کابل اعلام حریق

کابل اعلام حریق

دسته بندی

کابل برق

کابل اعلام حریق

دسته بندی
کابل برق
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری

filterفیلتر کردن پیشنهادات


کابل اعلام حریق

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵
ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

کابل اعلام حریق

کابل اعلام حریق (سیم) را می توان یکی از ابتدایی ترین عوامل اعلام و اطفاء حریق دانست. خطر آتش سوزی همواره در کمین اماکن صنعتی و مراکز تجاری می باشد. اولین گام برای پیشگیری از انتشار و گسترش شعله های آتش ، استفاده از کابل اعلام حریق مقاوم در برابر آتش است.

 

 کابل اعلام حریق

کابل اعلام حریق برای پیشگیری از آتش سوزی

 

مشخصات فنی کابل اعلام حریق در تهران

به طور کلی سیم اعلام حریق در دو موقعیت تحت شعله و آتش مورد استفاده قرار می گیرد. کابل مقاوم در برابر انتشار شعله، می توانند در برابر گسترش آتش سوزی مقاومت کنند، اما ممکن است کابل به طور کامل تخریب شود و هیچ مداری پایدار نخواهد ماند. در این صورت تمام سیستم های متصل به کابل اعلام حریق به طور کامل از مدار خارج می شوند. کابل اعلام حریق نسوز در حفظ پایداری سیستم نقشی نخواهد داشت، اما برای جلوگیری از گسترش شعله مناسبند.

 

کابل مقاوم در برابر آتش، یا همان کابل اعلام حریق نسوز یکپارچگی مدار را حفظ می کنند و در صورت آتش سوزی به کار خود ادامه می دهند. سیستم های اعلام حریق، روشنایی اضطراری و سیستم های تخلیه اضطراری بایستی از کابل های نسوز اعلام حریق استفاده کنند.

 

خرید کابل اعلام حریق

سیم اعلام حریق

 

در این صورت امکان تخلیه ساختمان، سیگنال های هشدار دهنده و فعال شدن سیستم های مورد نیاز در شرایط اضطراری وجود خواهد داشت. کابل های نسوز اعلام حریق همواره در طول آتش سوزی بالاترین سطح امنیتی را تضمین می نمایند. نظر به اهمیت موضوع ساختار کابل اعلام حریق مشخصات فنی کابل اعلام حریق عبارت است از:

·       هادی کابل اعلام حریق از جنس مس

·       عایق از جنس سیلیکون

·       لایه نویزگیر (پوشش در مقابل امواج الکترو مغناطیس پیرامونی)

·       سیم تخلیه از جنس هادی مس قلع اندود

·       روکش بیرونی کابل اعلام حریق از جنس پلیمرهای ترموپلاستیک کم دود و فاقد گاز هالوژن

ویژگی های سیم اعلام حریق

کابل اعلام حریق جهت استفاده در سیستم های اعلام حریق ساختمان ها، برج ها، مترو ها، ایستگاه های قطار، تاسیسات صنعتی و عمومی فرودگاه ها، هتل ها و… مورد استفاده قرار می گیرد. طبق استانداردهای بین المللی سیم اعلام حریق می بایست کم دود و فاقد گازهای سمی هالوژن باشند تا در زمان آتش سوزی افراد در معرض حریق در اثر تولید گازهای سمی و دود دچار خفگی نشوند و بتوانند راه خروج را تشخیص دهند. همینطور خاصیت خود خاموش کنندگی این نوع کابل ها در هنگام حریق از انتشار و پیشرفت آتش جلوگیری می کند.

 

 قیمت کابل اعلام حریق

کابل اعلام حریق مورد استفاده در انواع ساختمان ها

 

کم دود

سیلیکون کابل اعلام حریق می بایست از مواد اولیه مرغوب و افزودنی های موثر جهت کاهش دود تشکیل شده باشد.

جلوگیری از انتشار شعله

کابل اعلام حریق می بایست بازدارنده انتشار شعله و یا به اصطلاح خود خاموش شونده باشند و شعله های آتش را در مسیر کابل کشی انتشار ندهند.

ضد حریق

کابل اعلام حریق نسوز برای حفظ یکپارچگی مدار سیستم های اعلام حریق در شرایط آتش طراحی شده اند تا از خود مقاومت نشان دهند. در عایق و روکش این کابل ها از کامپاندهای بسیار خاص و مقاوم در برابر شعله های آتش استفاده می شود تا در زمان آتش سوزی تخریب نشده و هادی ها به یکدیگر اتصال پیدا نکنند.

بدون گاز سمی

یکی از عواملی که در زمان آتش سوزی منجر به صدمات جانی میشود خفگی بر اثر استنشاق گازهای سمی است. ضروریست کابل اعلام حریق فاقد هرگونه گاز سمی باشد.

 

 فروش کابل اعلام حریق نسوز

کابل اعلام حریق نسوز

 

شیلد

لازم و ضروریست کابل اعلام حریق به گونه ای باشد که نویزهای محیط تاثیر منفی روی آن نگذارد. از این رو کابل های اعلام حریق دارای پوششی از جنس فویل جهت حذف نویزهای احتمالی هستند و همچنین دارای سیم تخلیه با سایز مناسب میباشد تا درصورت وجود نشتی آن را به زمین متصل کرده تا خود کابل اعلام حریق موجب بروز آتش سوزی نشود.

استانداردهای کابل اعلام حریق

·       استاندارد BS5839-1 سیستم های کشف کننده آتش و سیستم اعلام حریق مورد استفاده در صنعت ساختمان – دستورالعمل طراحی ، نصب ، راه اندازی و نگهداری سیستم ها در محیط هایی غیر از محیط های داخلی

·       استانداردBS5839-8  سیستم های کشف کننده آتش و سیستم های اعلام حریق مورد استفاده در صنعت ساختمان – دستورالعمل طراحی ، نصب ، راه اندازی و نگهداری سیستم های صوتی

·       استاندارد BS5839-9 سیستم های کشف کننده آتش و سیستم های ضد حریق مورد استفاده در صنعت ساختمان – دستورالعمل طراحی ، نصب ، راه اندازی و نگهداری سیستم های صوتی اضطراری

·       استاندارد BS5266-1 روشنایی اضطراری – دستورالعمل برای روشنایی اضطراری ساختمان

·       استانداردBS8519  انتخاب و نصب سیستم های سیم کشی و کابل کشی سیستم اعلام حریق

استاندارد BS7671 الزامات نصب و راه اندازی انواع آن در محیط های داخلی و خارجی به ویژه برای سیم کشی و کابل کشی اعلام حریق در محیط های مختلف می باشد.

 

 سیم و کابل نسوز اعلام حریق

اتصال تجهیزات سیستم اعلام حریق با کابل

 

قیمت کابل اعلام حریق

قیمت کابل اعلام حریق به مواد مورد استفاده در آن بستگی دارد. پوشش سیلیکونی روی کابل، نوار میکا استفاده شده روی مس، نحوه‌ی فویل و شیلدشدن آن در قیمت اثرگزار هستند. قیمت کابل اعلام حریق بسته به نوع آن متفاوت است؛ برندهای مختلف انواع تک روکش، دو روکش و نسوز کابل‌های مورد استفاده در نصب سیستم‌های اعلام حریق را به بازار عرضه کرده‌اند

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما