شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

دسته بندی

شیشه

شیشه سکوریت

دسته بندی
شیشه
تعداد ارائه دهنده ها
۱۵ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شیشه سکوریت

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۵

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

۳

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۹۵

۴

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۶

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۶

۳

location

اسلام شهر

phone

******۰۲۱۵۶

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۵۵

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۴

۳

location

مشهد

phone

******۰۵۱۳۶

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت یکی از مقاوم ترین و مستحکم ترین انواع شیشه می باشد. مقاومت این شیشه ها در برابر ضربه و فشار بسیار بیشتر از شیشه های معمولی است. به طوری که شیشه سکوریتی با ضخامتی برابر با شیشه معمولی، مقاومتی ۴ تا ۱۰ برابر بیشتر از شیشه معمولی دارد. همچنین در صورت شکست، شیشه سکوریت به صورت پودری و قطعه های کوچک غیر برنده تبدیل می شود که در مقایسه با شیشه های معمولی خطر کمتری دارد.

دیگر تفاوت شیشه سکوریت و شیشه معمولی ، تحمل حرارتی آنها است. میزان تحمل حرارتی شیشه های سکوریت تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد می باشد. این در حالی است که تحمل حرارتی شیشه های معمولی تا ۶۰ درحجه سانتی گراد است. تاریخچه تولید این شیشه در دنیا به سال ۱۹۲۹ بر می گردد. در ایران نیز تولید این شیشه ها به حدود ۵۰ سال قبل باز می گردد. اولین کارخانه شیشه سکوریت در ایران، کارخانه میرال بود. بنابراین شیشه میرال اولین برند تولید کننده شیشه های سکوریت در ایران است. به همین دلیل گاهی شيشه سكوريت با عنوان شیشه میرال نیز شناخته می شود.

از جمله کاربردهای انواع شیشه سکوریت می توان به شیشه های دور دوشی، نمای شیشه ای ساختمان پارتیشن، جان پناه، استخر شیشه ای و درب های شیشه ای اشاره کرد.

 

شیشه سکوریت
شیشه سکوریت

 

نحوه تولید شیشه سکوریتی

سکوریت کردن یک نوع فرایند حرارتی است. بدین صورت که ابتدا جام شیشه را تا دمای بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد حرارت می دهند. برای این منظور از دو نوع کوره المنتال و یا کانوکشن استفاده می گردد. در کوره المنتال، گرما با المنت به شیشه اعمال می شود. در کوره های کانوکشن گرما به کمک هوا القا می گردد. بعد از مراحل حرارت دهی و نرم شدن، بلافاصله به دو طرف شیشه هوای سرد دمیده می شود. به این ترتیب لایه های بیرونی سریع تر از لایه میانی خنک می شود. این امر موجب ایجاد تنش های دائمی و در نتیجه مستحکم شدن شیشه سکوریتی می گردد.

 

خرید شیشه سکوریت
تفاوت شکست شيشه سكوريت و شیشه معمولی

 

لازم به ذکر است که شیشه سکوریتی تولید شده توسط کوره کانوکشن از کیفیت بالاتری برخوردار است. باید توجه داشت که شیشه سکوریتی قابلیت اعمال تغییرات همچون سوراخ کاری، برش و ... را نداشته و همه این تغییرات باید قبل از سکوریت کردن در شیشه اعمال شود. برای تشخیص این نوع شیشه که با عنوان شیشه نشکن نیز شناخته می شود، از شیشه معمولی، راه های مختلفی وجود دارد. یکی از روش های شناخت این دو شیشه از هم، مقاوم بودن شیشه نشکن در برابر ضربه است. راه دیگر تشخیص این دو شیشه از هم، خراشیده نشدن شيشه سكوريت می باشد.

 

قیمت شیشه سکوریت
کاربرد شيشه سكوريت

 

انواع شیشه سکوریت

انواع شیشه سکوریت شامل کریستال، سوپر کلییر، شیت و ... می باشد. از نظر طرح شیشه سکوریت می توان آن را به انواع سندبلاست، رفلکس، ساتینا، مات و ... دسته بندی کرد. شيشه سکوریت سندبلاست به صورت مات است. در واقع سندبلاست کردن به فرآیندی گفته می شود که در آن با کمک پاشش ماسه سیلیس (و یا سرباره آهن و مس و ...) شیشه را مات می کنند. از شیشه سکوریت سندبلاست در مکان هایی که حفظ حریم خصوصی از اهمیت بالاتری برخوردار است استفاده می گردد. عمده کاربرد این نوع شیشه در پارتیشن های شیشه ای اداری و دور کابین حمام می باشد. از ویژگی های شیشه سندبلاست، امکان حک لوگو شرکت بر روی آن می باشد.

 

قیمت شیشه سکوریت
شيشه سكوريت سندبلاست

 

شیشه سکوریت رفلکس به نوعی، شیشه نشکن دکوراتیو است. استفاده از این شیشه ها، امکان دید به درون ساختمان را کاهش می دهد. به عبارتی این شیشه ها در طول روز ظاهری آینه مانند داشته و تصاویر را منعکس می کنند. به همین دلیل استفاده از آن در نماهای شیشه ای ساختمان افزایش یافته است.

 

طرح شیشه سکوریت
شيشه سكوريت رفلکس

 

شيشه سكوريت ساتینا در دسته شیشه سکوریت مات قرار می گیرد. شیشه های ساتینا به طور کلی مات بوده و هیچ فضای شفافی ندارند. این موضوع تفاوت بین شیشه سکوریت سندبلاست و ساتینا می باشد. علاوه بر این شیشه سکوریتی ساتینا نسبت به نوع سندبلاست، سطح نرم تری دارد. این مصالح از ترکیب شیشه با هیدروفلوئوریک اسید تولید می شود.

 

شیشه سکوریت مات
شيشه سكوريت ساتینا

 

شیشه سکوریت مات شامل ساتینا، سندبلاست و حتی رنگی می باشد. زیرا شیشه های سکوریت رنگی نیز قابلیت تولید به صورت مات را دارند. از نظر رنگ نیز انواع شیشه سکوریت شامل سبز، آبی، دودی، برنز، سفید، برفی و ... می باشد.

 

انواع شیشه سکوریت
شيشه سكوريت رنگی

 

قیمت شیشه سکوریت

قیمت شیشه سکوریت وابسته به عوامل متعددی است. با تغییر ابعاد، قیمت خرید شیشه سکوریت نیز تغییر می یابد. ضخامت دیگر عامل موثر بر قیمت شیشه سکوریت است. همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید این شیشه ها از نظر ماده اولیه تولید و رنگ دارای انواع مختلفی می باشند، بر این اساس نیز قيمت شيشه سكوريت تغییر خواهد یافت. قیمت کوره کانوکشن بیشتر از کوره المنتال بوده و محصول تولیدی با این کوره از کیفیت و قیمت بالاتری برخوردار است.

 

محاسبه قیمت شیشه سکوریت
شيشه سكوريت سفید

 

در هنگام خرید شیشه سکوریت باید توجه داشت که شیشه از رو به رو فاقد موج باشد و شیشه با علامت استاندارد تولید گردد. هزینه یراق آلات و نوسان بازار، بر محاسبه قیمت شیشه سکوریت تاثیرگذار است. اگر چه قيمت شيشه سكوريت بیشتر از شیشه های معمولی است، اما به دلیل مزایای بیشمار طرفداران بسیاری دارد و خرید شیشه سکوریت مقرون به صرفه است.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

سینا حبیبی

سلام قیمت شيشه سكوريت رنگی با شیشه سکوریت غیر رنگی چقدر متفاوته؟

عمران مدرن

سلام برای استعلام قیمت با شماره ۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵ تماس بگیرید.

بولفایی

شیشه سکوریت برای دیوار شیشه ای بهتر است یا لمینت؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما