پله جمع شونده (تاشو)

پله جمع شونده (تاشو)

دسته بندی

پله آماده

تعداد ارائه دهنده ها

۳ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

پله جمع شونده (پله آکاردئونی ، پله تاشو) هم به صورت دستی و هم ریموت دار اجرا می شود. قیمت پله جمع شونده ریموت دار بیشتر از نوع دستی بوده و سهولت استفاده از آن بیشتر است. به طور کلی قیمت پله آکاردئونی با توجه به جنس و نوع آن متفاوت می باشد. در عمران مدرن امکان خرید پله تاشو و اجرای آن با بهنیه ترین قیمت پله تاشو زیر شیروانی فراهم شده است.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

ارتفاع

ارتفاع را مشخص کنید

مدل

مدل را مشخص کنید

پله جمع شونده مدل چوبی

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

۳۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان

ارتفاع:

ابعاد کف هر پله (سانتیمتر):

۵۰x۲۳

مکانیزم:

ارتفاع بین کف پله ها (سانتیمتر):

هزینه نصب:

۳ میلیون تومان

مشخصات:

جنس کف پله چوب چند لایه روسی ، شاسی آهنی ، بدنه آلومینیومی ، تحمل وزن ۲۵۰ کیلوگرم بر روی هر پله ، به همراه یکسال گارانتی پله و ۳۰ ماه گارانتی موتور

پله جمع شونده مدل آهنی

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

۲۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان

ارتفاع:

ابعاد کف هر پله (سانتیمتر):

۳۰x۲۳

مکانیزم:

ارتفاع بین کف پله ها (سانتیمتر):

هزینه نصب:

۳ میلیون تومان

مشخصات:

جنس کف پله آهنی با روکش ABS ، تحمل وزن ۲۵۰ کیلوگرم بر روی هر پله ، به همراه یکسال گارانتی پله و ۳۰ ماه گارانتی موتور

پله جمع شونده مدل آلومینیوم

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

۲۹,۵۰۰,۰۰۰ تومان

ارتفاع:

ابعاد کف هر پله (سانتیمتر):

۴۰x۲۳

مکانیزم:

ارتفاع بین کف پله ها (سانتیمتر):

هزینه نصب:

۳ میلیون تومان

مشخصات:

جنس کف پله آلومینیومی ، شاسی آهنی ، تحمل وزن ۲۵۰ کیلوگرم بر روی هر پله ، به همراه یکسال گارانتی پله و ۳۰ ماه گارانتی موتور
ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

پله جمع شونده (پله تاشو)

پله تاشو به پله هایی گفته می شود که قابلیت باز و بسته شدن دارند. به این پله ها، پله جمع شونده یا پله جمع شو نیز گفته می شود. اجرای پله جمع شونده در فضاهایی انجام می شود که برای دسترسی به فضایی دیگر، امکان اجرای پله های بزرگ و ثابت وجود ندارد. پله های تاشو سقفی و دیواری گزینه مناسب برای افرادی است که می خواهند اندازه پله قابل تنظیم باشد و یا اینکه پله دیده نشود.

 

پله تاشو
 پله جمع شونده

 

پله های جمع شونده به دو نوع دستی و برقی تقسیم بندی می شوند و معمولا در انواع فلزی و چوبی اجرا می گردند. نوع فلزی آن اکثرا از جنس آلومینیوم است که با عنوان پله آلومینیومی تاشو شناخته می شود. غالب کاربرد راه پله جمع شونده در مغازه و ویلا و یا برای دسترسی به اتاق زیر شیروانی است.

 

پله جمع شونده
 پله آلومینیومی تاشو برقی

 

از منظری دیگر اجرای پله جمع شونده به انواع آکاردئونی، تاشو، کشویی، جمع شونده در دیوار و ... دسته بندی می شود. در اجرای پله های جمع شونده در دیوار از مکانیزم فنر برای باز و بسته کردن استفاده می گردد. این پله ها در کنار دیوار جمع شده و موجب صرفه جویی در فضا می شوند. غالبا این پله ها به صورت جمع شونده در سقف اجرا می گردند؛ برخی از آنها همانند نردبان کف پله های کوچکی دارند که به آنها نردبان جمع شو سقفی نیز گفته می شود. نردبان جمع شو سقفی غالبا به صورت تاشو و یا کشویی اجرا می گردد. از نردبان جمع شو سقفی می توان برای اتاق زیر شیروانی، مغازه و … استفاده کرد. البته به طور کلی به انواع پله های جمع شونده هم نردبان جمع شو سقفی می گویند.

 

پله های جمع شونده
 انواع راه پله جمع شونده

 

پله آکاردئونی (نردبان آکاردئونی)

پله آکاردئونی یا نردبان آکاردئونی که نوعی پله جمع شونده می باشد، غالبا از جنس فلز است. این نوع پله جمع شونده ساختاری مقاوم و مستحکم دارد. اندازه دریچه فوقانی قابل تنظیم بوده و مطابق با فضا اجرا می گردد. پله آکاردئونی نسبت به پله تاشو نردبانی شکل، کف پله بزرگتری داشته و از این نظر دارای برتری است. پله های آکاردئونی جمع شونده قابل طراحی برای سقف های بلند نیز می باشند. نردبان آکاردئونی دارای دستگیره های استاندارد مطابق با ساختار پله هستند. پله آکاردئونی در مدت زمان کوتاهی و طی چند ثانیه باز و بسته می شود. انواع پله آکاردئونی شامل پله جمع شونده ریموت دار و دستی می باشد. قیمت پله جمع شونده ریموت دار بیشتر از نوع دستی آن است. همچنین جنس پله نیز، تعیین کننده قیمت پله آکاردئونی می باشد. با توجه به مزایای بیشمار، پله آکاردئونی قیمت مقرون بصرفه ای دارد.

 

نردبان آکاردئونی
نردبان آکاردئونی

 

پله جمع شونده در دیوار (پله تاشو دیواری)

پله جمع شونده در دیوار یا پله تاشو دیواری ، در صورت تا شدن به مقدار کمی از دیوار بیرون می زند. با این حال، می توان یک فرورفتگی نازک در دیوار ایجاد کرد تا به هنگام جمع شدن، کاملا صاف و در راستای دیوار جمع شوند. پله جمع شونده در دیوار ، به راحتی برای کودکان و افراد مسن قابل استفاده است. این موضوع از مزایای نردبان تاشو دیواری می باشد.

 

قیمت پله جمع شونده
پله جمع شونده در دیوار

 

قیمت پله تاشو دیواری بسته به نوع ابزار مصرفی در اجرای آن و جنس پله و ابعاد، متغیر است. نردبان تاشو دیواری به صورت پله تاشو چوبی یا پله آهنی تاشو قابل اجرا می باشند. اما ساخت پله چوبی تاشو برای ساختمان های مسکونی و داخل اتاق به دلیل ظاهر آن انتخاب مناسب تری خواهد بود.

 

راه پله تاشو سقفی

راه پله تاشو سقفی که به آن نردبان تاشو سقفی نیز گفته می شود، همان طور که از نامشان مشخص است در سقف جمع می شوند. به عبارتی دریچه ای در سقف تعبیه می گردد که پله های تاشو سقفی در آن جمع می گردند. از مهم ترین نکات در اجرای پله تاشو پشت بام ، زاویه شیب آن می باشد. بدین منظور باید ارتفاع سقف را مدنظر قرار داد.

 

راه پله تاشو سقفی
راه پله تاشو سقفی

 

پله متحرک

پله متحرک عنوان دیگر راه پله های تاشو می باشند. علاوه بر شیوه های معمول پله های جمع شونده که در دیوار یا سقف جمع می شوند، برخی از انواع راه پله متحرک ، رابط بین بالکن و حیاط می باشند. این پله ها به صورت پله متحرک اهنی ساخته و اجرا می شوند. پله متحرک فلزی به هنگام جمع شدن به صورت نرده عمل می کند.

 

پله متحرک فلزی
پله متحرک فلزی

 

باز کردن این پله های آسان بوده و برای استحکام و دوام بیشتر به صورت راه پله متحرک فلزی اجرا می شوند. بعد از باز کردن پله متحرک اهنی به راحتی می توان از آن برای رفت و آمد استفاده کرد.

 

پله متحرک
راه پله متحرک اهنی

 

راه پله متحرک برای رفتن بین طبقات نیز استفاده می شود. برای ساخت راه پله متحرک برای رفتن بین طبقات باید ابعاد فضا و شرایط پروژه در نظر گرفته شود. برآورد دقیق قیمت پله جمع شونده پس از بازدید دقیق از محل پروژه امکان پذیر است. در واقع نمی توان قیمت ثابتی را برای اجرای انواع راه پله متحرک برای رفتن بین طبقات ارائه نمود.

 

قیمت پله جمع شونده

قیمت پله های جمع شونده به عوامل متعددی وابسته است. با توجه به نوع پله های جمع شونده ، اینکه پله تاشو سقفی باشند یا پله تاشو دیواری ، قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود. همچنین قیمت پله جمع شونده آکاردئونی ، با پله تاشو یا کشویی جمع شونده متفاوت است. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت پله جمع شونده می توان به دستی یا ریموت دار بودن آن اشاره کرد. هزینه اجرای پله جمع شونده برقی گران تر از نوع دستی آن است. اگر چه قیمت پله جمع شونده ریموت دار بیشتر از انواع ساده آن است، اما سهولت استفاده از آن بیشتر می باشد.

 

اجرای پله جمع شونده
 پله جمع شونده آکاردئونی

 

قیمت پله تاشو سقفی به ظرفیت تحمل وزن آن و نیز ارتفاع سقف وابسته است. همان طور که پیشتر ذکر گردید پله های جمع شونده معمولا به دو صورت پله فلزی تاشو یا چوبی اجرا می شوند. با تغییر جنس متریال مصرفی، قیمت پله تاشو سقفی و دیواری نیز تغییر خواهد کرد. متراژ کار و اجرت استادکار از سایر عوامل موثر بر قیمت پله جمع شونده می باشد. قیمت پله های جمع شونده با توجه به مزایای آن، مقرون به صرفه است. قیمت نردبان تاشو سقفی جمع شونده با توجه به ابعاد آن متفاوت است. علاوه بر در نظر گرفتن قیمت نردبان تاشو سقفی جمع شونده ، باید کاربرد آن نیز مدنظر قرار گیرد تا بهترین گزینه انتخاب گردد. کیفیت، استحکام، ابعاد، جنس، طرح، مدل و … از مواردی هستند که در کنار قیمت نردبان تاشو سقفی جمع شونده ، حائز اهمیت می باشند.

 

پله تاشو پشت بام
پله تاشو پشت بام

 

قیمت پله تاشو دیواری

پیش از خرید، با توجه به نیاز، استعلام قیمت پله تاشو دیواری یا قیمت پله تاشو پشت بام ضروری است. عوامل مختلفی بر روی قیمت نردبان تاشو سقفی تاثیرگذار می باشد. خرید و استعلام قیمت پله تاشو زیر شیروانی و دیواری هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری امکان پذیر است. خرید پله تاشو سقفی به صورت آنلاین نسبت به خرید حضوری دارای مزایایی است. از جمله اینکه موجب صرفه جویی در زمان و جلوگیری از اتلاف وقت می گردد. علاوه بر این می توان لیست قیمت پله تاشو پشت بام در جنس ها و ابعاد مختلف را یک جا مشاهده نمود و در نهایت بهترین گزینه را خریداری نمود. در برآورد قیمت پله تاشو دیواری باید هزینه های مربوط به نصب را هم مدنظر قرار داد.

 

پله تاشو دیواری
پله تاشو دیواری

 

قیمت پله تاشو سقفی

قیمت پله تاشو سقفی ارتباط مستقیمی با دستی یا برقی بودن آن دارد. قیمت پله تاشو دستی تا زیر ۱۲٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان هم مشاهده می شود. اما قیمت پله تاشو سقفی با ریموت کنترل و بسیاری از انواع پله های جمع شونده دستی بالای این مقدار خواهد بود. الکتروموتور و بدنه برخی از پله های کشویی مخفی برقی دارای گارانتی می باشد. گارانتی دار بودن و مدت زمان گارانتی از عواملی است که بر روی قیمت انواع پله کشویی مخفی تاثیرگذار است.

 

خرید پله تاشو

برای خرید پله تاشو فاکتور های متعددی را باید مورد بررسی قرار داد. یکی از اصلی ترین نکات هنگام خرید پله تاشو استحکام و میزان تحمل وزن آن است که هنگام استفاده فرد آسیب نبیند. هنگام خرید پله تاشو زیر شیروانی باید از کیفیت متریال مصرفی پله اطمینان حاصل کرد. به عنوان مثال در پله آلومینیومی تاشو اگر از یراق آلات و قفل های بی کیفیت استفاده شود، خیلی سریع خراب شده و هنگام استفاده مشکلات متعددی پیش می آید. با توجه به ویژگی ها، مزایا و معایب هر کدام از پله های جمع شونده ، باید در هنگام خرید پله تاشو مدلی که مناسب محیط است، انتخاب گردد. بنابراین باید از مراکز فروش پله تاشو معتبر، اقدام به خرید نمود. فروش پله تاشو زیر شیروانی در انواع دستی و برقی و به صورت پله آلومینیومی تاشو ، پله چوبی تاشو و … صورت می پذیرد.

 

نردبان تاشو سقفی
نردبان تاشو سقفی

 

پله تاشو برقی

پله تاشو برقی از انواع راه پله جمع شو می باشد. این نوع پله با کمک ریموت باز و بسته می شود به همین دلیل به آن پله جمع شونده ریموت دار نیز گفته می شود. قیمت پله تاشو برقی بیشتر از انواع نردبان جمع شونده دستی می باشد. در صورتی که از نظر بودجه محدودیتی وجود نداشته باشد، پله های برقی تاشو انتخاب مناسبی هستند.

 

پله تاشو برقی
پله تاشو برقی

 

پله تاشو خانگی

کاربرد اصلی پله تاشو برای فضاهای کوچکی است که نیاز به پله دارند ولی امکان استفاده از پله های بزرگ و ثابت را ندارند. بنابراین از پله تاشو خانگی در ساختمان های دوبلکس کوچک می توان استفاده کرد. این پله ها به راحتی باز و بسته شده و امکان استفاده از طبقه بالای ساختمان را فراهم می نماید.

یکی دیگر از کاربرد های پله تاشو خانگی در آشپزخانه یا اتاق هایی است که نیاز به ارتفاع زیاد داریم. این مدل پله تاشو خانگی به راحتی از کابینت بیرون کشیده شده و باز می شود. از این طریق پله کوتاهی ایجاد می گردد که دسترسی به کابینت های بالای آشپزخانه را آسان می سازد. این پله تاشو توسط شرکت Hideaway Solutions ساخته شده است. از ویژگی های جالب این مدل پله ها داشتن قفل کودک است.

 

پله تاشو خانگی
پله تاشو خانگی

 

پله آلومینیومی تاشو

پله های جمع شونده فلزی عموما از جنس آلومینیوم هستند. پله آلومینیومی تاشو دوام و طول عمر بالایی دارد. از دیگر مزایای پله آلومینیومی تاشو ، وزن کم، مقاومت در برابر خوردگی و تحمل دمای بالا می باشد. این نوع پله هم به صورت دستی و هم به صورت پله تاشو برقی قابل اجرا است. پله آلومینیومی تاشو آکاردئونی از پرکاربردترین انواع آن می باشد.

 

راه پله فلزی تاشو
راه پله فلزی تاشو

 

پله تاشو فلزی

ساخت پله تاشو فلزی برای محیط های کم جا و کوچک مناسب است. این پله ها را هم می توان به صورت پله جمع شونده در دیوار و هم به صورت نربان جمع شو سقفی اجرا کرد. ساخت پله تاشو فلزی راهکاری مناسب برای استفاده مناسب از فضاهای کوچک است. پله تاشو فلزی در برابر آتش سوزی مقاوم می باشد. راه پله فلزی تاشو از پرکاربردترین انواع پله کشویی مخفی است.

 

پله جمع شونده
پله تاشو فلزی

 

پله تاشو چوبی

ساخت پله چوبی تاشو برای تمامی فضاها امکان پذیر است. اما اجرای آن برای ساختمان های مسکونی نسبت به سایر اماکن همچون مغازه، متداول تر است. چوب گرمای خاصی به فضا می بخشد. اشخاصی که طرفدار پله های چوبی هستند اما فضای چندانی ندارند، می توانند پله تاشو چوبی را اجرا کنند.

 

مراحل اجرای پله جمع شونده

پیش از اجرای پله جمع شونده لازم است دهانه اندازه گیری شود. اندازه دهانه دقیقا باید با ابعاد محصول مطابقت داشته باشد. برای نصب استراکچر پله جمع شو ، لازم است که پایه و ابزار از قبل آماده گردد. معمولا یک استادکار از بالا با استفاده از تجهیزات مخصوص کار نصب پله تاشو زیر شیروانی را انجام می دهد.

 

اجرای پله جمع شونده
 آماده سازی لبه های دهانه راه پله جمع شونده

 

پس از آن پله جمع شو خریداری شده را برای نصب به طبقه بالا انتقال می دهند. سپس لبه های دهانه پله آماده سازی می شوند. در گام بعدی اجرای پله جمع شونده ، قسمت های دیگر  سازه را نصب می کنند. اگر شکافی بین استراکچر و دهانه بازشو نردبان جمع شونده وجود داشته باشد، با استفاده از فوم پر می شود.

 

اجرای پله جمع شونده
پر کردن فاصله بین استراکچر و دهانه بازشو

 

از مهم ترین نکات در اجرای پله جمع شونده ، تنظیم زاویه شیب راه پله است. این زاویه با استفاده از جابجایی سوراخ های تکیه گاه های کناری تنظیم می گردد. برای اجرای پله جمع شونده با طرح تاشو، ارتفاع اتاق باید در نظر گرفته شود. بهترین زاویه برای اجرای پله جمع شونده ، ۴۵ درجه است. ابعاد استاندارد راه پله جمع شونده بر امنیت و راحتی در رفت و آمد تاثیرگذار است.

 

قیمت پله های جمع شونده
 نصب پله جمع شونده

 

مزایای پله تاشو زیر شیروانی

از مهم ترین مزیت های اجرای پله جمع شونده نیاز به حداقل فضا برای اجرا می باشد. از این رو برای اجرا در فضاهای کوچک بسیار مناسب می باشند. باز و بسته کردن پله جمع شو و استفاده از آن بسیار آسان است. پله های جمع شونده غالبا به صورت پله فلزی تاشو بوده و از این رو استحکام و مقاومت بالایی دارند.

 

پله تاشو
 پله تاشو زیر شیروانی

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۵ از ۵ - از مجموع ۶ رای

نظرات کاربران

علیرضا الف خانی

باسلام به نظرم اگر نحوه فعالیت در شهرهای دیگر راهم داشتید ویا اگر فعالیت دارید توضیح می دادید خیلی بهتر بود بازهم ایده خوبی هست

undefined undefined

باسلام به نظرم اگر نحوه فعالیت در شهرهای دیگر راهم داشتید ویا اگر فعالیت دارید توضیح می دادید خیلی بهتر بود بازهم ایده خوبی هست

مرتضی قربانپور مقدم

لطفاً شماره تلفن ها رو در سایت قرار دهید

مسعود برومند

هیچ کدام از شماره ها پاسخگو نیستن.

علی یاری

قیمت نردبان تاشو سقفی چوبی برای ۳متر رو می فرمایید؟

جواد خیری

سلام متاسفانه نه آدرس و نه تلفن تماس وجود دارد و تلفن های فوق پاسخگو نیستند

محمود

جسارتا قیمت نردبان تاشو سقفی با مدلای دیواری متفاوته؟

مصطفی شجری

سلام تبریک سال نو خدمت شما بزرگواران ایده های مصرفی و مناسب باعث پیشرفت و تسهیل امورات میشود البته پلتفرم های یونولیت کاربرد دارد ولیکن مهندسی فنی تاوان اشتباهات و سختی کارها در اجرا رعایت میکند

مصطفی شجری

سلام تبریک سال نو خدمت شما بزرگواران ایده های مصرفی و مناسب باعث پیشرفت و تسهیل امورات میشود

میعاد دوستی

جالبه. این نردبان تاشو قابلیت دسترسی به زیرشیروانی رو خیلی راحت فراهم می کنه.

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما