ماسه بادی

دسته بندی

سنگدانه

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

ماسه بادی

دسته بندی
سنگدانه
تعداد ارائه دهنده ها
۸ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


ماسه بادی


location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران منطقه 1 - اراج

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران منطقه 1 - اراج

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

ری

قیمت:

نامشخص

ماسه بادی


قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


ماسه بادی چیست؟

ماسه بادی ماسه ای است که در نزدیکی سواحل یا دره های رودخانه ها شکل می گیرد و به نوعی می توان گفت حاصل حرکت دهی توسط باد است. برای توسعه دره ها نیاز به رژیم باد مناسب، ذخایر انبوه ماسه و فاصله مناسب با ساحل وجود دارد. با توجه به ویژگی ها و در دسترس بودن رسوبات، سرعت و جهت غالب باد، پوشش گیاهی، ژئومورفولوژی ساحلی و … ماسه بادی با اندازه و اشکال مختلفی تولید می شود. این نوع ماسه ها می توانند مستقیماً از رسوبات ساحلی و یا به صورت ثانویه ایجاد شوند.

ماسه بادی از جمله خاکهای با منشا رسوبی است که در مناطق ساحلی یافت می شودو از نظر خواص مکانیک خاک دارای زاویه اصطکاک داخلی کنم (روان) اما غیر چسبنده(نشست کم) بوده وبه دلیل دارا بودن خصلت دوم(نشست ناپذیر بودن) در تثبیت و بهبود بستر و کف در انواع پروژه های عمرانی کاربرد دارد.

مشخصات ماسه بادی

ماسه های بادی حدود 6 درصد از سطح خشکی های کره ی زمین و 20 درصد از مناطق خشک دنیا را در بر می گیرد. کشور ایران در زمره کشورهایی است که دارای ماسه های بادی می باشد.دانه بندی ماسه بادی کمتر از 1.5 میلیمتر میباشد و برای بند کشی ،ملات زیر کاشی سرامیک و سنگ،سند بلاست،زمین والیبال و فوتبال ساحلی، زمین بازی کودکان و … استفاده میشود.

تولید ماسه بادی

با توجه به اینکه شن و ماسه طبیعی از رویهم غلطیدن تکه های سنگ در اثر، جریان آب رودخانه ها و خرد شدن آنها تولید می شود و ممکن است راهی طولانی را با سنگهای دیگر در بستر رودخانه طی نماید (تقریباً قطعه سنگهای درشتر مانند آسیاب ساچمه ای نسبت به قطعات ریزتر عمل می نماید) در نتیجه دانه های شن و ماسه حاصل از جریان آب رودخانه گرد گوشه بوده در صورتیکه دانه های شن و ماسه شکسته نیز گوشه است دانه های گرد گوشه بعلت آنکه سطح آنها صیقلی می باشد دارای اصطحکاک داخلی کمتری بوده و بهتر به رویهم می لغزد و در نتیجه در ملاتهای ماسه سیمان بهتر زیر ماله بنا شکل می گیرند و زیر آجر یا فرش موزائیک یا فرش سنگ پهن می شوند و در بتون ریزی نیز روی همدیگر لغزیده و حجم قالب را پر می نمایند، در صورتیکه شن و ماسه شکسته بعلت تیز گوشه بودن اصطحکاک داخلی بالایی بین دانه ها وجود داشته و دارای لغزندگی مناسب به روی هم نیستند.

ماسه بادی ملاتی

عمده ترین ماسه تهیه شده در کارخانه های تهیه شن و ماسه صرف بتون می شود و قسمت کمتر آن صرف تهیه ملات می گردد. بزرگی دانه های مصرف شده در ملات با توجه به ضخامت ملاتی که زیر فرش موزائیک یا سنگ و یا روی آجر چینی دیوار می کشند متفاوت است مثلاً برای مصرف ملات در آجر چینی بصورت گری بزرگ بزرگترین دانه مصرف شده در ملات می تواند تا 6 میلیمتر هم باشد.ذماسه بادی دارای دانه های بسیار ریزی بوده و از آن در ملات های آبی و ساروج استفاده میشود.

مقاومت ماسه بادی

در آزمایشها مشاهده شده که مقاومت فشاری بتن همراه با جایگزین 5درصد ماسه بادی نسبت به بتن شامل 7درصد ماسه بادی افزایش بیشتری یافته است و بتن بدون مواد جایگزین نسبت به بتن های همراه با جایگزین ماسه بادی درسنین بالاتر مقاومت فشاری بیشتری داشت همچنین وزن مخصوص بتن همراه باجایگزین ماسه بادی نسبت به بتن بدون مواد جایگزین افزایش کمتری را شامل میشود.

خرید ماسه بادی

ماسه ‌ها و شن ها از تجزیه کانی های مقاوم نظیر کوارتز به وجود می آیند. از ماسه برای تهیه انواع ملات‌ها، بتن، آجر ماسه آهکی و… استفاده می کنند. در صنعت ساختمان به دانه های از قطر ۲ تا ۰.۰۶ میلی‌متر ماسه گفته می‌شوند. ماسه بر حسب منبع تهیه آن به چند دسته تقسیم می‌شود.

ماسه بادی یکی از این دسته هاست. ماسه بادی از دانه های بسیار ریز تشکیل شده است و در کویرها، سواحل دریاها مانند دریای مازندران، خلیج فارس و در حاشیه برخی از رودها یافت می شود. ماسه بادی گرچه از مقاومت خوبی برخوردار است ولی به علت ریزی دانه‌های آن مصرف چندانی ندارد و برای ساخت بتن مناسب نیست.

قیمت ماسه بادی

برای استعلام قیمت ماسه بادی با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید. تنوع ماسه بادی در قیمت ماسه بادی تاثیر دارد. به طور مثال ماسه بادی خیلی نرم و بدون خاک، - ماسه بادی کویر و انواع ماسه بادی با دانه بندی  کوچکتر از 5/1 میلی متر، تنوع قیمت بالایی دارد.

کاربرد ماسه بادی

·         بند کشی

·         ملات زیر کاشی و سرامیک

·         زمین فوتبال ساحلی

·         زمین والیبال ساحلی

·         زمین بازی کودکان

·         سند بلاست

·         زمین کشاورزی

·         ریخته گری

·         فری استایل گاوداری های صنعتی

·         انتقال شن و ماسه از طریق باد

مزیت ماسه بادی

تولید مصالح سبک از ماسه بادی یکی از این طرح‌های حمایت شده است. این نوع ماسه یکی از مواد اصلی در تولید مصالح سبک از قبیل بتن، نیوجرسی، تیر چراغ برق، تراورس راه آهن، کاشی و سرامیک و ده ها محصول دیگر است.

ماسه بادی ماسه ای است که در نزدیکی سواحل یا دره‌های رودخانه‌ای شکل می‌گیرد. اندازه دانه های ریزتری دارد و از آن در ساخت ملات ها استفاده می‌کنند. ماسه بادی در بسیاری از مناطق خشک و نیمه خشک جهان به عنوان عامل تخریب مزارع کشاورزی و مسدود کردن راه های ارتباطی مطرح هستند. اما چند سالی است که این ماسه‌ها و تهدید طبیعت به یک فرصت تبدیل شده و از آنها در تولید مصالح ساختمانی استفاده می کنند.

این کار ضمن حفظ زیست‌بوم خاک که به طور بی‌رویه به عنوان مواد اولیه ساختمانی برداشت می‌شود، زمینه ایجاد کسب و کارهای نوین را نیز فراهم می‌کند. این کار به عنوان یک طرح آزمایشی مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط چند شرکت دانش‌بنیان و خلاق در حال انجام است.

از مهم ترین مزیت‌های این محصول می‌توان به عایق بودن در برابر صدا و حرارت، سبک سازی سازه‌های ساختمانی، مقاومت در برابر حریق، رطوبت و نفوذ آب و برشکاری ساده اشاره کرد.

کاربرد ماسه بادی در کشاورزی

جلوگیری از تخریب خاک‌های کشاورزی، «مدیریت ماسه بادی و شن های روان به عنوان یکی از منابع اصلی تولید گرد و غبار»، سبک سازی سازه ساختمانی و در نتیجه افزایش مقاومت به زلزله در ساختمان ها، کاهش مصرف انرژی مورد نیاز تامین سرمایش و گرمایش ساختمان ها و ایجاد آرامش اجتماعی با توجه به پایین بودن ضریب انتقال صوت در بتن های سبک از جمله مزایای استفاده از این ماسه‌ها در سازه‌های ساختمانی است.

ماسه بادی در طبیعت

سه نیرو در جابه جایی ذرات شن و ماسه نقش دارند. نیروی جاذبه ذرات را روی سطح نگه می دارد. نیروی دیگر نیروی کششی باد است که ذرات را در جهت وزش جا به جای می کند و نیروی دیگر نیروی بالا برنده ای است که باد با ایجاد برش برای بلند کردن ذرات ایجاد می کند. ذرات شن و ماسه ابتدا در جای خود دچار لرزش شده و سپس از جا بلند می شوند و به حرکت در می آیند. این تحرکات منجر به سایش ذرات شنی می شود.

هنگامی که ذرات شن و ماسه از جای خود بلند می شوند در سطحی پایین تر از جای قبلی فرود می آیند. سرعت و فاصله ی جابه جایی ذرات بستگی به اندازه دانه های شن، شکل و تراکم ان ها دارد. آستانه سرعت باد برای حرکت دادن شن ها حد اقل ۱۰ کیلومتر در ساعت است.

شن و ماسه هایی که وزن بیشتری دارند در معرض برخود بیشتر با سطح قرار دارند و تحت فشار و برش قرار می گیرند. ذرات سبک تر توسط نیروی باد به هوا بلند می شوند و نحوه حرکت و تراکم آن ها کاملاً وابسته به عوامل ذاتی و محیطی است. اگر ذرات شن و ماسه رطوبت داشته باشند طبیعتاً وزن بیشتری دارند و کمتر به هوا بلند می شوند.

کیفیت ماسه بادی

صرف نظر از ساز و کار انتقال شن و ماسه ها به قسمت های پایین دستی، رسوبات ریز ماسه بادی در حواشی سواحل در کنار هم جمع می شوند. این ذرات یا توسط هوا منتقل می شوند و یا توسط آب شسته شده و تجمع پیدا می کنند. پوشش گیاهی منطقه در تجمع ماسه بادی نقش مهمی ایفا می کند.

باد، معادل 25 درصد سطح بیابان های زمین را به وسیله شن و ماسه پوشش داده است و هر ساله صدها میلیون تن خاک را از آنها کنده و جابجا می کند. وجود صدها کیلومتر مربع از تپه های ماسه ای با ارتفاع بیش از 3 متر و هرکدام با پیشروی بیش از 15 متردر سال، پدیده های معمول در بیابان ها هستند. بنابراین می توان ادعا نمود که فرسایش بادی مهم ترین عامل تخریب طی دوره کواترنری در مناطق بیابانی ایران محسوب می شود.

قیمت ماسه بادی فله

 استفاده از ماسه بادی به عنوان یکی از مصالح مورد نیاز در پروژه ها به دلیل بافت، ساختمان و پارامترهای مقاومتی به تنهایی امکان پذیر نمی باشد. وجود ماسه بادی در اکثر مناطق کشور خصوصاً استانسیستان و بلوچستان علاوه بر ایجاد مشکلات زیست محیطی، کاربرد و مصرف خاصی ندارد. آجر یکی از مصالح مهم و پرکاربرد در تمامی پروژه های عمرانی و ساخت و ساز می باشد. خرید فله باعث کاهش قیمت تمام شده ماسه بادی می شود.

بررسي تاثير افزايش ماسه بادي بر مقاومت خاک رس

نظر به اهميت خاک در پروژه هاي عمراني از قبيل زيرسازي جاده ها، پوشش کانالهاي آبياري و سازه هاي مرتبط با آن و غيره، بهسازي خاک جهت بهبود خصوصيات فيزيکي و مکانيکي آن مدت هاي طولاني مورد علاقه متخصصين ژئوتکنيک بوده است. در اين خصوص روش هاي مختلفي از جمله مخلوط کردن خاک با مصالح ديگر مانند آهک يا سيمان مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به اينکه مخلوط کردن خاک، تنها با آهک يا سيمان ممکن است خصوصيات مقاومتي لازم براي اجراي پروژه را در بر نداشته باشد، لذا امروزه علاوه بر اين مصالح از مصالح و مواد افزودني ديگر مانند ماسه و يا مواد پليمري استفاده مي شود.

ماسه مناسب راه سازی

با توجه به اهمیت کیفیت مصالح مورد استفاده در پروژه‌های راهسازی از قبیل زیرسازی و روسازی راه‌ها، بهسازی خاک به جهت بهبود خصوصیات فیزیکی و مکانیکی آن‌ها، مدت‌های طولانی مورد علاقه متخصصین ژئوتکنیک بوده است. لذا با توجه به هزینه‌های بالای خرید مصالح و حمل خاک در اینگونه پروژه‌ها، روشهای مختلفی از جمله مخلوط کردن خاک با مصالح دیگر مانند آهک یا سیمان مورد توجه قرار گرفته شده است. نظر به اینکه مخلوط کردن خاک، تنها با آهک یا سیمان ممکن است خصوصیات مقاومتی لازم برای اجرای پروژه را در بر نداشته باشد، لذا می‌توان با استفاده از ترکیب بهینه از این مصالح استفاده نمود.

ماسه بادی برای باغچه

گر خاک ماسه ای (مثل ماسه بادی) را با کود ترکیب کنید، رطوبت را به خوبی در خود نگه میدارد در حالی که ماسه به تنهایی به سرعت رطوبت خود را از دست میدهد. افزودن مقداری کود به خاک متراکم و رسی به شل شدن و اصلاح خاک کمک میکند. کود حیوانی کربن خاک را افزایش میدهد. کربن یکی از مهمترین منابع انرژی است که باعث میشود مواد مغذی خاک در دسترس گیاه قرار بگیرد. از دیگر فواید کود حیوانی برای خاک کاهش شسته شدن نیتررات موجود در خاک و خارج شدن آن از خاک است.

ماسه بادی از کجا تهیه کنیم ؟

ماسه ‌ها و شن ها از تجزيه كانی های مقاوم نظير كوارتز به وجود می آيند. از ماسه برای تهيه انواع ملات‌ها، بتن، آجر ماسه آهكی ماسه بادی یکی از این دسته هاست که از دانه های بسيار ريز تشكيل شده است و در كويرها، سواحل درياها مانند دريای مازندران، خليج فارس و در حاشيه برخی از رودها يافت می شود. گرچه از مقاومت خوبي برخوردار است ولی به علت ريزی دانه‌های آن مصرف چندانی ندارد و برای ساخت بتن مناسب نيست.

منبع ماسه بادی

ماسه بادی ماسه ای است که در نزدیکی سواحل یا دره های رودخانه ها شکل می گیرد و به نوعی می توان گفت حاصل حرکت دهی توسط باد است. به طور کلی ماسه در دو دسته ماسه طبیعی و ماسه مصنوعی قرار دارد. ماسه طبیعی شامل انواع ماسه های رودخانه ای و ماسه بادی می باشد. در ماسه های مصنوعی نیز طی فرایندی ناخالصی آن گرفته می شود.

برای توسعه دره ها نیاز به رژیم باد مناسب، ذخایر انبوه ماسه و فاصله مناسب با ساحل وجود دارد. با توجه به ویژگی ها و در دسترس بودن رسوبات، سرعت و جهت غالب باد، پوشش گیاهی، ژئومورفولوژی ساحلی و …این نوع ماسه با اندازه و اشکال مختلفی تولید می شود. ماسه بادیی می تواند مستقیماً از رسوبات ساحلی و یا به صورت ثانویه ایجاد شوند.

ماسه های بادی با کیفیت

صرف نظر از ساز و کار انتقال شن و ماسه ها به قسمت های پایین دستی، رسوبات ریز ماسه بادی در حواشی سواحل در کنار هم جمع می شوند. این ذرات یا توسط هوا منتقل می شوند و یا توسط آب شسته شده و تجمع پیدا می کنند. پوشش گیاهی منطقه در تجمع ماسه بادی نقش مهمی ایفا می کند.

ماسه بادی چه کاربردی دارد؟

v     از این ماسه جهت زمین های ورزشی نظیر فوتبال ساحلی ،والیبال ساحلی ،فوتوالی ،بسکتبال ساحلی ، کشتی ساحلی و . مورد استفاده قرار گیرد .

v     بدون خاک بودن ماسه بادی علاوه بر مورد قبل موجب شده در ساختمان به عنوان ماسه بسیار با کیفیت برای بندکشی ، ملات زیر کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار گیرد.

v     در چند سال اخیر با رایج شدن سیستم فری استایل در گاوداری ها ،این ماسه برای سیستم فری استایل بسیار مناسب بوده و مورد استقبال قرار گرفته است.

v     به دلیل شوری بسیار کم  این ماسه ، این ماسه در بین کشاورزان به ماسه شیرین معروف شده و در باغات به خصوص باغ های پسته مورد استفاده قرار می گیرد.

v     لازم به ذکر است این ماسه کاربردهای صنعتی نیز داشته و در ریخته گری و سند بلاست مورد استفاده قرار می گیرد

v     یکی از کاربرد های بسیار جالب این ماسه در کافی شاپ ها برای تهیه قهوه است

 

 

 

نظرات کاربران