پلاستر گچی

دسته بندی

گچ سفیدکاری

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

پلاستر گچی

دسته بندی
گچ سفیدکاری
تعداد ارائه دهنده ها
۵ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


پلاستر گچی


location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

کرج

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

مشهد

قیمت:

نامشخص

پلاستر گچی


قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

فروشگاه صاد
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


پلاستر گچی

برای پوشش دیوارهای داخلی از پلاستر گچی استفاده می شود، پلاستر گچی از لحاظ زیبایی و مقاومت در برابر سرما و گرما اهمیت ویژه ای دارد.  گچ به عنوان یک پودر خشک تولید می شود و با آب مخلوط می شود تا بلافاصله قبل از اعمال سطح به ریز، خمیر قابل استفاده باشد. واکنش با آب گرما را از طریق کریستالیزاسیون آزاد می کند و گچ هیدراته آن را سخت می کند. در گذشته در زمان نوسازی و بازسازی ساختمان پلاستر گچی جزو پلاستر های اولیه بوده است. همچنین برای صاف کردن سطوح نمای داخلی از پلاستر گچی استفاده می شود.

پلاستر گچی چیست

پلاستر گچی (کلسیم سولفات نیمه سولفاته) ماده‌ای است که در ساخت وساز شهری بسیار کاربرد دارد. این ماده از طریق کشته سازی سنگ گچ (هیدرات سولفات کلسیم) در دمای پایین وبا استفاده از مواد چسبنده دیگر ساخته می‌شود.

همچنین می‌توان پلاستر گچی را از بازیافت گچ طبیعی و یا گچ مصنوعی ، مانند گچ فسفردار حاصل از تولید اسید فسفریک، گچ FDG  حاصل از واحدهای سولفورزدایی گاز دودکش نیروگاه، گچ فلورو حاصل از صنعت هیدروفلوئوریک اسید و مواردی از این قبیل به دست می‌آید.

در فرایند کشته سازی در جریان دی-هیدراته کردن، مواد آب خود را از دست می‌دهند تا نیمه هیدارته شوند. وقتی ماده نیمه هیدارته با آب تماس داشته باشد فرایند هیدارته (آب پوشی) و بلوری شدن رخ می‌دهد و مصالح سفت تر و مقاوم می‌شود.

پلاستر گچی را می‌توان ماده‌ای سازگار با محیط زیست و مصرف انرژی کم به شمار آورد. دمای کشته سازی برای پلاستر گچی پایین است، در بازه 125 C˚ – 180 ، و در این دما بخار آب از بین می‌رود و انتشار دی اکسید کربن بخاطر گرمای کوره است.

پلاستر گچی و حفظ محیط زیست

 پلاسترگچی یک روش مناسب به منظور حفظ منابع زیست محیطی با توجه به کاهش مصرف شن و ماسه است که می تواند روی سطوح آجر، بلوک یا بتنی برای ایجاد یک سطح صاف به کار برده شود. در پلاستر گچی، گچ به جای سیمان پورتلند به عنوان یک ماده اتصال دهنده استفاده می شود.

کاربرد نوین پلاستر گچی

تولید اجزای ساختمانی مانند اجزایی که بر پایه سیمان پورتلند و سرامیک هستند، انرژی بسیار زیادی مصرف می‌کنند و باعث آلودگی هوا می‌شوند. استفاده از ضایعات به عنوان مواد جایگزین برای ابزار ساختمانی می‌تواند  محصولاتی ارزان تر با مصرف انرژی کمتر تولید کند. تحقیقات جدید نشان می‌دهد پلاستر گچی در این زمینه کارآمد است. بر اساس یافته های جدید، ضایعات سرامیک قرمز (RC) و ضایعات چینی (PW) در ترکیب با پلاستر گچی، ایده‌ای مناسب برای بازیافت محصولات است.

مشخصات پلاستر گچی

پلاستر ساختمان مزایا بسیاری دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد اما باید بدانید که خصوصیات یک پلاستر بسته به نوع مصالح به کار رفته در آن تفاوت دارد. خصوصیات پلاستر ساختمان بسته به عواملی چون: پایداری، آب بند بودن و قابلیت تراوایی بخار آب دارد. زیرا اگر نما به خوبی محافظت شده باشد رطوبت جذب شده فرصت و امکان عبور از لایه‌های محافظ را به دست می‌آورد. در میان چسباننده‌ها، سیمان و آهک بیشترین مقاومت فشاری برای پلاستر را دارا می‌باشند.

گچ پلاستر چگونه ساخته می‌شود؟

گچ یک سولفات معدنی است که شامل دی هیدرات کلسیم سولفات می باشد (CaSO4: 2H20). پلاستر گچی یک ابزار ساختمانی باستانی می باشد که برای پوشش سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. پلاستر گچی سطح را در برابر نفوذ آب باران و حمله جانوران موذی مصون می دارد. همچنین از جنبه زیبایی ظاهری و تزیینی نیز حائز اهمیت می باشد. امروزه، پیشرفت ها و نوآوری های بسیاری در ارتباط  با صنعت ساختمانی انجام شده است. تمامی این تکنولوژی ها با هدف ساخت و ساز سریع تر و عملکرد بالاتر و بهتر خدماتی را ارائه می دهند.

با انواع پلاستر آشنا شوید

با توجه به تعاریفی که در بخش‌های بالا عنوان شد و مثال‌هایی که در هر کدام از آنها ذکر شد، تا حدود زیادی می دانید که این لایه پوششی می‌تواند هر نوع پوشش را شامل شود. به عنوان مثال، یک لایه کاهگل که بر روی سقف ساختمان یا بر روی دیواره ساختمانهای روستاها استفاده می‌شود، یک نوع لایه پلاستر محسوب می‌شود.  به طور کلی

 دسته برای انواع پلاستر وجود دارد:

پلاستر گچی

 اصلی‌ترین ماده اولیه استفاده شده در این لایه پوششی، گچ است و معمولاً در پروژه‌های تزئینی بیشتر کاربرد دارد. این گزینه در بخش داخلی ساختمان استفاده می‌شود و علاوه بر نقش تزئینی آن، در جلوگیری از خروج گرما و انتقال صوت ایفای نقش می‌کند.

پلاستر سیمانی

 اگر به دنبال یک پوشش محکم و چند کاره هستید، این گزینه نسبت به سایر روش‌ها بهتر است. پوشش‌های سیمانی در بخش خارجی ساختمان و به صورت ملات نفوذ ناپذیر به کار برده می‌شوند. این پوشش‌ها هم در بالا بردن استحکام دیوار تأثیر دارند و هم به نوعی یک لایه عایق در برابر نفوذ رطوبت محسوب می‌شوند.

پلاستر کاغذ دیواری

 بسیاری از کارشناسان معتقدند که کاغذ دیواری نمی‌تواند به عنوان یک لایه پوششی به کار برده شود، اما به طور کلی، بخشی از وظایف پلاسترها را انجام می‌دهد و ما نیز این گزینه را در بین روشهای مختلف آنها قرار داده‌ایم. نقش تزیینی این پوشش نسبت به سایر کاربردهای آن چشمگیرتر است.

پلاستر آهکی: این لایه پوششی از لحاظ استحکام نسبت به گچ بهتر است، اما نمی‌تواند نقش خود را مانند پوشش‌های سیمانی اجرا کند. معمولاً در سقف و کف ساختمان بیشتر از پوشش‌های آهکی استفاده می‌شود و در برخی موارد جزئی امکان استفاده از آنها بر روی دیوار فراهم است.

مقایسه پلاستر گچی با پلاستر سیمانی

پلاستر گچی به مراتب قدیمی تر از پلاستر سیمان می باشد. پلاستر گچی از قرن ها پیش به دلیل خواص منحصر به فرد و عالی در بخش های مختلف ساختمانی استفاده شده است. هرم جیزه در مصر یکی از قدیمی ترین مکان هایی است که از پلاستر گچی در بخش دیوار های داخلی آن استفاده شده است که نشان دهنده استحکام و دوام بالای پلاستر گچ می باشد. پلاستر گچ به عنوان یک نوع مصالح ساختمانی در بسیاری از کشورهای جهان از جمله استرالیا، کانادا، انگلستان، ایالات متحده آمریکا و شوروی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. به منظور انجام عملیات ساختمانی، پلاستر گچی به دلیلی سبکی وزن، مقاومت بالا، عایق صوتی و حرارتی، مقاومت در برابر آتش و همچنین ایجاد سطح صاف و هموار حائز اهمیت می باشد.

اجرای پلاستر گچی

پلاستر گچی  را با استفاده از ماله فلزی تخت به صورت عمودی و افقی در سراسر سطح پخش نمایید. به منظور اطمینان از پوشش کل سطح حتما mm3 از پلاستر گچی  اجرا شود.

به منظور ایجاد سطح شیشه ای در زمانی که پلاستر گچی  خشک شده است با استفاده از ماله فلزی تر سطح پلاستر گچی  اجرا شده را با چندین حرکت متناوب رفت و برگشتی پرداخت نمایید.

در اجرای مرزها وگوشه ها حتما دقت کافی را داشته باشید. در این مناطق با اعمال مقدار بیشتری از پلاستر گچی  و با استفاده از وسایل مناسب، پلاستر گچی  را شکل دهید.

اجرای پوشش های رنگی و سایر پوشش های مورد نیاز تنها بعد از عمل آوری کامل قابل اجرا است

مزایای خرید پلاستر گچی

پلاستر نوعی لایه پوششی است که در زمان بازسازی ساختمان به دیوار، ستون، سقف و کف اضافه می شود. در واقع پلاستر لایه ای اضافه است که به جهت محافظت بیشتر به تمام دیوارها در یک ساختمان اضافه می شود.

پلاستر گچی بازسازی ساختمان

هدف اصلی استفاده از پلاستر در بازسازی ساختمان محافظت است. ترکیبات پلاستر بسته به هدف و کاربرد آن متفاوت هستند، به بیان دیگر ترکیبات آن بسته به جایی که در آن استفاده می شود تفاوت دارد. انواع پلاستر شامل پلاستر پایه گچی، پلاستر پایه سیمانی و پلاستر پایه آهکی هستند.

در بازسازی ساختمان و برای پوشش دیوارهای داخلی از پلاستر پایه گچی استفاده می شود. پلاستر گچی زیبایی به ساختمان می دهد و مقاومت آن در برابر سرما و گرما بالا است. گچ به شکل یک پودر خشک تولید می شود و با آب مخلوط می شود تا خمیر به وجود آمده بلافاصله قابل استفاده باشد.

واکنش گچ با آب گرما را از طریق کریستالی شدن آزاد می کند و گچ هیدراته آن را سخت می کند. در گذشته در زمان بازسازی ساختمان پلاستر و پوشش گچی یکی از لایه های پوششی اصلی بوده است. برای صاف کردن سطوح نمای داخلی هم از پلاستر گچی استفاده می شود.

قیمت پلاستر گچی

پلاستر گچی محصولی تک جزیی و آماده مصرف که تنها نیازمند افزودن آب است. پلاستر گچی برپایه گچ و ترکیبی از مصالح و پودرهای معدنی، پلیمرهای پودری و الیاف های خاص است. پلاستر گچی یا پلاستر گچی محصولی تک جزیی و آماده مصرف که تنها نیازمند افزودن آب است. پلاستر گچی برپایه گچ و ترکیبی از مصالح و پودرهای معدنی، پلیمرهای پودری و الیاف های خاص است. گیرش سریع تر و سطحی اکسپوزتر از ویژگی از مزایای این محصول بر گچ پلاستر است.

جدول مشخصات پلاستر گچی

خصوصیت

نتیجه

حالت فیزیکی

پودری

رنگ

سفید

چگالی حجمی ()

1350

حداکثر اندازه سنگدانه (MSA) (میکرون)

کمتر از 100

رنگ پلاستر گچی  در حالت تازه

سفید

چگالی پلاستر گچی  در حالت تازه ()

1260

نسبت اختلاط

60درصد وزنی پلاستر گچی

اسیدیته درحالت تازه

بیش از 12

زمان کارپذیری

تقریبا 50دقیقه

دمای کارپذیری

5+ تا 35+

حداکثر ضخامت قابل اجرا (mm)

3

حداقل زمان مناسب برای پرداخت نهایی (روز)

3 تا 7

حداقل زمان برای اجرای پوششهای رنگی (روز)

28

نفوذپذیری بخار (میکرون)

40

مقاومت چسبندگی (MPa)

بیش از 0.5

مقاومت فشاری (MPa)

بیش از 2

مقاومت خمشی (MPa)

بیش از 1.4

زمان عمل آوری

بسته به دمای هوا از 7 تا 28 روز

مقدار مصرف

به ازای هر mm1 در هر مترمربع درحدود 800 گرم

بسته بندی

20 کیلوگرمی

سمی/ غیرسمی

غیرسمی

زمان نگهداری

بسته به شرایط نگهداری 6 ماه

 

اما گچ پلاستر مقاومت بیشتری در مقابل آب در قیاس با پلاستر گچی دارد. پلاستر گچی در مقابل حرارت و آتش از مقاومت بسیار مناسب و بالایی برخوردار است. فرمولاسیون این محصول قابلیت بکارگیری در محیط های داخلی و خارجی (شرایط محیطی ملایم) را فراهم کرده است.

کاربرد پلاستر گچی

مواردی مانند سطوح داخلی و خارجی، مصالح بنایی، فضاهای دکوراتیو، سطوح زیر و روی سطح زمین و قطعات پیش ساخته بتنی بهترین انتخاب برای استفاده از پلاستر گچی است. در ادامه لیستی از کاربردهای پلاستر گچی را با هم مرور میکنیم:

  • صافکاری و تسطیح سطوح سیمانی، گچی و آهکی در صورتی که به طور کامل عمل آوری شده باشند.
  • سطوح نهایی و پرداخت رندرهای سنتی
  • تسطیح سطوح گچی، بلوک های سیمانی، بلوک های گچی و هبلکس
  • ترمیم از سطوح کوچک دیوار های که رنگ و یا کاغذ دیواری خود را از دست داده اند.
  • ملات تسطیح برای اجرای پوشش های سبک بر روی آن
  • پوشش مناسب برای سطوح بزرگ دیوار و مناطق عظیم
  • مناسب برای ساخت قطعات پیش ساخته گچی
  • مناسب برای قطعات درجا ریز گچی

مزایای پلاستر گچی

ü      انعطاف پذیری بالا

ü      قابلیت اجرا به صورت دستی یا با انواع ماشنین های پاشش

ü      چسپندگی عالی به عنوان مصالح ساختمانی

ü      عدم ایجاد ترک خوردگی

ü      عدم محدودیت اجرا

ü      نصب آسان و سریع

ü      عمر طولانی مدت

ü      عدم نیاز به هرگونه مواد افزودنی

خرید پلاستر گچی

اگر به دنبال خرید پلاستر گچی هستید برای استعلام قیمت پلاستر گچی با کارشناسان ما در عمران مدرن تماس بگیرید. مشخصات یک پلاستر گچی با کیفیت به شرح زیر است:

ü      عایق 100% رطوبت

ü      عایق حرارت

ü      مقاوم و ضد خش بودن

ü      ضد ترک خوردگی

ü      بدون نیاز به گچ و خاک

ü      جلوگیری از رسیدن شوره به سطح

ü      عملکرد راحت و آسان مانند گچ کاری معمولی

ü      قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن نسبت به مصالح مشابه و سنتی

 

نظرات کاربران