گچ پلیمری

گچ پلیمری

دسته بندی

گچ سفیدکاری

تعداد ارائه دهنده ها

۶ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت گچ پلیمری به نوع، برند و کیفیت آن وابسته است. به دلیل مقاومت آن در برابر رطوبت، به آن گچ پلیمری ضد رطوبت نیز گفته می شود. گچ های پلیمری به صورت پاششی و دستی قابل اجرا می باشند که اجرای گچ پلیمری پاششی سبب کاهش ضایعات و افزایش سرعت می گردد. به طور کلی گچ پلیمری قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع گچ دارد اما به دلیل مزایای بیشمار آن، خرید گچ ضد رطوبت پلیمری صرفه اقتصادی دارد.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

renov_banner

گچ پلیمری

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

شرکت عظیم سازه برنا

شرکت عظیم سازه برنا

۴

تهران

phone

******۰۲۱۷۱

گچ پلیمری پاششی یوسفی

گچ پلیمری پاششی یوسفی

۳

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

گچ بلور ساوه

گچ بلور ساوه

۳

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

مجتبی بیگی

مجتبی بیگی

۳

تهران

phone

******۰۹۱۹۴

شرکت مصالح ساختمانی پرشین مت

شرکت مصالح ساختمانی پرشین مت

۳

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

گچ پلیمری

گچ پلیمری ترکیبی از گچ با مواد پلیمری می باشد که به صورت پاششی اجرا می گردد. استفاده از گچ پلیمری پاششی موجب کاهش هدر رفت مصالح می گردد. از مهم ترین مزایای گچ های پلیمری پاششی سرعت بالای اجرای آن می باشد. از جمله ترکیبات گچ پلیمری می توان به افزودنی های پلیمری، آهک هیدراته و پرلیت اشاره کرد. گچ های پلیمری طی فرآیند میکرونیزه کردن، پخت و سرند و اضافه کردن موادی همچون پرلیت، اسید سیتریک، مواد سلولزی، پلیمر و ... تولید می شوند. به دلیل مقاومت این نوع گچ در برابر رطوبت، به آن گچ پلیمری ضد رطوبت نیز گفته می شود.

 

گچ پلیمری
اندود گچی دستی پلیمری

 

قیمت گچ پلیمری

قیمت گچ ضد رطوبت پلیمری به برند و کیفیت آن وابسته است. قیمت هر کیسه گچ پلیمری بیشتر از گچ ساده می باشد. اما باید توجه داشت که سرعت بالای اجرا و مزایای بیشمار، قیمت گچ پلیمری پاششی را مقرون بصرفه می نماید. میزان مصرف آن نیز کمتر از گچ های معمولی است که قیمت گچ پلیمری را توجیه می نماید. به طور کلی با توجه به عوامل مختلف و تغییر روزانه  قیمت ها، گچ پلیمری قیمت متفاوتی دارد.

 

خرید گچ پلیمری

خرید گچ پلیمری باید با توجه به حجم کار انجام شود. به عبارتی پیش از اقدام به خرید گچ پلیمری باید متراژ کار و میزان متریال مورد استفاده به صورت حدودی تعیین گردد تا از هدر رفت سرمایه جلوگیری به عمل آید. خرید گچ پلیمری هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری امکان پذیر است. از مزیت های خرید گچ پلیمری ساتن و سایر گچ های پلیمری به صورت اینترنتی، صرفه جویی در زمان و امکان مقایسه قیمت هر کیسه گچ پلیمری با یکدیگر می باشد. به عبارتی می توان قیمت برندهای مختلف گچ ضد رطوبت پلیمری را به راحتی با یکدیگر مقایسه کرد.

 

فروش گچ پلیمری

تولید و فروش گچ پلیمری در ایران از اواسط دهه ۸۰ آغاز گردید. تولید کنندگان محدودی در ایران به فروش گچ پلیمری می پردازند. به منظور استفاده از گچ ضد رطوبت پلیمری در ابتدا باید سطح مورد نظر تمیز شده و عاری از هر گونه گرد و خاک، رنگ، روغن و ... گردد. همچنین دیوارها و سقف هایی که سطوح خیلی نرمی دارند باید، پیش از استفاده از گچ های پاششی سفت شوند.

 

گچ پلیمری ضد رطوبت
اجرای گچ پلیمری پاششی بدون نیاز به زیرسازی

 

زمان ابتدایی عمل آمدن ملات، ۶۰ دقیقه می باشد. ملات تهیه شده تا حدود ۱۰۰ دقیقه قابلیت استفاده دارد. حداقل دمای مجاز محیط برای اجرا، ۵ درجه سانتی گراد می باشد. پس از تهیه ملات، هیچ آب یا گچی نباید به آن اضافه شود. فروش گچ پلیمری معمولا در کیسه های ۳۰ کیلویی انجام می شود.

 

انواع گچ پلیمری ضد رطوبت

انواع گچ پلیمری را می توان بر اساس نحوه اجرا به گچ پلیمری پاششی و گچ پلیمری دستی تقسیم بندی کرد. گچ پلیمری پاششی ابتدا با آب مخلوط شده و سپس با دستگاه گچ پاش بر روی سطح پاشیده می شود. به صورتی که به کمک پمپ به سر نازل هدایت شده و مخلوط هوای فشرده و گچ به روی سطح پاشیده می شود. در نهایت نیز با استفاده از یک شمشه سطح را صاف می نمایند. از طرفی دیگر می توان انواع گچ های پلیمری را به بتوگیپس، سیوا، گچ پلیمری ساتن و ... دسته بندی کرد. گچ پلیمری ساتن به منظور انجام سفید کاری و پرداخت مورد استفاده قرار می گیرد.

 

گچ پلیمری پاششی

همان طور که بیان گردید این نوع گچ با استفاده از دستگاه گچ پاش اجرا می گردد. استفاده از گچ پلیمری پاششی می تواند موجب کاهش زمان ساخت و ساز و یا بازسازی شود. استفاده از این محصول در در کشورهای اروپایی و آمریکایی رواج دارد. اما متاسفانه در ایران به صورت محدود از گچ پلیمری پاششی استفاده می گردد. استان های سمنان، زنجان، اردبیل، قزوین و خراسان رضوی سهم بیشتری در تولید و فروش گچ پلیمری پاششی دارند. استفاده از گچ پلیمری پاششی برای فضاهای بزرگ مقرون بصرفه تر از فضاهای کوچک می باشد.

 

گچ پلیمری پاششی
گچ پلیمری پاششی

 

مزیت گچ های پلیمری

گچ پلیمری در مقایسه با گچ های معمولی دارای مزایای بیشماری است. ترکیبات گچ پلیمری امکان استفاده از آن به صورت گچ پاششی را فراهم می نماید. مقاومت این گچ در برابر رطوبت و حرارت بالا است. گچ پلیمری ضد رطوبت انتخاب مناسبی برای اجرا در مناطق مرطوب شمالی می باشد. مواد پلیمری موجود در آن دوام و استحکام گچ های پلیمری را در برابر شرایط آب و هوایی مختلف افزایش می دهد. ضایعات آن نسبت به گچکاری سنتی کمتر بوده و سرعت اجرای بالاتری دارد. در مقایسه با گچ معمولی، گچ پلیمری پاششی از مقاومت فشاری بالاتری برخوردار است.

گچ پلیمری پاششی وزن کمتری داشته و زمان گیرش بالاتری دارد. این گچ بر روی تمامی سطوح بتنی، فلزی و ... قابل استفاده می باشد. امکان اجرای تک مرحله ای بدون نیاز به زیرکاری و عدم ترک خوردگی از دیگر مزایای گچ پلیمری پاششی است. گچ پلیمری پاششی تمامی منافذ سطح کار را می پوشاند. همچنین عایق صوتی مناسبی نیز محسوب می گردد. این گچ در برابر خش مقاوم است.

در مقابل مزایای بیشمار، گچ های پلیمری دارای معایبی نیز می باشد. از جمله معایب گچ پلیمری بالاتر بودن هزینه اولیه آن نسبت به گچ های معمولی است. در صورت اجرای آن به صورت پاششی، هزینه تهیه دستگاه گچ پاش نیز اضافه می شود.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما