پشم سرباره

پشم سرباره

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

پشم سرباره

فروشندهمحلشماره تماس
ایرانیت خاتم

ایرانیت خاتم

۳

تهران

phone

******۰۲۱۵۵

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

پشم سرباره

پشم سرباره از ذوب و الیاف سازی سرباره کوره بلند ذوب آهن حاصل می شود. عمده تحولات انجام شده در این فرآیند فیزیکی بوده و ترکیب شیمیایی سرباره به عنوان ماده اولیه تا مرحله ذوب و تبدیل به محصول به جز موارد جزئی تغییر نخواهد کرد.

سرباره کوره بلند به عنوان ماده اولیه تولید پشم سرباره، در مقایسه با سنگ بازآلت که ماده اولیه تولید پشم سنگ بوده و یا ماسه سیلیسی که به عنوان ماده اولیه تولید پشم شیشه محسوب می شود، به دلیل تاثیر پذیری از فرآیند های شیمیایی درون کوره بلند، از خلوص بسیار بالا تر، مطلوب تر و یکنواخت تری برخوردار است و این مهم در نهایت باعث برتری خواص شیمیایی، فیزیکی، مکانیکی و حرارتی پشم سرباره در مقایسه با محصولات مشابه می گردد.علاوه بر آن، استفاده از سرباره کوره بلند که در واقع ضایعات تولید آهن محسوب می شود، از یک سو باعث افزایش بهره وری ناشی از بازیافت ارزشمند ضایعات تولید آهن، و از طرف دیگر باعث کاهش هزینه عایق کاری می گردد.

پشم سرباره به دلیل محتوی بسیار پایین تر سیلیس (SiO2) از استاندارد های زیست محیطی بسیار بالا تری برخوردار بوده و بر خلاف محصولات مشابه نظیر پشم شیشه، موجب بروز حساسیت های پوستی و ریوی نمی گردد.

تفاوت پشم سنگ و پشم سرباره چیست؟

این محصولات هر دو عایق معدنی هستند و بالاترین کارایی را در صنایع گوناگونی مثل پتروشیمی، نفت، گاز و… دارند و می توان گفت از بهترین عایق های حرارتی هستند. مواردی که در این دو محصول به کار رفته اند متفاوت است و این تغییر ترکیب ها باعث شده که پشم سنگ مقاومت بسیار بالاتری نسبت به پشم سرباره داشته باشد و در نتیجه عایق صوتی و بهتری است. از سوی دیگر ضریب انتقال حرارت پشم سرباره بیشتر است. به همین دلیل پشم سنگ عایق حرارتی بسیار بهتری است و میزان مقاومت حرارتی آن نسبت به سایر عایق ها بالاتر است. هرچقدر که ضریب انتقال حرارت پایین تر باشد، کارایی عایق حرارتی بهتر است . بعضی از تولید کنندگان پشم سنگ تقریبا از بازیافت خالص سرباره فولاد استفاده میکنند. امروزه پشم سنگ و پشم سرباره از جمله مناسب ترین عایق های صوتی- حرارتی به شمار می روند و بالا ترین میزان کاربرد را در صنایع مختلفی همچون نفت، گاز و پتروشیمی و ساختمان دارند. . می توان گفت عملکرد هر دو عایق تقریبا یکسان است اما پشم سنگ با کمی اختلاف جلوتر است.

میزان مقاومت حرارتی پشم سنگ بالاتر است.

پشم سرباره حاوی سیلیس کمتری است.

پشم سنگ از منابع طبیعی اما پشم سرباره از ضایعات کوره به دست می آید.

هر دو محصول عایق حرارت و صوت هستند.

مواد خام و روش تولید یکسان است.

با محیط زیست سازگاری دارند.

مقاومت و پایداری بالا در برابر اشتعال

مقاومت در برابر رشد باکتری، قارچ ، آفت و حشرات موذی

اکسید آهن پشم سنگ بالاتر است.

نقطه ذوب سرباره پایین تر است.

قیمت پشم سرباره حدود 30 درصد کمتر از قیمت پشم سنگ است.

پشم سرباره

ویژگی های پشم سرباره

·       پشم سرباره دارای خواص و درصد خلوص يكنواخت در تمام محصولات است.

·       پشم سرباره در كشور های صنعتي جزو پر مصرف ترين عايق های معدنی است.

·       سر الياف پشم سرباره كروی شكل بوده كه به همين دليل باعث خراش و تحريك پوستی بسيار كمتری می شود .

·       به دليل ريز بودن ذرات ، پشم سرباره عايق الكتريسته نيز می باشد .

·       بازگشت پذيری پشم سرباره به طبيعت سريع انجام می شود .

·       حداكثر تحمل درجه حرارت پشم سرباره در نوع خالص 750 درجه سانتيگراد است و در حالت غير خالص و مخلوط با ماده چسباننده حداكثر در حدود 350 درجه سانتیگراد را تحمل می كند .

·       پشم سرباره می تواند به عنوان عايق صوتی نيز به كار رود .

پشم سرباره چگونه تولید می شود ؟

عایق صوتی حرارتی پشم سرباره از ذوب مواد سرباره کوره های بلند ذوب آهن تولید می شود. مواد شیمیایی باقی مانده کوره های بلند ذوب آهن به عنوان ماده اولیه این نوع عایق مورد استفاده قرار می گیرد و با ذوب آن ها و تبدیلشان به الیاف این نوع عایق تولید می گردد.

عمده فرایندهای صورت گرفته در تولید عایق پشم سرباره فیزیکی است و ترکیبات شیمیایی مواد سرباره تا تبدیل شده به محصول، به جزء موارد جزئی، تغییراتی نخواهند کرد.

تبدیل ضایعات کوره های ذوب آهن به پشم سرباره، باعث افزایش بهره وری از مواد با تبدیل ضایعات این صنعت به ماده با ارزشی چون عایق پشم سرباره می شود.

مزایای پشم سرباره

پشم سرباره از استانداردهای محیط زیست بسیار بالایی برخوردار است و بر خلاف بعضی از عایق های مشابه مانند پشم شیشه، باعث ایجاد حساسیت و بیماری ای پوستی و ریوی نمی شود. این موضوع به خصوص برای افرادی که شغل آن ها عایق کاری حرارتی می باشد و دائما با این مواد سر و کار دارد بسیار مهم می باشد.

مزیت های دیگر پشم سرباره عبارتند از :

مقاومت حرارتی بالای پشم سرباره

مقاومت حرارتی عایق پشم سرباره، در صورتی که این عایق خالص باشد، هشتصد درجه سانتی گراد و در صورتی با مواد چسباننده مخلوط باشد، به سیصد و پنجاه درجه سانتی گراد می باشد.

عایق پشم سرباره، عملکرد حرارتی بسیار بالایی نیز دارد و به دلیل دارا بودن مواد اکسید های فلزی که نقطه ذوب بالایی دارند، در برابر حریق بسیار مقاوم هستند.

ضد باکتری و ضد قارچ بودن پشم سرباره

عایق پشم سرباره علاوه بر این که مقاومت بسیار زیادی در برابر آتش سوزی دارد، همچنین مقاومت بالایی در برابر رشد باکتری و قارچ دارد.

کاربرد کلی پشم سرباره

عایق پشم سرباره به عنوان یک عایق صوتی و یک عایق حرارتی در صنایع مختلف استفاده می شود. علاوه بر کاربرد در صنایع ساختمان و صنایع مرتبط با آن، در صنایع مختلف دیگری از جمله نفت، گاز، پتروشیمی و نظامی به میزان زیادی استفاده می شود.

عایق پشم سرباره، ضد حریق و  عایق صوت برای عایق کاری های حجیم استفاده می شود و ضریب انتقال صوتی و حرارتی آن بسیار پایین است.

کاربرد پشم سرباره

قیمت پشم سرباره

پشم سرباره از مواد مذاب سرباره کوره ساخته می شود و از محصولات جانبی کوره بلند است که پس از استخراج آهن از سنگ هماتیث بدست می آید. پس از 1400 درجه و تبدیل به الیاف تولید می شود. عمده ترین ماده تشکیل دهنده آن Soi2 است که تقریبا 40% پشم سرباره را تشکیل می دهد.

پشم سرباره تا دمای ۷۰۰ تا ۷۵۰ درجه سانتی گراد، از استحکام مکانیکی بسیار خوبی برخوردار است

پشم سرباره یکی از انواع عایق های صوتی و حرارتی مقرون به صرفه و موثر موجود در بازار است که افراد می توانند با صرف هزینه ای اندک، بیشترین میزان بازدهی را از آن انتظار داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما