شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

دسته بندی

شیشه

شیشه دوجداره

دسته بندی
شیشه
تعداد ارائه دهنده ها
۱۲ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شیشه دو جداره

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

۳

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۹۵

۴

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۶

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۶

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۳

location

مشهد

phone

******۰۵۱۳۶

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره به شیشه هایی گفته می شود که از دو لایه شیشه که به طور موازی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، ساخته می شود. بین این لایه ها با استفاده از هوا و یا گازهای بی اثری همچون آرگون پر شده است. بین این شیشه ها، اسپیسر قرار داده می شود. شيشه دوجداره از اتلاف انرژی جلوگیری کرده و موجب کاهش هزینه های مربوط به تامین گرما و سرمای محیط می گردد. این موضوع به دلیل گاز بین لایه های شیشه است. زیرا گاز بین دو لایه از انتقال و جا به جایی گرما و سرما و صوت، جلوگیری می نماید.

 

شیشه دوجداره
شیشه دوجداره

 

انواع شیشه دوجداره

انواع شیشه دوجداره شامل مواردی همچون رفلکس، سکوريت، لمینت، رنگی، سندبلاست و ... می باشد. شیشه های دوجداره ساده از شیشه فلوت ساخته می شوند. شیشه فلوت یا ساده، شیشه ای است که هیچ گونه عملیاتی در جهت ارتقا کیفیت، بر روی آن انجام نشده است. این نوع از شیشه ها کیفیت پایین تری از سایر انواع شیشه دوجداره دارند. در انواع سکوريت همان طور که از نام آنها برمی آید از شیشه های سکوريت استفاده می گردد که طی یک فرآیند حرارتی و سرد شدن سریع، مقاومت آنها در برابر گرما، ضربه و فشار افزایش می یابد. از این شیشه های دوجداره می توان در مکان هایی استفاده کرد که ایمنی بیشتری مدنظر باشد.

 

قیمت شیشه دوجداره
شیشه دو جداره کرو

 

برای ساخت شیشه دوجداره لمينت نیز از شیشه های لمينت شده استفاده می گردد. در واقع شیشه های لمينت دارای یک لایه میانی بین شیشه ها هستند که در صورت شکستن شیشه، قطعات خرد شده به آن چسبیده و فرو نمی ریزد. در مواقعی که مات بودن شیشه مدنظر باشد، می توان از شیشه های دوجداره سند بلاست استفاده کرد. این شیشه ها حریم خصوصی بیشتری ایجاد می کنند.

شيشه دوجداره قابلیت تولید به صورت رفلکس را نیز دارد. این شیشه ها دارای یک لایه تشکیل شده از آلیاژ فلز هستند که به آن خاصیت آینه ای می بخشد. شیشه های دوجداره مشجر نیز دارای طرح های برجسته همچون برگ بیدی، برفی و ... می باشند. شیشه دوجداره رنگي از یک جداره ساده و یک جداره شيشه رنگی ساخته می شود.

 

شيشه دوجداره
پروفیل های مختلف شيشه دوجداره

 

نحوه تولید شيشه دوجداره

برای تولید شیشه دوجداره ، ابتدا شیشه های مورد نیاز برای ساخت را در اندازه های یکسان و در ابعاد مورد نظر، برش می زنند. برش باید به صورت یکسان، دقیق و به دور از خطا انجام شود، زیرا در صورت یکسان نبودن شیشه ها با یکدیگر، شيشه دوجداره خاصیت عایق بودن خود را از دست می دهد. در گام بعدی اسپیسر بین شیشه ها که غالبا آلومینیومی است، برش زده می شود. باید توجه نمود که ضخامت اسپیسرها به درستی انتخاب گردد. اسپیسرهای آلومینیومی نگهدارنده رطوبت گیر در درون خود می باشند. مواد رطوبت گیر درون اسپیسر تزریق می شود. بدین منظور غالبا از سیلیکاژل استفاده می گردد. 

سپس اسپیسر را بین دو شیشه قرار می دهند. مرحله بعدی ساخت شیشه دو جداره ، درزگیری شیشه است. با استفاده از چسب درزگیر مناسب، حد فاصل بین دو شیشه را درزگیری می کنند. پس از آن یک گاز بین فواصل شیشه تزریق می شود. در اغلب موارد از گاز نجیب آرگون استفاده می شود. از مزیت های شیشه دوجداره با گاز آرگون، عدم واکنش این گاز با ترکیبات اطراف می باشد. گام بعدی اعمال چسب ثانویه است. در این مرحله، شیشه های دوجداره به طور کامل درزگیری می شوند.

 

خرید شیشه دوجداره
اجزای شيشه دوجداره

 

قیمت شیشه دوجداره

قیمت شیشه دوجداره ارتباط مستقیمی با قیمت متریال اولیه دارد. با تغییر قیمت متریال مورد نیاز برای ساخت شیشه های دوجداره ، قیمت آن نیز تغییر خواهد یافت. ضخامت، عامل دیگر موثر بر قیمت انواع شیشه دوجداره می باشد. نوع شیشه از نظر گاز میانی پر شده در بین شیشه ها، تعیین کننده قیمت آن می باشد. قیمت شیشه دوجداره با گاز آرگون ، با قيمت شيشه دوجداره پر شده با هوا متفاوت است.

کیفیت ساخت و برند، بر قیمت شیشه های دوجداره موثر هستند. در برآورد هزینه ها، باید ابعاد شیشه را نیز مدنظر قرار داد. طبیعی است که قیمت شیشه دوجداره بیشتر از شیشه های ساده باشد. زیرا هم کیفیت آن بالاتر است و هم فرآیند تولید سخت تری دارد. اما باید توجه نمود که با خرید شیشه دوجداره ، هزینه های مربوط به تامین سرما و گرمای محیط کاهش یافته و ساختمان را نسبت به آلودگی های صوتی عایق می کند. بنابراین کاهش اتلاف و هزینه انرژی و آسایش بیشتر، خرید شیشه دوجداره برای ساختمان را کاملا توجیه می نماید.

 

قیمت انواع شیشه دوجداره
تولید شيشه دو جداره

 

خرید شیشه دوجداره

در خرید شیشه دوجداره باید به منطقه جغرافیایی و شرایط آب و هوایی توجه کرد. در مناطق سردسیر که میزان تابش نور خورشید کم بوده و نیازمند استفاده حداکثری از انرژی خورشید می باشد، بهتر است از شیشه دو جداره ساده استفاده کرد. اما در مناطق کویری و گرمسیر، برای جلوگیری از گرمای فراوان بهتر است از شیشه های دوجداره با رنگ های تیره تر، همچون شيشه دوجداره دودی استفاده شود. موضوع دیگری که در خرید شیشه دوجداره حائز اهمیت است، هماهنگی رنگ شیشه های دوجداره با نما و معماری سازه می باشد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

حامد مهدوی فر

سلام ، شیشه دوجداره هم مثل شیشه معمولی قابل برش هستند یعنی میشه برای اندازه دلخواه برش داد و استفاده کرد یا حتما از قبل باید اندازه گرفته بشه و سفارش داده بشه در اون اندازه تا تولید بشه؟!

پارکیانی

شیشه دوجداره در ایران با چه کبفبتب تولید میشود؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما