بلوک شیشه ای

بلوک شیشه ای

دسته بندی

بلوک دیواری

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت بلوک شیشه ای یا قیمت آجر شیشه ای به توخالی و توپر بودن آن، نوع بلوک های شیشه ای و روش تولیدشان بستگی دارد.بلوک شیشه ای هر عدد بین 35 الی 60 هزارتومان و هر مترمربع 1 الی 1.5 میلیون تومان می باشد. جهت استعلام دقیق قیمت با همکاران ما تماس بگیرید یا درخواست ثبت کنید.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

cctv_banner

بلوک شیشه ای

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

قیمت هر متر مربع بلوک شیشه ای

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای ، بلوک هایی هستند که از جنس شیشه بوده و مانند آجر، طرح های متنوع و رنگ های مختلفی دارند. انواع بلوک شیشه ای یا آجر شیشه ای نوعی عناصر معماری هستند که ضمن حفظ حریم خصوصی به دلیل شفاف بودن موجب عبور نور نیز می گردد. در واقع بلوك شيشه اي امکان جداسازی فضا را بدون کاهش نور طبیعی آن فراهم می کنند. این اختراع که در سال ۱۹۰۷ ثبت شد ترکیبی از شیشه، با یک بلوک یا آجر توخالی می باشد. در اروپا بلوک های شیشه ای با استاندارد EN1052-2 تولید می شوند در حالیکه استاندارد بین المللی ISO TC 160/SG1 می باشد. این استانداردها بر اساس کیفیت ساخت، بلوک های شیشه ای را به سه دسته تقسیم بندی می نمایند.

قیمت بلوک شیشه ای یا قیمت آجر شیشه ای می تواند به جنس شیشه، نوع اجرای آن، رنگ و ابعاد بلوک شیشه ای وابسته باشد. انواع مختلفی از آجر شیشه ای مانند بلوک شیشه ای رنگی، بلوک شیشه ای برای سقف و … وجود دارد که هر کدام از آن ها برای کابری خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

قیمت بلوک شیشه ای

قیمت بلوک شیشه ای با توجه به کشور سازنده ، برند ، طرح دار و یا ساده بودن آن، شفاف و یا مات بودن و همین طور ابعاد آن متفاوت می باشد. قیمت آجر شیشه ای ایرانی از نوع فرانسوی ، ایتالیایی ، آلمانی و ... آن ارزان تر می باشد. به طور کلی غالبا قیمت بلوک شیشه ای خارجی از انواع ایرانی بیشتر است. برای تهیه ارزانترین بلوک شیشه ای می توانید به همکاران ما در عمران مدرن تماس بگیرید.

 

پارتیشن بلوک شیشه ای
پارتیشن بلوک های شیشه ای 

 

این محصول در طرح ها و مدل های مختلفی تولید و عرضه می گردد که بر این اساس، بلوک شیشه ای قیمت متفاوتی دارد. به طور مثال قیمت بلوک شیشه ای مدل کوبیسم از قیمت متر مربع بلوک شیشه ای حبابی و یا گل یخ بیشتر است. از دیگر عوامل موثر بر قیمت بلوک های شیشه ای می توان به رنگ آن اشاره کرد. معمولا ارزانترین بلوک شیشه ای ، نوع ساده آن است.

 

بلوک شیشه ای رنگی
آجر شیشه ای طرحدار

 

بلوک شیشه ای

قیمت بلوک شیشه ای هم به صورت دانه ای اعلام می شود هم به صورت قیمت متر مربع بلوک شیشه ای ، بستگی به میزان حجم در نظر گرفته شده در پروژه نوع ارائه قیمت متفاوت است. برای هر متر مربع، نیاز به ۲۵ عدد آجر شیشه ای ۱۹×۱۹ سانتی متر می باشد. بنابراین برای محاسبه قیمت متر مربع بلوک شیشه ای باید قیمت هر عدد آن را در ۲۵ ضرب کرد.

 

انواع بلوک شیشه ای

بلوك شيشه اي که به آن آجر شیشه ای نیز گفته می شود دارای طرح ، رنگ و ابعاد مختلفی می باشند. انواع بلوک شیشه ای که می توان از آن به صورت دکوراتیو ، به عنوان سقف بلوک شیشه ای ، بلوک شیشه ای رنگی ، بلوک شیشه ای اطراف دوش یا حمام ، به عنوان بخشی از پله ، پنجره و ... استفاده نمود. علاوه بر این بلوک شیشه ای رنگی به صورت شفاف و یا مات نیز تولید می شود. رنگ بلوك شيشه اي به صورت دستی و یا تزریقی ایجاد می گردد و به طور معمول ضخامت این نوع آجر شیشه ای ۲ تا ۳ اینچ می باشد. ارزانترین بلوک شیشه ای تا گران ترین آن ها در انواع مختلفی تولید می شود.

 

انواع بلوک شیشه ای
انواع بلوک شیشه ای در آشپزخانه

 

بلوک شیشه ای را می توان برای افزایش زیبایی و سطح شفافیت به اشکال مختلفی همچون شش ضلعی و منحنی و در رنگ های متفاوتی تولید نمود. یکی از خیره کننده ترین بناهای ساخته شده با این مصالح، PORTS 1961 در شانگهای چین می باشد که کاملا با بلوك شيشه اي ساخته شده است. همچنین Crown Fountain در شیکاگو آمریکا نیز متشکل از برج های شيشه ای می باشد. انواع بلوک شیشه ای شامل آجر شیشه ای مات، طرح دار، شفاف، رنگی و ضد آتش می باشد.

 

بلوک شیشه ای رنگی

این بلوك ها در رنگ های مختلف همچون شیری، قرمز، طلایی، سبز، آبی و ... تولید می شوند. با توجه به سبک و رنگ دکوراسیون و همین طور محل استفاده می توان اقدام به خرید بلوک شیشه ای رنگی نمود. همچنین می توان با ترکیب رنگ های مختلف، زیبایی بی نظیری به فضا بخشید.

 

بلوک شیشه ای رنگی
بلوک شیشه ای رنگی

 

بلوک های شیشه ای ضد آتش 

آجر شیشه ای ضد آتش با عناوینی همچون بلوک شیشه ای ضد حریق و آجر شیشه ای ایمن نیز شناخته می شود. استحکام و مقاومت این بلوک ها بالا بوده و در مکان هایی همچون بانک ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 

بلوک های شیشه ای طرح دار

این نوع بلوک شیشه ای در طرح های مختلفی تولید می شود. از آجر شیشه ای طرح دار می توان به عنوان المان دکوراتیو استفاده کرد. استفاده از این نوع بلوك شيشه اي جلوه زیبایی به پارتیشن، راه پله، نمای ساختمان، سرویس بهداشتی و ... می بخشد. اجر شیشه ای طرح دار قابلیت عبور نور مناسبی داشته و در مقایسه با بلوك شيشه اي طرحدار دید فضای پشت بلوك را محدود تر می کند.

 

آجر شیشه ای
بلوک شیشه ای طرح دار

بلوک های شیشه ای مات

عمده کاربرد این نوع از بلوك شيشه اي در مکان هایی است که جلوگیری از دید مستقیم از اهمیت بیشتری برخوردار است. بلوک شیشه ای مات، نور کمتری را از خود عبور داده و موجب کاهش دید می شود. بلوک های شیشه ای مات عمدتا در رنگ های سفید و یا شیری تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند. از این نوع بلوک می توان در فضاهای مختلفی همچون سرویس بهداشتی و حمام استفاده کرد.

 

بلوک شیشه ای رنگی
بلوک های شیشه ای مات

 

ابعاد بلوک شیشه ای

معمولا بلوک های شیشه ای با ابعاد خاصی تولید می شوند و استاندارد هایی برای آن ها تعریف شده است. ابعاد بلوک شیشه ای قابل سفارش می باشد و با بهترین کیفیت در اختیار مشتری قرار می گیرد. غالبا آجر شیشه ای به کار رفته در ساخت دیوار و پنجره دارای سایز یکسانی می باشند و به روش های مختلفی می توان آنها را به یکدیگر متصل نمود. اما معمولا برای اتصال آن از ملات یا چسب به همراه اسپیسر استفاده می نمایند. ابعاد بلوک شیشه ای معمولا ۱۹×۱۹، ۲۴×۲۴، ۳۰×۳۰ و ۹×۱۹ سانتی متر می باشد. معمول ترین ابعاد آن، ۱۹×۱۹ سانتی متر است.

 

ابعاد بلوک شیشه ای
ابعاد بلوک شیشه ای

 

کاربرد بلوک شیشه ای

از بلوک شیشه ای یا آجر شیشه ای برای مصارف مختلفی می توان استفاده نمود. در ادامه به معرفی تعدادی از برجسته ترین کابرد های بلوک های شیشه ای پرداخته شده است.

 

بلوک شیشه ای برای سقف

به منظور اجرای بلوک شیشه ای برای سقف ، باید از نیروهای ماهر و متخصص استفاده کرد و سقف به خوبی آب بندی و عایق کاری گردد. سقف بلوک شیشه ای نمای جذاب و چشم نوازی به محیط داده و از دیگر مزایای آن عبور نور و روشن تر کردن فضا است. اگر از بلوک شیشه ای برای سقف استفاده کنید کاملا متوجه تفاوت در نورپردازی قبل و بعد خواهید شد.

 

بلوک شیشه ای در نمای ساختمان

آجر شیشه ای کاربردهای فراوانی دارد. از این محصول می توان در نمای ساختمان استفاده کرد. بلوک شیشه ای در نمای ساختمان ظاهر متفاوت و منحصر به فردی به بنا می دهد. استفاده از آجر شیشه ای در نمای ساختمان علاوه بر آن که زیبایی بنا را تامین می کند، استحکام و مقاومت بالایی داشته و امنیت رهگذاران را نیز به خطر نمی اندازد. استفاده از بلوک شیشه ای در نمای ساختمان در انواع رنگ ها و طرح ها امکان پذیر است. بلوک شیشه ای رنگی می تواند با متریال های دیگر نما مانند پروفیل پنجره ها و … همخوانی داشته باشد و منظره زیبایی ایجاد کند.

 

پارتیشن بلوک شیشه ای

از بلوك شيشه اي می توان برای ساخت پارتیشن نیز استفاده نمود. پارتیشن بلوک شیشه ای بیشتر برای آپارتمان های مسکونی یا اداری کاربرد دارد. این پارتیشن بلوک شیشه ای هم می تواند محرمیت ایجاد کند و هم می تواند با طراحی مناسب به عنوان یکی از اصلی ترین عناصر طراحی دکوراسیون داخلی به شمار برود.

 

آجر شیشه ای
دیوار بلوک شیشه ای 

 

خرید بلوک شیشه ای

برای خرید بلوک شیشه ای ابتدا باید طرح،‌ رنگ و ابعاد آن را انتخاب نموده و سپس با توجه به بودجه در نظر گرفته شده اقدام به خرید نمایید. در حال حاضر فروشگاه های مختلفی برای افزایش رفاه حال خریداران امکان خرید اینترنتی بلوک شیشه ای را فراهم نموده اند. مشتریان گرامی می توانند به راحتی و بدون دردسر اقدام به خرید نمایند. از مهم ترین مزایای خرید اینترنتی بلوک شیشه ای ، صرفه جویی در زمان، امکان مشاهده طرح و رنگ های مختلف و مقایسه قیمت فروش بلوک شیشه ای با یکدیگر، می باشد. این امر امکان خرید اینترنتی بلوک شیشه ای ارزان قیمت را فراهم می نماید.

 

پارتیشن بلوک شیشه ای
بلوک شیشه ای در رنگ های مختلف

 

مزایای بلوک شیشه ای

  • عایق: از جمله مزایای بلوك شيشه اي می توان به عایق بودن آن از نظر حرارتی و در نتیجه کاهش مصرف انرژی اشاره نمود. علاوه بر این، آجر شیشه ای ، عایق صوتی نیز بوده و موجب کاهش انتقال سر و صدا می شود. بلوک شیشه ای عایق صوتی را می توان با توجه به نوع پروژه (خانه، اداره، کتابخانه، فروشگاه و ...) انتخاب نمود.
  • وزن کم: به دلیل تو خالی بودن این آجرها وزن آن از آجرهای معمولی کمتر می باشد. همچنین سرعت نصب آن از آجرهای معمولی بیشتر است. زیرا مراحل ساخت دیوار با آجرهای معمولی شامل آجر چینی ، گچ و خاک ، سفیدکاری و نقاشی می باشد. این در حالی است که مراحل ساخت دیوار با آجر شیشه ای تنها شامل آجرچینی و بندکشی است.

 

سقف بلوک شیشه ای
سقف بلوک شیشه ای رنگی

 

  • نظافت آسان: نظافت این نوع بلوك ها نیز بسیار آسان می باشد.
  • عبور نور: استفاده از بلوک شیشه ای این امکان را به معماران می دهد که ضمن بهره مندی از زیبایی های آن، جهت و شدت نور وارده به فضا را نیز کنترل نمایند، از طرح ها و رنگ های مختلف آن بهره جسته و به فضاهای داخلی و خارجی اصالت ببخشند. امکان عبور نور از بلوك شيشه اي ضمن حفظ نور محیط موجب کاهش مصرف انرژی به منظور تامین روشنایی محیط نیز می گردد. همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید، استفاده از این نوع اجر موجب حفظ حریم خصوصی نیز می گردد که این امکان به دلیل شکست پرتو های نور و در نتیجه مشخص نبودن فضای پشت آن فراهم می شود. 
  • استفاده بهینه از فضا: از آنجایی که آجر شیشه ای نیاز به فضای کمتری برای اجرا دارد، در نتیجه نسبت به بلوك ها و آجرهای معمولی فضای مفید بیشتری را سبب می گردد. پنجره های ساخته شده با بلوک شیشه ای موجب افزایش زیبایی ساختمان می شود.
  • امنیت بالا: یکی دیگر از مزیت های پنجره های ساخته شده با بلوك شيشه اي امنیت بیشتر آن نسبت به شيشه های معمولی است، زیرا به راحتی قابل شکستن نیستند. همچنین بلوك شيشه اي را می توان در ساخت سازه های مختلفی، از سازه های مسکونی گرفته تا تجاری استفاده نمود. 

 

آجر شیشه ای
دیوار شیشه ای مات

 

معایب بلوک شیشه ای 

از معایب بلوک شیشه ای این است که نمی توان آن ها را به سادگی تعمیر نمود. اگر آجر شیشه ای بشکند، نمی توان آن را به راحتی تعمیر کرد و تنها راه تعویض بلوک شیشه ای می باشد. بلوک شیشه ای ارزان قیمت به راحتی شکسته شده و ممکن است از لحاظ ایمنی خطر ساز باشد. همچین استفاده از بلوک شیشه ای برای سقف در صورتی که نیاز به نور زیادی نداشته باشیم و یا مسئله محرمیت مطرح باشد، توصیه نمی شود. قیمت آجر شیشه ای در برخی موارد بالا بوده و تهیه آن برای بودجه های محدود امکان پذیر نمی باشد.

 

بلوک های شیشه ای
استفاده از بلوک های شیشه ای در حمام

 

یکی دیگر از معایب بلوک شیشه ای خوردگی این محصول در برابر محصولات قلیایی است. هم چنین استفاده از بلوک های شیشه ای در مناطق زلزله خیر توصیه نمی شود.

 

ساختار بلوک شیشه ای

در نهایت به ترکیبات بلوک های شیشه ای می پردازیم. متریال و ماده اصلی آجر شیشه ای متفاوت است و بر همین اساس قیمت بلوک شیشه ای تغییر می کند. برای خرید بلوک شیشه ای باید به ترکیبات آن توجه داشت و دانش نسبی به مواد تشکیل دهنده آجر شیشه ای به دست آورد تا بهترین انتخاب را در خرید بلوک شیشه ای داشته باشیم.

 

انواع بلوک شیشه ای
بلوک شیشه ای در منزل

 

فروش بلوک شیشه ای توخالی معمولا برای دیوارچینی انجام می شود. این بلوک های شیشه ای توخالی از ترکیب چهار ماده شیشه بازیافتی، شن، خاکستر سودا و سنگ آهک تولید می شود. این مواد همگی باهم حرارت می بینند و درون قالب هایی با فرم ها و الگوهای مختلف ریخته می شوند و هرکدام از قالب ها یک نیمه بلوک شیشه ای یا یک نیمه آجر شیشه ای را تشکیل می دهند. نیمه ها به یکدیگر وصل شده و بلوک های شیشه ای توخالی را تشکیل می دهند. در فضای داخلی این محصول خلا ایجاد شده و قدرت باربری مناسبی نیز ندارند.

از بلوک های شیشه ای توپر برای سازه کف و یا بلوک شیشه ای در نمای ساختمان استفاده می کنند. مقاومت این نوع آجر شیشه ای بیشتر بوده و به عنوان عضو باربر نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۳.۷ از ۵ - از مجموع ۶ رای

نظرات کاربران

نجفی

سلام. ببخشید بلوکشیشه ای رنگی برای نماسازی هم تولید می شه؟

عمران مدرن

بله دوست عزیز

undefined undefined

ببخشید ارسال به شهرستان هم دارید

کرمیان

ببخشید ارسال به شهرستان هم دارید

undefined undefined

ببخشید ارسال به شهرستان هم دارید

undefined undefined

ببخشید ارسال به شهرستان هم دارید

محمود نیکخو

ببخشید اون پایه های پلاستیکی اسمش چیه و قیمتش چند

محمد مجیدی

لظف میکنید درمورد آجر شیشه‌ای تو پر هم توضیح بدید ؟

ماشااله

سلاماز نظر گرمایش و سرمایش چه جوریه به جای پنجره دو جداره میشه گذاشت

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما