بنتونیت چاه ارت

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

بنتونیت چاه ارت

دسته بندی
مواد کاهنده مقاومت زمین
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


معرفی کالا


بنتونیت چاه ارت

مجهز بودن تاسیسات و ساختمان ها به سیستم ارتینگ مطمئن و پایدار کمک به سزایی به عملکرد صحیح دستگاه های الکترونیکی و الکتریکی می نماید. بنتونیت نوعی رس ریزدانه است که از المان های اصلی برای اجرای چاه ارت محسوب می گردد.

 

 

در واقع از این ماده به عنوان کم کننده مقاومت زمین استفاده می شود و می تواند پر کننده چاه ارت نیز باشد. دوغاب بنتونیت چاه ارت ماده ای کم مقاومت می باشد و دورتا دور الکترود استفاده شده در چاه ریخته می شود و حفره های اطراف میله زمین را پر می کند تا مقاومتش پایین بیاید.

 

 بنتونیت چاه ارت

بنتونیت چاره ارت

 

 

همچنین این ماده پس از مدتی راکد ماندن تبدیل به ژل می شود و شسته نخواهد شد. بنتونیت چاه ارت مقاومت الکتریکی پایینی دارد و در شرایط معمولی خشک نمی شود.

 

انواع بنتونیت چاه ارت

بنتونیت های متورم یا بنتونیت های سدیم دار، بنتونیت های غیرمتورم یا بنتونیت های کلسیم دار  و بنتونیت اکتیودار دو نوع پرکاربرد بنتونیت چاه ارت هستند.

خواص کانی های خانواده اسمکتیت به ترکیب شیمیایی و ساختمان آنها بستگی دارد. در کانی بنتونیت سدیم دار میزان جذب یونی، شکل پذیری، انبساط و انقباض از نوع کلسیم دار آن بیشتر است. ابعاد شبکه بنتونیت سدیم و کلسیم دار از ۶/۹ آنگستروم در حالت معمولی به ۲۰ آنگستروم در صورتی که رطوبت محیط صد درصد باشد، افزایش خواهد یافت.

 

 

 قیمت بنتونیت چاه ارت

استفاده از بنتونیت در سیستم زمین

 

بنتونیت های متورم یا بنتونیت های سدیم دار می توانند چندین برابر حجم معمولی خود آب جذب کند و منبسط شود، به طوری که حالت ژله ای، پلاستیکی و چسبندگی به خود بگیرد. این نوع بنتونیت معمولاً در سیالات حفاری و دوغاب (گل آب) دیواره ها استفاده می شود.

بنتونیت اکتیو

بنتونیت اکتیو چاه ارت به صورت پودری در کیسه های 30 کیلوگرمی عرضه می شود. این محصول که بنتونیت فعال نیز نامیده می شود ویژگی های موثری برای حفاظت در مقابل ولتاژ بالا دارد. بنتونیت اکتیودار علاوه بر داشتن خواص کاهنده مقاومت الکتریکی وظیفه محافظت از صفحه مسی را هم به عهده دارد و می تواند در پر کردن فضای باقیمانده چاه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 

مزیت استفاده از بنتونیت چاه ارت

·       خاصیت خورندگی نمک

نمک خاصیت خورندگی بالایی دارد پس از مدت کوتاهی الکترودها و اتصالات مربوطه را از بین می برده در صورتی که بنتونیت باعث حفاظت از صفحه مسی می گردد و وطول عمر قطعات به کار رفته را بالا می برد.

·       شسته شدن نمک بر اثر بارندگی

بارش های سالیانه سبب می شده است که پس از مدتی نمک موجود در چاه ارت شسته شود و به لایه های زیرین منتقل گردد که در نتیجه مقاومت زمین مجددا افزایش یافته و تاثیر نامناسبی در سیستم ارتینگ دارد.

·       سازگاری بنتونیت چاه ارت با محیط زیست

بنتونیت چاه ارت فاقد مواد شیمیایی خطرناک است و کاملا با محیط زیست سازگار می باشد بنابراین با استفاده از آن نگرانی برای آسیب رسیدن به محیط زیست وجود ندارد.

·       خاصیت جذب آب بالا در این ماده

استفاده از بنتونیت در چاه ارت به دلیل خاصیت جذب آب بالا سبب می شود تا مدت طولانی رطوبت داخل خاک نگه داشته شود. بنابراین برای زمین های خشک و کویری مناسب است همچنین این ماده خاصیت تبادل یونی بالایی نیز دارد و برای زمین های سنگی و سنگلاخی نیز توصیه می شود.

·       قیمت مناسب

استفاده از بنتونیت چاه ارت از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است زیرا علاوه بر قیمت پایین تر کیفیت مناسب تری نیز نسبت به ذغال سنگ و نمک دارد و استفاده از آن سبب می شود حجم و عمق شبکه ارت کاهش یابد و همچنین ساختار آن به گونه ای است که حمل و نقل آسان تر و تمیزتری نسبت به ذغال سنگ و نمک دارد.

 

 

  نحوه اجرای چاه ارت با بنتونیت

 نحوه اجرای چاه ارت با بنتونیت توسط میله عمودی

نحوه اجرای چاه ارت با بنتونیت

۱ - چاهی به قطر تقریبی ۹۰ تا ۶۰ سانتی متر و به عمق ۳ متر حفر نمائید.

۲ - سیم ارت یا تسمه مسی را حداقل در دو نقطه به صفحه متصل کنید.

۳ - صفحه ارت (۵۰۰ * ۵۰۰ * ۳ میلی متر)  و یا میله ارت را بصورت عمودی در انتهای گودال قرار دهید.

۴ – بنتونیت چاه ارت را به صورت دوغاب سفت طوری تخلیه کنید که ضمن فشردگی مناسب تا ۳۵ سانتی متر بالای سطح صفحه را بپوشاند.

۵ - برای پر کردن مابقی چاه به نسبت (۳۰ %بنتونیت + ۷۰ %خاک + آب) مخلوط کرده و چاه را پر کنید.

۶ - برای فشردگی بیشتر خاک اطراف هادی با صفحه و کیفیت مناسب تر، پس از هر ۲۰ سانتی متر که با مخلوط خاک و بنتونیت چاه ارت پر می‌شود، مخلوط را کمپکت نموده تا بیشتر به صفحه متصل شود.

توجه: برای پرکردن چاه ارت با مشخصات فوق ۲۵۰ - ۲۰۰ کیلوگرم و برای ۲ متر بعد از آن برای مخلوط کردن با خاک ۱۵۰ - ۱۲۰ کیلوگرم بنتونیت خشک مورد نیاز است.

 

قیمت بنتونیت چاه ارت

قیمت بنتونیت چاه ارت به مواردی از قبیل آنالیز فیزیکی، آنالیزهای شیمیایی، میزان خلوص، میزان جذب آب، نوع دسته بندی، مقدار خرید و میزان کاهش مقاومت زیمن بستگی دارد. پی از مشخص شدن هر یک از وارد فوق قیمت بنتونیت چاه ارت مشخص می شود.

نظرات کاربران