقدور است. بنابراین در آینه کاری های مدرن از قطعات بزرگ تر آینه استفاده می شود.

 

آینه کاری منزل
آینه کاری دیوار نشیمن

 

آینه کاری مدرن
اینه کاری روی دیوار منزل

 

همچنین آینه کاری علاوه بر دیوار روی سقف نیز انجام می شود. از جمله کاربری هایی که آینه کاری در آنها رایج است، سالن های مراسم، رستوران ها، پذیرایی و اتاق خواب منزل است. آینه کاری دیوار باعث بزرگ نشان دادن فضا می شود. بنابراین در فضاهایی با عرض کم بسیار مناسب است. 

 

آینه کاری دکوراتیو
آینه کاری دکوراتیو منزل

 

همچنین اینه کاری دیوار باعث ایجاد احساس سبکی در فضا می شود و صلب بودن فضا را کاهش می دهد. ایینه کاری روی دیوار در کنار سایر هنرها، مانند گچ بری و نورپردازی اجرا می شود و ترکیب آنها با هم منجر به فضایی جذاب و چشم نواز می شود.

 

آینه کاری پازلی
آیینه کاری دیوار دفترکار

 

آینه کاری ستون

ستون ها عناصری در فضاها هستند که برخی مواقع مانع امتداد بصری در فضا می شوند و بدین ترتیب احساس سنگینی در فضا را القا می کنند. در این موارد می توان با آینه کاری ستون این حس را در فضا کاهش داد. آینه کاری ستون را می توان به صورتی یکپارچه با قطعات مربع انجام داد. علاوه بر این می توان برخی قسمت های ستون ها با آینه تزئین کرد و یا آینه کاری پازلی انجام داد. همه اینها بستگی به ابعاد ستون و نظر طراح دارد.

 

آیینه کاری دیوار
آینه کاری ستون

 

انواع آیینه کاری دیوار

آینه کاری دیوار با طرح های مختلفی اعم از آینه کاری پازلی، خشتی، آجری، نیزه ای، شش ضلعی یا لانه زنبوری، الماس، لوزی و طرح های دیگر قابل اجراست. 

 

اینه کاری روی دیوار
آینه کاری آبشاری

 

انتخاب هر کدام از طرح ها به نظر طراح بستگی دارد. علاوه بر این انواع مختلف آینه ها از جمله آینه آنتیک که اسید شویی شده اند و به آینه کثیف نیز شناخته می شود، آینه کریستالی با مغز آینه شفاف، آینه با رنگ های طلایی، دودی، مسی، شامپاینی، سبز و برنز در ایینه کاری دیوار کاربرد دارند.

 

آینه کاری پازلی
آینه کاری مربعی طرح دار دیوار

 

ایینه کاری روی دیوار
آینه کاری آنتیک سرویس بهداشتی

 

آیینه کاری دیوار
آینه کاری حجمی

 

طرح های مختلف آینه کاری روی دیوار که در بازار ارائه می شود، شامل آینه کاری دکوراتیو طرح آبشاری، آینه دکوراتیو حجمی، نیزه ای، لوزی منحنی، آینه دکوری ماندلا، طرح کندویی، طرح ویولت، لوزی مربع، آینه خورشیدی، آینه شفق، طرح لنسر است. 

 

اینه کاری دیوار
آینه کاری ناهارخوری

 

ایینه کاری روی دیوار
آینه کاری کثیف نشیمن

 

مزایای اینه کاری دیوار

همانطور که اشاره شد؛  آینه کاری علاوه بر اینکه به عنوان تزئین استفاده می شود. می تواند 

  • اینه کاری روی دیوار وسعت و عمق فضا را افزایش می دهد.
  • آینه کاری باعث روشنایی و درخشندگی فضا می شود.
  • ایینه کاری روی دیوار با انعکاس فعالیت ها، باعث زنده تر جلوه کردن فضا و گردش انرژی در فضا می شود.

 

اینه کاری دکوراتیو
نورپردازی اینه کاری دیوار

 

آینه کاری دیوار پذیرایی

پذیرایی در خانه های ایرانی از جمله فضاهایی است که بیشترین تزئینات را دارد. بخش ناهار خوری که عموما در فضایی مابین آشپزخانه و پذیرایی قرار می گیرد و ابعاد فضا به صورت کشیده با عرض کم است. بنابراین اینه کاری دیوار طولی برای ایجاد حس فراخی در فضا بسیار کمک کننده خواهد بود. 

 

آینه کاری روی دیوار خانه
آینه کاری دیوار آنتیک در ناهارخوری

 

علاوه بر دیوار ناهارخوری آینه کاری دیوار پذیرایی نیز در قسمتی که مبل ها قرار داده می شود، در ایجاد حس تحرک و درخشندگی محیط موثر است. توجه به این نکته ضروری است که افراط در آینه کاری باعث ایجاد حس سردرگمی و آشفتگی در فضا می شود. بنابراین بهتر است قبل از اقدام به اجرای آینه کاری با طراح معمار مشورت شود.

 

انواع مدل آینه کاری روی دیوار
آینه کاری لوزی منحنی کنسول پذیرایی

 

آینه کاری دیوار راهرو

آینه کاری دیوار راهرو ، راهکاری مناسب جهت ایجاد حس گشودگی و تعریض راهرو می باشد. علاوه بر این راهرو ها اغلب فضاهایی ارتباط دهنده هستند که انسان را از فضایی به فضای دیگر منتقل می کنند. از جمله مشکلاتی که در طراحی راهروها وجود دارد. در صورتی که طول آنها زیاد باشد، باعث ملال آوری محیط می شود، بنابراین برخی تزئینات مانند آینه کاری روی دیوار می تواند باعث ایجاد تنوع و ایجاد حس حرکت در فضا شود.

 

آینه کاری پذیرایی
آینه کاری دیوار در ترکیب با سنگ

 

آینه کاری دیوار راهرو
آینه کاری دیوار در ترکیب با دیوارپوش

 

ورودی واحد مسکونی یکی دیگر از فضاهایی است که مناسب اینه کاری دیوار است، عموما این فضاها به دلیل محدود بودن متراژ واحدها، فضایی دلگیر هستند، استفاده از آینه باعث درخشندگی فضا می شود، علاوه بر این هنگام بیرون رفتن از منزل افراد خود را در آینه می بینند و آماده بیرون رفتن می شوند.

 

آینه کاری دیوار پذیرایی
آیینه کاری دیوار ورودی واحد مسکونی

 

آینه کاری کلاسیک
آینه کاری دیوار طرح لوزی در ورودی منزل

 

آینه کاری اتاق خواب

آینه کاری اتاق خواب عموما بر روی کمدها و یا درب سرویس بهداشتی اتاق خواب ها انجام می شود. بهتر است آینه کاری در دیواری انجام شود که به هنگام خواب دید مستقیم به آن وجود نداشته باشد. بهترین سطوح برای آینه کاری در اتاق ها، درب کمدهاست که علاوه بر تزئین دارای کاربرد نیز هستند.

 

آینه کاری پازلی
آینه کاری دیوار اتاق خواب 

 

آینه کاری ساختمان
آینه کاری طرح مربع در اتاق خواب

 

آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

دیوار پشت تلویزیون از جمله دیوارهای با اهمیت نشیمن از لحاظ توجه به طراحی معماری آن است. زیرا تلویزیون کانون توجه خانه های امروزی است، که در دورهمی همای خانوادگی نیز مورد توجه قرار می گیرد. دیوار پشت تلویزیون از لحاظ طراحی باید جذاب و در عین حال ساده باشد. شلوغی بیش از حد این دیوار باعث آشفتگی بصری در کنار تلویزیون خواهد بود. آینه کاری دیوار پشت تلویزیون از جمله کارهای دکوراتیو است که می توان به این نیازها پاسخ داد.

 

آینه کاری روی دیوار
آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

 

نحوه اینه کاری روی دیوار

در آینه کاری روی دیوار پس از آماده شدن طرح باید به اندازه گذاری و پیاده کردن نقشه بر روی دیوار اقدام شود. پس از آن بر روی طرحی که به وسیله گرده بر دیوار منتقل شده، آینه ها نصب می شوند. نصب آینه ها بر روی دیوار به وسیله چسب مخصوص آینه و یا به وسیله خمیری که ترکیبی از گچ و سریش است، انجام می شود. 

 

آینه کاری دیوار
نحوه نصب آینه کاری دیوار

 

دقت و ظرافت کار نصاب در نتیجه نهایی کار موثر خواهد بود. در آینه کاری دیوار عموما دور آینه ها تراش داده می شود تا با شیبی ملایم به خوبی بر روی دیوار بنشینند. علاوه بر دور آینه ها، با تراش آینه معمولا طرح های هندسی بر روی پانل های آینه نیز ایجاد می کنند تا از حالت یکنواختی خارج شود. 

 

آینه کاری ساختمان
آینه کاری درب کمد

 

هزینه ایینه کاری روی دیوار

هزینه آینه کاری دیوار بسته به محل آینه کاری و ظرافت در اجرای آن متفاوت است. علاوه بر این نوع آینه ها و خدماتی که بر روی آنها انجام می شود، نیز بر قیمت تمام شده آینه کاری روی دیوار موثر است. 

 

آینه کاری کلاسیک آشپزخانه
ایینه کاری دیوار بین کابینتی آشپزخانه

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما