روان کننده بتن

روان کننده بتن

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت روان ‌کننده‌ بتن با توجه به انواع روان کننده، برند سازنده، شرایط بازار و مقدار خرید روان کننده بتن تعیین می شود. هرچه قدر ترکیبات شیمیایی به کار رفته در روان کننده بتون ، پیشرفته تر و با کیفیت تر باشد، قیمت روان کننده بتن بیشتر خواهد بود. قیمت هر لیتر روان کننده بتن از ۱۵,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰ تومان متغیر است. به منظور استعلام قیمت هر لیتر روان کننده بتن می توانید با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید. عمران مدرن تامین کننده انواع روان کننده بتن با قیمت مناسب می باشد.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

روان کننده بتن

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

روان کننده بتن

روان ‌کننده بتن یکی از مهم ترین مواد افزودنی مورد استفاده در بتن است. این مواد به منظور بهبود خواص شیمیایی و فیزیکی بتن تازه به مخلوط افزوده می ‌شوند و باعث افزایش کارایی و کاهش نیاز به آب می ‌گردند. انواع روان‌ کننده بتن تاثیر فوق العاده ای بر عملکرد بتن تازه و سخت‌ شده دارند و به همین دلیل نقش حیاتی در پروژه‌ های ساختمانی و عمرانی ایفا می‌ کنند. در ادامه به معرفی انواع روان کننده های بتن و سایر موضوعات مهم از جمله قیمت روان کننده بتون پرداخته شده است.

 

روان کننده بتن
روان کننده بتن

 

قیمت روان کننده بتن

انواع روان کننده بتن قیمت مناسبی در مقایسه با سایر افزودنی های بتنی دارد. قیمت روان ‌کننده‌ بتن به عوامل متعددی از جمله نوع، برند سازنده، شرایط بازار و مقدار خرید روان کننده بتن وابسته است. نوع و ترکیبات شیمیایی به کار رفته در روان کننده بتون ، تاثیر قابل توجهی بر قیمت آن دارد. هرچه ترکیبات پیشرفته ‌تر و جدیدتر باشد، معمولاً قیمت روان کننده بتون بیشتر خواهد بود.

از دیگر موارد تاثیرگذار بر قیمت روان کننده بتن می توان کیفیت و برند سازنده را نام برد. برند های معتبر و با کیفیت قیمت بالاتری دارند. همچنین نوسانات بازار مواد شیمیایی و هزینه‌ های تولید بر قیمت روان کننده بتون تاثیرگذار است. روان‌ کننده‌ های معمولی (Plasticizers)، قیمت کمتری نسبت به سایر انواع دارند در حالی که روان کننده های پلی کربوکسیلات جزو جدیدترین و پیشرفته ‌ترین نوع روان‌ کننده‌ ها هستند و از قیمت بالاتری برخوردارند.

برای اطلاع دقیق از قیمت هر لیتر روان کننده بتن می توانید با کارشناسان فروش عمران مدرن تماس حاصل فرمایید.

 

روان کننده بتون
کاربرد روان کننده بتون

 

فروش روان کننده بتن

روان ‌کننده‌ های بتن از جمله مواد افزودنی هستند که تاثیر قابل توجهی بر خواص و عملکرد بتن دارند. استفاده صحیح از این مواد به بهبود کیفیت و دوام بتن، کاهش هزینه ‌ها و افزایش سرعت اجرای پروژه ‌ کمک می کند. با این حال، توجه به انتخاب صحیح نوع و مقدار روان‌ کننده و همچنین مسائل زیست ‌محیطی و اقتصادی به هنگام خرید و فروش روان کننده بتن از اهمیت بالایی برخوردار است. 

عمران مدرن تامین کننده انواع روان کننده های بتن از جمله روان کننده بتن پلی کربوکسیلات در تهران و سایر شهرستان های کشور می باشد. برای استعلام قیمت روان کننده بتن و قیمت روان کننده بتن پلی کربوکسیلات می توانید با کارشناسان عمران مدرن تماس حاصل فرمایید.

 

خرید اینترنتی روان کننده بتن

خرید روان کننده بتن به صورت آنلاین و غیر حضوری جزو مزایا و برتری های شرکت عمران مدرن نسبت به سایر رقبا محسوب می شود. خرید اینترنتی روان کننده بتن این امکان را برای کاربران فراهم می کند که بدون صرف وقت و انرژی بسیار، مشخصات و قیمت روان کننده بتن را مشاهده نموده و نسبت به خرید آن اقدام نمایند. برای خرید اینترنتی روان کننده بتن و یا استعلام قیمت می توانید با کارشناسان عمران مدرن تماس حاصل نمایید.

 

روان کننده بتن چیست

استفاده از مواد افزودنی در بتن به دهه ۱۹۵۰ باز می ‌گردد. اولین نسل روان ‌کننده‌ ها بر پایه مواد آلی مانند لیگنوسولفونات ‌ها بودند. با پیشرفت علم و تکنولوژی، نسل‌ های جدیدی از روان ‌کننده‌ ها توسعه یافتند که شامل پلی‌ کربوکسیلات ‌ها و پلی‌ نفتالین ‌ها می‌ باشند. نسل ‌های جدیدتر روانکننده بتن ، ویژگی ‌های بهتری از جمله کاهش بیشتر آب، افزایش کارایی و دوام بیشتر بتن را ارائه می ‌دهند.

در پاسخ به این پرسش که روان کننده بتن چیست ، می توان گفت روان ‌کننده های بتن از مواد آلی یا ترکیبی از مواد آلی و معدنی تشکیل شده اند که افزودن این مواد به بتن، افزایش خاصیت شکل پذیری بتن را به همراه خواهد داشت. روانکننده بتن به صورت مایع و پودر موجود می باشد که در محل اجرای پروژه حین عملیات بتن ریزی به بتن اضافه می شود. زمان گیرش بتن با توجه به نوع روان کننده سیمان ، ترکیبات شیمیایی موجود در آن و میزان استفاده از روانکننده بتن به تاخیر می افتد و یا سریع تر می شود. 

 

روان کننده بتن
دستیابی به کارایی مطلوب بتن

 

تقسیم بندی انواع روان کننده های بتن

انجمن مواد و آزمایشات امریکا (ASTM) انواع روان کننده بتن را در سه گروه دسته بندی کرده است که این موضوع مورد تایید انجمن بتن ایران (آبا) نیز می باشد: 

  • گروه A: فقط به عنوان کاهش دهنده آب (Water Reducing Agent) استفاده می شوند.
  • گروه D: علاوه بر خاصیت کاهش دهندگی آب، دارای خاصیت به تاخیر انداختن زمان گیرش بتن نیز می باشند. 
  • گروه E: علاوه بر خاصیت کاهش دهندگی آب، خاصیت زودگیر کنندگی نیز دارند.

 

روان کننده بتون
عملیات بتن ریزی آسان به کمک روان کننده ها

 

انواع روان ‌کننده بتن

روانکنندهبتن بر پایه نوع مواد شیمیایی به کار رفته در تولید آنها نیز، به دو گروه روان کننده های معمولی و فوق روان کننده ها تقسیم می شوند.

 

انوع روان ‌کننده‌ معمولی بتن (Plasticizers)

روان کننده ها ترکیبات شیمیایی هستند که امکان تولید بتن با تقریباً ۱۵ درصد آب کمتر را فراهم می کنند. این مواد به طور کلی به منظور افزایش روانی بتن و کاهش نیاز به آب استفاده می ‌شوند. لیگنو سولفونات‌ ها و نفتالین سولفونات ‌ها در این دسته قرار می گیرند. روان کننده لیگنوسولفات به صورت مایع بوده و بر روی ذرات سیمان تاثیر گذار است. میزان مصرف این محصول، ۰/۳ تا ۰/۸ درصد وزن سیمان مصرفی می باشد. 

 

فوق روان ‌کننده ‌ها (Superplasticizers)

این دسته شامل مواد افزودنی با عملکرد بالاتر هستند که به طور قابل توجهی باعث کاهش آب مورد نیاز و افزایش روانی بتن می ‌شوند. فوق روان کننده ها امکان کاهش محتوای آب را تا ۳۰ درصد یا بیشتر فراهم می کنند. پلی ‌کربوکسیلات ‌ها و پلی‌ نفتالین‌ ها از جمله مهمترین فوق روان‌ کننده ‌ها هستند. روان کننده بتن پلی کربوکسیلات بر پایه‌ ی اتر است و میزان مصرف این محصول ۰/۵ تا ۲/۱ درصد وزن سیمان مصرفی بوده است.فوق روان کننده نفتالینی، بر پایه ‌ی نفتالین است که علاوه بر خاصیت کاهندگی آب، دارای خاصیت دیرگیر کنندگی نیز می باشد. این محصول برای مناطق گرم و شرجی مناسب و میزان مصرف آن ۰/۸ تا ۱ درصد وزن سیمان است. 

 

خرید اینترنتی روان کننده بتن
دست یابی به اسلامپ مطلوب به کمک روانکننده بتن

 

مکانیزم عملکرد روان کننده بتن

روان ‌کننده‌ بتون با کاهش تنش ‌های داخلی بین ذرات سیمان، باعث افزایش روانی مخلوط بتن می ‌شود. این مواد با جذب شدن به سطح ذرات سیمان، موجب کاهش اصطکاک داخلی و تسهیل حرکت ذرات می ‌شوند. این عملکرد کاهش نیاز به آب و در نتیجه افزایش مقاومت و دوام بتن را در پی دارد.

 

کاربرد روان کننده بتون

روان کننده بتون در تولید بتن های مسلح، غیر مسلح و قطعات بتن پیش ساخته استفاده می شود. از روان‌ کننده ‌ها در پروژه‌ های بتن ریزی حجیم عمرانی از جمله ساختمان ‌سازی، پل‌ سازی، سد سازی و تونل‌ سازی استفاده می ‌شود. همچنین روانکننده بتن ، در بتن ریزی مقاطع با تراکم آرماتور بالا نیز کاربرد گسترده ‌ای دارد. 

 

قیمت روان کننده بتن
کاربرد روان کننده در بتن ریزی مقاطع با تراکم آرماتور بالا 

 

مزایای استفاده از روان کننده سیمان

از اصلی ‌ترین مزایای استفاده از انواع روان کننده بتن ، می توان به کاهش آب مورد نیاز برای روان شدن و افزایش کارایی بتن اشاره کرد. همچنین روان کننده ها با انواع بتن ها و برخی از افزودنی های دیگر مانند افزودنی های حباب زا، سازگار می باشند. سایر مزایای روان کننده های بتن به شرح زیر خواهد بود.

  • افزایش کارایی: روان ‌کننده‌ سیمان باعث بهبود کارایی بتن تازه و سهولت در اجرای آن می ‌شود.
  • کاهش نیاز به آب: با کاهش نیاز به آب، نسبت آب به سیمان کاهش یافته و مقاومت و دوام بتن افزایش می‌ یابد.
  • کاهش ترک ‌خوردگی: کاهش آب مورد نیاز باعث کاهش احتمال ترک ‌خوردگی ناشی از خشک ‌شدگی و انقباض بتن می‌ شود.
  • بهبود تراکم: با افزایش روانی، تراکم بتن بهبود یافته و در نتیجه دوام و مقاومت آن افزایش می ‌یابد.
  • حفظ اسلامپ بتن: روان کننده ها، اسلامپ و کارایی بتن را تا مدت زمان طولانی ‌حفظ می نمایند.
  • افزایش مقاومت فشاری بتن: با استفاده از روان ‌کننده سیمان ، هوای کمتری به ملات سیمان نفوذ کرده و مقاومت و استحکام بتن افزایش خواهد یافت. 
  • کاهش زمان ساخت پروژه: با بهره گیری از روان کننده بتن در ساخت و ساز، زمان باز نمودن قالب ها کاهش یافته و سازه سریع تر بهره برداری خواهد شد. 

 

خرید روان کننده بتن
بتن ریزی حجیم به کمک روان کننده ها

 

معایب روان کننده بتن

علاوه بر مزایای فوق العاده مفید روان کننده های بتن ، چندین مورد محدودیت در استفاده از این مواد وجود دارد که توجه به آن ها لازم است. استفاده بیش از حد روان کننده بتن ، ممکن است به مشکلاتی نظیر تفکیک و از هم گسیختگی بتن منجر شود. همچنین، افزودن بیش از حد روان کننده در بتن می تواند اثر این محصول را به تاخیر اندازد. بنابراین بهتر است به مقدار توصیه شده بر روی محصول توجه و از زیاده روی پرهیز شود. همچنین برخی از مواد شیمیایی مورد استفاده در انواع روان‌ کننده‌ بتن ممکن است تاثیرات منفی زیست ‌محیطی داشته باشند.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۴ از ۵ - از مجموع ۵ رای

نظرات کاربران

زینا

جامع و مفید

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما