گچ سیوا

دسته بندی

گچ سفیدکاری

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

گچ سیوا

دسته بندی
گچ سفیدکاری
تعداد ارائه دهنده ها
۴ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


گچ سیوا


location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

گچ سیوا


قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


گچ سیوا

این نوع گچ ازجمله محصولات سبک سازی شده میباشد که ازاین رو این محصول در گروه مصالح ساختمانی نوین بشمار می آید.همچنین این محصول گواهینامه بین المللی اروپا را نیز داراست. این ملات در آسیای میانه در کشورهای حاشیه مدیترانه ای جایگزین گچ های سنتی گردیده و به نام گچ سیوا عرضه میگردد.

گچ سیوا چیست؟

 برای تولید گچ سیوا، گچ میکرونیزه را طی یک فرآیند با مواد و ترکیبات دیگری مخلوط می کنند. از مواد افزونی به گچ سیوا، پرلیت است که باعث سبک وزن شدن محصول نهایی می شود. گچ سیوا به دلایل فرآیند ساختی که دارد از ویژگی های فیزیکی و شیمیایی متفاوتی در مقایسه با سایر انواع گچ   برخوردار است. از مهم  ترین این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد. مقاومت آن در برابر نیروهای فشاری و خمشی بیشتر است. قدرت چسبندگی آن با سطوح از جنس مختلف همچون سیمان و بتن بسیار بالا است. در شرایط مختلف آب و هوایی قابل اجرا هستند.

ضریب انتقال حرارتی کمتر ضریب انتقال صوتی کمتر مقاومت بهتر در برابر رطوبت نسبت به سایر انواع گچ وزن مخصوص کمتر زمان گیرش اولیه آن بالاتر و تقریباً ۱۰ دقیقه است. زمان گیرش ثانویه آن بالا و برابر با ۲۰ دقیقه است. زمان گیرش بالا ایجاد ترک در آن را به حداقل می رساند. گچ سیوا به مانند گچ و خاک که به جای آن نیز به کار برده می شود بیشتر به منظور گچ کاری روی سطوح مختلفی همچون بتن، آهن، چوب و رابیتس کاربرد دارد که این موضوع هم به قدرت چسبندگی بالای آن بر می گردد. از طرفی نیز گچ سیوا برای استفاده در سفیدکاری نهایی بسیار مناسب است. مزایای متنوعی که در خصوص این نوع از گچ ها مطرح است بیشتر مدیون فرآیند ساخت آن است و از اصلی  ترین این مزایای می توان به موارد رو به رو اشاره کرد.

 اول از همه اینکه اجرای آن در مقیاس های مختلف به دلیل عدم نیاز به توقف برای آماده شدن سریع  تر خواهد بود و همین موضوع در پروژه بزرگ مقیاس تأثیر زیادی می تواند در سرعت اجرای پروژه و هزینه نهایی آن داشته باشد. موضوع مثبت دیگری که در خصوص گچ سیوا مطرح است در واقع عایق بودن بهتر در برابر حرارت و صدا است. از طرفی هم به دلیل توقف زمانی کمتر و وزن سبک  تر استفاده از آن زحمت کمتری دارد.

نکته دیگری که تأثیر زیادی بر کاهش هزینه ها به ویژه در پروژه های بزرگ می گذارد این است که ضایعات گچ سیوا در مقایسه با سایر گچ ها به مراتب کمتر است. دست آخر این نوع گچ در مقایسه با سایر گچ ها از مقاومت خوبی در برابر خط و خراش برخوردار است. به طور کلی معایب آنچنانی را نمی توان در خصوص این نوع گچ مطرح کرد و شاید هزینه بالاتر آن در مقایسه با گچ های معمولی که البته آن هم بیشتر در مورد پروژه های کوچک  تر صادق است را می توان تنها نقطه ضعف آن در نظر گرفت.

خصوصیات گچ سیوا

·         اجرای کار با سرعت بالا

·         عایق در برابر حرارت

·         راحتی استاد کار برای کار در مدت طولانی

·         قابل انعطاف برای مصرف کنند

·         تک لایه و گچ کاری با سرعت بالا و دورریز کم

·         مقاوم در برابر سایش و خش و آتش

·         عدم نیاز به پوشش رزینی قبل از رنگ کاری و استفاده به عنوان آستر ماستیک

·         ضخامت متوسط ۵ تا ۱۵ میلیمتر در ایران مورد استفاده است.و این گچ نیاز به زیرسازی ندارد.

برای به دست آوردن ملاتی همگن بهتر است گچ را در داخل آب ریخته و بعد از ۴۰ثانیه ملات را باآرامی همراه با دست به مدت ۱ دقیقه هم زده یا با همزن برقی با دور پایین به مدت یک دقیقه هم زده تا ملات مورد نظر به دست آید.

 

کاربر گچ سیوا در گچکاری

توسط قالب می توان فاصله ی ملات بین سطوح را بعد از سخت شدن گچ توسط کاردک استیل هموار کرد. گچ سیوا در گچکاری باید به صورت تک لایه و با ضخامت ۱ الی ۳ سانتی متر بر سطح آجر ، دیوار بتنی و اسفنجی و متخلخل به کار برد.

شیوه اجرای گچ سیوا در گچکاری به این شکل است که سطح استفاده باید پاکیزه و بدون گرد و خاک و چربی باشد.در ضمن سطح اجرا در بتن اسفنجی برای ممانعت از ترک خوردگی و نشست در سطح گچ باید نم دار باشد و این سطح فاصله مابین دیوار و شیب سنج را تعیین می کند.

از گچ سیوا در گچکاری در زیر کار ساختمان سازی استفاده می کنند و به غیر از آب هیچ ماده ای را نمی توان به گچ سیوا در گچکاری اضافه کرد. به عبارتی بعد از ریختن آب ، گچ را آرام در استامبولی می ریزیم و با مکثی چند دقیقه ای شروع به هم زدن ملات کرده تا گچ حالتی خمیری به خود بگیرد سپس می توان گچ را به کار گرفت.

گیرایی این گچ در حدود ۱۶۰ دقیقه است و از حالت خمیری شدن به مدت ۶۰ تا ۹۰ دقیقه می توان از ملات استفاده کرد.

مزایا و خواص گچ سیوا در گچکاری

·         قابل اجرا بر روی سطح صاف و بتنی

·         استحکام و مقاومت بالا در برابر ضربه

·         برای دیوار آجری و انواع بلوک بتنی می توان از این گچ بهره برد.

·         در برابر تغییر دما مقاوم است و مانع ترک خوردن گچ در کار انجام شده می شود .

·         از نظر بهداشتی مورد تایید اتحادیه اروپا است.

·         به دلیل وجود برخی ترکیبات آب را در حد زیاد اشباع شده در خود نگه می دارد و رطوبت هوای اتاق و خانه را متعادل می سازد.

·         هیچ خطری برای انسان ندارد و به سرعت و پس از پایان گچکاری می شود در آن مکان ساکن شد.

·         عایق حرارت ، صوت و رطوبت است.

 

گچ صادراتی مختص زیر کار

 از گچ سیوا در گچکاری می توان برای بسیاری از سطوح استفاده کرد از خواص گچ سیوا می توان به سبک دستی پرلیت دار عایق، مدت زمان گیرش زیاد برای اندود کاری زیر و گچکاری را نام برد. از گچ سیوا در گچکاری به عنوان گچ زیرکار استفاده می کنند.

به گچ سیوا در گچکاری به جز آب ماده ای دیگر اضافه نمی شود.گچ سیوا هم چون گچ گیپتون و گچ ساتن نوعی گچ عایق محسوب شده که به شکل دستی (سنتی) از آن استفاده می کنند. از گچ سیوا در گچکاری بعد از ترکیب با آب می توان استفاده کرد و نیازی به مکثی جهت آماده شدنن گچ نیست. گچ سیوا در گچکاری را می توان بر روی سطح صاف و بتنی با ضخامت ۲٫۵ میلیمتر تا ۳ سانتیمتر استفاده کرد.

خواص گچ سیوا در گچکاری

 قابل اجرا بر روی سطح صاف و بتنی استحکام و مقاومت بالا در برابر ضربه برای دیوار آجری و انواع بلوک بتنی می توان از این گچ بهره برد. در برابر تغییر دما مقاوم است و مانع ترک خوردن گچ در کار انجام شده می شود . از نظر بهداشتی مورد تایید اتحادیه اروپا است. به دلیل وجود برخی ترکیبات آب را در حد زیاد اشباع شده در خود نگه می دارد و رطوبت هوای اتاق و خانه را متعادلل می سازد.

هیچ خطری برای انسان ندارد و به سرعت و پس از پایان گچکاری می شود در آن مکان ساکن شد گچ سیوا به همراه مشخصات و نحوه تعیین قیمت در ضمن این که عایق حرارت ، صوت و رطوبت است.

افزودنی مکمل گچ سیوا

این افزودنی به صورت یک بسته آماده برای تولید گچ سیوا (گچ سبک دستی) مورد استفاده قرار می گیرد.

گچ سیوا پردیس یک آمیزه پودری حاوی پرلیت است که قابل استفاده برای سطوح داخلی ساختمان می باشد. این آمیزه قابل استفاده بر روی سطوح بتنی، سنگی، آجری، پنل های گچی پیش ساخته برای دیوار یا سقف است.

گچ سیوا یا گچ سبک دستی برای اندود کاری زیرکار مناسب مورد استفاده قرار می گیرد. این گچ با داشتن ویژگی های دیرگیری و چسبندگی مناسب بر بسیاری از سطوح قابل اعمال می باشد.

ترکیبات اصلی تشکیل دهنده گچ سیوا (گچ سبک دستی) شامل گچ ساختمانی معمولی (با دانه بندی مناسب)، افزودنی مکمل گچ سیوا و پرکننده ها (نظیر کلسیت و …) بوده که به صورت اختلاط خشک در یک همزن مخلوط و هموژن شده و آماده مصرف می باشند.

گچ میکرونیزه

میکرونیزه نام نوعی گچ با کیفیت بالا و دانه های بسیار ریز است که از صنعت تا پزشکی و هنر، کاربردهای فراوانی دارد. همه کسانی که با شکسته  بندی استخوان، مجسمه  سازی و صنایع ظریف هنری دیگر در این زمینه سروکار دارند از مصارف متعدد این نوع گچ مطلعند.

از ترکیب گچ میکرونیزه خروجی از دستگاه سپراتور و برخی مواد خشک دیگر با نسبت های حساب شده و مشخص، گچ سیوا به  دست می آید. پرلیت از جمله این مواد است که ویژگی های عایق این ماده را به  وجود می آورد. هم  چنین با تغییر نسبت های این ترکیبات، مدت زمان گیرایش گچ نیز تنظیم و طولانی  تر می شود. از ویژگی های این نوع گچ، مدت زمان نسبتا کوتاه نگهداری (تا حداکثر ۲ ماه) و شرایط خاص انبارداری آن است.

به نحوی که از تراکم و قرار گرفتن کیسه های زیاد حاوی این ماده روی هم جلوگیری نماییم. هم چنین لازم است بسته های پوشش گچ از جنس ضدآب انتخاب شده و با فاصله از زمین و دیوارهای کارگاه به  نحوی قرار داده شوند که امکان گردش هوا بین آنها وجود داشته باشد.

 نکته مهم در استفاده از این نوع گچ نیز مهیا بودن آن است. لازم است گچکاران تنها این ماده را با آب ترکیب کنند. هم چنین باید در نظر داشت که دمای هوا هنگام کار و ترکیب پودر گچ با آب به  هیچ عنوان نباید کمتر از ۵ درجه سانتی  گراد باشد.

گچ ترکیبی - گچ سیوا

به جز آب هیچ ماده دیگری لازم نیست به گچ سیوای داخل کیسه اضافه شود،بعد از اضافه کردن آب و هم زدن تا مرحله ای که گچ کاملا حالت خمیری بخودش بگیره میتواند بلافاصله مورد استفاده قرار بگیرد ویا تا ۱۲۰ دقیقه از شروع هم زدن  و اضافه شدن آب به آن مورد استفاده قرار بگیرد (مدت زمان گیرایی اولیه حدود ۱۲۰ دقیقه می باشد) قابلیت استفاده مستقیم بر روی سطوح صاف و یا بتونی را دارد.

در مصرف گچ های معمولی بر روی سطوح بتونی ابتدا گیپتون استفاده میشود جهت استحکام و چسبندگی تا سطوح گچکاری شده در اصطلاح نریزد

سبک است و وزن بنا را کاهش میدهد در مقایسه با گچهای معمولی-چگالی این گچ کمتر از نصف چگالی بتن است  با این حال از استحکام و مقاومت به ضربه ی بالایی برخوردار است

برای دیوارهای آجری،بلوک بتنی سبک، بلوک بتنی متخلخل و بتنی و موارد مشابه تا ضخامت ۲۵میلیمتر و برای سقفها تا ضخامت ۱۰ میلیمتر در یک مرحله با خیال راحت امکان پذیر می باشد.

از لحاظ بهداشت مورد تایید بهداشت اروپا می باشد رطوبت هوای اتاق و خانه را بالانس میکند اگر رطوبت زیاد باشد رطوبت را جذب و اگر هوا خشک باشد رطوبت موجود در خود را به هوا می دهد،به دلیل ترکیباتی که آب را به مقداری در خود اشبا شده نگه می دارند-عایق حرارت نیز می باشد.

 بلافاصله بعد از خشک شدن گچکاری ساختمان می توان در آن سکونت کرد و این اصطلاح که گچ بعد از استفاده  از خود گاز آزاد میکند و باعث خفگی می شود و تا چند وقت در داخل ساختمان تازه گچ کاری شده بخاری روشن می کنند،گچ سیوا این معایب را ندارد-نوع گچ سیوا باعث ایجاد آرامش حسی بیشتری در حال استراحت و حضور در منزل را به انسان میدهد.عایق صوت و صدا نیز می باشد.

نسوز و در برابر حرارت مقاوم است-بنابراین، بنا را در برابر حرارت و آتش محافظت می کند-در استاندارد بین المللی سیوا مساحت ۱۰۰ متر مربع دیوار گچکاری شده مقدار ۵۱۰-۶۵۰ لیتر آب در خود ذخیره دارد و  در گچ سیوایی که در این کارخانه گچ تولید می شود در همین مساحت از دیوار گچکاری شده۶۲۰ لیتر آب در خود ذخیره دارد یعنی مقاوت در برابر حرارت آن در رتبه بالاتری در استاندارد آن است.

 ماکزیمم لیتر آبی که گچ سیوا بنا به مقدار ترکیب مواد موجود در آن ۶۵۰لیتر در همین مساحت است-در واقع گچ سیوا در این شرکت در بالاترین کیفیت لازم تولید می شود.- در اثر تغییر دمای محیط گچ سیوا ترک نمیخورد که از محاسن دیگر آن است.

مشخصات گچ سیوای پاششی

برای ۱۰ کیلو گرم گچ ۶ لیتر آب نیاز می باشد

زمان گیرش اولیه گچ ۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه

زمان گیرش ثانویه گچ ۱۵۰ تا ۲۱۰ دقیقه

مقاومت فشاری ۲N/mm2

مقاومت خمشی ۱N/mm2

گچ پلیمری پاششی سیوا

ضریب انتقال حرارتی و صوتی کمتری نسبت به گچ های معمولی داشته و در برابر رطوبت نیز از مقاومت بالایی برخوردار است. این محصول نسبت به گچ دستی سیوا پرکاربردتر میباشد زیرا سرعت اجرای کار را افزایش میدهد.

جهت اجرای گچ با دستگاه روی سطوح با سرعت بالا (200 متر مربع در روز) استفاده میشود.

این محصول جزء گروه محصولات سبک سازی شده میباشد و از این رو این محصول در گروه مصالح ساختمانی نوین به حساب می آید.این ملات در دنیا به صورت ماشینی (پاششی) اجرا میشود که امکان استفاده دستی آن نیز میباشد. این ملات علاوه بر سرعت اجرای بالا، عایق حرارتی، عایق رطوبت و عایق صوت می باشد و وزن مخصوص کمتر نسبت به گچ معمولی دارد.

این محصول به علت گیرش بالا (3-4 ساعت) این امکان را برای گچ کار فراهم می آورد تا مدت زمان بیشتری را روی گچ فعالیت کند و آنرا بحالت دلخواه در آورد. مقاومت در برابر سایش، مقاومت در برابر خراشیدگی، دور ریز کم ملات، تک لایه، بی ضرر برای پوست، قابل انعطاف، مقاوم در برابر آتش، عدم نیاز به پوشش رزینی پیش از رنگ کاری از دیگر خصوصیات آن میباشد. ضریب نفوز بخار آب در آن حدود 8 است. عدد هدایت گرمایش آن 0.35  W/MK می باشد.

این محصول را میتوان به صورت تک لایه روی سطوح مختلف از جمله آجر ، بلوک های متخلخل و سیمانی، سطوح بتونی، بلوک بتن سبک، پوشش سیمانی و حتی فوم اجرا کرد. این محصول به عنوان پوشش اولیه و ثانویه قابل اجرا در کلیه پروژه های بزرگ و متوسط میباشد. چسبندگی مناسب، پوشش دهی مناسب بدون نیاز به افزودنی، دیر گیری، کاهش ضایعات و حذف عملیات اضافی از دیگر خصوصیات بارز این محصول است.

 نوع دستی آن علاوه بر دارا بودن تمام خصوصیات نوع ماشینی جهت سفید کاری سازه های تمام بتن (قالب تونلی) مناسب میباشد. این ملات قابل اختلاط با آب سرد (آب ولرم یا گرم نباشد) میباشد و حین استفاده هیچگونه مواد افزودنی دیگر به این محصول اضافه نگردد.

گچ پلیمری پاششی در واقع یک نوع گچ سیوا با کیفیت بالاست که در یک لایه با دستگاه گچ پاش بر روی دیوارهای داخلی و سقف پاشیده می شود. گچ پاششی قابلیت اجرا بر روی آجر ، بتن ، بتن متخلخل و . . . را دارد که به دلیل گچ  کاری با دستگاه گچ  پاش سرعت گچ  کاری تقریبا سه برابر افزایش می یابد.

گچ پاششی شامل تمام ویژگی های گچ سیوا دستی نیز می باشد. دستگاه های سیستم گچ پاششی قابلیت انجام گچ کاری فضایی به مساحت حداقل ۲۵۰ تا حداکثر ۴۰۰ متر مربع در یک دوره کاری هشت ساعته را دارا می باشد که این مقادیر با توجه به ظرفیت دستگاه گچ پاش قابل تغییر می باشد.

استفاده از سیستم گچ کاری با استفاده از گچ پاششی علاوه بر صرفه جویی در وقت از هزینه های گزاف گچ کاری ب?

نظرات کاربران