شن طبیعی

شن طبیعی

دسته بندی

شن و ماسه

تعداد ارائه دهنده ها

۹ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

شن طبیعی به انواع بادامی، نخودی، شکسته و ... دسته بندی می گردد که بر این اساس قیمت شن طبیعی متفاوت می باشد. به طور معمول قیمت شن طبیعی بادامی از نخودی بیشتر است. برند و کیفیت محصول دیگر عامل تاثیرگذار بر قیمت شن طبیعی می باشد. خرید شن طبیعی به صورت عمده با خرد هم بر قیمت آن موثر است.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

heblex_banner

شن طبیعی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

فروشگاه مصالح ساختمانی یوسفی

فروشگاه مصالح ساختمانی یوسفی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۹۵

مصالح ساختمانی مهروانی

مصالح ساختمانی مهروانی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

مصالح ساختمانی زندی

مصالح ساختمانی زندی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

مصالح ساختمانی بابایی

مصالح ساختمانی بابایی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

مصالح ساختمانی جعفرزاده

مصالح ساختمانی جعفرزاده

۴

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

فروشگاه مصالح رسولی

فروشگاه مصالح رسولی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

مصالح ساختمانی عبدی

مصالح ساختمانی عبدی

۳

ری

phone

******۰۹۱۹۶

شن و ماسه ضرغامی

شن و ماسه ضرغامی

۴

تهران

phone

******۰۹۲۲۸

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

شن طبیعی

همانطور که از نام آن مشخص است شن طبیعی از طبیعت بهره برداری می شود. شن طبیعی یک نوع ماده گرانشی است که در بستر طبیعت یافت می شود. ترکیبات شن طبیعی نسبت به مکان آن متفاوت است و در رنگ های مختلفی چون سفید، سبز، سیاه سفید و ….وجود دارد. شن طبیعی از بستر رودخانه، آبرفت ها و مخروط افکن ها استخراج می شود و پس از شسته شدن، به صورت متنوعی به مصرف می رسد. شکل آن ها گرد و صیقلی است.

شن شکسته، درشت است و معمولا خرد می شوند. به صورت گوشه دار در دسترس است. شن به دو دسته ی شن طبیعی و شن مصنوعی تقسیم می شود. همچنین از نقطه نظر طبقه بندی متحد، خاک به شن ریز و شن درشت تقسیم می شود.

شن‌های طبیعی که بیشتر در کف رودخانه ها و در سواحل یافت می شوند دارای اندازه ی کوچکتر و بافتی نرم و گوشه گرد می باشند. در حالی که شن مصنوعی که از خرد شدن سنگ های بزرگتر به دست می آید دارای سطوح تیز تری می باشند.

 

شن طبیعی چیست؟

به تدریج كه بشر احتیاج به مصرف سنگ با ابعاد مختلف آن پیدا كرد.سعی نمود برای تمیز دادن آنها از یكدیگر برای اندازه های مختلف آن اسم های جداگانه ای را انتخاب كند. مثلاً برای دانه های بسیار ریز ماسه بادی و برای دانه درشت تر ماسه و همین طور برای دانه های درشت تر شن و قلوه سنگ، پاره سنگ، تخته سنگ، صخره وغیره را انتخاب نمود. بطورکلی ویژگی دانه بندی برای ماسه، (سنگ دانه ی ریز) و ویژگی دانه بندی برای شن، (سنگ دانه ی درشت) در استاندارد ملی ایران به شماره 302 بیان شده است.

 

خرید و فروش شن طبیعی

درکارگاه های تهیه ی شن طبیعی معمولاً 2 نوع شن تهیه می شود

•         شن و ماسه شکسته

•         ماسه و شن طبيعي

هر سال پس از فصل بارندگي و طغيان رودخانه‌ها مقدار زيادي شن طبیعی در بستر رودخانه باقي مي‌ماند كه پس از كم شدن آب رودخانه‌ها اين منابع در دسترس قرار مي‌گيرد و اين ماسه‌ها را پس از شستن و سرند كردن مورد استفاده قرار مي‌دهند. این شن طبیعی دارای دانه ی گرد بوده و حالتی طبیعی دارد.

 

اهمیت شن طبیعی

شن طبیعی قسمت اصلی بتن را تشکیل می‌دهد. با توجه به مقاومت ساختمان‌های بتنی در مقابل عوامل جوی و عمر طولانی تر آن نسبت به ساختمان‌های فلزی و آجری؛ و همچنین با توجه به امکان تهیه سریع و ارزان و آسان مصالحی که برای ساختن ساختمان‌های بتنی مصرف می‌شود که قسمت عمده آن شن طبیعی می‌باشد، جا دارد در مورد شن طبیعی مطالعات بیشتری صورت گیرد.

 

انواع شن طبیعی

جنس و خصوصیات مختلف شن طبیعی در هر ناحیه متفاوت می‌باشد. مطالعات انجام شده ممالک دیگر به‌طور کامل و دقیق برای ما قابل استفاده نیست چه بسا برای مملکت پهناوری مثل ایران باید شن طبیعی و حتی سنگ و خاک هر ناحیه به‌طور جداگانه مورد مطالعه قرار گیرد  و مشخصات معینی برای آن تهیه شود مخصوصاً رفتار آن‌ها در بتن روشن گردد.

با توجه به اینکه از ملات برای نواحی مختلف یک ساختمان استفاده می‌شود. مثلاً ممکن است از ملات برای پوشش کانال‌های فاضلاب استفاده گردد لذا باید رفتار سنگدانه‌ها در مقابل اسیدها و بازها مخصوصاً سولفات روشن باشد.

 

استاندارد شن طبیعی چیست؟

شن طبیعی از پر کاربرد ترین و پر مصرف ترین مواد محسوب می شود که مصارف بسیاری دارد که مهم ترین آن در صنعت ساخت و ساز می باشد.

 شن طبیعی همانطور که از نام آن پیداست برگرفته از دل طبیعت می باشد. شن طبیعی از مکان هایی مانند بستر رودخانه ها و یا معادن طبیعی برداشت می شود که به سبب گذر زمان و سایش سنگدانه های شن توسط آب، شکل ظاهری آن تغییر کرده و گوشه هایی گرد و سطحی نرم پیدا کرده است. معادن شن طبیعی غالبا در امتداد مسیر رودخانه ها در حاشیه شهرها قرار دارد.

 به شن طبیعی به اصطلاح گرد گوشه نیز می گویند. در حدود 85 درصد از موادی که از معادن به طور کلی استخراج می گردد، را سنگدانه های شن طبیعی تشکیل داده است.

سنگدانه های شن از ارکان اصلی در تولید بتن محسوب می شوند و از لحاظ ویژگی های ظاهری و فیزیکی در مقایسه با خواص شیمیایی آن تاثیر بیشتری در قیمت گذاری دارند. نوع ظاهری سنگدانه ها، بافت سنگدانه ها میزان پایداری و دوام آنها را تعیین می کند.

انواع شن طبیعی

·         شن تیز گوشه (شکسته)

·         شن نخودی

·         شن بادامی

·         شن طبیعی بادامی

·         شن مصنوعی بادامی

 

شن بادامی چیست؟

شن بادامی از نظر کیفیت دارای استحکام بالایی هستند و خرید آنها بسیار می تواند از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد. اندازه شن بادامی نشان دهنده نوع استحکام آن می باشد. با توجه به این مساله که برداشت شن طبیعی از منابع طبیعی با توجه به نیاز اساسی ساخت و ساز به آن و همچنین رشد و گسترش ساخت و ساز ها در عصر جدید، امری اجتناب ناپذیر می باشد، با این حال یکی از نکات حائز اهمیت در زمینه برداشت شن از بستر رودخانه ها و یا سواحل، توجه به برداشت اصولی سنگدانه ها است.

چرا که با برداشت بی رویه و غیر اصولی شن طبیعی بدون در نظر گرفتن قوانین مربوط به آن، متاسفانه منجر به بهم خوردن اکوسیستم رودخانه ها میگردد و منجر به مرگ گونه های جانوری آبزیان و گیاهان می گردد. یکی دیگر از آثار مخرب برداشت بی رویه و غیر اصولی شن و ماسه، منجر به از دست رفتن کیفیت آب رودخانه و فرسایش بستر آن و در نتیجه آسیب جدی به محیط زیست می شود.

 

قیمت شن طبیعی

شن طبیعی ها انواع مختلفی دارند که نسبت به راه و روش تولید آن ها به دو دسته کلی مجزا تقسیم بندی می شوند؛

شن طبیعی و شن طبیعی های صنعتی.

البته دسته بندی های جزئی تری با توجه به اندازه آن ها نیز وجود دارد و به سنگدانه ها در ابعاد مختلف نام خاصی را اختصاص می دهند.در این نوشته تصمیم گرفته ایم که درباره انواع شن طبیعی ساختمانی به شما اطلاعاتی را ارائه دهیم.

شن طبیعی ها را با توجه به روش تولید آن ها می توان به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم بندی کرد که برای هرکدام از آن ها تعریف مشخصی وجود دارد.

 

قیمت شن بادامی طبیعی

یکی از مهمترین دلایل خرید شن بادامی رنگ این است که امروزه شن بادامی قیمت بسیار مناسبی دارد و به همین علت به عنوان یکی از پرکاربردترین مصالح در پروژه های عمرانی به شمار می آید.

 

قیمت شن بادامی رنگی

سنگ دانه بندی از حیث اندازه ، شکل و رنگ از ارزان ترین و زیباترین و متنوع ترین مصالح در فضا سازی ، ساخت گذرگاه ها و محوطه سازی  می باشد.

انواع شن رنگی (سنگ دانه بندی ،سنگریزه،سنگدانه،سنگ شکسته) با رنگ های طبیعی و دانه بندی ، استخراج و فرآوری شده از بهترین معادن سنگ ایران در سایز های مختلف و بسته بندی های گوناگون عرضه می شود.

استفاده از سنگ دانه بندی شده یا همان شن رنگی دارای فواید زیادی در نما سازی و محوطه سازی باغ ، ویلا و فضای سبز است شن رنگی ضمن ایجاد هماهنگی با محیطی که از آن استفاده میگردد، می تواند به سرعت و با کمترین هزینه نما سازی و محوطه سازی خانه ، برج ، باغ و ویلای  شما را متحول و معماری آن را به اثر هنری و زیبا تبدیل کند.

یکی از فواید استفاده از سنگ رنگی در محوطه سازی شهرها و شهرک ها ، نفوذ آب معابر به لایه های تحتانی زمین و عدم فرسایش خاک و جلوگیری از حرکت سیلاب های روان است.

شن های سفید و رنگی ، سنگریزه های طبیعی ، سنگدانه های زیبا که در سایز ها و رنگ های کاملا طبیعی، بهترین و کم هزینه ترین گزینه برای پوشش خاک در مسیرها، گذرگاهها ، کنار اتوبانها ، پیاده روها ، مسیرهای ماشین رو ، محوطه سازی فضای سبز مدرن و همچنین ایجاد مرز در تمامی پروژه های فضای سبز و محوطه سازی می باشند.

سازگاری سنگدانه ها و شن های رنگی با انواع طرح ها و سبک های ایجاد فضای سبز ، سنگریزه ها ، شن ها ، سنگ های رنگی سنگ دانه بندی شده در سایزهای گوناگون را به عنوان یکی از پر مصرف ترین گزینه ها تبدیل کرده است.

سنگ رنگی دانه بندی ، شن ، سنگدانه ، سنگ ریزه یک گزینه زیبا ، ماندگار و با قابلیت فرم دهی بالا، برای پیاده راه سازی طرح های مدرن در دکوراسیون داخلی منازل و مراکز تجاری ، نمایشگاه ها و فروشگاه های مختلف ، ساخت دکور کاربرد وسیعی دارد.

سنگ هایی که بصورت مصنوعی رنگ آمیزی شده باشند در برابر نور خورشید پایداری ندارند و بعد از گذشت زمان کوتاهی رنگ و چسبندگی خود را از دست داده که علاوه بر ایجاد تاثیری منفی در منظر محیط ، به خاطر وجود ترکیبات شیمیایی رنگ به بافت خاک و محیط زیست نیز آسیب می رسانند بنابراین نظر به استحکام و تنوع رنگ ، این شن ها و سنگ های دانه بندی شده بهترین انتخاب برای نما سازی ساختمان (نمای سیمان شسته و ... ) ، محوطه سازی (باغ ، ویلا ، پارک ، منظر و... ) ، صنایع موزائیک سازی (واش بتن و...  ) ، مسیر های ماشین رو می باشند.

 

شن بادامی طبیعی

شن بادامی از پرفروش ترین و پرمصرف ترین انواع شن هایی می باشد که خود دارای تنوع بسیاری بوده و مخاطبان با توجه به نوع نیاز خود و کیفیت شن ها مختلف بهترین گزینه را در اولویت خود قرار می دهند. از جمله انواع شن های بادامی می توان به شن بادامی رنگی، شن بادامی سفید، شن بادامی باغچه و شن بادامی شکسته اشاره نمود.

شن بادامی شکسته از تکه سنگ های درشت که با بررسی جنس آن در سنگ شکن ها خرد شده و با استفاده از الک های خاص با توجه به نوع نیاز کارفرمایان دانه بندی و به فروش می رسد. قیمت شن بادامی شکسته با توجه به کیفیت و نوع سنگ خرد شده محاسبه و عرضه می گردد.

شن های بادامی سفید از جمله محبوب ترین نوع شن بادامی بوده و با توجه به رنگ سفید از آن در دکوراسیون و طراحی های بیرونی استفاده می کنند. هم چنین اجرای شن بادامی سفید در فضاهای سبز سبب بزرگتر به نظر رسیدن فضا می شود از این رو در فضاهای کوچک و محدود استفاده از ماسه شن بادامی سفید در اولویت بسیاری از کارفرمایان واقع می شود.

 

قیمت شن بادامی

قیمت شن بادامی با توجه به نوع آن و کیفیت هر یک در نرخ های مختلفی ارائه می گردد که در حالت کلی می توان گفت شن بادامی قیمت ثابتی را دارا نبوده و به عوامل متعددی بستگی دارد. شن بادامی و نخودی را با توجه به ویژگی ها و مشخصات متنوعی که دارا می باشند در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می دهند که بسیاری از افراد در زمان خرید این دو نوع شن را با یکدیگر قاطی می کنند. در حالی که با توجه به تفاوت‌های شاخصی که دارند می توان گفت هر یک از این ماسه شن ها برای مصارف مختلفی مناسب می باشند. که از جمله مهمترین تفاوت بین این دو گزینه می توان به قیمت هر یک اشاره نمود.

شن بادامی نوعی شن است که از سنگ های ریز تشکیل شده است و امروزه هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی تولید می شود. امروزه افراد زیادی علاقه مند به خرید شن بادامی هستند چرا که این نوع شن نقش بسیار مهمی را در پروژه های عمرانی ایفا می کند و شما می توانید از این شن برای راهسازی و … نیز استفاده کنید.

 

شناخت ساختار شن طبیعی

بیشترین جزو تشکیل دهنده شن طبیعی دی اکسید سیلیکون به شکل کوارتز است. جالب است بدانید که کوارتز سخت است و در آب حل نمی شود همچنین به راحتی از فرایند های هوازدگی تجزیه نمی شود. در واقع این سنگدانه ها توسط عوامل طبیعی مثل باد،آب،دما و ….از خرد شدن سنگ های موجود در طبیعت حاصل می شوند. در بستر رودخانه ها یا بیابان ها و سواحل ذخیره می شوند و می توان از آن ها بهره برداری نمود.

 

شن طبیعی رودخانه و چاه

شن طبیعی درشت که از اعماق چاه ها به دست می آیند و معمولا در رنگ های قرمز و نارنجی هستند. شکل ظاهری این شن طبیعی دارای شکستی تیز و زاویه دار است و در اندازه های بزرگتری هستند. به همین دلیل به آن ها شن طبیعی درشت می گویند. مورد استفاده این نوع سنگدانه ها در بتن ریزی است.

 

قیمت شن رودخانه ای

شن طبیعی که از رودخانه ها به دست می آیند کیفیت بسیار بالاتری به نسبت شن طبیعی به دست آمده از گودال ها دارند. رنگ آن ها معمولا سفید تا خاکستری است. شکل ظاهری آن ها کاملا گرد و بدون زاویه است. از این نوع شن طبیعی در گچکاری استفاده می شود.

 

ابعاد شن و ماسه طبیعی

دانه هایی كه قطر آنها بین 0.02 تا 2 میلی متر و شامل تقسیمات زیر است.

1- ذرات بین 1 تا 2 میلی متر را ماسه درشت می نامند.

2- ذرات بین 0/5 تا 1 میلی متر را ماسه متوسط می نامند.

3- ذرات بین 0/2 تا 0/5 میلی متر را ماسه ریز می نامند.

4- ذرات بین 0.02 تا 0/2 میلی متر را ماسه خیلی ریز می نامند.

ماسه برای تهیه ی انواع ملات ها، بتون و آجرهای ماسه-آهکی به کار می رود.

 

ابعاد شن طبیعی

دانه هایی که قطرشان بزرگتر از 2 میلی متر باشد، را شن می نامند و شامل انواع زیر است.

شن های ریز که شبیه به خرده سنگ است.

شن های گرد و دارای سطوح صاف (شن نخودی وبادامی)

شن های سوزنی که طولشان بیش سه برابر عرضشان است.

شن های پولکی که عرضشان بیش از سه برابر ضخامتشان است.

با توجه به مشخصات فنی عمومی راه ها و ساختمان ها، شن مصرفی در بتن باید مشخصات و ویژگی هایی داشته باشد:

مصالح درشت می بایست کاملا سخت، محکم و با دوام باشد. و مواد آلی موجود در آن از اندازه های مشخص شده تجاوز ننماید

درصد سایش سنگدانه های درشت نباید از 40 درصد تجاوز کند

 

شن رودخانه ای

شامل تکه سنگ های بزرگی هستند که بر اثر عوامل جوى مختلف در بستر رودخانه ها ته نشین می شوند:

· حرکت سیلاب های جاری شده از کوه ها

· جدا و خرد شدن سنگ ها

· ته نشینی در رودخانه ها

این سنگ هاى ته نشین شده که به آن ها شن طبیعی نیز گفته می شود، قطری بین 5 تا 60 میلی متر دارند. این نوع شن دارای گوشه های گرد است و به علت ته نشین شده در بستر رودخانه ها با ماسه و قلوه سنگ نیز ترکیب می شود.

 

خرید شن طبیعی

برای خرید ارزان ترین شن طبیعی موجود در بازار با کارشناسان ما در عمران مدرن تماس بگیرید. ما استعلام قیمت دقیق و ارزان‌ترین شن طبیعی موجود در بازار را با معرفی فروشندگان برتر در اختیار شما قرار خواهیم داد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما