آهنگری

آهنگری

تعداد ارائه دهنده ها

۶ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

آهنگری

فروشندهمحلشماره تماس
طهران جوش

طهران جوش

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

علی سلطانی نژاد

علی سلطانی نژاد

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۳۶

تک جوش

تک جوش

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۴

جوشکاری حضرت ولیعصر

جوشکاری حضرت ولیعصر

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

آهنگری مدرن

آهنگری مدرن

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۳

پیرزادی

پیرزادی

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۲

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

آهنگری

آهنگری از جمله خدمات شرکت عمران مدرن می باشد. استفاده از نیروهای متخصص برای اهنگری ، از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت عمران مدرن ، حرفه ای ترین پیمانکاران فعال در زمینه آهنگری را به شما کاربران گرامی معرفی می نماید. شما عزیزان می توانید به طور مستقیم با پیمانکاران آهنگري تماس گرفته و یا اینکه معرفی آنها را به عمران مدرن بسپارید.

شرکت عمران مدرن با توجه به محل و شرایط پروژه، نزدیک ترین و در عین حال حرفه ای ترین پیمانکار را به شما معرفی می نماید تا به بهترین نحو ممکن و در اسرع وقت، پروژه شما اجرا گردد. با توجه به فضای رقابتی بین پیمانکاران، کمترین قیمت آهنگری با بهترین کیفیت، به شما پیشنهاد می شود.

 

آهنگری
آهنگری

 

آهنگری چیست

در پاسخ به اینکه آهنگری چیست می توان گفت که آهنگری به حرفه کوبیدن و شکل دادن به فلزات با استفاده از ابزارهای مختلف گفته می شود. حرفه اهنگری از قدمت بسیار بالایی برخوردار است. در ابتدا از برنز و مس به این منظور استفاده می شده است. پس از آن آهن به فلز اصلی مورد استفاده در آهنگري مبدل شد. در گذشته برای ساخت قطعات فلزی، ابتدا در کوره آهنگری فلز مورد نظر را گداخته و سپس آن را بر روی سندان نگه داشته و چکش کاری می کردند. در روشی دیگر برای اینکه فلز گداخته شده شکل قالب را به خود بگیرد، به آن با چکش کاری در درون قالب شکل می دادند.

پس از انقلاب صنعتی، اهنگری به فرآیندی پربازده تر و قابلیت تولید انبوه مبدل شد. به طوری که بخش اعظم آن به وسیله دستگاه ها و بدون نیاز به دست قابل انجام است. فرآیند آهنگری موجب افزایش مقاومت خستگی و استحکام قطعه می گردد. زیرا طی این فرآیند دانه بندی داخلی فلز تغییر یافته و خواص مکانیکی آن تا حد زیادی بهبود می یابد. در کارگاه آهنگری لوازم و تجهیزاتی همچون فرفورژه، انواع حفاظ، ادوات کشاورزی، درب و ... ساخته می شود. فلزاتی همچون آلومینیوم، مس، برنج و ... می توانند تحت عملیات آهنگري قرار گیرند.

 

آهنگري
اهنگری دستی

 

انواع اهنگری

انواع اهنگری را بر اساس شیوه تولید لوازم و تجهیزات می توان به اهنگری سرد، گرم و داغ دسته بندی کرد. در آهنگري گرم و داغ، همان طور که از اسم آنها پیداست فلز را در درون کوره آهنگری حرارت می دهند. اهنگری سرد بر روی فلزاتی انجام می شود که قابلیت چکش خواری بالایی داشته باشند. آهنگري هم به صورت دستی و هم به صورت مکانیکی قابل اجرا است. در اهنگری مکانیکی، قطعه اولیه را در میان دو نیمه قالب قرار داده و نیرویی زیاد به آن وارد می کنند. این نیرو به صورت ضربه ای و یا آرام قابل اعمال است.

 

اهنگری
اهنگری مکانیکی

 

مراحل اهنگری

برای اهنگری ممکن است نیاز به طراحی و سفارش قالب باشد. قالب ها باید دارای استحکام و سختی پذیری بالایی باشند. پس از طراحی و انتخاب ابزار مناسب، شکل دهی به فلزات آغاز می گردد. برای این کار روش های مختلفی قابل استفاده است. می توان بلیت یا شمش را گرم کرده و بین دو قالب پرس کرد. روش دیگر وارد کردن شمش به درون حفره قالب بسته و فشرده سازی می باشد. می توان از روش دستی که همان روش آهنگری سنتی است هم بهره برد.

در گام بعدی ممکن است نیاز به انجام یک سری عملیات نهایی برای کاهش عیوب قطعات آهنگري تولید شده باشد. از جمله این عیوب می توان به ترک های سطحی، گوشه های تیز و خمیده و عیوب ساختاری اشاره کرد. لازم به ذکر است که سر و صدای زیاد از شایع ترین عوامل تهدید کننده سلامتی کارگران در کارگاه آهنگری است. بنابراین لازم است که با استفاده از تجهیزات مناسب از سیستم شنوایی خود محافظت نمایند. استفاده از محافظ چشم نیز از دیگر موارد ضروری برای حفظ سلامتی کارگران می باشد.

 

آهنگری
آهنگر

 

قیمت آهنگری

قیمت آهنگری وابسته به عوامل متعددی می باشد. یکی از این عوامل نوع و روش اهنگری است. جنس فلز مورد استفاده بر روی هزینه کار تاثیرگذار است. در برآورد هزینه آهنگری میزان تخصص و سابقه آهنگر نیز تعیین کننده می باشد. هرچه سابقه و کیفیت انجام کار آهنگر بیشتر باشد، دستمزد وی نیز بیشتر خواهد بود.

اهنگري با فلزهای مختلفی قابل انجام است، نوع فلز نیز تعیین کننده قیمت آهنگری می باشد. همچنین حجم کار و طرح آن از دیگر عوامل موثر بر هزینه آهنگری می باشند. در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی به راحتی می توان آهنگر حرفه ای را از طریق جستجوی اینترنتی از سایت عمران مدرن یافت.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما