نرده چوبی

نرده چوبی

دسته بندی
نرده
تعداد ارائه دهنده ها
۶ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر
شهر را مشخص کنید

renov_banner

نرده چوبی

فروشندهمحلشماره تماس

عمران مدرن

۵

location

تهران

آل دکور

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۸

گروه صنعتی منبت صنعت

۳

location

کرج

phone

******۰۲۶۳۶

بارمان

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۶

کارو چوب

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

صنایع چوبی رضایی

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۳۳

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

نرده چوبی

نرده چوبی حفاظی است از جنس چوب که برای پله، بالکن، تراس و ... اجرا می گردد. نرده های چوبی علاوه بر نقش حفاظتی، جلوه زیبایی به فضا می بخشند. چوب از قدیمی ترین متریال مورد استفاده در ساخت و ساز می باشد. نرده چوبی از تنوع بالایی در طرح، رنگ و جنس برخوردار است. برای ساخت آن می توان از چوب روسی، راش، بلوط و ... استفاده کرد. رنگ پذیری چوب بسیار بالا بوده و به راحتی می توان با تغییر دکوراسیون منزل، رنگ نرده چوبی راه پله را نیز تغییر داد.

 

نرده چوبی
نرده چوبی

 

اجزای نرده چوبی پله

نرده چوبی دارای اجزایی همچون نعلبکی (کفی)، پایه (صراحی)، دسته نرده (دست انداز) و ایستگاه (شاه پایه) می باشد. نعلبکی که غالبا به صورت مربعی یا دایره است، برای اتصال بین زمین و پایه نرده مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع قطعه ای است که روی زمین یا کف پله قرار می گیرد و پایه ها بر روی آن متصل می شوند. به قسمت اتصال پایه نرده، دسته نرده گفته می شود. دسته نرده به دو صورت توخالی و توپر می باشد. دسته نرده توپر کاربرد کمتری برای استفاده در نرده های چوبی دارد.

 

قیمت نرده چوبی
نعلبکی نرده

 

پایه نرده نیز متصل کننده نعلبکی و دسته نرده می باشد. ایستگاه نسبت به پایه ابعاد بزرگتری دارد. ارتفاع و فاصله بین نرده ها از مواردی است که باید مدنظر قرار گیرد. ارتفاع نرده چوبی پله باید بیشتر از ۷۵ سانتی متر باشد. بهترین فاصله بین نرده ها نیز بین ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر است تا از عبور کودکان جلوگیری نماید.

 

نرده چوبی پله
دسته نرده توخالی

 

انواع نرده چوبی

نرده چوبی تراس برای محافظت از افراد و جلوگیری از سقوط اشخاص نصب می گردد. از آنجایی که این نرده های چوبی از بیرون ساختمان قابل دیدن می باشند، زیبایی آن حائز اهمیت بوده و می تواند جلوه زیبایی به ساختمان ببخشد.

 

نرده چوبی تراس
نرده چوبی تراس

 

نرده چوبی راه پله با توجه به نوع پله در دو طرف و یا یک طرف آن اجرا می گردد. نرده چوبی پله به صورت صاف و یا به صورت گرد و دارای انحنا قابل اجرا می باشد. نرده های چوبی پیچ دارای دسته نرده ای به صورت هلال، دایره و یا مارپیچ می باشند. این نوع نرده بیشتر در خانه های ویلایی و دوبلکس مورد استفاده قرار می گیرد. نرده های چوبی ساده نیز دارای دسته نرده هایی به صورت مستقیم و شکستگی با زاویه مشخص می باشند. نرده چوبی باغچه نیز دیگر کاربرد این نوع از نرده ها است.

 

نرده چوبی راه پله دوبلکس
نرده چوبی راه پله دوبلکس

 

قیمت نرده چوبی

لیست قیمت نرده چوبی بسیار متنوع بوده و تحت تاثیر عوامل متعددی است. جنس چوب یکی از این عوامل می باشد. نرده های چوبی ساخته شده با چوب بلوط از گران ترین انواع می باشند، اما در عین حال مقاومت و زیبایی بالایی نیز دارند. نوع نرده از نظر صاف و یا گرد بودن بر قیمت نرده چوبی پله تاثیرگذار است. معمولا مدل نرده چوبی صاف قیمت کمتری دارد. مساحت و ارتفاع نرده های چوبی نیز بر روی قیمت آن تاثیرگذار است.

 

نرده چوبی بالکن
نرده چوبی بالکن

 

در یک جنس و رنگ از چوب، نرده ای گران تر است که دارای طرح و نقش باشد. برای مثال نرده های چوبی سنتی منبت کاری از نرده های ساده گران تر است. رنگ از دیگر عوامل موثر بر قیمت نرده چوبی می باشد. در صورت سفارشی سازی برای ساخت نرده چوبی با طرح خاص، قیمت ها افزایش خواهد یافت.

 

نرده چوبی پله
نرده چوبی پله

 

خرید نرده چوبی

برای خرید نرده چوبی باید به شرایط آب و هوایی و رطوبت منطقه توجه نمود. به طور مثال برای مناطق شمالی کشور که از رطوبت بالایی برخوردار است، باید اقدام به خرید نرده های چوبی نمود که مقاومت بالایی در برابر رطوبت داشته باشند. همچنین چوب باید در برابر نفوذ حشرات و پوسیدگی نیز مقاوم باشد، این موضوع نیز در خرید نرده چوبی حائز اهمیت می باشد.

 

مدل نرده چوبی

 

کاربرد عامل دیگری است که در خرید نرده چوبی باید به آن توجه نمود. برای فضاهای بیرونی از نرده های با ظرافت کمتر و برای فضای داخلی از مدل نرده چوبی با ظرافت بیشتر استفاده می گردد. همچنین نرده های مورد استفاده برای فضای بیرونی باید استحکام و مقاومت بیشتری در شرایط آب و هوایی مختلف داشته باشند.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۳.۳ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما