بلوک نیوجرسی

بلوک نیوجرسی

بازه قیمت

از ۲۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان

توضیحات قیمت

بلوک نیوجرسی

دسته بندی
فرآورده‌های بتنی
تعداد ارائه دهنده ها
۷ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۲۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


بلوک نیوجرسی


عمران مدرن (مرکزی)
location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

آپتوس ایران
phone

*******۰۹

location

کرج منطقه 1 - اسلام آباد-زورآباد

قیمت:

نامشخص

دیسمان ساز
phone

*******۰۹

location

تهران منطقه 5 - المهدی

قیمت:

نامشخص

پایهان بتن
phone

*******۰۹

location

مشهد

قیمت:

نامشخص

شرکت ایستا پی گستر
phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

پارس لانه
phone

*******۰۹

location

کرج منطقه 1 - اسلام آباد-زورآباد

قیمت:

نامشخص

آکام بتن
phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

بلوک نیوجرسی


قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

آپتوس ایران
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

دیسمان ساز
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

پایهان بتن
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

پارس لانه
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

آکام بتن
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


بلوک نیوجرسی

برای آگاهی از تاثیر بالای بلوک نیوجرسی ، نگاهی به عکس های به جای مانده از تصادفات جاده ای بیندازید. تصادفاتی تاسف بار که آمار مهلک مرگ و میر را در پی دارد. بررسی های متعددی روی آمار مرگ میر و تصادفات جاده ای انجام شده است و نتیجه این آمار تاثیر ۴۳ درصدی میزان مرگ و میر در اثر واژگونی را نشان می دهد. رقمی بسیار بالا که نیازمند توجه است. اگر به جزئیات نگاه کنیم آمار واژگونی اتومبیل ها در ایران بسیار بالاست، بالا بودن این آمار حتی با در نظر گرفتن ایمنی پایین اتومبیل ها و فرهنگ رانندگی بد باز هم قابل توجیه نیست. دلیل واضح این میزان تلفات وضعیت نامناسب حریم جاده هاست.

 

بلوک نیوجرسی

 بلوک نیوجرسی

 

از هر ۱۰ تصویر، در بیش از نیمی از آن ها شاهد برخورد اتومبیل با گارد و فرو رفتن گارد ناایمن کنار جاده و یا پرت شدن اتومبیل از کنار جاده بی حفاظ به دره یا برخورد اتومبیل با جسمی هستید که آسیب فراوان به اتومبیل زده است. اینجاست که نقش بلوک نیوجرسی آشکار می شود.

 

ضرورت استفاده از بلوک نیوجرسی برای جاده ها

از زمانی که ضرورت ایجاد حفاظ ایمن اطراف اتوبان ها مطرح شد، بحث سر این بود که طراحی آن به چه صورتی باشد که در صورت برخورد اتومبیل در سرعت های بالا با آن، نه تنها شاهد واژگونی نباشیم بلکه اتومبیل به مسیر اصلی جاده بازگردد. بلوک نیوجرسی پاسخ به این نیاز است. از زمانی که استانداردهای راهسازی، پیمانکاران را ملزم به استفاده از جرسی اطراف جاده ها کرد به وضوح کاهش میزان تلفات ناشی از تصادفات را شاهدیم.

 

قیمت نیوجرسی

جداسازی جاده با استفاده از بلوک نیوجرسی

 

بلوک نیوجرسی حریم جاده را مشخص می کند، در صورتی که اتومبیل با آن برخورد کند احتمال واژگونی کاهش می یابد. گارد به بدنه اتومبیل فرو نمی رود و طراحی به نحوی است که اتومبیل را در مسیر جاده نگه می دارد. تمامی این مزایا به معنای نجات پیدا کردن جان هزاران نفر در جاده هاست.

 

بلوک نیوجرسی از کجا آمده است؟

سال ۱۹۵۰ طراحی انجام شد در موسسه تحقیقاتی استیون، ایالت نيوجرسي غرب آمریکا در زمینه ایجاد حریم ایمنی اطراف اتوبان ها، طراحی و ساخت قالب جرسی مدت ها طول کشید و در سال ۱۹۶۸ به صورت آزمایشی در اتوبان ها آمریکا نصب شد. در طی این سال ها استفاده از بلوک نیوجرسی در تمامی سیستم های راهسازی عمومیت یافته و در ایران نیز از سال ۱۳۷۵ این بلوک ها برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت.

 

بلوک نیوجرسی بتنی

بلوک نیوجرسی بتنی

 

متاسفانه کم اهمیتی به ایمنی جاده ها و توسعه افسار گسیخته جاده های ناایمن باعث شده است که استفاده از بلوک جرسی به صورت گسترده در ایران رواج پیدا نکند. کاربرد جرسی نه تنها به عنوان حائل میان جاده ها بلکه به عنوان مانعی پرکاربرد تا به امروز ادامه داشته است و اصلاحات بسیاری در طراحی و قالب جرسی و متریال آن انجام شده است.

 

انواع بلوک نیوجرسی

نیوجرسی های ساده قابل حمل

نیوجرسی های ساده و یا کلیددار که برای انحراف حجم ترافیک حین عملیات ساخت وساز به کار می رود.

بلوک نیوجرسی کوچک شهری

برای جداسازی معابر و گذرگاه های شهری به کار می رود و امکان عبور دادن لوله از داخل آن وجود دارد. همچنین امکان استفاده از شبرنگ ها نیز روی آن وجود دارد.

بلوک نیوجرسی تیپ یک

موانع سیمانی و پلاستیکی برای جداسازی خطوط ترافیک، کاهش میزان خسارت در جاده ها پرتردد و کاهش احتمال آسیب دیدن عابران به کار می رود.

 

قیمت نیوجرسی

نیوجرسی کوچک قابل حمل

 

بلوک نیوجرسی تیپ دو

برای جاده هایی که دید کمی دارد داخل و یا خارج شهرها، که به دو صورت نری و مادگی نصب می شود.

 

کاربردهای بلوک نیوجرسی

این روزها استفاده های گسترده ای از بلوک نيوجرسي برای کاربردهای گوناگون وجود دارد. تنوع کاربردهای این سازه ی کوچک باعث شده است که ایده نیوجرسی پلاستیکی به استقبال مواجه شود و کارایی های متنوعی نیز داشته باشد. در ادامه به انواع این کاربردهای جرسی بتنی اشاره خواهیم کرد:

جداسازی خطوط

در ابتدا بلوک نیوجرسی برای تشخیص صحیح مسیر و جداسازی خطوط ساخته شد. جداکننده ای که نه تنها مسیر عبور را روشن می کند بلکه در صورتی که به اشتباه از مسیر خارج شدید و با آن برخورد کردید به جای واژگونی و یا وارد کردن خسارت به اتومبیل، شما را به مسیر اصلی بازمی گرداند. یا در صورتی که برای جاده های دوطرفه نصب شود ارتفاع آن به نحوی طراحی شده که جلوی نور آزار دهنده اتومبیل مقابل را بگیرد.

 

قیمت نیوجرسی دست دوم

بلوک نیوجرسی دست دوم

 

تفکیک فضا با بلوک نیوجرسی

برای فضاهایی مانند پارکینگ و یا کارخانه این موانع به وضوح دیده می شود. شهرداری ها اگر قصد داشته باشند عبور و مرور را به محلی ممنوع کنند از بلوک نیوجرسی استفاده می کنند. به طور کلی تفکیک فضاها به سادگی با این بلوک ها انجام می شود. علاوه بر فضاهایی مانند پارکینگ  یا فضای سبز، برای مشخص کردن ایستگاه های  تاکسی و اتوبوس نیز از انواع بلوک نیوجرسی استفاده می شود. تفکیک فضاهای خصوصی باغ و ویلا نیز می تواند با چنین موانعی انجام شود. همچنین انواعی از بلوك نيوجرسي برای تفکیک فضای پمپ بنزین و محل هایی که به صف نیاز است قرار داده می شود.

جلوگیری از ورود آب رودخانه و آبگرفتگی معابر

موارد متعددی از مقاومت بلوک نیوجرسی در برابر ورود آب رودخانه ها هنگام سیل مشاهده شده است. خصوصا نیوجرسی پلاستیکی که قابلیت حمل دارد در ترکیب با کیسه های شن می تواند مسیر حرکت آب را منحرف کند. البته نباید انتظار یک سیل بند را از آن داشت اما انحراف زاویه حرکت آب برای ممانعت از ورود آب به مزارع و خانه ها می تواند از خسارت های مالی کم کند. ساخت سیل بند به وسیله بلوک نیوجرسی در مواقع بحرانی نیاز به هماهنگی و مهارت و سرعت عمل دارد.

 

نیوجرسی

 بلوک نیوجرسی پلاستیکی

 

آشنایی با قالب نیوجرسی

بلوک نیوجرسی بتنی برای تعیین حریم راه ها و انتقال ترافیک به معابر مشخص استفاده می شود. مواردی که قالب نیوجرسی برای اجرای کانال آب و جاده خاکی استفاده می شود. مواردی که قالب جرسی برای عابران پیاده طراحی می شود و یا مواردی که برای جدا کردن فضاهای شهری و پارک ها و راه های ترافیکی تولید می شود. جزئیات هر کدام از این قالب ها و کارکرد آن ها متفاوت است.

بر اساس کاربردی که خواهد داشت مصالح و شیوه ساخت متفاوت است حتی ممکن است نیاز به میلگرد وجود داشته باشد. قالب جرسی بر اساس استانداردها و کاربرد ساخته می شود و پس از آن بتن داخل قالب ریخته شده و قسمتی که به صورت کشویی طراحی شده بتن را داخل قالب نگه می دارد. پس از بتن ریزی، برای بازکردن قالب، همان در کشویی کمک خواهد کرد. برای نصب، تفکیک و اجرای بلوک نیوجرسی نیاز به نیروی انسانی وجود دارد.

 

قالب نیوجرسی

 قالب نیوجرسی

 

انواع اتصالات بلوک نیوجرسی

یکی از ویژگی های خاص این بلوک ها شیوه اتصال آن هاست. به طور کلی قالب نیوجرسی از بدنه، درپوش، شاسکی، میان بلت، قید نگهدارنده و جک دوپیج تشکیل شده است و وزن آن چیزی حدود ۹۷۵ کیلوگرم است و هرچه طول قالب بالاتر باشد وزن آن بیشتر می شود. به طور کلی در دو مدل ۴ متری و ۶ متری تولید می شود. در ساخت بلوک نیوجرسی باید به مفاصل توجه ویژه شود زیرا ساختارهای اشتباه می تواند مقاومت کل بتن را تحت تاثیر قرار دهد. اتصالات این بلوک ها که وزنی معادل ۱۳/۲ کیلوگرم دارند با یک نری و دو مادگی، اتصالی محکم را شکل می دهد. اتصالات بلوک نیوجرسی سه دسته را شامل می شود:

 

خرید بلوک نیوجرسی

 نیوجرسی بدون اتصال

 

فروش بلوک نیوجرسی

بلوک نیوجرسی مفصلی

 

قیمت نیوجرسی

نیوجرسی کام و زبانه

 

مصالح مورد نیاز برای تولید بلوک نیوجرسی بتنی

یک بلوک نیوجرسی بتنی از ۶ جزء اساسی تشکیل شده است. سه جزء آن مربوط به بتن است که ترکیبات سیمان و سنگدانه و آب خواهد بود، جزء بعدی نیز میلگرد است که در صورت نیاز داخل آن به کار می رود، افزودنی های مناسب برای ساخت و عمل آوری استفاده می شود و جزء آخر نیز مفصل است که داخل برخی بلوک ها کار شده است.

 

بلوک نیوجرسی

 روش ساخت نیوجرسی

 

روش ساخت بلوک نیوجرسی

برای تولید بلوک نیوجرسی سه روش اساسی وجود دارد. دو روش مربوط به شیوه بتن ریزی می شود. دسته سوم به صورت پیش ساخته تولید می شود. قالب های جرسی به صورت استاندارد بر اساس کاربرد طراحی می شود. طول قالب نیز بر اساس محل نصب تعیین می شود. سپس باید مشخص شود که بتن ریزی در محل نصب، اجرا خواهد شد یا بلوک ها به صورت پیش ساخته تولید می شود. به این صورت سه حالت وجود دارد:

بتن ریزی ایستاده

در روش ایستاده، قالب به صورت سرپا به شکلی که قرار است نصب شود قرار گرفته، از بالای قالب بتن ریزی انجام می شود، قالب مونتاژ شده بهتر است از کف با قطعاتی که از قالب های پیشین حین بتن ریزی به جای مانده پوشانده شود. این روش متداول ترین روش تولید بلوک نیوجرسی است. معمولا تولید این بلوك چالش خاصی ندارد.

 

ساخت بلوک نیوجرسی

 ساخت بلوک نیوجرسی درجا

 

بتن ریزی برعکس

همانطور که از نام این روش پیداست، قالب را سروته می کنند. بتن ریزی را از کف انجام می دهند. به این صورت مشکلی که برای کف حالت ایستاده به وجود می آمد، ایجاد نخواهد شد اما چالش دیگری که وجود دارد برعکس کردن بلوک نیوجرسی است که یا با جرثقیل یا با دستگاه باید از نقطه ثقل بلوک و با دقت انجام شود. کارگران برای انجام این کار باید مهارت داشته باشند.

 

ساخت بلوک نیوجرسی

 بتن ریزی برعکس

 

بلوک پیش ساخت اتومات

این نوع بلوک نیوجرسی ، در کارخانه تولید می شود. در روش پیشین، تولید بلوک در محل نصب انجام می شد اما در این حالت با دستگاه های اتومات داخل کارخانه کار بتن ریزی و تزریق انجام می شود و بلوک های آماده به محل نصب منتقل می شود. عمل آوری به وسیله بخار انجام می شود و بلوک ها بر اساس استانداردهای مقاومت آزمایش می شود.

 

قیمت بلوک نیوجرسی

 نیوجرسی پیش ساخته

 

قیمت بلوک نیوجرسی

بدون شک قیمت بلوک نیوجرسی پلاستیکی و پیش ساخته را می توان با قاطعیت تعیین کرد و این قیمت ها نیز بسته به متریال و استانداردهای استفاده متفاوت است. در صورت اجرای نیوجرسی در محل، هزینه ها به شدت بستگی به مدیریت پیمانکار دارد. هزینه های رفت و آمد و حرفه ای بودن سازنده می تواند به طرز چشم گیری از از هزینه ها کم کند. اگر از نظر هزینه در مضیقه هستید قیمت نیوجرسی دست دوم را بررسی کنید. موارد پیش ساخته بسیاری در بازار موجود است که با هزینه های کم کار شما را راه می اندازد. همچنین برای اجرای پروژه، تهیه قالب نیوجرسی دست دوم که استاندارد و با کیفیت باشد نیز انتخاب هوشمندانه ای است و از هزینه ها کم خواهد کرد.

 

نظرات کاربران