سیم نایلونی

سیم نایلونی

دسته بندی

سیم برق

تعداد ارائه دهنده ها

۰ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

معرفی کالا

نظرات کاربران

سیم نایلونی

به منظور انتقال جریان الکتریکی از قطعه نازکی ، متشکل از یک هادی و روکش عایق استفاده می شود. سیم نایلونی یا سیم دولا سفید از انواع پرکاربرد سیم برق افشان در برق کشی روکار انواع ساختمان های تجاری، اداری، مسکونی و دولتی است که از کنار هم قرار گرفتن تعدادی هادی نازک در قطر  ۰/۲۵ تا ۰/۴ تشکیل شده است. این سیم دارای دو لایه می باشد که یکی به فاز و دیگری به نول برای انتقال برق متصل می شود.

 

 

 

 سیم نایلونی

کلاف سیم برق نایلونی

کاربرد سیم نایلونی

با توجه به استقامت پایین از سیم نایلونی تنها می توان در سیم کشی روکار متصل به دیوار ساختمان استفاده کرد. چرا که این سیم استقامت لازم را برای قرارگیری زیر گچ و یا داخل لوله ندارد. سیم نایلونی برای ایجاد اتصال در بخش های مختلف روشنایی از جمله لوسترها و همچنین وسایل برقی، کاربرد زیادی دارد. به دلیل مصرف پایین منابع روشنایی و همچنین لوسترها، سیم نایلونی هم از نظر قیمت و هم از نظر کاربرد، بهترین انتخاب ممکن است. با توجه به استقامت عایقی پایی  و همچنین دمای عملکرد، این نوع سیم برای اتصال به وسایل الکتریکی پر مصرف انتخاب مناسبی نمی باشد.

علاوه بر موارد فوق از سیم نایلونی می توان به عنوان سیم سیار نیز به دلیل قیمت مناسب آن  استفاده شود. با این حال باید توجه داشت که میزان جریان عبوری زیاد نبوده و همچنین بار سنگینی به آن تحمیل نشود. چرا که سیم نایلونی استقامت چندانی نداشته و نسبتاً ضعیف است.

مشخصات سیم نایلونی

روکش سیم نایلونی  که با عنوان بند تخت نیز شناخته می شود، از جنس نایلون سفید یا سیاه بوده که بسیار انعطاف پذیر و از نظر قیمت ارزان می باشد. علاوه بر آن این روکش در برابر رطوبت و مواد شیمیایی تا حد زیادی مقاومت و کشسانی بالا و فرسایش کمی دارد. در نتیجه می توان گفت که این سیم از طول عمر بالایی برخوردار است. بنا به داشتن همین انعطاف در بسیاری از موارد انتخاب سیم نایلونی برای انتقال جریان برق پایین بسیار کاربردی خواهد بود. این سیم متناسب با کاربرد در ابعاد 2*0.5، 2*1، 2*1.5، 2*2، 2*2.5 و 2*2.75 میلی متر مربع قابل خریداری است.

 

سیم نایلون

سیم نایلون

 

جنس هادی

 جنس هادی سیم نایلونی نیز از مس بوده که ویژگی های آن بایستی از الزامات استاندارد ملی ایران ISIRI ۳۰۸۴ و استاندارد بین الملل IEC ۶۰۲۲۸ پیروی کند. از آن جا که سیم نایلونی از انواع هادی های افشان است بنابراین هادی آن بایستی از کلاس ۵ و یا ۶ باشد. علاوه بر آن با توجه به تغییرات قیمت مس در بازار قیمت سیم نایلونی نیز متاثر از جنس هادی آن است.

سطح ولتاژ

سیم نایلونی در دو سطح ولتاژ ۳۰۰ تا ۵۰۰ ولت و ۴۵۰ تا ۷۵۰ ولت کاربرد دارد. سطح مقطع سیم در این حالت دارای محدودیت خواهد بود. به طوری که در ولتاژ ۳۰۰ تا ۵۰۰ ولت سطح مقطع ۰/۵*۲ و در ولتاژ ۴۵۰ تا ۷۴۰ ولت بالای ۱*۲ میلی متر مربع می باشد. استاندارد مربوط به سیم نایلونی مشابه سیم افشان می باشد. با این تفاوت که دمای عملکرد به ۷۰ درجه سانتی گراد محدود می شود. ولتاژ تست برای سنجش صحت عملکرد سیم در سطح ولتاژ ۳۰۰ تا ۵۰۰ ولت برابر 2 کیلو ولت و در سطح ولتاژ 450 تا 750 ولت برابر 2.5 کیلو ولت است.

 

 سیم برق نایلونی

سیم نایلونی برای سیم کشی ساختمان

خرید سیم نایلونی

همان طور که گفته شد سیم نایلونی از سری سیم های بسیار پر کاربرد در برق کاری بخش های مختلف ساختمانی است. با توجه به انعطاف بالای آن و موارد زیاد کاربردش سیم نایلونی به وفور در مراکز فروش یافت می شود. با این حال با توجه به این که جنس هادی سیم برق نایلونی از مس می باشد؛ بنابراین قیمت سیم نایلونی تا حد زیادی وابسته به نوسانات بازار است. با این حال این سیم در مقایسه با سایر سیم های برق با توجه به کاربرد بالا و سادگی ساختار در کم ترین هزینه قابل تهیه می باشد. فروش سیم نایلونی به صورت کلاف و یا حلقه های 100 متری انجام می شود.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما