پانل آکوستیک

پانل آکوستیک

تعداد ارائه دهنده ها

۳ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

پانل آکوستیک

فروشندهمحلشماره تماس
شرکت آکوبان

شرکت آکوبان

۳

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

خانه آکوستیک وعایق صوتی

خانه آکوستیک وعایق صوتی

۳

تهران

phone

******۰۲۱۵۵

آرام گستر پارس

آرام گستر پارس

۴

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

پانل آکوستیک

پانل آکوستیک به پانل هایی گفته می شود که جاذب صدا می باشند. از این رو به آن پانل جاذب صدا نیز گفته می شود. از پانل های آکوستیک می توان در روی دیوار، سقف و حتی کف استفاده کرد. این پانل ها از بارتاب صدا جلوگیری کرده و از صداهای مزاحم و ناخواسته می کاهند. از جمله بیشترین کاربرد پنل آکوستیک در استودیوهای ضبط صدا، سالن های انتظار، سالن همایش و سخنرانی، سینما، اتاق جلسات و موارد مشابه آن می باشد. پنل های آکوستیک در جنس های مختلفی در بازار عرضه می گردند.

 

پانل آکوستیک
کاربرد پانل آکوستیک

 

انواع پنل آکوستیک

انواع پانل آکوستیک را می توان در جنس ها و طرح های مختلف دسته بندی کرد. بر اساس جنس با روکش های مختلفی همچون ام دی اف، چرم، پارچه، گچ و ... تولید می شود. از نظر طرح نیز دارای انواع مربعی، شانه تخم مرغی و ... می باشد. همچنین این پنل ها در رنگ های مختلف نیز تولید می شوند.

پانل آکوستیک روکش چوب

این پانل ها دارای روکش چوبی می باشند. پنل اکوستیک روکش چوب در طرح های مختلفی عرضه می شوند. بسیاری از این طرح ها توسط کامپیوتر پیاده سازی شده و درنتیجه محدودیتی در سفارش و خرید پنل آکوستیک روکش چوب وجود ندارد.

 

خرید پنل آکوستیک
پنل آکوستیک چوبی

 

پانل اکوستیک روکش پارچه

از مزیت های پنل اکوستیک روکش پارچه ای تنوع رنگی بالای آن می باشد. بنابراین به راحتی می توان مطابق با رنگ دکوراسیون اقدام به خرید پنل اکوستیک روکش پارچه ای نمود.

 

خرید پانل آکوستیک
پانل آکوستیک روکش پارچه

 

پنل آکوستیک روکش چرم

پانل آکوستیک روکش چرم قابلیت شستشو داشته و از این نظر بر پنل های آکوستیک روکش پارچه ای برتری دارد. این پنل ها نیز از تنوع رنگی مناسبی برخوردار هستند. قاب پنل های آکوستیک روکش چرم می تواند از جنس ام دی اف، پی وی سی و ... باشد.

 

پنل آکوستیک
پانل آکوستیک چرمی

 

پنل اکوستیک گچی

از پانل های آکوستیک گچی غالبا در سقف های کناف و دیوارهای پوششی کناف استفاده می شود. این پانل ها دارای سوراخ هایی می باشند که موجب حذف صداهای مزاحم می گردد.

پانل آکوستیک شانه تخم مرغی

این پانل های آکوستیک از فوم پلی یورتان سلول باز ساخته می شوند. پانل آکوستیک شانه تخم مرغی دارای سطح جذب بالایی است و امکان حذف فرکانس های بیشتری را دارد. پنل آکوستیک شانه تخم مرغی در مکان های مختلف قابل استفاده می باشد. این فوم ها به دو صورت قابل نصب می باشند. برای نصب نوع اول آن نیاز به چسب و یا سایر تجهیزات مثل میخ می باشد. اما نوع دوم بدون استفاده از هیچ تجهیزاتی به دیوار و یا سایر قسمت های ساختمان چسبانده می شود. فوم های شانه تخم مرغی جزو پنل آکوستیک ارزان محسوب می گردند.

 

قیمت پنل آکوستیک
پانل آکوستیک شانه تخم مرغی

 

پانل آکوستیک طرح دار

پانل های اکوستیک طرح دار به صورت مشبک، راه راه و ... عرضه و خریداری می شوند. همچنین به صورت هنری نیز قابل تولید می باشند. پانل آکوستیک هنری غالبا با روکش پارچه بوده و می توان تصاویری را برای چاپ بر روی آن انتخاب کرد.

 

قیمت پنل آکوستیک

قیمت پنل آکوستیک وابسته به عوامل متعددی است. ضخامت و مقدار خریداری شده، از جمله عوامل تعیین کننده قیمت پانل آکوستیک می باشند. با افزایش ضخامت، قیمت پنل آکوستیک نیز افزایش می یابد. جنس پانل از دیگر عوامل موثر بر قیمت ها می باشد. همان طور که پیش تر نیز ذکر گردید، پانل آکوستیک شانه تخم مرغی جزو ارزان ترین انواع پانل آکوستیک می باشد.

درجه کیفی پانل ها با یکدیگر متفاوت است. در واقع برای اماکنی همچون استودیوهای آماتور و خانگی و یا اتاق هایی که صداگیری های خفیف مورد نیاز باشد می توان از پنل های آکوستیک معمولی تر استفاده کرد که قیمت پایین تری دارند. اما برای استودیوهای حرفه ای، آموزشگاه های موسیقی، آمفی تئاترها و اماکن این چنینی از پانل آکوستیک درجه یک استفاده می شود.

 

خرید پنل اکوستیک
تنوع رنگ پانل های آکوستیک

 

خرید پنل آکوستیک

پیش از اقدام به خرید پنل آکوستیک باید مشخص گردد که چه نوع پانلی از نظر درجه کیفی و برای چه مکانی مورد نیاز است. جنس پانل نیز با توجه به نیاز و بودجه در نظر گرفته شده انتخاب گردد. در خرید پنل آکوستیک باید به ضخامت آن توجه داشت. به طور مثال در پانل آکوستیک شانه تخم مرغی هر چه ضخامت پانل بیشتر باشد، قابلیت بالاتری برای جذب صدا دارد. رنگ، طرح و شکل نیز از دیگر مواردی است که باید در خرید پنل اکوستیک مدنظر قرار گیرند.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما