گچ کناف

گچ کناف

دسته بندی

گچ سفیدکاری

تعداد ارائه دهنده ها

۸ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

معرفی کالا

نظرات کاربران

گچ کناف

گچبرگ یا گچ کناف در دسته محصولات پانلی  قرار می گیرد .گچ برگ معمولا به اسم عملی پانل گچی  gypsum panel  و به صورت عامیانه دیوار خشک  ، تخته گچی و یا دیوار تخته ای و به اشتباه در ایران به اسم برند کناف نامیده میشود. ساخت و ساز و دکوراسیون‌های مدرن امروزی کارها را زیباتر، راحت‌تر و ایمن‌تر کرده‌است. این مسئله باعث شده تا طراحان و معماران داخلی به جای استفاده از مصالح سنتی از مصالح جدید و به روز استفاده کنند. “کناف ها” یکی از همین این مصالح ساختمانی مدرن هستند که در طراحی دکوراسیون داخلی به وفور استفاده می‌گردند. این صفحات روکش‌دار گچی یا “گچ‌برگ‌ها”  را می‌توان در دیوارها و سقف‌های کاذب برای دکوراسیون استفاده کرد و طرح‌ و مدل‌های مختلف ایجاد نمود.

گچ کناف چیست ؟

گچ کناف اسم شرکتی بین المللی در زمینه تولید جنس و اجرای محصولات سقف کاذب و دیوار خشک (drywall) می‌باشد که با تعدد کارخانجات خود در سطح دنیا یکی از معتبرترین شرکت‌های حال حاضر دنیا در زمینه محصولات ساختمانی است. به گزارش ایسنا، بنابراعلام شرکت آکس طرح و ساخت، این شرکت آلمانی از سال ١٣٧٧ وارد ایران شد و با برند کناف گچ شروع به فعالیت نمود. از سال ١٣٧٩ این شرکت خط تولید محصولات سقف کاذب و دیوار خشک را راه‌اندازی نمود؛ و امروزه پس از گذشت ٢٠ سال طرفداران بی‌شماری در ایران به خود اختصاص داده است.

صفحات روکش‌دار گچ کناف که نسلی جدیدی از گچ بوده با زیرسازی گالوانیزه مخصوص شرکت کناف در ساخت‌وساز ساختمان‌ها جایگزین بعضی از متریال‌های دیگر مانند گچ و رابیتس شده و قابل اجرا می‌باشد. همچنین در اجرای سقف کاذب دیوار خشک و ایجاد دکور روی سقف یا دیوار از گچ کناف استفاده می‌شود.

انواع گچ کناف

در این بخش 5 مدل از انواع گچ کناف را مرور میکنیم:

گچ سفید کاری

این نوع گچ مصالحی مناسب برای استفاده در سفیدکاری،ابزار زنی و رابیتس کاری بوده و دردو نوع بسته بندی 33 و 40 کیلوگرمی عرضه می گردد. رنگ سفید و یکنواخت،زمان گیرش طولانی،عدم نیاز به کشته کشی،ملات روان و استحکام بیشتر از مزایای این محصول به شمار می رود.

گچ پرداخت نهایی

این نوع گچ مخصوص پرداخت نهایی و ساخت قطعات پیش ساخته تزئینی می باشد.این محصول در بسته بندی 30 کیلوگرمی عرضه می گردد. از مزایای این محصول می توان به زمان گیرش مناسب،نرمی و ریز دانه بودن،ملات بسیار روان،استحکام بالا و عدم نیاز به الک کردن اشاره نمود.

پودر روکش بتن و فوم و سطوح صیقلی

نوعی گچ میکرونیزه است که با افزایش مواد افزودنی مختلف شیمیایی به آن تغییراتی در خواص فیزیکی مانند تنش مرزی و هیدروفیل نمودن به دست آورده شده که برروی سطوح کاملا صاف بتن با استحکام کافی چسبیده و می توان گچ کاری کردبدون اینکه جدایشی حاصل گردد.البته باید سطوح بتن عاری از گرد و غبار و چربی باشد.بسته های این گچ به صورت 30 کیلوگرمی عرضه می گردد. چسبندگی و همچنین قدرت و استحکام بسیار بالا از ویژگی های این محصول است.

کناف یا گچ برگ به صفحات گچی روکش داری گفته می شود که کاربرد زیادی در صنعت ساختمان دارد. ضخامت پانل های گچی 9.5 میلیمتر و 12 میلیمتر میباشد و ابعاد آنها 1.20 متر * 2.40 متر است . این محصول که در ایران با نام گچ کناف شناخته می شود 50 برابر نسبت به دیوار آجری سبک تر میباشد . گچ کناف بر اساس نوع به چهار دسته تقسیم می شوند :

·         گچ برگ یا گچ کناف معمولی با نام اختصاری RG

·         گچ برگ یا گچ کناف ضد رطوبت یا مقاوم در برابر رطوبت با نام اختصاری MR

·         گچ برگ یا گچ کناف ضد حریق یا مقاوم در برتبر حریق با نام اختصاری FR

·         گچ برگ یا گچ کناف ضد حریق و ضد رطوبت با نام اختصاری FM

گچ پاششی کناف

جهت اجرای گچ با دستگاه روی سطوح با سرعت بالا (در حدود 200 مترمربع در روز) استفاده می گردد.این محصول دارای مقاومت سایشی، مقاومت در مقابل رطوبت، خواص عایق نسبت به حرارت و صوت و وزن مخصوص کمتر نسبت به گچ معمولی می باشد. مدت زمان گیرش این گچ در حدود 3 الی 4 ساعت می باشد و این امکان را برای گروه گچ کار فراهم می نماید تا مدت زمان بیشتری را برای فعالیت روی گچ داشته باشند، بسته های این گچ به صورت 30 کیلوگرمی عرضه می گردد.

گچ دستی

دارای تمامی خواص گچ پاششی جت گیپس جهت اجرای دستی و زمان گیرش بالا در حدود 2 تا 2.5 ساعت می باشد.همچنین این محصول جهت سفید کاری سازه های تمام بتنی (قالب تونلی) مناسب می باشد.

کناف گچ

شرکت کناف در سال 1383 با خرید و بازسازی شرکت گچ ساران فعالیت خود با نام شرکت کناف گچ شروع نموده است. شرکت گچ کناف با ظرفیت روزانه 1000 تن، در زمینه تولید انواع گچ ساختمانی، گچ دستی، گچ ماشینی و همچنین مصالح ساختمانی پایه سیمانی مانند چسب کاشی شروع به فعالیت نموده است. گچ کناف یکی از مرغوبترین گچ های ساختمانی بوده که دارای عملکرد عالی در عملیات سفید کاری، نازک کاری، ابزار زنی و رابیتس کاری می باشد.

محصولات کناف گچ

بلوک گچی

بلوک‌های گچی جهت اجرای سریع طراحی شده اند و قابل استفاده در فضاهای با کاربرد مختلف از جمله تجاری و مسکونی می‌باشند. این بلوک‌ها به دلیل داشتن فاق و زبانه به راحتی قابل نصب می باشند و پس از اینکه درزهای اجرا توسط ملات مخصوص درزگیری(‌بتوگیپس) پر و صاف گردید، نیازی به گچ کاری مجدد ندارد و می توان مستقیما روی آن عملیات ‌رنگ آمیزی را انجام داد یا سطح را با کاغذ دیواری پوشاند.‌

گچ مناسب دکوراتیو

دکوپلاست پودر گچی سفید و کاملاً نرم بوده که جهت ساخت المان های دکوری و پیش ساخته استفاده می گردد.این محصول به دلیل محدوده زمان گیرش مناسب و نرمی دانه بندی، دارای سرعت بالا و راحت با حداقل ضایعات در اجرا می باشد.سطح نهائی این محصول کاملاً صاف و صیقلی و سفید می باشد.

گچ سفیدکاری کناف

گچ سفیدکاری گچ کناف یکی از مرغوبترین گچ‌های ساختمانی بوده که دارای عملکرد عالی در عملیات سفید کاری، نازک کاری، ابزار زنی و رابیتس کاری می‌باشد و در بسته بندی 30 کیلوگرمی عرضه می‌گردد. این نوع گچ، میکرونیزه و دوسرنده می‌باشد و بدون نیاز به الک جهت سفیدکاری و ابزارزنی استفاده می‌گردد.

گچ سفیدکاری

گچ سارالیت به علت رنگ سفید خالص، استحکام، مقاومت و کارپذیری بیشتر نسبت به محصولات مشابه، مناسب جهت استفاده به عنوان گچ سفیدکاری، گچ زیر‌کار و همچنین گچ ابزار زنی و رابیتس کاری می‌باشد. این محصول در بسته بندی 30 کیلوگرمی عرضه می گردد. برای استفاده به عنوان سفید‌کاری، توصیه می گردد با الک 500 میکرون سرند شود.

محصولات پلیمری کناف گچ

پودر بتوگیپس

بتوگیپس از انواع گچ پلیمری کناف می باشد که با فرمولاسیون گچ کناف آلمان تهیه شده و دارای خواص فیزیکی خاص و قدرت چسبندگی بس پودر بتوگیپس (BETOGIPS) بتوگیپس از انواع گ چهای پلیمری گچ کناف می باشد که با فرمولاسیون کناف آلمان تهیه شده و دارای خواص فیزیکی خاص و قدرت چسبندگی بسیار بالایی م یباشد. این محصول بر خلاف گچ های سنتی به راحتی به عنوان روکش بر روی سطح بتنی، فوم پلی استایرن و سطوح صیقلی دیگر استفاده می گردد و مرحله رابیتس کاری را ( به جز استفاده روی فوم پلیاستایرن ) حذف می نماید.

 

گچ سبک دستی ایزوگیپس

گچ کناف سبک دستی ایزوگیپس از انواع گچ‌ پلیمری کناف برای مصارف داخلی می‌باشد که به دلیل افزودن مواد پلیمری ساخت کشور آلمان و مواد معدنی (همچون پرلیت) معایب گچ‌های سنتی را پوشش داده است. باتوجه به مزایا و ویژگی‌های این محصول همچون وزن و دورریز کمتر، جایگزین نمودن این محصول با محصولات سنتی مقرون به صرفه می‌باشد.

گچ پاششی جت گیپس

 گچ پاششی جت گیپس از انواع گچ‌های پلیمری کناف برای مصارف داخلی می‌باشدکه با توجه به استفاده از افزودنی‌های پلیمری و مواد معدنی ویژه همچون پرلیت در ترکیبات آن، دارای مزایای قابل توجهی مانند قابلیت استفاده با ماشین گچ پاش PFT، زمان گیرش بالا، وزن سبک‌تر و خصوصیات عایق بهتر در برابر حریق و صوت نسبت به گچ‌های معمولی می‌باشد. از جمله مزیت‌های اختصاصی این گچ سرعت بالای اجرا (‌در حدود 150-250 متر در روز‌) به وسیله ماشین گچ پاش می‌باشد که پس از پاشش همانند بتن سخت و مقاوم شده و بستری بدون موج و دارای اختلاف سطحی نزدیک به صفر ایجاد می‌کند. تفاوت این نوع گچ با جت گیپس معمولی در اجرای دو مرحله ای می باشد. به این صورت که جت گسپی Base مختص استفاده به عنوان مرحله اولیه (تا شمشه کشی دوم) قبل از اجرای لایه نهایی می باشد.

اندود محافظ در برابر حریق

محصول ورمی پلاستر گچ کناف، اندود گچی محافظ در برابر حریق است که برای کاربری‌های داخل ساختمان استفاده می‌شود. این محصول از دسته‌ی محصولات محافظ غیر عامل در برابر حریق است که وظیفه اصلی آن محافظت از عناصر سازه‌ای ساختمان در برابر حریق می‌باشد. عملکرد این محصول به گونه‌ای است که سازه در مواجهه با آتش تا زمان خاموشی کامل حریق و یا تخلیه ساختمان دچار تغییر شکل نگشته و کاربری خود را حفظ می‌کند. این محصول قابلیت اجرا با دستگاه گچ پاش PFT مدل G4 را دارا می‌باشد لذا سرعت بالا در اجرا از مزیت‌های این محصول به حساب می‌آید.

بتونه گچ کناف

گچ ساتن

گچ ساتن محصولی فرآوری شده و افزودنی دار است که به عنوان لایه نهایی و پرداخت سطوح مختلف همچون صفحات روکشدار گچی سطوح گچ و خاک (سفید کاری)،سیمانی و غیره گچکاری سطوح بتنی جهت دستیابی به سطوح تراز، همگن و یکدست و صیقلی در موارد زیر قابل استفاده می باشد با این محصول سطوح پس از اجرا کاملا صیقلی و شفاف می باشند بطوریکه زیر سازی ایده آلی برای انواع رنگ های پلاستیک،روغنی و یا کاغذ دیواری خواهد بود.

بتونه درزگیری

بتونه درزگیری کناف برای درزگیری صفحات روکش‌دار گچی به کار می‌رود. این پودر همراه با نوار درزگیر اجرا می‌شود و بدین ترتیب ساختاری مسلح و مستحکم تشکیل می‌گردد. بتونه درزگیری گچ کناف به صورت لایه‌ای نازک با ضخامت 1 تا 2 میلیمتر اجرا می‌گردد. درصورت اجرای چندمرحله‌ای، می‌توان تا ضخامت حداکثر 01 میلیمتر از این محصول استفاده نمود.

پودر بتونه نقاشی

پودر بتونه نقاشی کناف دارای مواد اولیه تولید گروه صنعتی کناف در آلمان است و جهت دستیابی به سطحی صاف و صیقلی به عنوان زیرسازی بسیار مناسب قبل از نقاشی و یا کاغذ دیواری مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این محصول می‌توان برای جلوگیری از حالت سایه روشن و پوشش ترک‌های دیوار استفاده کرد. بتونه‌های گچ کناف در بسته بندی‌های 5 و 20 کیلوگرمی عرضه می‌گردد و جهت آماده‌سازی فقط با آب مخلوط می شود لذا نیازی به افزودنی‌های دیگر نظیر روغن یا تینر ندارد.

گچکاری کناف – گچ مخصوص سفیدکاری

از دانه بندی ریزی برخوردار میباشد که آنرا برای مصارف سفيد کاری، نازک کاری، ابزار زنی و رابيتس کاری مناسب ساخته است. این گچ ساختمانی از استحکام خمشی و کششی بالایی نسبت به نمونه های مشابه برخوردار است. این محصول دوبار سرند شده و کار استادکار را راحت کرده است بنابراین قبل از مصرف نیازی به الک شدن ندارد که به موجب آن سرعت کار افزایش می یابد. از دیگر ویژگی های این محصول میتوان به قدرت چسبندگی، مقاومت و استحکام، رنگ سفید، سختی بالا و … اشاره کرد.

مشخصات گچ کناف مخصوص سفیدکاری

·         مناسب برای مصارف سفيد کاری، نازک کاری، ابزار زنی و رابيتس کاری

·         مناسب و کارآمد جهت استفاده روی سطوح مختلف

·         استحکام بالا در برابر عوامل مکانيکی

·         دارای رنگ سفید مطلوب و منحصربفرد

·         برخورداری از استحکام بالا پس از خشک شدن

·         زمان گیرش مناسب جهت استفاده بهینه از محصول

·         حداقل وجود دور ریز و ضایعات گچ

·         عدم نياز به کشته کشي (کيفيت بالاتر در سطح نهايي)

·         مقاومت و سختی منحصربفرد

·         قابلیت رطوبت پذیری پایین

·         دانه بندی مناسب و خلوص بالا

·         تهیه شده از مرغوب ترین و خالص ترین سنگ گچ

·         بدون نیاز به الک (دو سرنده)

·         کارپذيري بسيار عالي

·         دانه بندی: ریزتر از ۵۰۰ میکرون

·         گيرش اوليه: ۶ – ۱۲ دقيقه

·         گيرش ثانویه: ۱۷ – ۲۸ دقيقه

·         مقاومت فشاری: ۶ نیوتن بر میلیمتر مربع

·         مقاومت خمشی: ۲ نیوتن بر میلیمتر مربع

گچبری بهتر است یا کناف

در این بخش با گچ کناف و گچ و تفاوت های آن‌ها آشنا می‌شویم:

ویژگی ها گچ کناف

استفاده از گچ کناف در ساختمان سازی و طراحی داخلی ساختمان مانند اجرای سقف کاذب، باعث می شود که سرعت کار شما افزایش پیدا کرده و به خاطر تنوعی که دارند دست شما را برای طراحی داخلی ساختمان نیز باز گذاشته اند.

تفاوت دیگری که بین کناف و گچ وجود دارد وزن گچ کناف است که نسبت به گچ سبک تر می باشد.

مدت زمان کناف کاری بسیار کمتر از اماده شدن یک پروزه با گچ و رابیتس است. به عنوان مثال اگر در یک پروژه 40متری کناف کاری دو روز طول بکشد، مدت زمات مورد نیاز برای کار با گج 10 روز است.

ویژگی های گچ

مقاومت کناف و گچ به هیچ وجه با یکدیگر قابل مقایسه نیست. برای اجرای گچ ، آرماتور بند بصورت دستی اقدام به جوشکاری می نماید که این امر خطای بسیاری را به همراه دارد. ترک خورد جوش از جمله این خطاهاست. در حالی که در کناف از جوش به هیچ عنوان استفاده نمی شود.

در صورت وقوع حوادثی نظیر زلزله، استفاده از گچ و رابیتس، می تواند سبب ریزش اجزا سازه خواهد شد که خطرات جانی را با خود به همراه دارد.

گچ که از مصالح بسیار قدیمی می باشد نسبت به کناف از هزینه و قیمت بسیار بیشتری برخوردار می باشد و این اولین و شاید مهم ترین تفاوت کناف و گچ است. زیرا کناف را می توان با هزینه های مقرون به صرفه تری نسبت به گچ تهیه و خریداری کرد.

دلیل اینکه هزینه گچ بیشتر از کناف است نیاز گچ در برخی مواقع به مصالح مکمل می باشد. مثلا در برخی از ساختمان ها نیاز است که همراه گچ از میله گرد، رابیتس کاری، جوشکاری و چندین وسیله مکمل دیگر استفاده کرد و بدون شک تمام موارد ذکر شده هزینه بر خواهند بود.

پس اگر شما به دنبال صرفه جویی در زمان و هزینه ای خود هستید می توانید از کناف به جای گچ استفاده کنید زیرا که اجرای کناف در مقایسه با اجرای گچ در کوتاهترین زمان ممکن انجام خواهد گرفت که این مسئله هم جزء تفاوت های این دو مصالح ساختمان سازی می باشد.

مقایسه کناف با گچ

با در نظر گرفتن مواردی که در مطالب بالا درباره تفاوت کناف و گچ برایتان عنوان کردیم بدون شک به این نتیجه رسیده اید که کناف در عین سادگی که دارد می تواند زیبایی بیشتری به ساختمان شما بدهد.

به همین خاطر است که اغلب پیمانکارهای ساختمانی با تشخیص خود از انواع کناف برای طراحی ساختمان استفاده می کنند.

زیرا که هم از لحاظ قیمت مقرون به صرفه می باشد و هم اینکه سرعت نصب و اجرای بالاتری دارد.

علت به صرفه بودن کناف این است که می توانید آن ها را به صورت آماده در بازار خریداری کنید و در مقایسه با گچ نیاز به مکمل ها و پیش نیازهای کمتری دارد.

کناف‌ها ۱۰ برابر از گچ سبک‌ترند، از آنجایی که به کمک یک سطح فلزی روکش دار با ترکیب گچ ساخته شده‌اند، یک سطح صاف و سیقلی را ایجاد کرده اند که به راحتی می‌توان آن را طرحی کرد.

قیمت گچ کناف

گچ کنناف  دارای انواع مختلفی هستند و برای مصارف گوناگون در جاهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. بر این اساس تنوع گچ کناف دارای قیمت های متفاوتی هستند. برای اطلاع از قیمت گچبرگ و کسب راهنمایی در مورد کاربرد گچبرگ با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

قیمت گچبرگ کناف

گچبرگ (پنل یا پانل گچی ) در ساختمان بسیار پرکاربرد بوده ، این محصول به عنوان دیوار داخلی ، دیوار خارجی ، دیوار پارتیشن و سقف کاذب مورد استفاده قرار میگیرد . دیوارهای ساخته شده به وسیله گچ برگ بسیار سریع اجرا شده و عایق بسیار مناسب و سبکی میباشد . در سقف های کاذب گچ برگ به دلیل انعطاف پذیری این محصول انواع طرح ها قابل اجرا میباشد که هم سبک و هم مقرون به صرفه است و جایگزین بسیار مناسبی به جای رابیتس میباشد .

ابعاد گچ برگ کناف

گچبرگ یا صفحات روکش دار گچی پیش ساخته همراه با سازه های فلزی ، خمیر مخصوص و بتونه درزگیر بر روی دیوار های داخلی قرار میگیرد .این پنل‌های گچی  در ابعاد ۱۲۰×۲۴۰ و با ضخامت‌های مختلف ۹/۵ میلیمتر و ۱۲/۵ میلیمتر ساخته می‌شود. در حین ساخت این پنل‌ها سعی می‌شود مخلوط گچ به همراه هوا به صورت فشرده بین دو سطح کاغذی وارد شود که به سبکی و استحکام پنل کمک کند.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما