ژئوممبرین

ژئوممبرین

تعداد ارائه دهنده ها

۵ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

cctv_banner

ژئوممبرین

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

آرین خاک ایرانیان

آرین خاک ایرانیان

۳

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

گروه آرین خاک ایرانیان

گروه آرین خاک ایرانیان

۳

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

شرکت ناروین گستر پارسیان

شرکت ناروین گستر پارسیان

۳

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

شرکت مانا صنعت بنیان

شرکت مانا صنعت بنیان

۳

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

ژئوممبرین

ژیوممبرین صفحات نازکی که از جنس مواد پلیمری گرما نرم یا گرما سخت و قابل انعطافی هستند که به صورت پیش ساخته در کارخانجات تولید می شوند.ژئومببرین انواع مختلفی دارد : 

ژئوممبرین ورقی از جنس پلی اتیلن، پی وی سی و … است که خاصیت عایق کاری انواع سطوح بدون نیاز به زیرسازی خاص را دارد؛ که باعث نفوذ ناپذیری نسبت به انواع سیالات (برای مثال آب، مواد شیمیایی و نفتی) می شودو جهت آب‌بندی کردن، ساخت دریاچه‌های مصنوعی، استخرهای پرورش ماهی و استخرهای صنعتی، لاگونهای فاضلاب و لوله‌های انتقال آب و فاضلاب کاربرد دارند.

ژئوممبرین یا ژئوممبران می‌تواند به تنهایی و یا با انواع پوشش‌ها، چون صفحات بتونی یا سنگ ریزه نصب شود. از جملهٔ کاربردهای این محصول، استفاده برای بهبود کیفیت سدهای قدیمی ٫ ایزولاسیون ٫ جلوگیری از نشت در کف مخازن ٫ سازه‌های آبی و … بکار می‌رود.

ورق ژئوممبرین از پلیمرهای مختلفی مانند پلی اتیلن سنگین (HDPE) و پلی وینیل کلراید (PVC) ساخته شده است و از عمر طولانی و عایق بندی 100% برخوردار است.

کاربرد ورق ژئوممبران 

کاربرد عمده این محصول برای عایق‌بندی استخرهای خاکی، مخازن ذخیره آب و مواد شیمیایی ،عایق‌بندی تونل‌ها، آب‌بندی گود ساختمانی و…  استفاده می‌شود . در اصطلاح عام، ژئوممبران بیشتر به عنوان ژئوممبرین پلی اتیلن ک جهت آب بندی استخر های ذخیره آب کاربرد دارد استفاده میشود

ژئوممبران پی وی سی محصولی است ک عمدتا کاربردهای عمرانی نظیر آب بندی تونل، آب بندی زیرگذرها، آب بندی روف گاردن و… دارد.

ژئوممبرین پلی اتیلن انعطاف پذیری کمتری نسبت به ژئوممبرین پی وی سی دارد.

ژئوممبرین پلی اتیلن در رنگ های مشکی و آبی تولید میشود در صورتی که ژئوممبرین پی وی سی عمدتا سفید است.

ژئوممبرین پلی اتیلن در مجاورت آب واکنشی ندارد و این آب برای استفاده گیاهان وجانواران کاملا سالم می ماند ولی ژئوممبرین پی وی سی در مجاورت آب ماده ای شیمیایی تولید میکند که برای جانواران و گیاهان مضر است.

مزایای ورق ژئوممبران

·       مقاومت در برابر دمای 40- درجه الی 70+ درجه سانتی گراد.

·       مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش (UV) خورشید بواسطه داشتن کربن بلک.

·       مقاومت در برابر عوامل محیطی (مانند نور آفتاب، یخ زدگی و …).

·       مقاومت در برابر عوامل محیطی و بیولوژیکی نظیر علف های هرز ، جوندگان ، باکتری ها ، جلبک ها و غیره.

·       مقاومت در برابر شکست در واکنش های شیمیایی ( اسیدها، بازها و نمک ها ) به علت داشتن آنتی اکسیدان.

·       نفوذ ناپذیری بسیار بالای ورق به طوری که 100% عایق بندی می شود.

·       نچسبیدن خزه و جلبک به کف و دیواره استخر ژئوممبرین.

ژئوممبرین چیست ؟

ژئوممبرین گونه ای از مصالح ژئوسنتتیک می باشد که برای عایق بندی از آن استفاده می شود. این محصول از مواد پلیمری ساخته شده و روند استفاده از آن به جای سایر محصولات مشابه رو به افزایش است.

آسانترین روشهای ساخت استخر کشاورزی استفاده از ورق ژئوممبرین است . این ورقها با وجود مزایایی که نسبت به استفاده از بتن ، سیمان ، سنگ چینی و .. دارند ، دارای معایبی نیز هستند. از معایب ژئوممبرین میتوان به 1- خشک و شکننده بودن آن و انبساط و انقباضش در اثر سرما و گرما و در نتیجه ترک خوردگی پوشش اشاره کرد.2- در صورت افتادن داخل استخر امکان خروج از آبگیر وجود ندارد.3- از دیگر معایب ژئوممبران انعطاف پذیری کم در کنجها و زوایاست و...

انواع ژئوممبرین

به طور کلی ژئوممبرین به چهار دسته تقسیم بندی می شود که واردکنندگان ممکن است از این دسته بندی فقط دو مورد از آن ها را وارد نمایند. چهار گروه عبارتند از: ژئوممبرین سنگین - ژئوممبران سبک - ژئوممبرین پی وی سی - ژئوممبرین وی ال دی پی ایی

  • ژئوممبرین سنگین : ژئوممبرین سنگین یا ژئوممبرین HDPE  نوعی از ژئوممبرین است که اصولا برای احداث استخرها به کار می رود. این نوع دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی است و دارای خواص نفوذ ناپذیری در برابر سیالات است.
  • ژئوممبران PVC:  ژئو ممبران PVC نوعی از ژئوممبران است که دارای انعطافی بین سبک و سنگین است به همین جهت از این نوع ژئوممبران معمولا در معادن استفاده می کنند. ژئوممبران PVC دارای مقاومت شیمیائی بالایی نیست و بهتر است مجاورت فاضلاب و هیدروکربن ها مورد استفاده قرار نگیرد.
  •  ژئوممبرین Vldpe: ژئو ممبران Vldpeجدیدترین و به روزترین نوع ژئوممبران است که از ترکیب وینیل و lldpe ساخته شده است.
  • ژئوممبرین سبک : معمولا از ژئو ممبران سبک برای ایزولاسیون فونداسیون، ایزولاسیون بام سبز، ایزولاسیون تونل به کار می رود و انعطاف آن از دیگر ژئوممبرها بیشتر است.

شایان ذکر است ژئوممبرین در عرض ۷ متر (بیشترین عرض در کشورمان و متداول ترین در جهان) با ضخامت ۸/۰ تا ۳ میلی متر ومطابق شاخص ها استاندارد GRI-GM13 به عنوان استاندارد پذیرفته شده جهانی برای این محصول تولید و عرضه می شود و اندازه شاخص‌های مذکوردر آزمایشگاه مجهز و مستقر در کارخانه با دقت کنترل و پس از آن در اختیار شبکه مصرف قرار داده می شود.

هر چند که مصرف ملی کمتر می باشد ولی برای ظرفیت تولیدی سالیانه بالغ بر ۷ میلیون متر مربع سرمایه گذاری گردیده و با سابقه ۱۰ سال فعالیت میلیون ها متر مربع از آن در صنایع مختلفی از جمله صنایع نیروگاهی برای پوشش حوضچه های تبخیری به کار برده شده است.

مراحل نصب  ژئوممبرینها 

مراحل زیر در نصب ژئوممبرینها رعایت می شود:

·       آماده سازی بستر

·       تعیین چیدمان

·       برش کاری

·       پهن کردن و اتصال اولیه

·       جوش کاری

·       تست

کلیه مراحل فوق دارای اهمیت هستند و عدم توجه مناسب به هر بخش می تواند کل کار نصب را دچار مشکل نماید. جوش کاری ژئوممبرانها معمولا” توسط دستگاههای جوش حرارتی خودکار که لبه پانل های مجاور را حرارت و فشار بهم متصل می کند انجام می شود.

فروش ژئوممبران تولیدشده در داخل کشور باکیفیت بالا و رفع عیوب نسبت به نمونه‌های خارجی موجود در بازار باقیمت مناسب و نصب توسط کادر مجرب در مدت‌زمان بسیار کوتاه و باورنکردنی. این پوشش دارای 100 سال تضمین و سالها خدمات پس از فروش هست. و از مزیت‌های بسیاری نسبت به نمونه‌های مشابه موجود در بازار برخوردار است ، ازجمله اینکه در نمونه‌های خارجی نیاز به زیرسازی است و شما علاوه بر هزینه تهیه ژئوممبرین مبلغی هزینه اضافه بابت زیرسازی نیز پرداخت می‌نمایید .

قیمت ژئوممبران

قیمت هرمتر مربع ژئوممبرین بسته به متراژ پروژه و البته بسته به نوع پروژه متفاوت خواهد بود متقاضیان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارشناسان مربوط در این حوزه تماس گرفته پس از بررسی و آنالیز های کافی مراحل اجرایی پروژه آغاز خواهد شد. از جمله عملیات میتوان به نقشه برداری، طراحی استخر، پیاده کردن ابعاد استخر، عملیات خاکبرداری، عملیات بسترسازی لوله گذاری و عملیات مربوط به حوزه کشاورزی اشاره کرد. قطعا کیفیت ژئوممبران تاثیر بسیاری در قیمت نهایی ژئوممبران دارد در کل بازه ی قیمتی بین 20 الی 60 هزار تومان برای هر متر معمولا است.

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۲ از ۵ - از مجموع ۵ رای

نظرات کاربران

undefined undefined

با سلام و خسته نباشید، از این لایه های پلی ممبران برای استخر مربع هم میشه استفاده کرد؟ ممنون

محمد حسین بهرامی

با سلام و خسته نباشید، از این لایه های پلی ممبران برای استخر مربع هم میشه استفاده کرد؟ ممنون

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما