گچ پرداخت

گچ پرداخت

تعداد ارائه دهنده ها

۷ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

گچ پرداخت

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

فروشگاه مصالح ساختمانی یوسفی

فروشگاه مصالح ساختمانی یوسفی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۹۵

مصالح ساختمانی مهروانی

مصالح ساختمانی مهروانی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

مصالح ساختمانی زندی

مصالح ساختمانی زندی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

مصالح ساختمانی بابایی

مصالح ساختمانی بابایی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

فروشگاه مصالح رسولی

فروشگاه مصالح رسولی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

مصالح ساختمانی جعفرزاده

مصالح ساختمانی جعفرزاده

۴

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

گچ روکار

گچ روکار یا گچ رویه از پرمصرف ترین انواع گچ در ساختمان سازی است. از گچ روکار در پرداخت نهایی سقف و دیوار استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای اجرای تزئینات دیوار و سقف نیز استفاده کرد. این نوع گچ پس از گچکاری اولیه بر روی سطوح انجام شده و تاثیر بالایی در زیبایی سطوح دارد. برای دستیابی به یک سطح سفید و یکدست، باید اقدام به خرید بهترین گچ روکار نمود. گچ از مواد چسباننده ساختمانی است که در صورت خالص بودن، سفید رنگ است.

 

گچ روکار

 گچ روکار

 

گچ روکار از پختن سنگ گچ در دمای کم (حدود ۱۸۰ درجه سانتی گراد در شرایط آزمایشگاهی) به دست می آید. این گچ دارای انواع مختلفی بوده و دارای قدرت چسبندگی دائمی است. گچ رویه مخصوص سفیدکاری در دو نوع دانه ریز و دانه متوسط تولید و عرضه می گردد. میزان آب مورد نیاز برای ساخت ملات گچ وابسته به اندازه دانه های گچ می باشد. ضخامت لایه گچ رویه باید کم باشد، زیرا در غیر این صورت ترک خورده و از سطح کار جدا می شود. از مهم ترین مزایای استفاده از گچ روکار ، امکان ایجاد سطح صاف و یکنواخت و سهولت شکل گیری آن می باشد.

 

قیمت گچ روکار

استفاده از گچ رویه در پرداخت نهایی دیوار 

 

تفاوت گچ رویه و گچ زیرکار

از مهم ترین تفاوت های گچ روکار و گچ زیرکار در پروسه تولید آنها است. برای تولید هر دو نوع گچ از سنگ گچ استفاده می شود، اما در فرآیند تولید گچ روکار از آسیاب های قوی تری استفاده می شود. تفاوت دیگر این دو نوع گچ در زمان گیرش آنها می باشد. زمان گیرش گچ رویه نسبت به گچ زیرکار بیشتر است. از دیگر تفاوت های گچ رویه و گچ زیرکار در محل استفاده آن است. به این معنی که گچ زیرکار تنها برای اجرای مرحله اول گچکاری مورد استفاده قرار می گیرد، در صورتی که گچ رویه در مرحله نهایی و پرداخت سطوح استفاده می شود. سطحی که بر روی آن گچ روکار استفاده می شود باید فاقد گرد و غبار و چربی باشد.

 

فروش گچ رویه

 ملات گچ رویه

 

ویژگی های بهترین گچ روکار

از جمله ویژگی های بهترین گچ روکار ، سفید بودن رنگ آن است. سفیدی و درجه خلوط سنگ گچ مورد استفاده در تولید گچ روکار و همچنین نحوه و زمان پخت آن در کوره، بر روی رنگ گچ تاثیرگذارند. علاوه بر این، نوع کوره و نحوه پخت بر روی کیفیت گچ رویه تاثیرگذار است. یکی از مهم ترین عوامل موثر بر کیفیت گچ، اندازه ذرات آن است. به صورتی که هرچه اندازه ذرات گچ کوچکتر باشد، آن گچ از کیفیت بالاتری برخوردار است.

از دیگر فاکتورهای بهترین گچ روکار ، دوام و ماندگاری آن و عدم ترک خوردگی پس از خشک شدن می باشد. در صورتی که گچ ، به ویژه در مناطق مرطوب، در مجاورت قطعات فولادی قرار گیرد، باید پیش از گچکاری قطعات فولادی با رنگ های ضد زنگ پوشانیده شود. زیرا گچ باعث خوردگی و زنگ زدگی فلز می شود. گچ سخت شده دو مولکول آب دارد، بنابراین به هنگام وقوع آتش سوزی تا زمانی که این مقدار آب کاملا از بین نرود، در برابر آتش مقاومت می کند. گچ تا حدودی عایق صوتی بوده و تا ۶۰٪ مانع عبور ارتعاشات صوتی می شود.

 

خرید گچ روکار

 استفاده از گچ رویه در پرداخت نهایی سقف

 

بهترین گچ روکار ، گچی است که خشک و فاقد کلوخه باشد. زمان گیرش اولیه گچ مرغوب بین ۴ تا ۶ دقیقه و زمان گیرش نهایی آن حدود ۲۵ تا ۶۰ دقیقه است. گچ ساختمانی باید از اثرات آب و رطوبت حفظ و همانند سیمان در ظرف های مخصوص یا کیسه های آب بندی شده نگهداری شود. مشخصات گچ باید بر روی کیسه های آن نوشته شده باشد.

 

قیمت گچ روکار

قیمت گچ روکار وابسته به عواملی همچون برند و کیفیت آن می باشد. هرچه که این محصول از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. این گچ در مقایسه با دیگر انواع گچ قیمت پایین تری دارد. گچ روکار معمولا در بسته های ۳۰ و ۴۰ کیلوگرمی در بازار عرضه می شود. بر این اساس قیمت بسته های مختلف گچ رویه با توجه به وزن آن متفاوت است. در هنگام خرید گچ روکار باید توجه داشت که وزن هر بسته به صورت واضح بر روی کیسه بسته بندی درج شده باشد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما