تری دی پنل (3D پنل)

تری دی پنل (3D پنل)

تری دی پنل (3D پنل)

دسته بندی
دیوارهای پیش ساخته
تعداد ارائه دهنده ها
۸ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری

filterفیلتر کردن پیشنهادات


تری دی پنل (3D پنل)

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۳۳

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۶

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۵

۲

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۵

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۵۵

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

تری دی پنل (3D پنل)

تری دی پنل در ساختمان سازی به عنوان دیوار باربر، جدا کننده، سقف و یا کف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم سازه ای از پنل های پلی استایرن که دو طرف آن با شبکه فولادی پوشانده شده است، تشکیل می گردد. با بتن پاشی بر روی تری دی پنل سقفی یا دیواری، این ساختار  به عنوان یک قطعه بتن آرمه عمل می کند. لایه پلی استایرن تری دی پانل ها ، به عنوان قالب و عایق حرارت و صوت عمل می نماید.

ضخامت لایه بتنی روی پنل های سه بعدی ۳۵ تا ۵۰ میلی متر است. در پایان کار نیز امکان اجرای عملیات نازک کاری بر روی لایه بتنی وجود دارد.

 

تری دی پانل

 تری دی پانل

 

اجزای تری دی پنل در تهران

اجزای تشکیل دهنده تری دی پانل شامل شبکه جوشکاری، خرپای فضایی و هسته عایق پلی استایرن می باشد. مفتول های فولادی طرفین هسته عایق به صورت زیر می باشند:

Ø      مفتول های به قطر ۳ میلی متر با چشمه های ۸۰×۸۰ میلی متر

Ø      مفتول های گالوانیزه به قطر ۴ میلی متر که تشکیل دهنده خرپای فضایی بوده و تعداد آنها در هر مترمربع هشتاد قطعه است.

هسته پلی استایرن تری دی پنل به عنوان عایق و یک قالب برای اجرای لایه بتن عمل می کند. تری دی پانل ها در ابعاد، اشکال و اندازه های مختلف به صورت شبکه ۵×۵، شبکه ۸×۸، ضخامت فوم ۴ تا ۱۰ سانتی متر، ضخامت مفتول و دانسیته هسته عایق مختلف تولید می شوند.

 

قیمت تری دی پانل دیواری

 اجزای تری دی پانل

 

انواع تری دی پنل

تریدی پنل ها به دو دسته کلی تری دی پانل دیواری و تری دی پنل سقفی دسته بندی می شوند.

تری دی پنل دیواری

تری دی پنل دیواری به دو صورت باربر و غیرباربر مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارت دیگر دیوارهای اجرا شده با این سیستم به دو دسته دیوار تری دی پنل باربر و غیرباربر تقسیم بندی می شوند. ضخامت دیوار تری دی پنل باربر بیشتر از نوع غیرباربر و چگالی هسته عایق آن نیز بیشتر است.

از تری دی پانل دیواری غیرباربر به عنوان پارتیشن داخلی و دیوارهای محیطی استفاده می گردد. تری دی پانل دیواری امکان اجرای نازک کاری بدون نیاز به ملات گچ و خاک را فراهم می کند. بازشوی پنجره و درب بدون نیاز به اجرای نعل درگاه امکان پذیر است.

 

دیوار تری دی پنل

 تریدی پنل دیواری

 

تری دی پنل سقفی

عرض تری دی پنل سقفی بین ۸۰ تا ۱۰۰ سانتی متر و ضخامت عایق پلی استایرن آن بین ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر می باشد. ضخامت بتن روی این پانل ها بین ۵ تا ۷ سانتی متر است. تریدی پنل سقفی را به صورت شیبدار (با شیب کم) و یا افقی اجرا می کنند.

 

تریدی پنل سقفی

 اجرای تری دی پانل سقفی

 

مزایای تری دی پانل

کشور ایران بر روی کمربند زلزله قرار داشته و از کشورهای زلزله خیز جهان محسوب می گردد. به این دلیل سبک سازی سازه از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از روش های دستیابی به این هدف، استفاده از تری دی پنل دیواری و سقفی است. این مصالح مقاومت بالایی در برابر زلزله داشته و عایق صوت و حرارت می باشند. علاوه بر این تری دی پانل ها در برابر شعله های آتش مقاوم هستند. عایق بودن آن موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد. میزان عایق بودن پانل سه بعدی وابسته به ضخامت لایه پلی استایرن و لایه بتنی است.

 

دیوار تری دی پنل

 امکان اجرای بازشو بدون نیاز به نعل درگاه

 

سرعت اجرای تری دی پنل سقفی و دیواری بالا است. زیرا به صورت پیش ساخته بوده و سرعت اجرای بتن روی آن نیز به دلیل استفاده از ملات پاش بالاست. در این روش ضایعات و تلافات ملات سیمانی کم است. ضخامت تری دی پانل کم بوده و فضای کمی اشغال می کند، درنتیجه فضای مفید بیشتری ایجاد می گردد. با این مصالح دست معماران برای اجرای طرح های مختلف بازتر است.

به دلیل سبک بودن این پانل ها، حمل و نقل آنها آسان بوده و برای نصب و جابجایی آنها در محل پروژه نیز نیاز به جرثقیل و یا تجهیزات خاص نیست و جابجایی آن به راحتی توسط کارگران ساختمانی انجام می شود. تری دی پانل امکان اجرای بخش های تاسیساتی، همزمان با نصب پانل ها را فراهم می کند.

 

قیمت تری دی پنل

 شاتکریت تریدی پنل

 

قیمت تری دی پنل

قیمت تری دی پنل وابسته به نوع، جنس و کیفیت آن می باشد. باید پیش از اقدام به خرید اقدام به استعلام قیمت تری دی پانل دیواری و یا قیمت تری دی پنل سقفی نمود. در برآورد هزینه ها باید متراژ کار و ضخامت و حجم بتن مورد نیاز را نیز مدنظر قرار داد. به طور کلی قیمت تری دی پنل نسبت به سایر مصالح سبک همچون ساندویچ پنل، درای وال و ... کمتر است. دلیل این امر بی نیاز بودن آن به متریال وارداتی است. به عبارت دیگر مواد اولیه ساخت تری دی پانل تولید داخل بوده و با قیمت مناسب تولید و عرضه می گردد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما