قطعات بالابر ساختمانی

قطعات بالابر ساختمانی

بازه قیمت

قطعات بالابر ساختمانی

دسته بندی
بالابر ساختمانی
تعداد ارائه دهنده ها
۹ ارائه دهنده
بازه قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شاسی پایه بالابر ساختمانی


قیمت:

نامشخص

گیربکس بالابر ساختمانی


قیمت:

نامشخص

باکت بالابر ساختمانی


قیمت:

نامشخص

ریل بالابر ساختمانی


قیمت:

نامشخص

سیم بکسل بالابر ساختمانی


قیمت:

نامشخص

ریموت کنترل بالابر ساختمانی


قیمت:

نامشخص

خازن بالابر ساختمانی


قیمت:

نامشخص

کلید بالابر ساختمانی


قیمت:

نامشخص

روغن بالابر ساختمانی


قیمت:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

قطعات بالابر ساختمانی

قطعات بالابر ساختمانی تعداد و تنوع زیادی دارد. برخی از قطعات بالابر ساختمانی به همراه دستگاه و برخی جداگانه تهیه می شوند. به طور مثال ، باکت بالابر معمولا به صورت جداگانه تهیه می شود. پیشنهاد متخصصان این است که برای کاهش زمان اجرای پروژه از دو باکت استفاده کنید تا زمانی که یک باکت بالا می رود، دیگری پایین توسط کارگر پر شود. لوازم دیگری مانند ریموت کنترل از راه دور نیز به افراد کمک می کند با نیروی کار کمتری پروژه را پیش ببرند و هزینه های پروژه کاهش پیدا خواهد کرد.

قطعات بالابر ساختمانی شامل الکتروموتور، باکت، گیربکس، سیم بکسل، پایه، قلاب، وینچ (قرقره) و ... می باشد. شناخت قطعات بالابر ساختمانی گام اول خریدی مطمئن است. فاکتور اصلی در مشخصات فنی بالابر ساختمانی معمولا وزنی است که موتور بالابر ساختمانی می تواند تحمل کند. موتور بالابر ساختمانی تک فاز تحمل وزن بالای ۳۰۰ کیلوگرم را ندارد. قیمت موتور بالابر بر اساس ظرفیت آن تعیین می شود. قیمت سیم بکسل بالابر ، قیمت باکت بالابر ساختمانی و قرقره بالابر و خصوصا قیمت گیربکس بالابر مستقیما از ظرفیت موتور و وزنی که قرار است جابجا کند تاثیر می گیرد. هزینه سایر قطعات شامل قرقره بالابر ساختمانی ، وینچ بالابر ساختمانی و سبد بالابر ساختمانی نیز بر اساس قیمت دینام بالابر محاسبه می شود. قيمت ريموت كنترل بالابر و قیمت کلید بیسیم بالابر ساختمانی هزینه هایی است که در نهایت به سود پروژه و ایمنی کارگران تمام می شود.

سیم بکسل و ابعاد سبد مصالح وابسته به میزان باری است که قرار است حمل شود. متریال به کار رفته در این قطعات مستقیما به کارایی و ایمنی دستگاه مرتبط است. برترین موتورهای جهان و مقاوم‌ترین سیم‌ بکسل ها اگر روی پایه‌ یا شاسی ناایمن قرار گیرد، نه تنها کارایی لازم را ندارد بلکه احتمال واژگونی دستگاه و ایجاد خرابی بالاست. نصب قطعات بالابر نیز باید به دقت انجام شود. هنگام سفارش قطعات بالابر ساختمانی نیاز است تا برآورد دقیق از میزان بار و مسافت انتقال بار در ارتفاع داشته باشید. در صورتی که وزن مصالح بیش از ۳۰۰ کیلوگرم است، بالابر سه فاز استفاده می‌شود و باید تجهیزات ایمنی مانند ترمز نیز به کار رود تا از حوادث احتمالی حین کار کاسته شود.

تعمیر قطعات بالابر ساختمانی

تعمیر و نگهداری قطعات بالابر ساختمانی شامل مواردی مانند تابلوبرق ، تعویض به موقع واسکازین ، بازدید از گیربکس توسط نیروی متخصص ، بازدید از سیم بکسل و بررسی دقیق عملکرد آن و همچنین اقدامات احتیاطی در زمینه نوسانات برق که به الکتروموتور لطمه میزند، است.

جلوگیری از ضربه و تخریب قطعات بالابر ساختمانی ، محافظت در برابر رطوبت و باران که ممکن است موجب تخریب و خردگی و زنگ زدگی شود، از موارد موثر در نگهداری بالا بر ساختمانی است. نکته مهم دیگر توجه به بارگیری مجاز است که در مورد هر دستگاهی مقادیر استاندارد اعلام می شود.

قیمت قطعات بالابر ساختمانی

بررسی قیمت قطعات بالابر ساختمانی جزئیات متنوعی را شامل می شود. بعضی از قطعات از بالابر مجزا است. به طور مثال شما باکت مصالح را باید به صورت جداگانه خریداری کنید. قیمت باکت بر اساس آهن به کار رفته در آن تعیین می شود که به وزن مصالح بستگی دارد. الکتروموتور یا دینام نیز بر اساس ظرفیت و برند قیمت گذاری می شود. گیربکس مناسب دینام های گوناگون متنوع است. سایز گیربکس و ضریب تبدیل آن قیمت گیربکس بالابر را تعیین می کند. جنس سیم بکسل و متریال مورد استفاده در شاسی بر قیمت نهایی موثر است.

قیمت گیربکس بالابر ساختمانی

قیمت گیربکس بالابر ساختمانی معمولا بر اساس برند سازنده و ظرفیت آن تعیین می شود. از میان انواع گیربکس حلزونی بالابر، پوسه چدنی و آلومینیومی بودن، قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد. بعلاوه ضریب تبدیل گیربکس ها معمولا بر قیمت موثر است. هر مدل گیربکس بر اساس ضریب تبدیل و سایز برای توان خاصی از الکتروموتور کاربرد دارد. ضریب تبدیل گیربکس حلزونی در واقع نسبت چرخش موتور به گیربکس است. به طور مثال برای الکتروموتورهای ۱/۵ تا ۳ اسب بخار از گیربکس ۱ به ۴۸ استفاده می شود. یعنی به ازای هر ۴۸ دور چرخش موتور خروجی گیربکس در نهایت یک دور است.

قیمت سیم بکسل بالابر مصالح

قیمت سیم بکسل بالابر وابسته به عواملی همچون جنس، نوع بافت و برند سازنده می باشد. سایز این سیم بکسل ها نیز متفاوت است. بالا رفتن سایز سیم بکسل توانایی انتقال بار را افزایش میدهد. انواع سیم بکسل بالابر شامل سیم بکسل نتاب و سیم بکسل فولادی است. سایز سیم بکسل ۶ الی ۱۰ است. نوع وینچ و طول سیم بکسل نیز باید در نظر گرفته شود. طول استاندارد سیم بکسل، ۲۰ متر است. اما برخی از بالابرها دارای وینچ های بزرگتر و سیم بکسل هایی با طول بیشتر هستند. 

قیمت کلید بیسیم بالابر ساختمان

نصب کلید بیسیم در مقایسه با سایر قطعات بالابر ساختمانی بسیار ساده است. اگر قرار باشد روی بالابر تک فاز نصب شود باید کلید ثابت را باز کنید و کلید جدید را جایگزین کنید. برای کاهش زمان انتقال مصالح و همچنین بالا بردن ایمنی ، استفاده از ریموت بالابر ساختمانی ضروری است. قیمت ریموت کنترل بالابر ساختمانی نسبت به کارایی و سودی که دارد چندان به چشم نمی آید. نیازی نیست یک نیروی کار کنار دستگاه بایستد و آن را خاموش روش کند. نکته دیگر اینکه بالابرها در ارتفاع گذاشته می شوند و شرایط ساختمان در حال ساخت به نحوی است که ایستادن کارگر در ارتفاع را مخاطره آمیز می کند. استفاده از ریموت به ایمنی کارگران ساختمانی کمک خواهد کرد. قیمت کلید بیسیم بالابر ساختمانی معمولا بیشتر از کلید اهرمی است.

قیمت دینام بالا بر ساختمانی

دینام یکی از مهم ترین قطعات بالابر ساختمانی است. خصوصا در مورد دینام تک فاز باید در نظر داشت که الکتروموتور انتخابی استارت قوی تری داشته باشد. برند نیز بر قیمت دینام بالابر ساختمانی موثر است. برخی از برندهای دینام موجود در بازار به شرح زیر است:

  • دینام بالابر چینی
  • دینام بالابر کایجیلی
  • دینام بالابر الکو آسیا
  • دینام بالابر الکو (اسلوونی)
  • دینام بالابر الکتروموتور موتوژن
  • دینام بارلی
  • دینام تاپ ایتال

قیمت پایه بالابر ساختمانی

قیمت پایه بالابر ساختمانی به ضخامت و استقامت آن وابسته است. کیفیت متریال مورد استفاده در پایه اهمیت بالایی دارد و متریال بی کیفیت پایه‌ای ناایمن خواهد ساخت. یکی از ویژگی‌های مثبت پایه بالابر ساختمانی؛ ابعاد و اندازه‌های منعطف برندهای مختلف است که به شما این امکان را می‌دهد که انواع پایه را برای دستگاه‌هایی با برندهای متفاوت استفاده کنید. از این لحاظ نگرانی نخواهید داشت و پایه با دستگاه و با ریل سازگار است.

قیمت باکت بالابر ساختمانی

قیمت باکت بالابر ساختمانی بر اساس میزان وزنی که قرار است حمل کند و متریال ساخت تعیین می شود. خرید باکت مناسب بالابر تک فاز و سه فاز بر اساس میزان بار صورت می پذیرد. قیمت باکت بالابر ساختمانی بر اساس میزان ورق آهنی که در آن به کار رفته متغیر است. در ساخت باکت های کوچکتر از مقدار آهن کمتری استفاده شده و به تبع قیمت باکت بالابر ساختمانی نیز کاهش می یابد. به عبارتی با افزایش اندازه باکت و درنتیجه افزایش مصرف آهن آلات در ساخت آن، قیمت باکت بالابر ساختمانی افزایش می یابد.

خرید باکت بالابر مصالح

یکی از نکاتی که هنگام سفارش قطعات بالابر ساختمانی باید به آن توجه داشت آن است که باکت قطعه ای کاملا مجزا از بالابر است و باید به صورت جداگانه خریداری شود. البته بسیاری از فروشندگان بالابر برای آنکه جنس خود را بفروشند باکت مصالح را به همراه بالابر عرضه می کنند. شما می توانید باکت را بر اساس نیاز خود به صورت جداگانه خریداری کنید. همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید نکته دیگری که حین خرید باکت بالابر ساختمانی باید در نظر داشت آن است که معمولا نیاز به ۲ عدد باکت است.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما