ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری

دسته بندی
ساندویچ پانل
تعداد ارائه دهنده ها
۸ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

ساندویچ پانل دیواری

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

۳

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۳

location

تهران

******۰۲۱۷۲

۱

location

تهران

******۰۲۱۳۳

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۹

۴

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۳

location

تهران

******۰۲۱۳۶

۳

location

تهران

******۰۲۱۴۴

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری نوعی از مصالح نوین ساختمانی است که به عنوان عایق حرارتی و برودتی جهت پوشش دیواره در سازه‌های مختلف کاربرد دارد. هستۀ عایق و همچنین ورق‌های به کار رفته در لایه‌های اطراف فوم ساندویچ پانل با توجه به نوع کاربرد دارای تنوع زیادی است. ساندویچ پانل دیواری در انواع دیواری هم ساخته می شوند که ساختاری مشابه دارند، اما برای مواردی استفاده می شوند که نیاز به ساخت دیوار سازه است. از ساندویچ پانل دیواری برای ساخت کانکس ها، دیواره های سازه های صنعتی ، کانکس های حمل و نقل، سردخانه ها و ... استفاده می شود.

طریقه نصب ساندویچ پانل دیواری

1.        ابتدا قبل نصب ساندویچ پانل دیواری با استفاده از دستگاه مخصوص برش ساندویچ پانل ، قسمت ورودی و یا پنجره ها را مشخص و برش دهید.

2.      دور لبه پایین کار و یا فنداسیون را آغشته به چسب مخصوص میکنیم.

3.     سپس نبشی ساندویچ پانل دیواری را روی آن قرار می دهیم و با استفاده از دریل و پیچ نبشی را در لبه کار ثابت و یا فیکس می نماییم.

4.      و در مرحله بعدی دو لایه موازی از چسب مخصوص را به گونه ای که یک لایه پایین فنداسیون و دیگری بر روی نبشی ساندویچ پانل سقفی که از قبل نصب کرده ایم میزنیم.

5.      سپس قرنیز ساندویچ پانل دیواری را روی چسب ها قرار میدهیم و با استفاده از دریل و پیچ آن را به نبشی زیرین متصل میکنیم.

6.      و از یک گوشه ساختمان شروع به قرار دادن ساندویچ پانل دیواری میکنیم.

7.     با استفاده از تراز آن ها را کاملا صاف در محل خود قرار میدهیم و طبق روال قبل با پیچ و دریل مخصوص و بست به نبشی متصل میکنیم و یکی را پس از دیگری در کنار هم قرار می دهیم.

پانل دیواری

ساندویچ پنل دیواری نوعی از مصالح ساختمانی آماده است که از دو لایه ورق که مابین آنها فوم تزریق شده است تشکیل شده است. ساندویچ پانل دیواری جهت پوشش دیوار و برای نما به کار می‌رود و در طرح ها و ابعاد مختلف قابل تولید است.

ورق ساندویچ پانل دیواری گالوانیزه،آلوزینک و آلومینیوم می باشد. ورق آلوزینک علاوه بر خواص ضدزنگ آلومینیوم، بدلیل مقاومت بسیار زیاد و خوردگی بسیار پایین و قیمت مقرون به صرفه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و کارایی بیشتری دارد.

اين نوع ساندويچ پانل بيشتر مناسب براي ديوارها و پارتيشن هاي داخلي در پروژه هاي مختلف با ضخامت 4 الي 6 سانتيمتر مي باشد كه داراي دو رو ورق آلوزينگ ، دو رو گالوانيزه و يا يك رو آلوزينگ از بيرون و يك رو گالوانيزه از داخل مي‌باشد که با ايجاد شيار روي آنها استحكام فشاري را ميتوان تا حد مطلوبي بالا برد .

نصاب ساندویچ پانل دیواری

برای نصب ساندویچ پانل دیواری ابتدا زیرسازی انجام شود برای این کار باید به ساختار اجرا شده روی ساختمان و فاصله بین ستون‌ها محل نصب و ارتفاع پانل‌ها و جهت باد توجه کرد. در نصب ساندویچ پانل دیواری باید با استفاده از پروفیل های آهنی تکیه گاه محکمی برای ساندویچ پانل ایجاد کرد.

 این نوع ساندویچ پانل‌ها به دو صورت عمودی و افقی بسته به شرایط محل می‌توانند نصب شود. بعد از نصب محل اتصال ساندویچ پانل‌ها با سختمان را توسط پیچ های مخصوص پیچ می‌کنند.در نصب این نوع ساندویچ پانل دیواری بر روی بتن از تفنگی مخصوص به نام میخکوب زن چاشنی دار استفاده می‌شود. بهتر است داخل ناودانی با اسپری پلی اورتان عایق کاری شود.

ساندویچ پانل دیواری دست دوم

ساندویچ پانل دیواری دست دوم از آن دسته مصالحی است که در عین پربازده بودن بسیار مقرون به صرفه می باشد. با توجه به قیمت ساندویچ پانل ، بسیاری از مشتریان به دنبال ساندویچ پانل دست دوم می باشند. با استفاده از پانل های دست دوم یا کار کرده تا حد زیادی هزینه ها کاهش می یابد.

ساندویچ پانل دیواری دست دوم البته در خرید و استفاده با محدودیت هایی مواجه است. چرا که این مصالح آماده طبق اندازه مورد نظر تولید می گردد در نتیجه استفاده از آن در مکان دیگر با ابعاد متفاوت مسئله آفرین خواهد بود.

 

قیمت ساندویچ پانل دیواری دست دوم

قیمت ساندویچ پانل دیواری دست دوم با توجه به این که در چه حد تمیز و سالم تعیین می شود. ساندویچ پنل ها در انواع ساختمان ها اعم از اداری ، تجاری ، مسکونی و تفریحی کاربرد دارد. ساندویچ پانل دیواری دست دوم با توجه به موادی که در ساختارش استفاده می شود قیمت متفاوتی خواهد داشت. به عنوان نمونه اگر از فوم پلی یورتان استفاده شده باشد قیمت بیشتر و اگر از پلی استایرن استفاده شود ، قیمت پایین تر خواهد بود.

خرید ساندویچ پانل دیواری دست دوم

قیمت ساندویچ پانل دیواری دست دوم بر اساس میزان کارکرد آن نیز تعیین خواهد شد. این مزیت پانل ساندویچی به حساب می آید که چون توسط پیچ به همدیگر و به سازه ی فلزی از پیش نصب شده متصل می شوند می توان به راحتی آن ها را از هم باز کرده و در جاهای دیگه از آن استفاده کرد. ساندویچ پانل دیواری دست دوم در انواع ساندویچ پانل پلی یورتان ، پلی استایرن و پشم  سنگ قابل استفاده است.

ساندویچ پانل دیواری دست دوم را باید از نظر کیفیت آن و قابلیت استفاده بررسی کنید. از جمله عواملی که در کیفیت این سازه موثر هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         میزان سلامت ورق ساندویچ پنل

·         ضخامت ورق و فوم پانل

·         جنس ورق ساندویچ پانل و نیز دانسیته عایق

·         مزایای ساندویچ پانل دیواری دست دوم

مزایای ساندویچ پانل دیواری دست دوم همان طور که اشاره کردیم ارزان بودن آن ها است. به علاوه این که قابلیت نصب این پانل های دیواری آسان بوده و تحویل فوری نیز دارند.

قیمت پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری را به عنوان دیواره و نمای بیرونی سازه می توان مورد استفاده قرار داد. قیمت پانل دیواری بسیار مناسب این محصول، سادگی و سرعت بالای نصب این پانل ها باعث شده که به یک محصول بی رقیب در پوشش سازه های صنعتی و تجاری تبدیل شوند. در این مقاله قرار است به واکاوی دقیق نقش ساندویچ پانل دیواری در تشکیل پوشش بنای سازه بپردازیم. این محصول را می توان در دو جهت خواب عمودی و خواب افقی اجرا نمود.

کاربرد ساندویچ پانل دیواری

کاربرد ساندویچ پانل دیواری گسترده است. از وجود ساندویچ پانل دیواری در پوشش سازه و نمای بیرونی استفاده کرد. طرح و نقش های مختلف و طیف وسیع رنگ بندی این محصول باعث شده که استقبال بسیار زیادی از این محصول در سال های اخیر به عمل آید. برخی از مهم ترین کاربردهایی که از این سازه می توان انتظار داشت، بدین شرح است:

v     سوله سردخانه (جهت نگه داشتن اقلام غذایی، فرآورده های گوشتی، انواع میوه و …)

v     کارخانه صنایع غذایی (به جهت نیاز به پاکیزگی محیطی و حساسیت وزارت بهداشت)

v     سوله انبار غله (به منظور نگهداری و انبار انواع محصولات کشاورزی نظیر، گندم، جو، برنج، ذرت و …)

v     سوله پارکینگ (فضایی برای اسکان خودروها در مدت زمان کوتاه یا بلند)

v     انواع کارخانجات تولید قطعات یا خطوط مونتاژ اقلام مختلف (استقرار خطوط تولید و ایستگاه های مونتاژ)

تعداد مشاغلی مختلفی که از وجود  پانل دیواری و یا ساندویچ پانل سقفی به عنوان پوشش نهایی استفاده می کنند، بسیار زیاد و وسیع است؛ به نحوی که امکان فهرست نمودن همه آنها در فضای محدود این مقاله وجود ندارد. به طور کل می توان اینگونه مطرح کرد که تقریباً هیچ محدودیتی برای استفاده از این نوع پوشش در کسب و کارهای مختلف وجود ندارد.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری

بعد از انتخاب ساندویچ پانل دیواری و خرید این محصول نوبت به قيمت نصب آن مي‌رسد. نصب ساندویچ پانل دیواری به سرعت و راحتی انجام مي‌شود. و نیاز به تعداد افراد زیاد جهت نصب آن نخواهد داشت ولی این به آن معنی نیست که هر فردی بتواند آن را به خوبی نصب نماید. نصابان ساندویچ پانل که معرفی کرده‌ایم دارای چندین سال سابقه و ده‌ها پروژه انجام شده هستند. برای استعلام قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری با تیم عمران مدرن تماس بگیرید.

 

قیمت ساندویچ پانل دیواری

و همگی به صورت حرفه ای آموزش دیده هستند. عمر مفید پانل در صورتی که تمامی شرایط به صورت کامل رعایت شود بین ۱۰ الی ۲۰ سال خواهد بود اما در صورتی که پانل به درستی نصب نشود عمر این پانل به زیر ۱۰ سال کاهش خواهد یافت در صورتی که ساندویچ پانل دیواری توسط نصابان معتبر نصب شود تضمین عدم آب دهی و … داده خواهد شد که در غیر این صورت تضمینی وجود نخواهد داشت . برای مشاوره و دریافت لیست قیمت ساندویچ پانل دیواری با تیم عمران مدرن تماس بگیرید.

قیمت نصب ساندویچ پانل دیواری

 برای فهمیدن قیمت نصب ساندویچ پانل دیواری و برآورد قیمت ساندویچ پانل دیواری ماموت شما اول باید مفهوم نصب ساندویچ پانل دیواری را بدانید.اولین قدم برای نصب ساندویچ پانل فاصله بین تکیه گاه‌ها و ستون هاست .که باید به آن‌ها توجه کرده،و بر طبق همین موارد زیر سازی های لازم انجام شود.بعد از انجام زیر سازی های لازم برای نصب ساندویچ پانل دیواری ماموت که بر طبق آن ها قیمت نصب ساندویچ پانل دیواری مشخص می شود.پانل های سقفی بر روی پرلین‌ها در بر روی سقف قرار دارند،قرار گرفته و نصب می شود.

قیمت نصب هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری

قیمت نصب هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری شامل قیمت تمام شده‌ی پانل ساندویچی به علاوه‌ی مبلغی است که به نصابان ساندویچ پانل دیواری تعلق می گیرد.برای اجرای ساندویچ پانل دیواری نیازی به مصالح جانبی یا ترکیبی نمی باشد.این مصالح به صورت آماده بوده و تنها با ابزاری مختصر نصب و به یکدیگر متصل می شوند.به این دلیل قیمت نصب هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری در مقایسه با همان میزان مصالح سنتی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

نصب ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری جهت پوشش دیوارهای سوله و یا ساختمان با هرکاربری مورد استفاده قرار میگیرد . این نوع ساندویچ پانل شیار هایمتعددی برروی خود دارامیباشد و نصب آن بصورت فاق و زبانه ( نری و مادگی) در یکدیگر فرو رفته و پیچ می شوند . ساندویچ پانل از لحاظ شکل ظاهری بصورت مکعب مستطیل میباشد.ضخامت های موجود ساندویچ پانل دیواری از ۴ سانتیمتر تا ۲۰ سانتیمتر است با توجه به نوع کاربری و انتخاب مشتری مشخص می گردد. برای اطلاع از هزینه نصب ساندویچ پانل دیواری با شماره کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

نصب پانل دیواری

نصب پانل دیواری برای موارد زیر انجام می شود:

o       اجرای پوشش سقف ودیواره سردخانه بالا وزیر صفر

o       ساخت  واجرای سقف ودیواره ساختمان پیش ساخته پانلی

 

o       نصب واجرای انواع ابرو و انواع فلاشینگ ونما پارتیشین بندی داخلی انواع سازه فلزی وسوله صنعتی با پانل

o       اجرای پوشش  سقف ودیواره انواع پروژه های خود با ساندویچ پانل و ورق رنگی درسراسر کشور با برترین کیفیت درکمترین زمان

o       برای سازه‌های ساخته شده با ساندویچ پانل مواردی مانند عایق حرارتی و صوتی، مقاومت در برابر رطوبت، ضد احتراق و حفظ زیبایی

o       از اهمیت بالایی برخوردارند. اتصال پانل به ساختمان و تمام نقاط اتصال پانل‌ها به یکدیگر در گوشه‌ها باید توسط فلاشینگ با ضخامت

o       ۱ تا ۲ میلی‌متر صورت ‌پذیرد. درزبندی پانل‌ها نیز باید توسط چسب پلی یورتان انجام گیرد. جهت کاهش پرت پانل‌ها به محل قرارگیری

o       پانل‌ها، فاصله بین ستون‌ها، ارتفاع پانل‌ها و… توجه شود. جهت نصب پانل‌ها از پیچ واشردار مخصوص استفاده شود. همچنین، به گام

o       ارتفاع پیچ‌ها هم توجه شود.برای حصول اطمینان از آببندی‌های لازمه در محل چفت شدن پانل‌هاقبل از چفت کردن پانل‌ها محل درز

o       پانل‌ها با اسپری پلی یورتان پر شده و سپس پانل دیگر قبل از پف کردن کامل پلی یورتان جا زده می‌شود. این کار باعث می‌شود که

o       آببندی پانل‌ها در محل اتصال به هم زیادتر باشد. چسبندگی پانل‌ها به هم در محل درز زیادتر شود.

انواع پانل دیواری

o       انواع پانل دیواری به صورت آماده با ساختاری لایه لایه هستند. این مصالح معمولا از دو لایه ورق فلزی تشکیل شده اند که هسته ی عایقی را می پوشاند.

o       با توجه به موارد استفاده تعداد لایه ها می تواند تغییر کند.

o       ورقه های لایه های بیرونی نیز در طرح و رنگ های مختلف تولید شده و استفاده می شوند.

o       در ساخت دیوارهای داخلی و خارجی میتوان ساندویچ پانل را به کار برد.

o       ساندویچ پانل دیواری را با توجه به موارد کاربرد می توان به موارد زیر تقسیم بندی کرد.

ساندویچ پانل دیواری سردخانه ای

o       ساندویچ پانل دیواری سردخانه ای همان طور که از نامش میتوان حدس زد در سردخانه ها استفاده می شود.

o       سردخانه ها مرتبط به بخش صنایع غذایی و بهداشتی می شوند.

o       در این صنایع مواردی همچون بهداشت و دما از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

o       ساندویچ پانل دیواری سردخانه ای در برابر انتقال حرارت به خوبی مقاومت می کند.

o       مقاومت آن با توجه به استفاده از مواد عایق با کیفیت چندین برابر دیوارهای آجری می باشد.

o       ساندویچ پانل سردخانه ای خود انواع مختلفی دارد.

o       با توجه به تفاوت در انواع ورق ، ساندویچ پانل سردخانه ای ورق آلومینیومی و ساندویچ پانل سردخانه ای آلوزینک وجود دارد.

o       از نظر بهداشتی هم به خوبی قابل شست و شو هستند و از انتقال رطوبت نیز به خوبی جلوگیری می کنند.

ساندویچ پانل دیواری سوله

ساندویچ پانل دیواری سوله نوع دیگری از ساندویچ پانل ها می باشد که با توجه به موارد استفاده در این دسته بندی قرار می گیرد.

موارد استفاده این ساندویچ پانل در دیوار سوله، کارگاهی ، اداری و مسکونی می باشد. لازم به ذکر است که البته درتمامی صنایع ساخت علاوه بر دیوارها در سقف نیز از ساندویچ پانل استفاده می شود.

به این نوع پانل ساندویچی، ساندویچ پانل سقفی گفته می شود.

از مزایای استفاده از این نوع پانل دیواری سبک بودن دیوارها نسبت به سایر سازه های ساخته شده با مصالح سنتی می باشد.

به علاوه حمل و نقل و نصب این مصالح به سادگی و با سرعت و هزینه کم انجام می گیرد.

ساندویچ پانل دیواری اتاق تمیز

این نوع نیز در ساخت کلین روم ها با توجه به اهمیت بهداشت به کار می روند.

ضخامت این نوع از ساندویچ پنل بین 4 الی 15 سانتی متر متغیر است.

ویژگی خاصی که این نوع پانل ها دارند سطح صاف آن ها می باشد.

صاف بودن سطح ساندویچ پانل از تجمع آلودگی درشکل فرم پانل جلوگیری می کند و به این ترتیب موارد بهداشتی تامین می شود.

زیرسازی ساندویچ پانل دیواری

زیرسازی ساندویچ پانل دیواری به این صورت که سری پروفیل های 90*90 یا 80*80 آهن کشی می شوند سپس پانل ها به فاصله 1.30 سانتی متر و به حالت افقی دور تا دور سوله روی این آهن کشی با پیچ پرچ میشوند.

نکات مهم در نصب ساندویچ پانل دیواری

نکات مهم در نصب ساندویچ پانل دیواری که باید مورد توجه قرار بگیرند در مرحله اول نوع نصب است.

ساندویچ پانل دیواری را به دو صورت نرومادگی و پیچ مخفی میتوان نصب کرد.

ساندویچ پانل دیواری نر و مادگی

بر روی این نوع ساندویچ پانل شیارهای متعددی قرار می گیرد. این شیارها به هنگام نصب به صورت فاق و زبانه (نری و مادگی) در یکدیگر فرو رفته و پیچ می شوند. توجه داشته باشید که برای نصب حدالمقدور از نصاب ساندویچ پانل حرفه ای مشاوره دریافت کنید. بعد از قرار گیری در جای مناسب باید با پیچ سرمته گالوانیزه مهار شود.

ضخامت ساندویچ پانل های دیواری

در این بخش از مقاله قصد داریم به بررسی دقیق ضخامت ساندویچ پانل های دیواری بپردازیم. همان گونه که گفته شد این سازه دیواره از دو ورق صاف طرح دار و رنگ ضد خش در ضخامت ۵ الی ۱۵ سانتی متر و طول ۲ الی۱۴متر به سفارش مشتری تولید می شود.

مزایا و کاربرد های ساندویچ پانل های دیواری

از ساندویچ پانل های دیواری در ساخت خانه های پیش ساخته، کانکس های ثابت و متحرک، دیواره سالن های بزرگ، سردخانه ها و سالن های فرودگاه و ترمینال های مسافری استفاده می شود. این ساندویچ پانل های دیواری به عنوان عایقی برای صدا، گرما و سرما شناخته می شوند. از مزایای دیگر این سازه ها این است که در صورتی که احتیاج به ترمیم و بازسا زی داشته باشند کافی ست قسمت آسیب دیده جدا شود و احتیاج به تعمیرات کلی ندارد.

مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی ساندویچ پانل

این سازه ها به خاطر جنس ورق های جداره وعایق میانی در برابر پوسیدگی و خوردگی بر اثر رطوبت مستحکم هستند. در عین حال نکته مهم تر این است که در برابر قارچ ها و باکتری ها نیز دارای مقاومت بالایی هستند.

مقاوت در برابر نیرو های بیرونی و عایق مناسب

لازم به یاداوری است که ساندویچ پانل های دیواری با وجود این که از لحاظ وزنی سبک هستند، در برابر نیرو هایی مانند زلزله مقاومت بسیار بالایی دارند. همان گونه که اشاره داشتیم هم عایق خوبی در برابر صدا، سرما و گرما هستند. البته با وجود ضخامت کم این سازه ها فضای کمتری را اشغال می کنند. در نتیجه شما می توانید فضای داخلی بیشتری را به دست  آورید. این مسئله باعث می شود که در هزینه هایی مانند اسکلت سازی و فوندانسیون خصوصا در ساختمان های بلند باعث صرفه جویی شود.

عبور لوله های مختلف و تاسیسات درون ساندویچ پانل های دیواری

از شاخصه های دیگر این سازه ها این است که لوله های آب و فاضلاب و همچنین تاسیسات برقی از زیر شبکه ها عبور و موجب زیبایی داخلی می شود. همچنین استفاده از رنگ های زیبا و طرح های جالب ساندویچ پانل دیواری این سازه را مناسب برای دیوار های نما و پارتیشن  های داخلی کرده است.

در پایان لازم به یاد اوری است که برای استفاده ازساندویچ پانل های دیواری یا مدل های دیگری از پانل ها اولا از استفاده نوع دست دوم خودداری و حتما از جنس استاندارد استفاده شود.

ساندویچ پانل دیواری چیست

ساندویچ پانل دیواری نوعی از مصالح ساختمانی می باشند که برای پوشش سقف و یا دیوار استفاده می شود. این پانل ها از ورق های فلزی ورق استیل و لایه عایقی که بین آن دو ورق به صورت ساندویچ قرار می گیرد ساخته می شود. در تعریف ساندویچ پانل، جنس این ورق ها ممکن است گالوانیزه ، آلومینیوم ، الوزینک ، فویل الومینیوم و کاغذ کرافت یا ترکیبی از این ها باشد .از این پانل ها برای ساختمان سازی ، بنای پیش ساخته ، ویلا ، سوله ، کانکس ، بیمارستان های صحرایی ، انبار ها ، سرد خانه های صنعتی ، مجتمع های ورزشی و … استفاده می شود. ساندویچ پانل دیواری به دو دسته ی سقفی و دیواری تقسیم می شوند.

خرید پانل دیواری

ساندویچ پانل، سازه پیش ساخته با مقاومت بالا و کیفیت خوب می باشد که امروزه جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی ساخت و ساز می باشد. ساندویچ پانل ها از لحاظ قیمت و هزینه نصب بسیار مقرون به صرفه تر از مصالح سنتی همچون آجر، سیمان، آهک و … می باشد. برای خرید پانل دیواری ( ساندویچ پانل دیواری ) با شماره کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

اجرای ساندویچ پانل دیواری

یکی از مزیت های اجرای ساندویچ پانل دیواری سادگی و سرعت بالای نصب و اجرای آنها می باشد. این ویژگی کمک می کند تا هزینه های ناشی از پروژه های طولانی مدت به طور چشمگیری کاهش پیدا کند. برای نصب و اجرای ساندویچ پانل ها از یکی از دو روش زیر استفاده می شود:

این روش بیشتر برای نمای ساختمان ها و سرویس های بهداشتی کاربرد دارد. در این روش ابتدا یک شبکه فلزی با استفاده از پروفیل های سبک گالوانیزه بر خلاف جهت نصب ساندویچ پانل ها اجرا می شود. به این معنی که اگر قرار است ساندویچ پانل ها به صورت افقی نصب شوند، پروفیل های زیرساز بایستی عمودی اجرا شوند و بالعکس.

این کار باعث می‌شود تا در محل های تلاقی ساندویچ پانل و پروفیل زیرسازی، اتصال توسط پیچ سرمته دار میسر شود. توصیه می‌شود تا در مناطقی که بارندگی زیادی است و احتمال نفوذ آب به درون سازه وجود دارد، ساندویچ پانل ها به صورت افقی نصب شوند. رعایت این نکته در مورد ساندویچ پانل های دکوراتیو باعث می شود که در قسمت زبانه و فاق امکان نفوذ آب از بین درز ها به صفر برسد.

پانل ساندویچی دیواری

قیمت هر متر پانل ساندویچی دیواری به عوامل زیادی بستگی دارد.

از جمله جنس ساندویچ پانل که می توان هسته آن را از جنس :

o       فوم تزریقی پلی یورتان

o       فوم تزریقی پلی استایرن و فوم XPS

o       پشم سنگ

o       و پشم شیشه استفاده کرد.

o       ساندویچ پانل دیواری برای پوشش دیوار ها استفاده می شود.

و به همین منظور انواع ساندویچ پانل دیواری را با توجه به کاربری و اقلیم مورد نظر شما می توان تهیه و تولید کرد.

عموما ساندویچ پانل های ماموت چه از نوع سقفی و چه از نوع ساندویچ پانل دیواری به صورت سفارشی و از پیش ساخته در کارخانه و به سفارش مشتری تهیه می شوند.

اما در مجموع ورق های مختلف به عنوان پوشش ساندویچ پانل استفاده می شوند:

o       مانند ورق آلوزینک

o       ورق گالوانیزه

o       و ورق آلومینیوم که هر سه این ورق ها فلزی است.

o       و می توان از آن ها برای ساخت یکسری از ساندویچ پانل ها استفاده کرد.

o       قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل ممکن است،تغییر کند.

ابعاد ساندویچ پانل دیواری

ابعاد ساندویچ پانل دیواری ورق گالوانیزه و آلوزینک بصورت پیش رنگ به ضخامت 0.4 میلیمتر یا 0.5 میلیمتر و ورق آلومینیوم به ضخامت 0.7 میلیمتر است. ابعاد ساندویچ پانل دیواری شامل موارد زیر می باشد:

v     ضخامت ورق لایه بیرونی 0.5 یا 0.4 میلیمیتر( در پانل های گالوانیزه و آلوزینک)

v     ضخامت ورق لایه درونی 5 یا 0.4 میلیمیتر( در پانل های گالوانیزه و آلوزینک)

v     ضخامت ورق لایه بیرونی 0.7 ( در پانل های آلومینیوم )

v     ضخامت ورق لایه درونی 0.7 ( در پانل های آلومینیوم )

v     فویل آلومینیومی مسلح ( نخ دار ) و لایه فویل آلومینیوم

چسب عایق ساندویچ پانل دو جزئی پلی اورتان

این چسب در هنگام کار افزایش حجم داده و به شکل خمیر منعطف در می آید. این چسب همانند چسب های دوقلو به صورت دو جزئی تولید شده است و پس از ترکیب شدن با یکدیگر در اثر ایجاد یک واکنش شیمیایی حجم پیدا می کند. این چسب ها برای پر کردن درز های عمیق به صورت افقی بسیار مناسب می باشند. با قابلیت افزایش حجم می توانند انتخاب خوبی برای پوشاندن درزهای دیوار های بتنی، فلزی و قطعات پیش ساخته مانند ساندویچ پانل باشد.

در ضمن باید توجه داشت که زمان انجام واکنش برای چسب ها در حدود ۳۰ دقیقه است. دمای مورد نیاز برای انجام این کار بین ۱۰ تا ۳۵ درجه، زمان تبدیل شدن به ژل در حدود ۴۵ دقیقه، زمان لازم برای خشک شدن ۲۴ ساعت می باشد و در نهایت زمان کسب مقاومت نهایی 7 روز است.

چسب ساندویچ پانل دیواری

همانطور که گفته شد چسب عایق ساندویچ پانل یکی از چسب های کاربردی جهت عایق بندی و درزگیری نقاط مختلف مانند درز های دیوارها، پنجره ها و قطعات پیش ساخته مانند ساندویچ پانل و غیره است. برای استفاده از این گونه چسب ها حتما باید به ویژگی و نکات استفاده از آنها نظیر مناسب بودن برای کار مورد نظرتان، مقاومت در برابر تغییرات محیطی مانند سرما و گرما، خشک شدن سریع، ضد آب بودن و غیره توجه کنید. در ضمن حتما باید مدت زمان لازم برای خشک شدن کامل آنها را در پروژه کاری خود درنظر بگیرید.

انواع پیچ جهت نصب ساندویچ پانل دیواری

پیچ سر عدسی یکی از ابزارهای پرکاربرد در صنعت است که قسمت سری آنن دارای بخش شش ضلعی است. بر این اساس برای باز و بسته کردن آن از آچار آلن استفاده می شود. پیچ های سر عدسی معمولاً جزو پیچ های ماشینی هستند که جهت انجام کارهای صنعتی با دسترسی کم طراحی می شوند.

آچار آلن وسیله ای L شکل است با مقطعی 6 ضلعی و یک سر توپی شکل که از آن می توان برای باز و بسته کردن پیچ ها با محورهایی غیر از محور پیچ استفاده کرد.

شما می توانید برای ایجاد تنش کمتر بر روی قطعه و بالا بردن استحکام سازه از پیچ سر عدسی الن استفاده کنید.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما