گچ پاششی

گچ پاششی

دسته بندی

گچ سفیدکاری

تعداد ارائه دهنده ها

۱۰ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت گچ پاششی به عوامل گوناگونی چون نوع دانه بندی، کیفیت مواد اولیه و نوع بسته بندی، وابسته است. استفاده از گچ پاششی قیمت های نهایی را کاهش داده و تاثیر به سزایی در صرفه جویی در هزینه ها دارد. عمران مدرن یکی از معتبرترین ارائه دهندگان خدمات خرید و فروش گچ پاششی می باشد.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

cctv_banner

گچ پاششی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

شرکت آداک برج

شرکت آداک برج

۴

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

گچ پلیمری پاششی یوسفی

گچ پلیمری پاششی یوسفی

۳

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

گچ صنعتی امید سمنان

گچ صنعتی امید سمنان

۳

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

اسپندار

اسپندار

۳

سمنان

phone

******۰۲۳۳۳

پارس اور

پارس اور

۳

سمنان

phone

******۰۲۳۳۳

رازیگران پارسه

رازیگران پارسه

۴

کرج

phone

******۰۲۶۳۲

احمد قلی زاده

احمد قلی زاده

۴

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

قهرمانی

قهرمانی

۳

تهران

phone

******۰۹۳۶۳

گچ پاششی عمادی

گچ پاششی عمادی

۳

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

گچ پاششی

گچ پاششی یکی از انواع فرآورده های گچی است که برای پوشش سطوح و رفع عیب های ظاهری دیوار و سقف از آن استفاده می شود. پایه اصلی متریال گچ پاششی ، سنگ گچ است که به آن افزودنی های خاصی اضافه می شود تا خاصیت پوشانندگی بالا تری پیدا کرده و خواص آن بهبود یابد. لازم به ذکر است استفاده از گچ پاششی سرعت عملیات گچ کاری را ۳ تا ۵ برابر بیشتر از سیستم گچ کاری سنتی می کند. ترکیبات اصلی گچ پاششی شامل گچ ساختمانی، افزودنی های پلیمیری، آهک هیدراته و پرلیت است. از آنجایی که در ساخت آن از افزودنی های پلیمری استفاده می گردد، با نام گچ پلیمری پاششی نیز شناخته می شود. قیمت گچ پاششی از گچ معمولی بیشتر است اما این تفاوت قیمت با کاهش هزینه های اجرا و صرفه جویی در زمان و دور ریز مصالح، به طور کامل جبران شده و حتی به صرفه تر از گچ معمولی و استفاده از روش های سنتی می باشد.

 

گچ پاششی
چسبندگی گچ پاششی به آجر

 

به دلیل استفاده از ماده نگهدارنده آب (کلویید هیدروفیل) در گچ پلیمری پاششی ،‌ زمان گیرش بیشتر می شود. به طوری که گچکار امکان پرداخت بهتری دارد و پس از خشک شدن سطحی یکدست ایجاد می کند. گچ پاششی بدون نیاز به زیرکار گچ خاک قابل اجراست

 

قیمت گچ پاششی

قیمت گچ پاششی به موارد مختلفی وابسته است. نوع گچ، کیفیت مواد اولیه آن، نوع و کیفیت بسته بندی و ... از جمله مواردی است که بر قیمت گچ پاششی تاثیر می گذارد. مواد اولیه مرغوب تر مورد استفاده در تولید گچ پاششی قیمت آن را بیشتر می کند و در عین حال کیفیت و ماندگاری کار را نیز بالاتر می برد. قیمت گچ پلیمری پاششی با توجه به برند آن متفاوت است. هزینه اولیه گچ پاششی بالاتر از گچ ساختمانی است. اما با توجه به مزایایی همچون مقاومت در برابر سایش و امکان شستشو به مراتب عمر مفید بیشتری خواهد داشت. این به معنای بازگشت سرمایه است. استفاده از گچ پاششی سرعت اجرای نازک کاری را بسیار بالاتر می برد، بنابراین استفاده از این روش در پروژه های بزرگ بسیار به صرفه است و بالا بودن قیمت گچ پلیمری پاششی را توجیه خواهد می کند. 

 

گچ پاششی
پودر گچ پاششی

 

انواع گچ پاششی 

گچ پاششی انواع مختلفی دارد که نوع و کاربردی آن را تعیین می کند. به عنوان مثال از نازک کاری تا عایق کاری، گچ پاششی کاربرد دارد.

 • گچ پاششی معمولی
 • گچ پاششی برای عایق کاری
 • گچ پاششی نازک کاری
 • گچ پاششی به عنوان عایق پشم سنگ

استفاده از گچ پاششی کناف برای محیط های داخلی مانند سرویس ها، آشپزخانه و اتاق خواب و پذیرایی امکان پذیر است.
 

گچ پاششی
کیسه گچ پاششی

 

مزایای گچ پلیمری پاششی

 • سرعت اجرای بسیار بالا در سیستم پاششی
 • عدم ترک خوردگی سطح
 • اجرای یک دست و همزمان
 • امکان اجرا بر روی سطوح بتنی، فوم، یونولیت، آجری و سیمانی
 • برخورداری از استحکام بالا پس از خشک شدن
 • زمان گیرش مناسب جهت استفاده بهینه از محصول
 • بدون نیاز به الک (سرند شده)

 

گچ پاششی
اجرای گچ پلیمری پاششی به عنوان لایه عایق و پرکننده

 

 • دانه بندی نرم و سبک (وزن مخصوص پایین تر نسبت به گچ معمولی)
 • حداقل وجود دور ریز و ضایعات گچ
 • مقاومت، سختی و سفیدی منحصر به فرد
 • چسبندگی بالا
 • عایق مناسب رطوبتی
 • ضریب انتقال حرارتی پایین
 • مقاومت فشاری و خمشی بالا
 • عدم نیاز به آماده سازی ملات جداگانه (ملات در دستگاه گچ پاش آماده می شود.)

 

معایب گچ پاششی

معایب گچ پاششی نسبت به مزایایی که دارد، قابل پشم پوشی است. اما با این حال به یکی دو مورد از معایب گچ پاششی در ادامه اشاره می شود.

 • هزینه بالای تهیه دستگاه گچ پاش
 • نیاز به نیروی متخصص و حرفه ای در زمینه اجرای گچ پلیمری پاششی

 

گچ پاششی
نحوه استفاده از دستگاه گچ پاش

 

نحوه اجرای گچ پاششی

برای اجرای گچ پاششی باید از دستگاه های گچ پاش در دو نوع یک فاز و سه فاز استفاده نمود. تفاوت دستگاه های گچ پاش در ظرفیت نگهداری گچ پاششی است. با کمک دستگاه های گچ پاش در هر نوبت تقریبا ۲۵۰ متر مربع سطوح پوشش داده می شود. برای پوشش دهی تا یک متر مربع سطح درصورتی که ضخامت گچ بین ۱۰ تا ۱۵ میلی متر باشد، بین ۹ تا ۱۰ گیلوگرم گچ پاششی نیاز است.

 

گچ پاششی
صاف و یکدست کردن سطح گچ پاششی

 

دستگاه گچ پاششی

دستگاه گچ پاششی در انواع ایرانی و خارجی عرضه می گردد. قیمت دستگاه گچ پاششی خارجی وابسته به نرخ ارز می باشد. با نوسان قیمت دلار، قیمت دستگاه گچ پاششی وارداتی نیز تغییر می یابد. دستگاه گچ پاششی دارای انواع سه فاز و تک فاز می باشد. ظرفیت انواع دستگاه گچ پاش بر اساس توان موتور آن تعیین می گردد. بر این اساس قیمت دستگاه گچ و سیمان پاششی نیز متفاوت خواهد بود. از مزایای گچ کاری با دستگاه گچ پاش سرعت اجرای بالای آن است. با استفاده از دستگاه گچ پاششی دیگر نیازی به آماده سازی ملات به صورت جداگانه نبوده و ملات به صورت اتوماتیک در مخزن دستگاه تهیه می گردد.

 

گچ پاششی کناف
گچ پاششی کناف

 

قیمت دستگاه گچ پاششی

همان طور که پیشتر نیز ذکر شد قیمت دستگاه گچ و سیمان پاششی با توجه به نرخ ارز متغیر است. کیفیت دستگاه و سه فاز یا تک فاز بودن آن بر قیمت دستگاه گچ پاششی موثر است. برای اطلاع از قیمت گچ پاششی و قیمت دستگاه گچ و سیمان پاششی می توانید با همکاران ما در عمران مدرن در تماس باشید.

 

نحوه عملکرد دستگاه گچ پاش

عملکرد دستگاه گچ پاش برای اجرای گچ پاششی چندان پیچیده نیست. در ماشین گچ پاش، گچ با آب مخلوط می شود و ملات گچ پاششی درون همین دستگاه ساخته می شود. دستگاه توسط پمپی که یک سر آن خمیر گچ را به سر نازل گچ پاش هدایت می کند و سر دیگر به پمپ هوای فشرده متصل است، مخلوط هوای فشرده و خمیر گچ را به دیوار می‌پاشد. گچ پاششی روی سطح هموار و تراز نبوده و با کمک شمشه های دستی یک دست می شود

 

گچ پاششی
اجرای گچ پلیمری پاششی

 

روش نگهداری کیسه گچ پاششی

برای نگهداری بسته بندی های گچ پاششی استاندارد ها و نکاتی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها پرداخته می شود. ابتدا باید توجه داشت که روی هم قرار دادن بیشتر از ۱۰ کیسه گچ پاششی مجاز نمی باشد. کیسه های گچ حتما باید روی تخته های چوبی و پلاستیکی قرار گرفته و تماس مستقیم با زمین نداشته باشند.

 

گچ پاششی
انبار کردن گچ پاششی با رعایت استاندارد ها

 

شرایط نگهداری گچ پلیمری پاششی باید به گونه ای باشد که تا حد امکان در فضای کاملا بسته انبار نشوند و اگر هم این اتفاق افتاد باید بین خود کیسه ها و کیسه و دیوار حداقل 1 متر فاصله باشد تا هوا کاملا جریان یابد. انبار کیسه های گچ پاششی تا بیشتر از دو ماه توصیه نمی شود.

 

کاربرد گچ پاششی

گچ پاششی یکی از بهترین انواع پوشش برای ستون های فلزی و بتنی است زیرا مقاومت آن در برابر گچ معمولی بسیار بالاتر است. نازک کاری نهایی دیوار های داخلی نیز یکی دیگر از کاربرد های گچ پاششی می باشد. استفاده از یک لایه گچ پاششی به عنوان عایق حرارتی نیز بسیار مرسوم است. 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۴ از ۵ - از مجموع ۵ رای

نظرات کاربران

سعید قربانی

سلام بعد از استفاده از دستگاه گچ پاش باید با ماله دیوار رو صاف کرد؟

طیبی

لیست قیمت دستگاه گچ پاش شرکت آداک برج رو میخواستم

خالد

پودر گچی که برای دستگاه گچ پاش استفاده میشه با گچ عادی فرق داره؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما